Keresés

Részletes keresés

soma0221 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 3793

Szia!

Páratlan páros. :)

Vannak még fotók a felnőttekről? 

Merrefelé laksz?

Előzmény: mementori74 (3789)
mementori74 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 3792

szia

nem lehet,mert hisztizik mindkettő ha külön szedem öket,már kiprobáltam 

Előzmény: uvj (3790)
vicuska69 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3791

Szia! Köszönöm szépen! :)

 

Előzmény: ttundy (3787)
uvj Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3790

szia! Én a helyedben csak egy anyut hagynák! Vagy a pulykát vagy a kotlóst!!!!!

Előzmény: mementori74 (3789)
mementori74 Creative Commons License 2014.04.29 0 1 3789

Sziasztok

Kikeltek a kispulykáim,igaz nem sok csak 10 darab lett,mert csak egy anyapulykám van,a dolog érdekessége az hogy elkezdett a pulyka tojni szépen minden nap egy tojást amikor összegyűlt pár darab tojás,az egyik tyúkom ráült kotlani,de ettől függetlenül a pulykamama szorgalmasan járt még oda pár napig tojni,amikor úgy döntött hogy nem tojik többet be ült a tyúk mellé kotlani,és sikeresen ki is költötték őket,most együtt vigyáznak rájuk,de még van egy érdekesség,amelyik nap kikeltek a kicsik,még aznap a pulykapapa nem bírt magával és megmászta pulykaanyót,legalább 5 percig nyaggatta amikor lezavartam róla.  

Útoírat

Soma,azt hiszem tőled származik a szülő pár

 

 

ttundy Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3788

Sziasztok! Ma regeltem a fórumra nagyon jókat olvasok :). És van még mit. Addig is tudatni szeretném veletek hogy idén nagyon besokalltam a pulykáimból.Három kotlóm ült meg és szeretném eladni őket/mármint a kis pulykákat/ ha valakit érdekel keressen a ttunde77@citromail -on.De megfelelő ajánlatokra cserélem is .Bármibe benne vagyok csak egy pártól megszabadulhassak. Évek óta tartok állatokat pulykát,kecskét,birkát,tyúkot,nyulat.Szóval akit érdekel az ajánlat keressen a címemen. Ja  a Dunakanyar a helyszín :)

ttundy Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3787

Szia! Egyáltalán nem baj ha együtt hagyod őket a mama majd vigyáz rájuk. Legalább is én tavaly így hagytam és semmi bajuk nem lett.

Előzmény: vicuska69 (3786)
vicuska69 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 3786

Szép napot mindenkinek!

Most hétvégén nekem is kikelnek a pulykám alól a tojások de én nem tudom a pulykámmal hagyni a kicsiket mert nem tudom elkülöníteni a többi baromfitól nagy baj ez? Valaki tud nekem segíteni ez ügyben? Ez az első keltetésem és nagyon izgatott vagyok sok mindent azt itt olvasottakból hasznosítottam és ez nagy segítség volt számomra.

Omosimama Creative Commons License 2014.04.28 0 0 3785

Ma már minden szép, a pipikék szépen a mama körül vannak, már kint a kifutójukban. Pulykanyó nagyon lelkiismeretes.

Omosimama Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3784

Egy légtérben vannak, szerintem nagyon pöpec helyük van. Tegnap megpróbáltam kikapcsolni az infrát, de csak kettő bújt anyuci alá, amit meg alátuszkoltam - akkor még sikerült - kibújt alóla és a pulyka mellett összebújva "vacogott". 

Most voltam náluk, elevenek, ott rohangálnak a pulyesz körül, az meg akkora, mint egy sátor. Ha melegszik az idő, majd kinyitom a kibújójukat, hátha kimennek levegőzni.

Előzmény: Xaxonos (3781)
peeetii Creative Commons License 2014.04.27 0 0 3783

Kedves Fórumozók!

Pulykatollakat vásárolnék. Vagy a jobb vagy a bal szárnyakról érdekelnének a legnagyobb tollaik. Budapest környékén tudnék utazni.

Elnézést hogy nem a témához kapcsolódóan szóltam hozzá!

Üdv,

Peti

kokesz74 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3782

Sziasztok!!Nekem is szépen elkezdtek tojni a pulykáim,de valami elhordja alóluk a tojásokat és elássa a zömét a földbe vagy a hamuba!!Szerintetek mi lehet a tettes?

Xaxonos Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3781
Szia. Szedd össze a bátorságod és tedd a pulyka alá vagy csak a ládájába a pipiket. Ha megtudják ott a jó meleg bebujnak alá és elfogadják anyjuknak a pulykát csak igy még félnek a hangjától. Egy két órát ha vannak a pulyka alatt aztán akár az udvarra is rakhatod öket,ha fáznak bebujnak a pót mama alá és az is megnyugszik. A pulykát jó pótanyák ne aggódj. Olcsóbb is mint az infra :)
Előzmény: Omosimama (3780)
Omosimama Creative Commons License 2014.04.26 0 0 3780

Na, ma beraktam a kilenc kikelt kiscsirkét a pulyka alá.(előtte takarítás, a régi fészek, meg a bedöglött tojások kidobása.) De nem is ez az érdekes. Mikor kivittem az udvarra a pulyeszt, hogy egyen, meg takarítani tudjak, szinte lógott a kezemben, olyan gyenge volt. De azért evett egy kis túrót, meg zöldet. Nagy szeretettel fogadta a pipiket, bár a kis hülyék nem bújnak még alá. Elég nekik az infra. De délután! Mondom kiteszem még anyucit levegőzni. Hát úgy megjött az ereje, hogy alig tudtam kivinni, aztán felfújta magát és repült az arcomba. Kétszer. Alig tudtam kivédeni és egyáltalán nem volt vicces. Úgyhogy eztán csak elveszem a torlaszt a bebújó elől, oszt ha kijön hát kint lesz. Bent is van kajája meg vize. Majd ha már a pipik is kijöhetnek vele remélem könnyebb lesz.

uvj Creative Commons License 2014.04.25 0 0 3779

Köszi! Valóban szép! A tollazata fényes gondolom a sok napraforgó na meg a jó körülmény! Teljesen nomád tartáson vannak kint alszanak egész évben!

Előzmény: zsoltialeveli (3778)
zsoltialeveli Creative Commons License 2014.04.25 0 0 3778
Sziasztok!

Nagyon szép kakas, látszik hogy jó nagy helyük van,az enyémnek a farktollai nem voltak ennyire szépek..Viszont finom volt :)

Vennék pulykakakasnövendéket,pipe is lehet 'bár ott még necces az ivarmegállapítás legalább is részemről'lehetőleg bronz ősöktöl Pest környékéről ha van valakinek 1 eladó!Köszi!
Előzmény: uvj (3776)
soma0221 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 3777

Nagyon szépek! :)

A picikről nincs kép?

Előzmény: uvj (3776)
uvj Creative Commons License 2014.04.25 0 0 3776

Ő már végzet a kotlással eredmény 10 pulyka és 8 csibe! :-)

gyűlik a másik fészekben a tojás

Omosimama Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3775

Szerintem is a pulyka elhivatottabb kotló, mint a tyúk. Az én szegény drágám alól kikelt 8 kiscsirke tegnap reggelre, de ma reggel a maradék tojásokból csak egy kopogtatott, csiporgott. De pulykanyó hűségesen ül a maradék tojásokon. Hátha holnapra még néhány kikelne. 

Amit viszont nem értek: Alátettünk 25 tojást. Kikelt 8, veszteség 2, alatta van 10. De nincs nyoma a fennmaradó 5 tojásnak. Tyúkkal is jártam hasonlóan, de nem tudom, mi történhetett. A legjobb tippem az, hogy a véletlenül összetört tojásokat megette, hogy ne vesszenek kárba. Ti mit gondoltok?

Előzmény: monika.fekete (3773)
soma0221 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3774

Szívesen! Bár nem hiszem, hogy a pulyka a "ludas". Nálam mindig jól kotlottak és keltettek. Szerintem az egyik legjobb kotló!

Ne légy elkeseredve! A többieknél OK lesz minden! :)

Előzmény: monika.fekete (3773)
monika.fekete Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3773

Köszönöm a választ! Megnéztem. Nem mocorog senki a tojásokban, de várok még 1 napot. Remélem a másik 2 pulyka jobban teljesít. Kicsit most elkeseredtem. 16 tojásból 1 csibe.

Előzmény: soma0221 (3772)
soma0221 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3772

Szia!

Általában a kotlók alatt egyszerre kelnek ki a csibék(jobbak, mint a keltetőgépek). Ha megindul a kelés, az másnap befejeződik. Nem valószínű, hogy 2-3 nap eltérés lenne. De ez csak az én tapasztalatom. Persze "biztos, ami biztos" alapon várjál még. Esetleg nézd meg a tojásokat, törik-e, kopogtatják-e, csipognak-e.

Előzmény: monika.fekete (3770)
soma0221 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3771

Szia!

Nem kell, lehet. A pipék leginkább indító pulykatápot kapjanak! Természetesen adhatsz mellé, apróra vágott hagymaszárat, csalánt, főtt tojást, túrót. De még biztos van pár dolog amit ehetnének. Tőlem általában ezt kapják.

Előzmény: lotux83 (3769)
monika.fekete Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3770

Sziasztok! Már megint nagyon tanácstalan vagyok! A legelsőnek elült pulykám alól kikelt egy csibe kedden, de azóta semmi. Nincs több. Most akkor nem is lesz több vagy csak ez az egy  "koraszülött" lett?

lotux83 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 3769

Üdvözlet!

 

Az igaz hogy a kispulykáknak adni kell naponta 1-2x apróra vágott hagymát?Ha igen akkor ez miért kell?

soma0221 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3768

Gratula! :)

Jól teszed, ne zavard reggelig, a picik meg jó helyen vannak.

Sajnos nem egyedi eset, hogy összenyom párat. Bár ez a sima tyúkkal is megesik.

Ha meg kikelt az összes, mehetnek vissza alá, kaja meg víz társaságában.

Előzmény: Omosimama (3767)
Omosimama Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3767

 Elkezdtek kelni a pulyka alatt a kiscsirkék. Nyolcat kivettünk alóla, ők már felszáradtak, a többi tojás. Most lámpa alatt héderelnek, esznek, isznak. reggel óta nem piszkáltam pulykanyót, majd holnap reggel megnézem kelt-e ki több. Eddig kettő a veszteség, valószínűleg véletlenül agyonnyomta őket.

zsoltpulyka Creative Commons License 2014.04.23 0 0 3766

37,2 fok és 80-90% közötti pára tartalom

Előzmény: kiss.feri (3765)
kiss.feri Creative Commons License 2014.04.22 0 0 3765

Pulyka keltetésnél milyen hőfokot és páratartalmat használtok a bujtatásnál!Személyes tapasztalatok érdekelnének mivel itt a neten teljesen eltérő adatok keringenek.

Előre is köszönöm.

 

bernathgy Creative Commons License 2014.04.17 0 0 3764
Sziasztok, nálam a pulyka kakas követte a két tojó példáját és már második napja kotlik három tyúk tojáson. Érdemes alá tenni tyúktojásokat, ki fogja költeni? Van ehhez hasonló tapasztalata valakinek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!