Keresés

Részletes keresés

Bummm Creative Commons License 2010.07.29 0 0 25
A foton természetesen a közegben is a vákkumbeli fénysebességgel halad az atomok-molekulák közt (hiszen ott is vákuum van).

Te azért érzékeled lassabbnak, mert a közegben nem csak repül, hanem elnyelődik a molekulákban, majd újra kisugárzódik, megint elnyelődik stb. Ehhez kell a plusz idő. A kilépő foton már rég nem az, mint amelyik belépett.

Előzmény: Kpeterson (22)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.11 0 0 24
Amit mutatsz, az a fény hullámtulajdonságán alapuló fényszóródás, semmi köze a hullámhossz változásához. A fehér fény összetett fény, nagyon sok különböző hullámhosszú fényből áll, ha ezt a kísérletet koherens hullámokkal csinálod,/lézer/ semmit sem változik a kilépő fény hullámhossza. Egyébként gondolj az ablaküvegre, miért nem változik meg a fény, miután áthaladt azon??
mesterséges színezék Creative Commons License 2010.07.10 0 0 23
"Honnan szedi a fény ezt a plusz kinetikus energiát, hisz nem változik a hullámhossza sem."

???

Ennél látványosabban nem is változhatna.

Ráadásul a lemez is nagyon ott van. :)
Előzmény: Kpeterson (22)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.10 0 0 22
Általánosságban igaz az anyagokra, hogy minél sűrűbb a szerkezetük, annál nagyobb a fénylassulás bennük. ezt az elvet követve atomórákkal ellenőrizni kéne a lassított fényben haladó idő sebességét. Ezzel mindössze az a bökkenő, hogy amint kilép a vivőanyagából a fény, azonnal felgyorsul. Miért? Honnan szedi a fény ezt a plusz kinetikus energiát, hisz nem változik a hullámhossza sem. Ha nem a téridő viszi a fényt, az újragyorsítás plusz energiát venne igénybe, ami a hullámhossz változását hozná magával. De ezt nem teszi.
Mindenesetre szerintem aki a fényt lassítja, az az időt is, csak ez szinte érzékelhetetlen. Ezek szerint fel is találták már az időgépet, csak még nem tudnak róla!
mesterséges színezék Creative Commons License 2010.07.09 0 0 21
"A foton részecske, ami a téridő hullámain utazik. Kész.
ellenérv: Az anyagokba lépve a fény fékeződik.
Válasz: Honnan tudjuk, hogy az idő nem??"


Mármint kinek/minek az ideje?
A foton saját ideje, lehet, de mivel a foton számára az idő áll, nem nagyon módosít azon egy kis lassulás.
Ha a közeg számára lassul az idő, akkor viszont feltaláltuk a hosszabb élet titkát: egy medencényi napsütötte víz... és tényleg, ilyesmi után általában jobban is érezzük magunkat, ami nem lehet véletlen!
Előzmény: Kpeterson (20)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.08 0 0 20
Ha igaz az, hogy a fény az idő indikátora, akkor sok olyan nem értett dolog megmagyarázható lenne, mint a fény kettős természete. hogy lehet egyszerre hullám, és részecske?
A foton részecske, ami a téridő hullámain utazik. Kész.
ellenérv: Az anyagokba lépve a fény fékeződik.
Válasz: Honnan tudjuk, hogy az idő nem??
E=M*C"2
Fordítsuk ki ezt is:
Minden megtett 300.000Km-után egy másodperccel fiatalabbak vagyunk.
Igaz?
Ha igen, az azt jelenti, hogy az idő terjedő hullámait sikerült kijátszani.
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.08 0 0 19
http://www.sg.hu/cikkek/38857/a_fenysebesseggel_jatszanak_a_tudosok
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.08 0 0 18
Bocsi, csak nyaralni voltam.
Az időutazás szerintem épp olyan lehetséges, mint a repülés.
Einstein relativitáselmélete tiltja, hogy bármi a fénynél gyorsabban repüljön, ezáltal az időben visszafelé haladjon.
Elfogadom, nem is akarok visszamenni.(egyenlőre)
De azt semmi sem tiltja, hogy információt küldhessünk fénynél gyorsabban, majd azt a múltban dekódoljuk.
A lottó ötöshöz elég lenne ez is, de az csak egy apró probléma ahhoz képest, amit megnyit számunkra, a rengeteg tudományos tézist nézve.
Ez a legelső kísérlet, amit el kell végezni, és egyből tudjuk majd, hogy merre kell továbbmenni a kutatásokkal. Léteznek párhuzamos univerzumok???
Van paradoxon??
ezekre a kérdésekre mindenképp választ kell kapni, mielőtt bármilyen tényleges utazást terveznénk.
Van erre egy kísérlet, de aki ezt csinálta, megelégedett azzal, hogy fénysebességnél 13-szor gyorsabb fényt csinált. Ha megtalálom, ide belinkelem, olvassátok el.
A cikk arról szól, hogyan lehet 200 dolcsiból fénygyorsítót építeni.
Ha a prof kicsit továbbmegy, megépíthette volna mz/x-köbüki rádióját.
pint Creative Commons License 2010.07.03 0 0 17
a módszere lehet, a tárgya aligha
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.03 0 0 16
egy régi mondás szerint (Ker, 6:10-11): ha lesz valaha időutazás, akkor mindig is volt... :-)
Callie Creative Commons License 2010.07.03 0 0 14

Tudományosra fordítva a szót, az Ált rel. alapján többféle módon is felemerül valódi (előre-hátra) időutazás lehetősége, legkézenfekvőbben a Morris-Thorne-típusú féreglyukak enyhe átalakítása révén. De nem feltétlenül kell hozzá wormhole, vannak olyan elméleti modellek is, amik elkerülik ezeket is.

 

Ha lesz időm, beteszek forrásokat.

magyar nyelven van egy jó kis könyv a témáról, Davies: Hogyan építsünk időgépet?

pint Creative Commons License 2010.07.03 0 0 13
and things went downhill from here
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.03 0 0 11
Szép uj világ...
De szerintem van más módja is ennek...
korieander Creative Commons License 2010.07.02 0 0 10

ha feltalálnánk a fénysebességnél gyorsabb űreszközt, bizonyára pöpec kis távcsöveink is lennének...


tehát felülsz egy középkategóriás űrbuszra és elmész megnézni a honfoglalást (szélesvásznon) :-D

ha kicsit több pénzt tettél el évközben akkor belefér a kölköknek a dínók kipusztulása is
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.02 0 0 9
Ebből a világból ki, mert a tudat az asztrálsíkra kerül, de én nem ilyen formában gondolkodtam...
pint Creative Commons License 2010.07.02 0 0 8
melyik irányba mész ezzel?
Előzmény: korieander (5)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.02 0 0 7
ja, azt én is ismerem...
predator24 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 6
Én azt teleportálásnak hívom!:D
Előzmény: korieander (5)
korieander Creative Commons License 2010.07.02 0 0 5
nekem már többször sikerült
Hozzávalók:
-jó társaság
-1 üveg pálinka
-egy kis bor kísérőnek
Előzmény: Kpeterson (-)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.02 0 0 4
Értelemszerüen a fény csak az idő indikátora, tehát ha lelassítod, magát az időt lassítod le.
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.02 0 0 3
Tuti help, thx.:)))
Mi van a multiverzumos elmélettel??
Mert ha igaz, nem lenne paradoxon, de a lottó ötöst se tudnánk elvinni egy időutazás után.
Különben a fény szerintem nem fénysebességgel megy, hanem az idő terjedési sebességével...
DURVA...
Mert ha ez igaz, akkor minket átvernek...
De legalább megmagyarázza, hogyan lehetséges az, hogy a foton amilyen pici, olyan sokáig képes menni.
eszerint a foton a születése pillanatában el is pusztul, még az sem számít, hány millió évet utazik közben, mert az időben semmit sem tesz meg. Végülis, ez Einstein képlete, csak kifordítva.
Szerintem ez így működik...
baltaarc Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2
"We all have our time machines, don't we. Those that take us back are memories... And those that carry us forward, are dreams."
Oszt jónapot.
Előzmény: Kpeterson (-)
pint Creative Commons License 2010.07.02 0 0 1
ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy a relativitáselmélet megenged zárt időszerű görbéket a téridőben. remélem segítettem :)
haku na matata Creative Commons License 2010.07.02 0 0 0
S0k sikert h0zzá! :)
Előzmény: Kpeterson (-)
Kpeterson Creative Commons License 2010.07.02 0 0 topiknyitó
Sziasztok. Kicsit fizika-kicsit filozófia.
Hogyan lehet időutazni, /nem a megszokott módon/
Lehet-e?
Ha nem, miért nem?
Ha igen, hogyan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!