Keresés

Részletes keresés

zsuzska60 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 27

Az legalább reszelhető, ellentétben a trappistával.

Én inkább a nagylyukú sajtokat szeretem enni, vagy a friss házi sajtot.

Előzmény: Berlusz Móni (26)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.04.12 0 0 26

Mi már elég régen áttértünk az Edami-ra - mint "általános" sajt. Tudom, nem ugyanaz az íz, de megbízhatóbb minőség és árban se túl rossz...

 

Leszoktunk a trappistáról, mert nagy átlagban olyat lehetett kapni (még a drágább márkák alatt is), ami morzsálódott, éretlen, színtelen volt. :-(

 

 

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 25

Régen 4-5 éve nagyon szerettem a Trappista sajtot. Egy fél friss zsemle és egy szelet friss párizsi tetejére téve isteni uzsonna volt. Azonban néhány éve a kapható trappista valahogy se ízben, se puhaságban, se színben nem olyan mint régen volt. Persze ahány tej üzem annyi típus.

 

Melyik az amelyik még a legjobban hasonlít a régire szerintetek? Kipróbálnám...

magyar bucó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 23
Egyszer ettem hollandiában finom trappistát. Itthon ez a sajtok legalja, se íze, se bűze.
Előzmény: bcontact (-)
magyar bucó Creative Commons License 2010.05.28 0 0 22

Nálam a "sajt" ott kezdődik, hogy egy évig érlelt...

 

Akkor sok jó sajtot nem eszel.

Friss juhsajtok, camembert, kékpenészes sajtok... kár lenne kihagyni.

Előzmény: Törölt nick (16)
bcontact Creative Commons License 2010.05.27 0 0 21
Pörgős topik.
Nem tudtam, hogy ilyen sok trappista rajongó van.
H_G Creative Commons License 2010.05.20 0 0 20
Vagy lehet befőttes üvegben is tartani, olajjal feltöltve, a sajt sokkal tovább bírja és az olaj is még fölhasználható marad.



Előzmény: bcontact (19)
bcontact Creative Commons License 2010.05.19 0 0 19
Egy-két dolgot azért meg kellene tenni szerintem ez ügyben:
1. teljes hűtőfertőtlenítés
2. hőfok ellenőrzés (10 fok alatti kell legyen)

Minden márka penészesedik nálad?
Vegyél kevesebbet, ami elfogy 4 nap alatt.
Előzmény: Törölt nick (7)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 18
"Nem tudom, mit értesz gumiszerű alatt..."
Azt, hogy olyan rágógumis. Mégcsak nem is olyan az állaga mint a normál "guriga" Tolle trapinak, hasonlíts csak össze egy alapból szeleteltet egy korongból vágott szelettel. Tök más a kettő. Nemtom, talán a védőgáz teszi mivel túl nyers. Érdekes módon a keményebb Sole szeletelt trapi nem gumiszerű, valszeg azért mert nem olyan nyers. Persze ízlések és pofonok, de ha már reszelésről van szó, a Tolle az igencsak 2-es osztályzatot kap tőlem. :)
Előzmény: Törölt nick (17)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 14
Hááát, szerintem nagyjából betartják. Ráadásul trappistából rendszerint túlkészleteznek a gyárak, mivel kvázi "raktárnak" használják a trappistát. Úgy is szokták mondani, hogy trappistába öntik a fölös tejet. Úgyhogy szvsz nem emiatt penészedik mert félérett. Ugyanis nem az.

Más. A szeletelt Tolle milyen mostanság? Még mindig olyan gumiszerű? Régebben az volt.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 13
Tudom házilag utóérlelni, hogy a szükséges idő másik fele is meglegyen?
Előzmény: Törölt nick (12)
kabalaa Creative Commons License 2010.05.18 0 0 11
Mindenkinek más... nekem a tolle.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 10
Nagyon köszönöm, megpróbálok a tanácsod szerint eljárni.
Előzmény: Stingary Smith (9)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.18 0 0 9
Azért annyira nagy szakértő nem vagyok. :) De egy biztos, amikor megveszel egy trappista (vagy akármilyen) sajtot akkor az otthon tovább érik. Amint kibontod és leveszed a fóliát, megvágod, akkor két dolog történhet utána. Az egyik, hogy a vágási felület elkezd kiszáradni, illetve a sajt a pára lecsapódás miatt elkezd penészedni, meglátásom szerint a lágyabb, éretlenebb trappista sajtok hajlamosabbak a penészedésre (pl. Tolle). Én sima alufóliába szoktam csomagolni ha megvágtam, mivel nálunk egy "guriga" - mondjuk 1,4 kilós - trappista nem tart tovább 1,5 hétnél, így nagyon nem kell foglalkoznom a penészedés veszélyével. Viszont ha nálatok nem fogy ilyen gyorsan akkor érdemes légáteresztő fóliába csomagolni, a vágási felületre pedig gondosan rá kell simítani. Így talán megúszható a penészedés. Meg még annyi, hogy a hűtő mondjuk 6-7-8 fokra legyen állítva.
Előzmény: Törölt nick (7)
Utazó72 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 8
A fiam szerint a Minna. :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 7
Úgy tűnik, nagy trappista-szakértő vagy. Kérlek, segíts nekem egy kérdésben, amire már régóta keresem a választ. Miért van az, hogy a trappista egy hét alatt megpenészedik a hűtőben? Márkafüggő? Vagy a tároláson múlik? Van olyan márka, amelyik eltartható? Milyenek az ideális tárolási körülmények?
Előzmény: Stingary Smith (5)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.17 0 0 6
No, csakhogy ne húzzam le ennyire a Tolnatej-et. Az ömlesztett cikkelyes sajtja kifejezetten jó, trappistából van.
Előzmény: Stingary Smith (5)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.17 0 0 5
Hát, ha így kérdezed. A Spar márkatermékes a S-Budget-t azt a Tolnatej gyártja. Mondjuk én a Tolle-t nem szeretem mert nem túl érett, túl "nyers". Reszelni sem jó. Azt hiszem az Auchanban akciós msot 999-ért kilója. A Penny-s trappistát - Sissy - a Sole-Mizo gyártja, az már jobban bejön, a Sole mindig is valamivel érettebben adta ki a trappistát, keményebb is, reszelni is jobb, meg kicsit sósabb mint a Tolle. A CBA azt hiszem szintén Sole. A Lidl-ben szlovák trappistát láttam, ízre nem jön be meg állagra sem, mintha le lett volna fagyasztva, vagy nemtom, olyan furcsa mázgás volt a felszíne. Persze ez a helytelen tárolási hőmérsékletből is adódhatott. Aldiban még nem voltam, Reálba nem járok. Ami még trappistában bejön, az az Óvártej trapija, de sajnos nem a legolcsóbb. Ami még nekem bejön az a Drávatej trapija, csak nem sok helyen lehet kapni. Néha az Auchanban vagy Cora-ban, de ott is csak akkor ha éppen akcióznak.
Előzmény: bcontact (4)
bcontact Creative Commons License 2010.05.17 0 0 4
Spar, Lidli, Penny, Aldi, CBA, Reál stb.
De persze függetlenítve is érdekel, elég a márkát/típust írni, az a fontos.
Előzmény: Stingary Smith (3)
Stingary Smith Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3
Mit értesz azon, hogy "hálózat"?
Előzmény: bcontact (-)
mögb Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1
Csak kerek lehet
Előzmény: bcontact (-)
bcontact Creative Commons License 2010.05.17 0 0 0
Aki más finom sajtot szeretne, az kattintson ide
bcontact Creative Commons License 2010.05.17 0 0 topiknyitó
Melyik hálózat (melyik) trappista sajtja finom, és mennyiért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!