Keresés

Részletes keresés

mammamija Creative Commons License 2010.08.30 0 0 1748
És mi van az újjáépítésekkel? Még hozzá sem kezdtek:(
Előzmény: toloba (1740)
Morle Creative Commons License 2010.08.30 0 0 1747
Persze hogy hülyeségeket. Hisz erről irogatok. Csakhát valakik komolyan vették, hogy nekik joguk van más kárára lemondani bármiről is. Jelen esetben tüzijátékról.
Előzmény: toloba (1745)
toloba Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1746
..
toloba Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1745
Akkor én a 8millió vibéki nevében lemondok a BKV támogatásról. "


Én meg akárhány városlakó nevében a gazdák támogatásáról...pölö...
Meg az én gyerekeim már nem járnak suliba, akkor az iskolakezdési támogatásról is...meg a gyesről, gyedről is azok nevében akiknek ezek mán nem köllenek...

Ugye hülyeséget írunk mindketten?

Előzmény: Morle (1741)
Tyűha Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1744

... ami valójában nem bevételkiesés, hanem egy reményekben létező többletbevételről való kényszerű lemondás a szállodaipar részéről.   Ha az adófizetők pénzén megtartják a tömeges eseményeket akkor azon vitorlázva a szállodások többet keresnek. Oszt ez kit érdekel ? Engem, mint adófizetőt biztos nem.

 

A Zemberek azt a pénzt, amit nem költenek el egy ilyen tömegreendezvény alkalmából majd elköltik rövid időn belül másra. ÁFa bevétel így is úgyis keletkezik, az hogy hol és hány nap, hét eltolódással,az már közömbös technikai részletkérdés.

 

Előzmény: Törölt nick (1743)
Morle Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1742

Ezt a logikát?

Ügyes.

Előzmény: toloba (1740)
Morle Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1741

Nem értem.

Minden Budapesti azt gondolja, Budapest határa az országhatár?

KB 100 településen mondták le a teljes tüzijátékot miattatok.

Közte azt is aholnézni akartam. 

Akkor én a 8millió vibéki nevében lemondok a BKV támogatásról.

Az összes árvízkárosultnak új házat lehet belőle épülni. Még akinek 100ft kára volt annak is.

De lemon6ok a Duna tv támogatásról is, úgysem tudom fogni. STB

A viskó nevet + nem én írtam. Olvass mielött írsz. Vagy az is bonyolult, mint a logikus gondolkodás? Habár az mindent elárul ha Budapesti vagy.

 

Előzmény: Köbölkút (1739)
toloba Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1740
1-2 nappal előtte Nagy Anna 70-80 milliós várható állami kiadást jelentett be, a vége ~150 millió lett."

Fideszközeliek ellopták...
Előzmény: Köbölkút (1739)
Köbölkút Creative Commons License 2010.08.29 0 0 1739
Morle!
Ugye Te nem is voltál ott, csak nyomod a szöveget. Eddig Budapest magasabb részeiről, Budaörsről, Törökbálintról, Fótról simán lehetett látni a tűzijáték nagy részét. Így, a mostani, dunai fellövések csak azoknak nyújtott valamiféle élményt, akik ott voltak a Dunaparton. 1-2 nappal előtte Nagy Anna 70-80 milliós várható állami kiadást jelentett be, a vége ~150 millió lett. Mire ez a többlet 2 nap alatt? Az ételsátrakat nem az állam fizette. A vállalkozók ott is elég jelentős felajánlásokat tettek.
Az általad kifogásolt nemzeti ünnephez a zászló fel-levonás, a tisztavatás tartozik. Annak jogosságát egyetlen "lemondó" sem vonta kétségbe. Itt a tűzijátékról volt szó. Elnézést, hogy úgy érzed én a NEVEDBEN mondtam le a tűzijátékról. Nem, a magam nevében.
A szállodásokat is meg kéne kérdezni, miért kellett lemondani a több éve itt tartott Red Bull versenyt. Az innen származó adóbevétel, a nemzetközi TV adások hosszú ideig tartó, Budapestet a levegőből mutató idegenforgalmi hatások elmaradása mindannyiunk költségvetési bevételéből maradt ki.
Olvasd el az eredeti hozzászólásomat (kb. 3 oldallal előbb) én pontosan a 300-400 ezres adományokról írtam. Az általad "VISKÓKNAK" nevezett, összedőlt, súlyosan károsodott épületek tulajdonosainak az volt életük munkájának minden "eredménye". Pont nekik, a legrászorultabbaknak lenne szüksége a támogatásra, nem a közintézményeknek. Azokat finanszírozzák a biztosítók.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 1738
A Magyar Szállodaszövetség felmérése szerint az idei Red Bull Air Race elmaradása összesen 4500 szobaéjszaka lemondását okozta a budapesti szállodapiacon; így összesen mintegy 400 millió forint forgalomkiesést jelentett.


Remélem a sok faszbúkos most gyorsan elkezd számolgatni ...
Wic Creative Commons License 2010.08.25 0 0 1737
Morle Creative Commons License 2010.08.24 0 0 1736

Amúgy láttam itt normális 5leteket is.

PL: Jótékonysági estek szervezése a gazdagabb osztálynak.

     + jó 5let a nagyrendezvényeken gyüjtést rendezni. Ezt lehet kombinálni pl érmenyomóval 500ft-ért. Vagy ugyanez nyakba akasz6ó kivitelben 1000ft-ért.

A lényeg hogy a gazdája érezze hogy ő önként adott. Nem elvárták tőle, + nem követelték tőle. 

Ha elvársz adományt, vagy lemondást, pont a lényeget, az önként segítés örömét 

veszed el.  

 

 

Ezt csak előre másoltam, mert szerintem ez a lényeg.

Max kihangsúlyozva, semmiképp más kárára.

Azért remélem az okt 23, + majd a márc 15re nem találnak ki rosszidulatú emberek valamit, hogy rontsák az ünnep hangulatát.

Morle Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1735

Mit vétettem a Magasságos ellen ?

 

Össz annyit, hogy rossz párot választottál magadnak, akik miatt itt a hülyegyegyeket kell eljátszanod. Azért gondolom +fizetik rendesen különben nem csinálnád.

Azt láni a hozzászólásaidból, hogy jártál agymosáson. (ezakülönbözöhangzatosnevütréning)

A kérdés csupán annyi, magadtól vagy ennyire értetlen, vagy azért mert +fizetik? 

Amúgy nem zavaró úgy 10percenként másik néven írni?

 

Előzmény: Tyűha (1731)
Uff Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1734

Nyilván értékrendbeli különbségek szakadékként állnak köztünk.

 

A tietekre azt tudom mondani: szánalmas, kisszerű, pitiáner, szarrágó, érzéketlen, tapló.  Igazi lumpenproletár értékrend.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1733)
Wic Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1732

Ezzel a képzelőerővel és fantáziával talán írjál inkább meséskönyveket, ne itt fórumozz. :))

 

bocsáss meg, de a ballibek 2/3-dal kapcsolatos rémálmait foglaltam össze.

Előzmény: Törölt nick (1724)
Tyűha Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1731

De mi az összefüggés a tüzijáték és az árvízkárosultak között??? 

 

 

Ennyi hozzászólás után ezt kérdezed ??????

:O-)))))

 

mintha a falnak beszélnék.  Na részemről ennyi. Majd ha értelmes ember is hozzászól, akkor jövök.

 

gazdálya érezze

 

máj dír frend ! Mit vétettem a Magasságos ellen ?

Előzmény: Morle (1729)
Morle Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1729

 

Ne izgulj. Nem süllyedek le a szinvonaladig.

 

Amúgy láttam itt normáli 5leteket is.

PL: Jótékonysági estek szervezése a gazdagabb osztálynak.

     + jó 5let a nagyrendezvényeken gyüjtést rendezni. Ezt lehet kombinálni pl érmenyomóval 500ft-ért. Vagy ugyanez nyakba akasz6ó kivitelben 1000ft-ért.

A lényeg hogy a gazdálya érezze hogy ő önként adott. Nem elvárták tőle, + nem követelték tőle. 

Ha elvársz adományt, vagy lemondást, pont a lényeget, az önként segítés örömét 

veszed el. 

Habár ezt neked úgyis hiába írom.

 

De mi az összefüggés a tüzijáték és az árvízkárosultak között??? 

Ha lehet értelmes választ írjatok.

Előzmény: Tyűha (1718)
Morle Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1728

Köszönön a magas szinvonalú hozzászólásod.

A tözijáték és árvízkárosultak összefüggés elemzés zseniális.

Nekem még képeznem kell magam ehhez a szinvonalhoz, ezért nem reagálok rá.

Bocs.

Előzmény: Törölt nick (1719)
T.Howard Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1727
:)))
Előzmény: Wic (1722)
Tyűha Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1726

:o)))

 

Ez jó volt.

Előzmény: Wic (1722)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1724
Ez neked abból a négy mondatból jött le mind?? Gratulálok! Ezzel a képzelőerővel és fantáziával talán írjál inkább meséskönyveket, ne itt fórumozz. :))
Előzmény: Wic (1722)
Wic Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1723
.
Wic Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1722

bion, nem volt nagy élmény.

 

én azt vártam, hogy eccer csak a tüzijátékokat a tömegre irányítják, és elkezdik a dunába lőni az embereket, utána Orbánt megkoronázták volna, ott helyben felvette volna a Szent Orbán nevet, valamint az egyházat és az államot összevonta volna, és "térdre csuhások" felkiáltással kourékolva extatius álapotban átalakult volna Minden Magyarok Istenévé. Majd kiment volna az uszályon Bécba, kezeltetni magát (persze a HirTV kamerái végig követték volna, eleget téve az új médiatörvénynek)

közben meg a tekintetével csődbe vitte volna a forintot, persze.

 

vagy valami ilyesmi.

ez a minimum nem, a 2/3-ad után....????!

 

asszem, indent beleírtam, kivéve, hogy orbáneuro mikor?

Előzmény: Törölt nick (1720)
Tyűha Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1718

Öngólt akarsz lőni ? :o)))))))

Előzmény: Morle (1713)
Tyűha Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1717

te miről mondtál le az árvizesek javára?

 

Ismétlem, távol áll tőlem a populizmus, a hánylélegeztetőgépetlehetettvolnavenni" effektust én sem szeretem.

 

Nekem is nehezemre esik lemondani anyagi javakról az árvízkárosultak számára, és még annyit sem teszek meg, hogy felhívjam az adományvonalat. (egyrészt mert nagyrészük biztosítást nem kötött, és tudatosan olyan helyre épített, amit eddig is gyakran alámosott a belvíz, árvíz)

 

Amiről itt pofázok arról szól, hogy egy szaros tüzijátékról való lemondással minden magyar embertől elvárható, hogy támogassa azokat a károsultakat, akik legalább biztosítást kötöttek a házukra ott, a minimális öngondoskodást megtették.

 

Egyszerűen nincs arányban az, hogy egy villanásnyi élményt élvezzünk, vagy néhány tucat ember számára lehetővé tegyük, hogy egy katasztrófa következtében beállott komoly életminőségromlásukat a korábbi szintre visszaállíthassák.

 

Szerintem undorítóan kicsinyes ocsmányság és lumpenviselkedés azt követelni, hogy inkább egy tüzijáték ilyen renkívüli helyzetekben.

 

És akkor Pakisztánról ne is beszéljünk. Valódi katasztrófa ott volt igazán.    Nagyságrendekkel nagyobb.   

 

 

Előzmény: arnyekxxx (1712)
Wic Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1716

Elég lett volna csak ennyit írnod, a többit megspórolhattad volna.

 

Broáf.....

 

bion, én is hányok egy olyan párttól, megy a gárdától is, akik éjjel nappal kint voltak a gáton.

Előzmény: Tyűha (1697)
Wic Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1715
a telefonos adományvonalakon mennyi gyűlt össze?
Előzmény: Tyűha (1700)
shizu Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1714

Tudom útálni kell az amerikaiakat, mert olyan izék, de náluk ez valahogy jobban megy. Ha valakit meg akarnak segítni akkor rendeznek egy nagy látványos banzájt a segítség nevében és a résztvevők boldogan adakoznak és még szórakoznak is, büszkék arra, hogy részesei egy jótékonysági eseménynek, a pénz meg gyűlik szépen.

 

Magyarországon ez fordítva van ha segítenia karunk valakin akkor mások szórakozását tönkre tesszük. És boldogan segítők helyett morcos veszekedő embereket találunk most minden felé. Ez a magyar virtus.

 

Kíváncsi lennék, ha valami nagyon speciális tűzijátékot hirdettek volna az árvízkárosultak javára és a résztvevőktől helyben kértek volna egy kis adományt mennyi gyűlt volna össze a mostani ezek szerint 150 millió helyett.

Morle Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1713
Tisztelt megtévesztett aláirogatók. Kérem olvassátok el a Tyüha hozzászólásait. Tanulságos! +tudhatjátok minek + milyen erkölcsi szintű embereknek dőltetek be. A lényeg az államnak kárt okozni, az ünnepet rontani, a nemzetösszetartozás érzését csökkenteni. Az árvízkárosultakat ehez csak eszköznek használták.
arnyekxxx Creative Commons License 2010.08.22 0 0 1712
Ok, a zinternet napi szükséglet. Akkor jöhet a lista, te miről mondtál le az árvizesek javára? Már csak azért, nehogy tényleg valakinek a szemében demagognak tünj.
Előzmény: Tyűha (1711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!