Keresés

Részletes keresés

Boldogság76 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 224

Gondoltam készítek egy kis videót!

Dohányzás leszokás! KAMU VAGY NEM?

Köszi ha megnézed

https://www.youtube.com/watch?v=pelztCNS0ak

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.18 -1 1 223

Én meg karon varjút láttam már.

Előzmény: rusenuxu (221)
rusenuxu Creative Commons License 2018.05.15 -1 1 221

Még ha csak az utas. Láttam már buszvezetőt és közterest is cigizni a buszmegállóban...

Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.15 0 5 220

Tiltja, de semmi értelme. Mindig van egy olyan paraszt...elnézést, ez sértés a rendes földmívesekre nézve. Tehát van mindig egy olyan köcs.... akarom mondani olyan népművészeti cserépedény, aki beáll a várakozó tömegbe és rágyújt.

 

És egy aki mindent visz:

 

ha esik az eső, akkor a fedett megállórészekbe zsúfolódott tömegben, biztos lesz egy aki rágyújt. És jobbra-balra forgolódva pöfékel elégedett képpel a kedves és kedvetlen utastársainak a pofájába.

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 3 219

A dohányosok 70%-a prosztó! A maradék 30% kicsit heterogénabb, már felfogja, hogy van akit zavarja, kicsit olyan mint a kutya tulajok társadalmi figyelme!

Lovelife Creative Commons License 2013.02.05 0 3 214

Az még érthető, hogy megtiltották a megállókban a dohányzást, de hogy leszerelik a megállók szemeteseiről a csikktartót... Ez számomra érthetetlen. nem egy és nem két ember megy arébb a buszmegállóban, hogy ne zavarjon másokat, erre nem tudja majd eldobni a csikket..

HarmathV Creative Commons License 2012.10.29 0 0 210

Szerintem a kezdeti felháborodás ellenére elég lazán ment az alkalmazkodás.

csikoszebra79 Creative Commons License 2012.08.30 0 1 206

Az az igazság, hogy a főváros már önmagában annyira büdös és koszos, hogy felőlem aztán az ölembe ülve is rágyújthat valaki, akkor sincs különbség...

nabumm! Creative Commons License 2012.05.21 0 1 200

Nem vagyok benne biztos, hogy akívánt hatást sikerült elérni ezzel a dohányzás ellenes törvénnyel. Nagyobb a káosz, mint eddig. Nincsenek kijelölt helyek, már a szabad ég alatt se lehet rágyújtani, eldobált csikkek mindenfelé, mert még a kihelyezett tartókat is leszerelik.

http://stop.hu/belfold/orbanek-errol-hogy-feledkezhettek-meg/1039688/

Picardia Creative Commons License 2012.05.08 -1 1 198

Ez az egész egy vicc! Dohányozni nem lehet az aluljáróban, viszont - a tiltás ellenére - lehet lent csövezni, aludni, tök részegen feküdni a lépcsőn, árulni, kéregetni féllábbal, kutyával stb. Ez mind a Határ úton történik, ahova esténként lassan csak a bátrak merészkednek. Az aluljáró 2 kijárata körül lézengőkről már nem is beszélve.

fautas Creative Commons License 2012.04.22 0 0 196

Én 2 m-ről tudtam eddig, de nem ez a lényeg. A törvénytisztelő dohányos eldobja a cigarettát, ahova tudja. Hamutartó nincs, vagy ha van is, odáig nem mer elmenni, mert ahhoz a füstölgő csikket magával kellene vinni a megálló területén.

Előzmény: * * BPO-700 * * (195)
* * BPO-700 * * Creative Commons License 2012.04.19 0 0 195

Ahogy elnézem, betartják az 5 méteres távolságot...

 

zserbo88 Creative Commons License 2012.04.17 0 1 194

Én nem akarom kihívni a sorsot, és igyekszem a megállókban, aluljárókban nem cigizni, de még sosem láttam dohányosokra büntetést kiszabó, csekket írogató rendőröket. Megállókban dohányzókat viszont továbbra is. Értem én, hogy vasszigor meg minden, de aki normális, "kultúrált dohányos" az eddig sem füstölt mások orra alá... 

 

T. Ádám Creative Commons License 2011.02.22 0 0 193

Másnap? Ahogy elmennek a sünök jönnek vissza. Nem mennek azok olyan messzire ott szoktak állni a P+R-ben a mozgáskorlátozott parkolóban.

Előzmény: GABEN352 (192)
GABEN352 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 192

Ezaz. Emiatt miért nem lép senki semmit? Persze, néha jön 2 zsaru, akkor igazoltatás meg elzavarják őket, de másnap újra ott vannak...

Előzmény: T. Ádám (191)
T. Ádám Creative Commons License 2011.02.22 -1 0 191

Most már csak az Örsről a metro elöl kéne elzavarni a paprikaárus c....okat. Pont az út közepére pakolnak ki nehogy le lehessen menni normálisan az aluljáróba (cigaretta nélkül :D )

T. Ádám Creative Commons License 2011.02.22 0 0 190

Az is a megálló területéhez tartozik szóval mindegy.

Előzmény: I9-62 (188)
Slidedream Creative Commons License 2011.02.22 0 0 189

Így is tudja mindenki, a csapból is ez folyik. A városvezetés olyan büszke rá, mintha a világot váltotta meg. Tehát aki nem akarja betartani, az akkor se tartaná be, ha az egész megálló egy nagy "dohányozni tilos!" tábla lenne.

Előzmény: DTF (187)
I9-62 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 188

Akkor ez így elég nagy ellent mondás. Elvégre az Intermedia nem tiltotta meg a dohányzást a pavilonokban, szóval ott nyugodtan lehetne...

Előzmény: T. Ádám (186)
DTF Creative Commons License 2011.02.21 0 0 187

ekkorába teték ki? látszik, hogy nem gondolják elég komolyan. egyébként is primitív és but aegy népség a magyar, így biztos nem fogják elolvasni sem, főleg, hogy kisbetűs. miért nem lehet a megállókba, az üvegre ragazstani bazi nagy logot, hogy dohányozni tilos?

Előzmény: * * BPO-700 * * (182)
T. Ádám Creative Commons License 2011.02.21 0 0 186

Mert az az Intermedia tulajdona. Amúgy tényleg jobb lett volna oda.

Előzmény: I9-62 (185)
I9-62 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 185

Ezt miért nem a megállópavilon üvegére ragasztották, ha szabad megkérdeznem...

Előzmény: * * BPO-700 * * (182)
* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.02.21 0 0 184

Nem azért, de visszájára nézve is furcsa a dolog! Nem részlezetzném!

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 183

Már meg ne haragudjanak a mélyen tisztelt dohányosok, de ennek a tiltásnak már épp itt volt az ideje.

Elég pocsék dolog, amikor egy lazán pöfékelő bunkó paraszt belefújja az ember képébe a füstöt.

Dohányozzon otthon, vagy olyan helyen, ahol nincs körülötte senki, max. más dohányosok...

A fentiekből nyilván kiderül, hogy nem vagyok dohányos, igaz tizen-akárhány évesen én is kipróbáltam (mint a legtöbben ugye...), de

marhára nem jött be. Csak azért pedig nem voltam hajlandó füstölögni, hogy ki ne lógjak a sorból.

Hát igen, tizenéves korban kezdik el legtöbben -  gondolván hogy az milyen felnőttes, meg laza, meg mittudomén... Aztán persze úgy hozzászoknak, hogy abba se bírják hagyni.

Persze felőlem aztán mindenki úgy vághatja magát tönkre, ahogy akarja, de másoknak lehetőleg ne ártsanak ezzel.

 

 

 

* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.02.21 0 0 182

 

fontana Creative Commons License 2011.02.15 0 1 181

Annyira, de komolyan annyira nevetséges, szinte már tragikomikus ez a "tiltás"!

 

Kezdem azzal, soha nem dohányoztam, a dohányfüst is zavar,  DE, úgy gondolom utoljára büntetném meg azokat, akik rágyújtanak a buszmegállókban, MINDEN  MÁS  UTÁN!!!

 

S nem azért, mert baromira lojális vagyok velük - bár lehet, hogy valamennyire igen - hanem azért UTOLJÁRA,  mert ömlik a szenny a szennycsatornákból, s itt most az elektronikus médiát kiemelten, abból is a való-világ-mittomén-hanyadikat, amely szenny úgy tapad a fiatalokra, hogy azt talán észre sem veszik. Én speciel nem nézem, DE, amikor az ember "KAPCSOLGAT"  kutatva valami értelmes után, az a néhány másodperc is kiakasztja az embert, amíg látható az unalomtól haldokló, egyfolytában piáló, s dohányzó társaság!!!

Vagy talán a dohány-lobby szponzorálja a való-világ-akárhanyadik részét!?

Na és igen,  HOL  VAN  AZ   A   BIZONYOS  ORTT, vagy ha átkeresztelték volna, akkor a jogutódja!? Vagy nekik tetszik ez a trágya, hogy nem tesznek ellene semmit!??

 

Na persze egy társadalomban a legjobban vezethető egy tompa-agyu elbutított csürhe - tehát lehet, hogy a cél szentesíti az eszközt -, mert bocs a kivételektől, de ez az ország már a béka alatti mérhetetlen mélységben található csak meg, már ha valaki kiváncsi lenne rá.

betonbelus Creative Commons License 2011.02.11 0 0 180

Nah megnéztem azt az ominózus közterületis videót, ahol az ellenőr "úr" is rágyújtott, a tilalom bevezetése után. Ezzel alapot/indokot szolgáltatva azoknak, akik ismerik a videót(esetet). Így, esetleges tetten érésük esetén hivatkozhatnak a renitens közterületes emberkére is. Továbbá, és ami jobban elszomorít a videón látott hölgy hablatyolása alkalmazottai negatív cselekede végett. Tessék őket is figyelmeztetni, rájuk még inkább vonatkozik a törvény, a képviselői. Lásd: táncoló rendőrök esete.

akospapa Creative Commons License 2011.02.10 0 0 179

Az ilyenek miatt üldözik a dohányosokat ennyire. Ha mindenki megtanulna kulturáltan élni a szenvedélyének, nem lennének efféle súrlódások.

Előzmény: GA 96 00 (177)
Slidedream Creative Commons License 2011.02.10 0 0 178

Csak azt mondom, hogy a biztonságinak a biztonságért/rendért kell felelnie, nem hatásköre a dohányzás. Ezt megfejelve, mivel őt a BKV alkalmazza, úgy érzi, hogy rá nem vonatkoznak a szabályok, ezért nyugodtan rágyújt bárhol. Egy kis intelligencia kell, semmi más, de persze az legtöbbször nincs meg. Nekem péládul eszembe se jut rágyújtani egy buszmegállóban, csak ha nincs körülöttem senki, de most már akkor se lehet.

Előzmény: DTF (173)
GA 96 00 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 177

Ma kora este, Bosnyák tér 173 buszvezetője:
Hölgyem;
1: Nem lehet dohányozni a megállókban!
2: Ne a busz oldalába nyomja már el azt a kib@szott cigicsikket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!