Keresés

Részletes keresés

laci980723 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 764

helló

nincsen esetleg magyar vagy  néma kacsád vagy tojó libát vagy tojássát vagy ezek megvannak még?

 

Előzmény: juhosttt (560)
Komondortanya Creative Commons License 2011.04.15 0 0 763

A takarmány  lemaradt. Én csirke indítót adtam nekik, 3 hetes koruktól nevelőt és zöldet. A mostaniak már rengeteg zöldet kapnak, mert  most már van zöld :). A vérehullót, csalanat nagyon szeretik.

Előzmény: Komondortanya (762)
Komondortanya Creative Commons License 2011.04.15 0 0 762

Szia!

Én Monoron a magyar naposat vettem 330-ért. De volt 300-ért is, több helyen. És azt kell mondjam, jobban fejlődnek, mint a saját magyarjaim, akik Gödöllőről származnak.

Az én tavalyi néma kacsám se  tojni nem akart, se kotlani. Az idén nem tartok némát.

Előzmény: laller25 (755)
laller25 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 761

Helló köszi a vállaszt

Előzmény: madar86 (756)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 760

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Van tavaly augusztus elején 3 hetesen vásárolt landeszi liba állományom 4lány 2gunár.A gúnárból az egyik idegen fészekből való és tavaszi kelésű.Február vége óta tojnak, és el is indítottam a keltetést 2 hét tojás gyűjtés után.Lámpázáskor a fele 38-ből 20 üres lett.Most kellene kelniük de csak 2 törte fel a tojást,a többi valószínűleg ki se fog kelni.A keltetőben 75%-ban kikelt mellettük a magyar-kacsa és a csirke is.Úgy hogy szerintem nem keltető probléma.

Okozhatja az ilyen "gyenge" - sz@r eredményt a kb125-gramm súlyú kicsi tojás és a túl fiatal-sarjú liba?

Vagy van valami más titka a jól keltethető libatojás termelésének? Sajnos az Öregek akik tartottak libát anno azok rég elmentek így nincs senki akitől gyakorlati tanácsot kérhetnék.

juhosttt Creative Commons License 2011.04.15 0 0 759

Én az elején összevágtam nekik a füveket, de úgy sok csak kárbavész. Mostmár csokorba szededm, összekötöm, és fellógatom nekik, hogy elérjék. Aztán amikor elfogy, cserélem.

A lórengőnek nem tudom a hivatalos nevét, de úgy náz ki mint a sóska, csak nagyobb a levele. Ha meglelem a hivatalos nevet, akkor leírom.

Előzmény: kisgazda17 (754)
pingvintanc Creative Commons License 2011.04.15 0 0 758

Felétek nagyon jó áron van.

Előzmény: madar86 (756)
pingvintanc Creative Commons License 2011.04.15 0 0 757

Hétvégén Monoron a mulard 350 Ft volt. A magyar 4-500 szokott lenni. Némát nem láttam, én tavaly 400-ért vettem.

 

A felnőtt magyar 2500-3500 között mozog.

 

A néma kacsa nagyon jó kotló, a magyar viszont ritkán ül el.

Előzmény: laller25 (755)
madar86 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 756

hát én csak a néma kacsákról tudok
200 ft körül mozgott itt
előnevel 500 körül
a nagy 1200-2000 ig
tápokkal nagyon gyorsan nő egyépként a némakacsa nagyon szereti a füvet és mellé vlamennyi magkeveréket

 

az ivarérettség a nagyon korai kelés következő évben már tavasszal kozlik a nyári öszi kelés nagyon későn kotlik el ha jó mleg helyen van akkor korán elkezd tojni és annál hamarabb kotlani

 

a némakacsából 10 -ből 11 jól kotlik :)

 

ez csak a néma kacsa elötte volt egy párdarab vadkacsa

Előzmény: laller25 (755)
laller25 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 755

Helló lenne pár kérdésem

most egy napos kiskacsa milyen árban mozog?

az előnevelt az mennyi?

nagyobb kacsa mennyi?

milyen fajtákat tartatok és azok?

azok mennyit esznek és a megevet takarmányon mennyit nő?

melyik kacsa mikor éri el az ivar éretséget és mikor lehet pároztatni?

melyek a jó tójók és kotlók vagy a kacsa nem tul jól kotlik?

válaszokat eőre is kőszőnőm

 

 

kisgazda17 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 754
Kedves Juhosttt

Idén én is úgy tervezem hogy amennyire lehet, mellőzöm majd a tápot. . A gond csak az hogy gyógynövények terén nem vagyok valami járatos. Tavaly csalánt és hagymaszárat aprítottam a darájukba. Szeretném megkérdezni hogy a vérehulló fecskefüvet, körömvirágot hogy adjam majd nekik? Ezt is aprítsam a darájukba majd?
A lórengőnek pedig mi a "tudományos" neve? mert a google nem adott ki találatot.

Köszönöm
Előzmény: juhosttt (747)
laci980723 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 753

mondjon már valaki eladó néma vagy magyarkacsát karcagon vagy környékén

meg mikkor kell a  kacsa

vagy kacsatojás kéne

 

tomi_245 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 752

Köszi juhosttt

Előzmény: juhosttt (735)
laci980723 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 751

helló

nem tud valaki eladó magyar kacsát vagy némakacsát vagy tojásokat?

bolero84 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 750

Külön örülök,hogy ezt leírtad,mert nagy pártolója vagyok a gy.növényeknek...vérehulló és csalán-nagy-sok van már otthon...tojáslevesbe bela fogom nekik aprítani...egy nagy tepsibe...had halásszanak...biztos élvezni fogják...

Köszönettel: T.

Előzmény: juhosttt (747)
juhosttt Creative Commons License 2011.04.14 0 0 749

Nem haragszok!!! Csak leírtam hogy mit gondolok! További sikeres keltetéseket kívánok!

Előzmény: Ikresjutka (748)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.04.14 0 0 748

Bocsi, de nem akartalak megbántani, és nem is azért irtam le, hogy azért volt rossz, mert ugy csináltam ahogy mondtad. Csak annyit akartam ezzel mondani, hogy nekem ez a módszer nem vált be. De ahány keltető, keltetős van, mindenkinek más-más tapasztalata van. Neked az vált be, nekem ez.

És mégegyszer bocsi.

A tojások egyébként a hegyes felükkel lefelé voltak állitva 45 fokos dőlési szöggel forgatva. Most és tavaly fektetve és 180 fokos forgatással naponta 3x.

Előzmény: juhosttt (745)
juhosttt Creative Commons License 2011.04.14 0 0 747

Tengeridara, kamilla tea. 3-4 nap után pedig csalán, vérehulló fecskefű, lórengő, körömvirág.

Táp nélkül is lehet nevelni szárnyast.

A csalántól jobban nő, a vérehullófecskefű az immunrendszerre van jó hatással, a körömvirág gyomorműködést segíti, a lórengőt meg tele van vassal, és szimplán nagyon szeretik a kacsák.

Előzmény: bolero84 (746)
bolero84 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 746

Sziaztok! A kis magyar kacsáknak milyen fűtési program kellene?

Csirke indítóm van,de az nem hiszem,hogy elég nekik...az hülyeség lenne,ha tojáslevest adnék nekik-persze minden fűszerezés és zsiradék nélkül-?

Üdv.: T.

juhosttt Creative Commons License 2011.04.14 0 0 745

Azért ne egyből arra fogd kérlek, hogy azért volt ilyen rossz, mert én mondtam hogy csináld. Nálam bevált módszer, ezért mertem ajánlani. Én a libát mostam hypos vízzel, és mégis volt egy 10ből 10es és egy 14-esből 9-es keltetésem. meg most van még 2 adag bent, amelyek szépen fejlődnek.

A tyúknál szelektáltam, hogy csak a tiszta tojásokat tettem be, szerencsére jól tojnak a tyúkjaink, így van választék.

A hegyes végével lefelé, vagy felfelé volt a tojás?

Előzmény: Ikresjutka (743)
Zsófi69 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 744

Sziasztok!

 

Először is köszi mindenkinek a jótanácsokat! Véget ért idei első keltetésem, 93-ból 37 úgy tűnik egészséges. Hát ez elég gyatra! De ma újra megpróbálom, s a tanácsaitokat megfogadva, újra nekivágok a keltetésnek. Ha nem tudok valamit, írok!

 

Ikresjutka Creative Commons License 2011.04.14 0 0 743

Biztos igazad van, de nálam ez már évek óta bevált gyakorlat. És ha azt veszed hogy 300 ból 270 kikel ezzel a módszerrel, akkor biztos nem lehet olyan rossz. És nem volt benne egy sem olyan, amelyik később elhullott, kelésgyenge vagy szétcsuszott lábu lenne.

Az idei első keltetésem viszont a Te általad leirtak szerint kelt /hipós fertőtlenités, állitott tojás/ és az 82 tojásból 45 kelt ki, a többi vagy befulladt, vagy elhullott kelés után két nappal, a második keltetésemnél visszatértem az én tavalyi módszeremhez és 53 tojásból kikelt 45.

Előzmény: juhosttt (742)
juhosttt Creative Commons License 2011.04.14 0 0 742

Elnézést hogy beleszólok, de a fektetett keltetés nem olyan hatékony a csirkénél, mint a hegyes végével lefelé való keltetés. Először én is azt gondoltam, hogy a kotlós a legjobb, de aztán rájöttem, hogy azért találták ki a keltetés technológiát, hogy ne 20 csirkét keltessünk, hanem 20 000-et.

A mosásnál pedig nagyon is fontos, hogy legyen valami a vízben ami fertőtlenít. Közkereskedelemben kapható a hypo, amely erre a célra nagyon is megfelelő. Ha langyos vízbe ( 40 C°) teszed, a párolgás miatt nem fog felszívódni, a tojásba.

Ami a forgatást illeti, nagyüzemben már láttam olyat, ahol óránként forgatnak. A forgatás pedig létfontosságú az életerős egészséges csibék "készítéséhez". A forgatás hiánya sok kelésgyenge, szétcsúszó lábu csibét eredményez. Nem csak a sárgája ragad le ha nem forgatod, ez csak egy probléma a sok közül.

Előzmény: Ikresjutka (740)
pingvintanc Creative Commons License 2011.04.13 0 0 741

Olvasd el a Dísztyúkok és egyéb kapirgálók topic 109887 hozzászólását!

Előzmény: Zsófi69 (739)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.04.13 0 0 740

Szia. A pakolgatást naponta egyszer csináld végig. Lehet, hogy egyenletes a hőmérséklet, de ami a szélén van az nincs ugy körbevéve a másik tojással, mint amelyk közép felé van.

A tojásokat berakás előtt lemosod, vagy csinálsz vele valamit?

Gépbe rakás előtt szabad csak megtisztitani a tojásokat langyos vizzel, ha szennyezett egy picit megdörgölni szivaccsal. Semmi olyat ne használj, amiből apró szemcsék maradhatnak a tojáson, mert eltömődnek a tojás pólusai és ez is okozhatja a befulladást /nem tud lélegezni a tojás/. Szárazra törölni viszont nem szabad, magától kell megszáradnia. Semmit nem szabad a vizbe sem tenni, csak tiszta langyos viz.

Ha megtudod oldani, hogy a forgatórendszert kiveszed a gépből, akkor vedd ki és fektetve tedd be a tojásokat /a tyuk alatt is fektetve van/, igy ugyan kevesebb fér fele, de hatékonyabb. egyik oldalát jegyezd meg, amkor forgatod egyszer fölül egyszer alul legyen az irás, igy 180 fokban forgatod. Én reggel 6-kor meg este 6-kor forgattam a csibéket. /na most ha késel vele fél órát nem fog baja esni.

 

És a hőfokot ne 37,2-re állitsd be, hanem 37,7-37,8-ra. Nekem állandóan ezen megy.

Ezzel a módszerrel tavaly 300 tyuktojásból kikelt 270.

Ha tudok még bármiben segiteni szólj nyugodtan, e-mailem publikus.

Előzmény: Zsófi69 (739)
Zsófi69 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 739

Még egy dolog! Én egyébként mindent a keltetési prospektusnak megfelelően csináltam, hőfok, pára, forgatás, stb. Valami nem stimt ezzel a módszerrel. Egyébként azt nem írja, hogy a keltetőből (nekem szögletes van) a külső peremen lévő tojásokat, fel kell cserélni a belsőkkel. Elvileg egyforma hőfoknak kellene benne lenni! De ezt is megpróbálom! Ezt egyébként mindennap pakolgatni kell kívülről befelé? Mert gondolom akkor így lesz egyenletes!

Előzmény: Zsófi69 (738)
Zsófi69 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 738

Köszönöm a tanácsokat! Úgy döntöttem, hogy kiveszem a keltetőből a "tojásokat" s megnézem őket! Volt olyan, amelyikbe nem volt csibe, de sokba volt, s bele voltak fulladva. Még csak meg sem próbáltak kibújni, meg sem volt vága még a belső hártya sem.

No ezek mitől pusztultak el?????

Most vár még kelésre vagy három tojás, ezekből még hallottam csipogást, de félek, hogy ezek sem lesznek már egészségesek. Majd meglátjuk.

Viszont nagyon jó dolognak tartom az ecetes vizet, most hogy így írtad, valahonnan rémlett nekem, s rájöttem, hogy a nagymamám is csinált ilyet régen!! Kifogom próbálni.

Nem adom fel ezt a csibekeltetést! Ma este, újra beteszek 100 db tojást kelni, s megpróbálom újra, figyelembe véve a tanácsaidat.

Viszont ha tudod a válazt, miért pusztultak el a tojásba a csibék, kérlek írj nekem okulás képpen!

Köszi

 

Előzmény: Ikresjutka (737)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.04.13 0 0 737

És még valami, mindegy milyen tojást rakok  a gépbe soha nem öregebb egy hetesnél.

A kelési arány romlik, ha régebbi a tojás.

Előzmény: Ikresjutka (736)
Ikresjutka Creative Commons License 2011.04.13 0 0 736

Szia. Mivel nekem fektetve vannak a tálcán a tojások azért mondtam, hogy 180 fokban forgatom őket. Állitva 45 fokban dőlnek.

Nyugodtan összerakhatod őket, mert nem hetek vannak köztük csak napok, igy a későbbi kelésüek megtanulnak enni, inni a 2 nappal ezelőttiekkel.

Szerintem a hőfokkal lehetett a baj, ha csak 37,2 fokon keltettél. Nekem állandó 37,9 fok van.

Pingvintánc irta, hogy a helyüket is változtatni kell a tojásoknak keltetés közben. Amik kivül vannak azokat belülre kell rakni, amik belül vannak azokat kivülre. Ezt naponta egyszer meg kell csinálni. És a langyosvizes permetezés nagyon fontos az előző hozzászólásomban leirtak szerint próbáld meg legközelebb.

Az utolsó két napban a legfontosabb a pára miatt is, nagyon sokszor permetezni. Én ilyenkor annyiszor permetezek, ahányszor kinyitom a keltetőt.

Menet közben is permetezés keltető kinyitás-permetezés-forgatás-permetezés-keltető bezárás.

Ennek ellenére nálam is fordult már elő, hogy 3-4 napig is elhuzódott a kelés, de attól még megmaradtak a csibék.

Ja és Én, amikor már az utolsó két napban vagyunk a langyos vizbe teszek egy pici ecetet /fél literbe 1 kávéskanálnyit/ és azóta könnyebben feltörik a tojásokat. De csak az utolsó két napban, amikor már nem forgatok, mert egyébként az ecet miatt nem jutnak elég calciumhoz a tojáshéjból a csibék.

Ez az én tapasztalatom, de mindenk másképp csinálja.

Legutóbbi keltetésem eredménye ezzel a módszerrel: 31 libatojásból kikelt 26 kisliba, a maradék 5 tojást feltörtem és nem volt benne semmi.

Előzmény: Zsófi69 (732)
juhosttt Creative Commons License 2011.04.13 0 0 735

zsebpiszok0510:

Ha mikor megül, a gácsér nem fogja zaklatni őket, akkor nem kell különtenni, de ha nem haggyja békén, akkor tedd külön.

 

tomi_245:

Ha nem tojik eleget akkor mégis kitől akarod elvenni a tojást, hogy kipótold? A kérdésed nem egyértelmű...

 

Nekem tavaly kb 15 tojást tojt az egyik, én meg tettem alá gyöngytyúk, pulyka, meg magyarkacstojást is. Alig bírta megülni azt a sok tojást, de azért ülte. Jah ennek hatására a gyöngytyúk is elkotlott a kacsatojásokon xd

Előzmény: zsebpiszok0510 (734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!