Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Airbag. Creative Commons License 2 órája 0 0 62700

kivenném a középkonzolt,elvinném fóliáztatni...

Előzmény: devergo1974 (62698)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 3 órája 0 0 62699

Én leszedném a műa elemet, lemosnám, zsírtalanítanám, picit megcsiszolnám és lefújnám folyékony gumi spray-el, pl innen: https://www.szerszamkell.hu/folyekony_gumi_spray_-_matt_fekete_-_400_ml_263214?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJYaJEF2lorW6NWV89BYOP2WRcWMaABVTqZhLMiGcjgwsVGMr-yf8XhoCnkAQAvD_BwE

 

Még szebb is lenne vele, mint eredetiben. 

 

Veszélye: vérszemet kapsz és mindent ezzel akarsz majd borítani :)

 

 

Előzmény: devergo1974 (62698)
devergo1974 Creative Commons License 2 napja 0 0 62698

Fotó a konzolról

devergo1974 Creative Commons License 2 napja 0 0 62697

Az autóban található középkonzol kereten egy helyen feljött az eredeti fólia. Ezt szerintetek

lehet valahogyan orvosolni? Újat nem szeretnék vásárolni, mert az nagyon húzós árban van. 

 

loganos Creative Commons License 3 napja 0 0 62696

Csomagtér ajtó zárszerkezetében a mikrokapcsoló romlott el. Ideiglenesen a kapcsoló stekkerét húzd le, addig legalább be tudod zárni távirányítóval is ajtókat. Aztán venni kell új szerkezetet, a kapcsoló önmagában nem kapható/cserélhető.

Előzmény: devergo1974 (62683)
pmisi1977 Creative Commons License 4 napja 0 0 62695

Nalam is ez lett, de igy is serult. A krokira lehet kapni kemeny gumit, en azzal haszanlom. Nem ertem miert kellett ennyi muanyag a kocsira alul.... elodjen semmi se volt.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62691)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 4 napja 0 0 62694

Ördög ügyvédje: vagy csak nem látod...

Rághat olyat is, ami nincs szem előtt.

 

Előzmény: saválló (62693)
saválló Creative Commons License 5 napja 0 0 62693

Minden lehetséges, ettől függetlenül már jó ideje fix a hűtőfolyadékszint, nincs fogyás.

A szervízben is mondták olajcserekor a hűtőfolyadék csökkenésre, hogy megnézték, de semmi arra utaló nyomot nem találtak motortérben.

A nyest meg ki tudja miért kedveli a TCe motorterét?

Amíg kárt nem okoz addig rendben van.

 

 

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62690)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 5 napja -1 0 62692

Van továbbá nagyfesz motortéri "villany pásztor" is, sohasem próbáltam, de a gondolat érdekes. 

Vill pásztort már alkottam kerítésre, az pl hatékonyan távol tartotta a környékbeli macskákat. Aztán az egér/ürge/macskaszar kombóból az utóbbit fogadtam el, és kikapcsoltam.

Volt egy időszak, amikor hülyegyerekek autó emblémákat gyűjtöttek pesten, lefeszegették az autókról csavarnyúzóval. Jól összeb--ták vele. Kollegának csináltam emblémavédő villanypásztort, hűtőmaszkban levő fém plakettre. Az is jól megb--ta a delikvenst, ha hozzáért :) Beszereltük, riasztó élesítette, azóta nem tudom mi lett a sorsa.

Előzmény: saválló (62688)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 5 napja 0 0 62691

Nekem egy műa betét van gyári emelőben, majd megnézem leyúzza-e a festést?

Krokodilt is pont a gyári emelési ponthoz teszem, rá egy darab collos deszkár, szerintem a kroki jobban lenyúzná csupaszon.

 

  

Előzmény: pmisi1977 (62689)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 5 napja 0 0 62690

Egy 5let:

az eltűnő hűtőfolyadék és a nyest közti összefügés - lehet hogy annak az édeskés szaga vonzotta a oda?

Előzmény: saválló (62688)
pmisi1977 Creative Commons License 5 napja 0 0 62689

Tiszteletem!

 

2019-es Dusteromat nemreg ujra csereltem. Raknam fel a nyari gumikat, de hatul egyszeruen nem latok helyet ahova a krokodilt emelot tudnam rakni.  Tele raktak a kocsi aljat muanyag lemezekkel. Eddig a hatso hidnal emeltem, de most arra is muanyagot raktak.... A gyari emelot nem akarom hasznalni, mert az az emelesi pontnal megnyuzza a festeket. Hogy oldjatok meg a kocsi hatuljanak emeleset kimeletesen? Elore is koszi a valaszt. 

saválló Creative Commons License 6 napja 0 0 62688

A csirkehálót csak az autó alá tettem néhány hete, de nem babráltam a motortérben, mikor belenéztem akkor fotóztam a lábnyomokat a csövön, azóta viszont nem látszik semmi.

Régen is tettem a TCe elődje alá csirkehálót, de ott csak a kasztnira mászott fel a dög, ott voltak a lábnyomai, a motortérben nem.

A Duster motortere úgy látszik vonzóbb a vadállatnak, ahogy írtam kárt még nem okozott sosem nálam nyest, remélem ez így is marad a továbbiakban is.

Még "alszok" a KEMO ultrahangos riasztóra néhányat, mert ennél is megoszlóak a tapasztalatok, van akinek semmit sem ért van aki esküszik rá, ahogy a szőrzsáknál is történt.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62687)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 6 napja 0 0 62687

ui: te írtad, hogy aott a csirkeháló ás fajta autómégis volt lábnyom a motortérben.

 

Volt egy olyan opelem aminek egy bizonyos hűtőcsövét elrágta nekem odahaza a nyest, majd rövid időn belül a másik ugyanolyan motorral szerelt autómban több száz km-re a tesóméknál ugyanazt a csövet egy másik nyest - csak nem lehetett ennyire vándorállat, meg a csöve után... vagy van valami hírközlő nyest hálózat, te ennek az autónak finom a csöve :)

Remélem bele is ittak a fagyállóba a dögök....

 

 

 

Előzmény: saválló (62685)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 6 napja 0 0 62686

Nyestje válogatja. Nálunk pl az összes sün és vakond tök süket, egyetlen ultrahangos riasztó sem tartja őket távol. A nyestek viszont éles hallásúak, őket igen. 

Tényleg jó, hogy a nyestek nem művelik ki magukat a netről :)

 

Előzmény: saválló (62685)
saválló Creative Commons License 2024.04.12 0 0 62685

"... a csirkeháló emberfejjel jó. Nyestfejjel felugrom az első kerékre és bemegyek a féltengelyem, lengőkaron, kormány összekötőn, stb a motortérbe - ha be akarok menni... Lökhárítóban is körbe tudok suhanni, ha akarok."

 

Ezer szerencse, hogy az itteni nyest ezt nem olvasta mert amióta csirkeháló van az autó alatt ( 2 hét?) azóta nincs lábnyom a motortérben.

Most volt délután a szokásos heti ellenőrzés, olajszint, szélvédőfolyadék utántöltés, estlegesen a munkahelyi parkolás miatti fáról lehullott falevél, és egyébb huncutságok kitakarítása + légnyomásellenőrzés + szélvédő tisztítás, oszt nézem nincs nyom a műanyag csövön ahol szokott lenni.

 

Még jó, hogy analfabéta a "mi" nyestünk.:-)

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62676)
cipic Creative Commons License 2024.04.10 0 1 62684

Szerintem a hátsó ajtó zár ment tönkre.Nekem is cserélték  év után.

Nevezhetjük típushibának.

Előzmény: devergo1974 (62683)
devergo1974 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62683

Sziasztok!

Valakinek közületek döglött már be az indítókulcs központizár nyit-záró elektronikája? 

Pontosítva: a kocsit "Dacia Duster" ki tudom nyitni távirányítóval, viszont zárni nem, egyből visszanyit.

Szerintem beragadta a nyitó gomb, ki lett takarítva, kapott új elemet, de a hiba nem változott. Ilyenkor teljesen új kulcsot kell vásárolni, és azt valahogyan a központi zárhoz tanítani, vagy van valami más megoldás? 

Spriccpumpa Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62682

 

 Köszönöm.

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62676)
Hafi75 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62681

Igen, igen :) Köszönöm szépen.

Előzmény: loganos (62680)
loganos Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62680

Ahogy telefonon beszéltük.

Előzmény: Hafi75 (62679)
Hafi75 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 62679

Segítséget szeretnék kérni. A csomagtér ajtó központizár motorján lévő műanyag (piros), ami a mechanikával csatlakozik elfáradt. Sikerült beszerezni, de nem tudom hogyan volt csatlakoztatva a fém rúdhoz, forgatható, így több variáció is lehetséges. Esetleg nincs valakinek egy képe, ábrája erről?  Előre is köszönöm.

aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.08 0 0 62678
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62677

Én meg már gyújtottam fel apám autóját motortérben hagyott olajszint pálca törlő ronggyal. A kipuffra vitte a menet-huzat.

 

 

Előzmény: saválló (62673)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62676

legegyszerűbb, ilyesmi: https://www.conrad.hu/hu/p/ultrahangos-nyestriaszto-es-menyetriaszto-autohoz-12v-kemo-m100n-848697.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiMmwBhDmARIsABeQ7xTOamRlSCVsOLDzQkQLQLVwJKPNoC2mYNNsgon7pfCornHwh9f6l9kaAnKOEALw_wcB

nekem nincs azóta rágás, nyom sem.

 

ui: a csirkeháló emberfejjel jó. Nyestfejjel felugrom az első kerékre és bemegyek a féltengelyem, lengőkaron, kormány összekötőn, stb a motortérbe - ha be akarok menni... Lökhárítóban is körbe tudok suhanni, ha akarok.

 

 

Előzmény: Spriccpumpa (62672)
saválló Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62675

Úgy látszik nyest, és nyest között is van különbség,  ez olyan mint pl. az ultrahangos ugatásgátló, csodaszernek van eladva aztán a valóságban van akinek bevált, és mondjuk nálam a szomszéd közepes testű kutyája ott ugat mellette boldogan.:(

 

Pedig aztán állítható frekvencia....állítható hangerő..stb...stb....oszt nullát nem ér.

 

Ilyenek lehetnek a nyestriasztók is......olvastam KEMO-ról is véleményt, van aki megvette, és azt írta ugyanúgy tele az autó motortere lábnyomokkal.....

Az ember nem tudja kire mire halgasson, mert nagy a szórás, és nem érti, hogy miért mindig másnak válik be akármi is, amit meg én is megveszek a mások pozitív véleménye alapján az csak haszontalan hulladék, fölösleges pénzkidobás.

Előzmény: Csigabiga 1 (62674)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62674

Én is ajánlottam már itt a Sir Jaques-ot - mert nálam bevált. Használat előtt voltak nyomok a motortérben, amóta használom, nincs.

Lehet, hogy a zuglói nyestei még félnek a kutyáktól... :o)

Előzmény: saválló (62673)
saválló Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62673

Nekem még soha sem volt károm nyestrágcsálás miatt egyetlenegy autómnál sem pedig nem ma kezdtem, remélem ez továbbra is így lesz, de azért ha nyomokat látok a motortérben az nem éppen szívderítő.

Az Obis szőrzsák ezekszerint semmit sem ér ca. 2500 Ft-ért, de legalább drága főleg úgy ha azt nézem 3db van jelenleg a motortérben, és egy csomagban csak 1 db van.

Ennyiért van ultrahangos is, igaz annak is bizonytalan a hatása.

 

Hiszen a szőrzsákra is votl aki esküdött, aztán feltételezhetően nem mindegyik nyest foglalkozik azzal, hogy van aki jónak találja, és  van aki pedig semmit sem érőnek.

No majd rendelek vmi KEMO-s cuccot, oszt meglátjuk mit ér a következő  hivatalos "nyestriasztó" ?

 

Tűzveszélyes.....erről már beszéltünk, nyilvánvalóan ott vannak a zsákok ahol nincs forróságnak kitéve, pl. a hűtőfolyadék tartály mellett ugyan mitől is gyulladna ki?

Eddig még nem gyulladt ki a TCe a zsákok miatt.:)

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62669)
Spriccpumpa Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62672

 

 Melyik Kemo a népes listából?

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62669)
aMedveTovábbraIsNapozik Creative Commons License 2024.04.07 0 0 62671

Nos én voltam, érezhető változás nincs, autók ugyanolyanok.

 

Előzmény: aMedveTovábbraIsNapozik (62662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!