Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2 napja 0 0 12752

Az első ugye Sam a Trónok Harcából :) 

(+Liam Cunningham: Davos, Jonathan Pryce: főveréb, illetve még mások is kisebb szerepekben:

https://ew.com/game-of-thrones-stars-reuniting-3-body-problem-8610676

)

Egyébként őt cserélhettek volna Alex Sharp-al, őt jobban el tudtam volna képzelni a gazdag csávónak, John Bradley-t meg a rákos szerelmesnek. 

Benedict Wong pedig elég ismert a dr. Strange-től a Marco Polo-ig...

Előzmény: wizardry8 (12751)
wizardry8 Creative Commons License 2 napja 0 0 12751

Engem az a gazdag kövér-szakállas Móka Miki zavar. A másik meg a kínai dagadt fejű. Az úgy néz ki mint Kung-Fu Panda.

Bateman Creative Commons License 2 napja 0 0 12750

SPOILER

 

 

azért ez a szeletelős dolog már volt korábban más filmben is, de ott "csak" embereken alkalmazták. Cube-ra és a Resident Evil 1-re gondolok.

Előzmény: Kuusamo (12749)
Kuusamo Creative Commons License 3 napja 0 0 12749

Na az biztos, hogy ez az volt, mert elég ritkán intéznek el ekkora hajókat keménytojás szeletelővel😁

Előzmény: Bateman (12748)
Bateman Creative Commons License 3 napja 0 0 12748

hát igen. ezt abszolút megtehette. biztos lett volna jobb módszer a megszerzésére, ez viszont újszerű volt:)

Előzmény: Kuusamo (12746)
Kuusamo Creative Commons License 3 napja 0 0 12747

Úriemberek

Könnyed kis esti szórakozás...le se tagadhatja Guy Ritchie keze nyomát.

Kuusamo Creative Commons License 3 napja 0 0 12746

Szintén spoiler:

 

...hát ez oké, de a nanoszál az adathordozót is simán kettévághatta volna, csak a véletlenen múlt, hogy nem így lett...sőt, ha "van esze" Evansnek, akkor úgy tartja, hogy azt is elvágja, necsak őt magát... megakadályozva ezzel, hogy illetéktelen kezekbe kerüljenek a felvett beszélgetések.

 

Amúgy elég gyorsan hullottak itt az egykor volt Trónok harca szereplők😁

Előzmény: Bateman (12745)
Bateman Creative Commons License 3 napja 0 0 12745

SPOILER

 

Én azt a nanoszálas dolgot nem értettem, miért volt ennek akkora jelentősége, hogy végül miszlikbe vágjanak vele egy hajót?

 

igen az fura volt, de gondolom az volt a terv, hogy észrevétlenül vonják ki a forgalomból és közben ne semmisüljön meg az adathordozó, amit ugye meg is találtak.

Előzmény: Biga Cubensis (12739)
Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 12744

oh, bocs, kicsit lehet spoileresek vagyunk... kéne ennek is egy külön topik.

Előzmény: deluigi (12742)
Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 12743

Simán belőhettek volna egy rakat kábítógázt és akkor nem is hal meg senki. Na mindegy, ezen nem akadok fenn.

Előzmény: divaoni01 (12741)
deluigi Creative Commons License 3 napja 0 0 12742

basszus, meg csak ket reszt lattam belole :)

 

ne szaladjatok ugy elore a tortenettel :D

 

divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 12741

És ugye meg akarták szerezni a real time kommunikációs eszközt és az eddigi beszélgetések hanganyagát.

Előzmény: Biga Cubensis (12739)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 12740

A nanoszálas megoldást elég részletesen megindokolták a könyvben. Már nem emlékszem pontosan, de ott jóval egyértelműbben vezették le, hogy miért kénytelenek ezt meglépni.  

Előzmény: Biga Cubensis (12739)
Biga Cubensis Creative Commons License 3 napja 0 0 12739

Na igen, már mi is elkezdtünk exobolygókat távolról nézegetni, illetve terraformáláson gondolkozni.

Mondjuk ők a saját naprendszerükbe se mehettek, gondolom a többi bolygónál - ha van - ugyanaz a szívás.

Ettől függetlenül iszonyú ötletes a film, az az emberi számítógép marha jó volt, a megjelenítése is.

 

Én azt a nanoszálas dolgot nem értettem, miért volt ennek akkora jelentősége, hogy végül miszlikbe vágjanak vele egy hajót?

Simán fel is robbanthatták volna...

Bár én még csak az 5. résznél tartok, lehet lesz rá válasz. (mint ahogy nem értettem, miért tudnak realtime kommunikálni, de arra adtak választ).

Előzmény: Bateman (12737)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 12738

A dehidratálás abszolút valós abban a világban, de ne menjünk az események elé. Mikor egy civilizációnak kevesebb ideje van a nyugodt fejlődésra talán hajlamosabb lehet a gyorsabb haladásra.

 

Mondjuk voltak eltérések a könyvtől rendesen, a helyszínek, meg egyes szereplők is átkerültek kínából angliába. Összevontak egyes karaktereket, megvariáltak eseményeket, áthelyeztek hangsúlyokat de hát ezek már részlet kérdések. 

 

Mindenképpen érdemes a megtekintésre és akik hozzád hasonlóan még nem olvasták a könyvet, talán még jobban is fognak szórakozni. 

Előzmény: Bateman (12737)
Bateman Creative Commons License 3 napja 0 0 12737

Igen a vege kucsit belassult. Viszont azert vannak kerdeseim

 

SPOILER

 

a VR-ben miert mutatnak dehidratalt hibernacios allapotot? Ok ilyenek? Erre kepesek? Vagy az full kamu volt es inkabb mese? Egy ilyen technologiai szintre eljutott civilizacionak nem kellett volna mar tennie barmi mast, hogy kikeruljenek a 3 test problematikabol, mint varni egy ertelmes faj radiojelere? Egyaltalan, higyan jutottak el ilyen szintre, ha az elore nem megjosolhatan valtozo zord korulmenyek miatt lenullazodnak bizonyos

idokozonkent?

Előzmény: divaoni01 (12736)
divaoni01 Creative Commons License 3 napja 0 0 12736

Nagyjából egyetértek. Azért speciál nekem az első 5 rész jobban tetszett, mint a záró 3.

Előzmény: Bateman (12735)
Bateman Creative Commons License 4 napja 0 0 12735

hát ez kurvajó volt. jöhet a következő évad.

Előzmény: Biga Cubensis (12731)
Biga Cubensis Creative Commons License 4 napja 0 0 12734

Nekem is bejött nagyon anno.

Előzmény: deluigi (12732)
Tkn71 Creative Commons License 4 napja 0 0 12733

Úgy tudom, nem lesz.

Előzmény: deluigi (12732)
deluigi Creative Commons License 4 napja 0 0 12732

Warrior - Harcos 3 evad

 

nezte meg valaki? nekem nagyon bejott

 

remelem, lesz meg folytatas

Biga Cubensis Creative Commons License 6 napja 0 0 12731

Fasza szerintem is, én még előrébb járok.

Előzmény: Bateman (12729)
divaoni01 Creative Commons License 6 napja 0 0 12730

Az első 5 alapján felülmúlja a várakozásaimat, pedig a könyv általában fényévekkel...., de ez eddig egy igazán jól sikerült adaptáció. Csak nehogy úgy járjunk mint a GOT végével, miután itt ugyanarról a két fószerről van szó. Viszont ennél a franchise-nál legalább végig a rendelkezésükre áll az irodalmi alapanyag.

Előzmény: Bateman (12729)
Bateman Creative Commons License 2024.03.22 0 2 12729

3 Body Problem - hát ez nálam betalált, a könyvet nem olvastam és nem is tudok semmit a történetről, csak a címadó, fizikai elméletnek mentem utána. Pazar minőség, végre az idegen inváziós mûfaj másképp tálalva. Az első öt rész úgy csusszant le, mint a hideg fröccs mint egy tikkasztó nyári napon:)

Biga Cubensis Creative Commons License 2024.03.21 0 1 12728
hejira Creative Commons License 2024.03.17 0 0 12727

Manhunt - apple

 

https://youtu.be/VFT-b8eKdSo?si=kUIn3JrycTgoacJi

 

Eddig két rész volt meg, elég korhű, feszes történet. Lincoln arcra nem a megszokott, hangra sem..

 

Az új fiatal sztárok is szerepet kaotak, majd a neveiket is megtanuljuk :)

 

 

hejira Creative Commons License 2024.03.16 0 0 12726

Apples never fall


Annette megint remekelt, ebben a kis közepes whodunnit izében. Csuda ez a nő!

 

https://youtu.be/O550dhPh-SQ?si=E3aZQY5dR-y8FA2H

 

 

wizardry8 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 12725

Most figyelem milyen ruhában vannak a versenyzők. Gyanús hogy senki nincs estélyiben vagy öltönyben. Inkább olyat viselnek amiben bele lehet esni a vízbe.

Előzmény: deluigi (12724)
deluigi Creative Commons License 2024.03.12 0 1 12724

Az ugrás című legújabb kvízműsor résztvevőinek az a feladatuk, hogy egy monumentális stúdióba épített, több méter magas hídon átérjenek egyik oldalról a másikra. A cél, azaz futamonként 5 millió forint elnyerése azonban csak akkor valósulhat meg, ha helyesen "válaszolnak" a hídon megjelenő állításokra, ellenkező esetben a játékosok a mélybe zuhannak.

 

gondolom, vizbe, ha mar hidrol ugranak le :)

 

sajnalom azokat, akik galaruhaban erkeznek a megmerettetesre :)

 

 

Előzmény: wizardry8 (12723)
wizardry8 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 12723

Az ugrás

 

Hogy esnek le a versenyzők hogy nem lesz bajuk? Vízbe (mint Ninja Warrior-ban)? 

Előzmény: wizardry8 (12692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!