Keresés

Részletes keresés

monika.fekete Creative Commons License 2015.03.27 0 0 4043

Köszönöm! Igen 27-28 napra kelnek a gyöngyik meg a pulykeszok is. Én egy olcsó gépet vettem egy Cleo C5-HP típusút. A hőmérőjét már le ellenőriztük 0,5 fokkal kevesebbet mutat, de nem ingadozik. Ma mennek bele a tojások. Majd ki derül jó vásárt csináltam-e. De remélem.

 

KP2014 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4042

Ő többet fog aggódni 21 napnál, mert ugyebár a gyöngyi meg a pulyka 4 hét. :)

Előzmény: Xaxonos (4040)
Jozefe Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4041

Szia!

Milyen géped van?

Előzmény: monika.fekete (4039)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4040
Szia. Irnám hogy nem kell izgulni,de úgyis fogsz. Szét aggódtam 7 éve az elsö 21 napot én is. Bármilyen keltetöd is lett,tanulmányozzd jól át majd kalibráld,ellenörizd le a höfók pontosságát. Üresen is vagy rakj bele apró krumplit tojás helyettesitöként a térfogat növelés miatt. Ha a höfok nem ingadozok az elsö pár óra után,mehetnek a tojások. Sok sikert a géphez és a keltetéshez is.
Előzmény: monika.fekete (4039)
monika.fekete Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4039

Köszönöm! Ma kaptam meg a keltetőmet. Remélem sikeres lesz a keltetés. Izgulok mint állat!

Előzmény: KP2014 (4038)
KP2014 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4038

Természetesen lehet. Nekem annyi problémám volt velük, hogy a gyöngycsirkék a kispulykák lábát valamiért csipkedték.

Előzmény: monika.fekete (4037)
monika.fekete Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4037

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Keltetésben igen kezdő vagyok. AZ lenne a kérdésem, hogy gyöngytyúk és pulyka tojást lehet egy egyszerre keltetni? Előre is köszönöm a válaszokat!

KP2014 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 4036

Valakit esetleg nem érdekel egy eladó bak pulyka Hajdú-Biharban? 2014-es kelésű, aktív.

Szeretném elkerülni a levágást, ezért nem az olx-re és társaira teszem fel.

Bodor Csongor Creative Commons License 2015.03.25 0 0 4035

S annak van jele hogy ojik

István Bilihó Billy Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4034

Nagyon szépen köszönöm a segitséget...

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.24 0 0 4033
üdv. Ha fagymentes ólba tojík bő fészekbe és betakarja nem fontos beszedni,de én még beszedném. Csináltam már olyat mikor még ráértem hogy az nap,2 naponta mikor tojnia kellett,víssza hordtam alá a fészekbe aztán ujra be . A kotlásnak nincs ugy jele mint a tyúknál csak azt veszed észre hogy nem jön le a tojásról. Nem ritka a pulykánál hogy kotlás után is még tojik párat.
Előzmény: István Bilihó Billy (4032)
István Bilihó Billy Creative Commons License 2015.03.23 0 0 4032

Üdvözlök mindenkit...

Tanácsot szeretnék kérni.Három tavalyi pulykám van,két tyúk és a kakasuk.A kakas párosodott mindkettővel,elkezdték a tojást is.A kérdésem! meddig vegyem el a tojásokat mielőtt elülnek kotlani? Vannak jelei a kotlásnak?

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4031
Szép az a pulyka de nekem tök ugy néz ki mint a Royal palm pulyka. Utóbbiakat többen tartanak itthon is de sajnos tenyésztöt nem ismerek de a monori börzén szokott lenni.
Előzmény: 71nyuszika (4030)
71nyuszika Creative Commons License 2015.03.22 0 0 4030

Sziasztok!

 

Valaki tart cröllvitzer pulykákat Magyarországon? Jó lenne mert nagyon tetszik.

uvj Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4029

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy Gödöllőn lehet-e kapni tenyésztésre állatokat! Az az pulykákat? Köszi a választ 

Xaxonos Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4028
Szia, mi is csak tartók vagyunk nem szakemberek és csak a tapasztalatainkat osztjuk meg. Üdv köztünk. Még hidegek az éjjelek,a tojást csak akkor hagyd kint ha fagyvédett bő almos fészekbe tojik. Kevésbé értéktelen tyuktojásra ,mütojásra ha van kicserélheted de azt sem fontos. Ha sikerül majd keltetned a kotló pulyka tudja a dolgát,etet itat,melegit,óv és véd. Viszont akkor is jó ha féregtelenited és leitatod majd a kicsiket. Féregteleniteni a kotlót sem árt. Neten olvass a :( black head) azaz a fekete fejüség nevű betegség után,ez okozza a kispulykák elhullását méreghányós korban. Sajnos szakkőnyvröl én sem tudok pedig szivesen olvasnám .
Előzmény: esszenus18 (4025)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4027
A pulykák nyaka és böre elég változó. Azért figyelld,de szerintem is inkább tojni készül,érzi a tavaszt ilyenkor hormonalisan is megváltoznak és produkálnak furcsa dolgokat.
Előzmény: KP2014 (4023)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4026

Pápa mellett Marcaltőn.

Előzmény: kátyi12 (4024)
esszenus18 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4025

Sziasztok! Új vagyok ezen az oldalon! Láttam, hogy értetek a dolgokhoz! :) Szeretnék segítséget kérni tőletek. Sok helyen kerestem a Sütő Zoltán könyvét A pulyka címmel, de sajnos sehol sincs. Esetleg van valakinek elfekvőben otthon, amit eladna, vagy kölcsönbe adna, hogy a kispulykákat jobban fel tudjam nevelni?? Addig is pár kérdésem lenne. Most kezdtek el tojni a pulykáim, amit szeretnék velük kikeltetni. Összeszedjem a tojást, vagy hagyjam alattuk? Ha kikelnek, akkor az anyapulyka meg tudja tanítani őket enni? Vagy akkor is nekem, vagy egy kiscsibe segítségével kell megtanítani? Mit tegyek, hogy ne dögöljenek meg a méreghányás miatt?? Ezen kívül érdekelne, hogy valakinek van kék, illetve royal palm pulyka kiscsibéje? Áprilisban készülök Monorra, ott át tudnám venni! Egyenlőre ennyi kérdés! :) köszi

kátyi12 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 4024

hol talál hato a bak pulyka

Előzmény: Törölt nick (4022)
KP2014 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 4023

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

A pulykatojóm kb. egy hete rendszeresen behúzódik a sarokba és sokkal kevesebbet mozog, mint máskor. Először azt gondoltam, hogy a kakas taposta le, de aztán észrevettem, hogy a szeme alatt a bőr mintha kicsit meg lenne dagadva. Ezen kívül ha felkel, akkor a csőrével mindig a lábát piszkálja.

Tegnap megnéztem alaposabban, nem láttam semmiféle élősködőt rajta, nem náthás és a súlya sem csökkent (egyébként eszik rendesen).

Gondoltam arra is, hogy tojni akar, mert mostanában sokszor igazgatja maga körül a szalmát, de eddig még nem tojt (mondjuk elég fiatal, ez nem lep meg).

Viszont a fején a bőr elég furcsa, ezért nem hagy nyugodni a dolog.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Előre is köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.16 0 0 4022

Nekem van egy elvihető kakaskám. Sajnos a tojója kirepült, és megfojtotta a kutyám. :(  Nagyon kedves jó kakas. 2 éves. A tavalyi költésnél, végig őrizte a tojóval a tojásokat, majd a kis pulykákat is inkább ő nevelte, mint a tojó. Szívesen adnám, ha jó célra menne, nem levágni, mert ritka kincs az ilyen gondos kakas. Bronz amúgy.

Előzmény: h.randi (4015)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4021
Akkor aggódni valód nincs,ha szemzettek a tojások és egészséges állománytól valóak,a körgép majd végzi a kotlást. Nagyon jó gép!
Előzmény: *kotka* (4018)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4020
szevasz! Igen,párosodnl akarnak! Na tojnak már rendesen? Szoktasd őket külön külön fészekre aztán majd elkotlanak.
Előzmény: Bodor Csongor (4019)
Bodor Csongor Creative Commons License 2015.03.15 0 0 4019

A pulyka tojóim mostanában állnak egy helybem .inkább kucorodnak a fejüket lehajtják és a szárnyukat kétfele tartják.Most mit csinálnak?Csak akarnak párosodni

*kotka* Creative Commons License 2015.03.14 0 0 4018

Jaj de szuper! Köszönöm! Ez remek hír, már kezdtm feladni, főleg a páraszükségletre vonatkozó különbségek miatt voltak aggályaim......Nekem is PL M. van, a kör alakú 100 SK.- típus. A kezelő kiskönyvben leírtak alapján keltettem benne tavaly. Mégegyszer köszi!

Előzmény: Xaxonos (4017)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.14 0 0 4017
Szia,nekem Pl machine keltetöim vannak, Tiéd milyen? Én pulykát ugyanugy keltetem mint a csirkét csak hamarabb rakom be egy héttel hogy egyidöbe keljenek,ha szemzett a pulyka tojás minden gond nélkül kikeltek így. Nyugodtan pakolhatod egybe őket,!
Előzmény: *kotka* (4016)
*kotka* Creative Commons License 2015.03.14 0 0 4016

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, ha van már valakinek ebben tapasztalata. Keltetőgépben szeretnék keltetni tyúktojást. Egy nagyon kedves ismerősöm felajánlott nekem 10 db. pulyka tenyésztojást. Érdeklődnék, hogy össze lehet-e szinkronizálni valahogy a keltetési hőt/párát, mert nekem sehogy nem jön össze (a neten olvasottak alapján). Tudom, hogy időben is csúsztatni kellene a gépbepakolást. Keltetteket már együtt pulyka és tyúktojást? Válaszotokat előre is köszönöm.

h.randi Creative Commons License 2015.03.12 0 0 4015

Sajnos nem járható az a megoldás hogy elviszem őket mert itt helyben (faluban) talán ha rajtunk kívül még 2 családnak van pulykája és ezek mind 1 szülőktől valók, tehát testvérek. Nem nagyon tenyésztik itt nálunk a pulykát, csak addig tartják míg vágásérett nem lesz. Ezért vagyunk meglőve mert mi keltetnénk csak ahhoz kellene egy idegen bak. Böngészem a netet hátha találok a közelben.

Előzmény: Xaxonos (4014)
Xaxonos Creative Commons License 2015.03.11 0 0 4014
Szerintem is szép tojok. Ha nem találsz eladó bakot és nem eladó van a közelben ugy megteheted hogy elviszed a tojókat párszor hozzá ,,fedeztetni' náluk elég pár akció és termékenyeket tojnak. Csak érdekességként irom le: nekem volt egy már őzvegy pulyka tojóm aki ugy gondolta ő ujra tojni fog nyáron,annyira hajtotta az ösztöne hogy kinézett egy kopasznyakú kakast magának és üldözte a szerelmével,szegény kakas meg már rettegett töle és bujt meg menekült. Pár nap balhé után jöttem rá mi a gond mikor ráleltem a pulyka dugesz tojásaira.
Előzmény: h.randi (4013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!