Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2013.09.18 0 0 3372

Még élnek és talpon vannak. Oda-oda csipegettek a kajának is, de azt hiszem, ma kényszeretetés lesz, hogy ne gyöngüljenek le még jobban. Szerencsére jön a lányom (közel leknak) az egyik unokámmal, ő majd segít.

cphajnalka Creative Commons License 2013.09.18 0 0 3371

Omosimama!

Megy a drukk!!! Este megnézem, írtál-e, hogy mi az eredmény. Ismerős az érzés, én a tyúkjaimmal voltam így, mikor napi 4 is elhullott!!! Hajrá Omosimama!!!

Előzmény: Omosimama (3370)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.18 0 0 3370

Kösz a megértést. Ma még nem mertem kimenni hozzájuk, Egyrészt mertmég csak most világosodik, másrész mert félek, hogy ismét elpusztult jószágot találok, Na mondegy, főzöm a tojást, vágom a hagymát és reménykedek. A gyógyír beadása két emberes, de még mindenki alszik. Drukkoljatok nekem!

Előzmény: cphajnalka (3369)
cphajnalka Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3369

Ne aggódj, nem nevetséges. Én pl.kimondottan vetettem csemege hagymát, ami nem fejesedik, csak a zöldet hozza :D azt adok nekik, meg veszem a nem olcsó fokhagymát, és azt is adom nekik összevágva. Holnap túrót is kapnak. Jön a hideg, félek én is, hogy megfáznak. Nekem gyöngyikkel vannak együtt tartva. Tritikálét és tengeri darát kapnak, hétvégén veszek nekik egy zsák tápot, hátha szednének magukra valamit, mert nagy valószínűséggel gilisztásak voltak. De túl vagyunk a gilisztahajtáson, 3 hét múlva ismét hajtunk egyet :D Fel a fejjel, jövőre ismét megpróbálkozhatsz, sok tapasztalattal a tarsolyodban. 

Előzmény: Omosimama (3368)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3368

Az én kis betegeim szépen csipegetik a hagymaszárat, remélem egy kis tápot is hozzá.

Igaz, mire rendbejönnek - mert muszály nekik rendbejönni - az évelő hagymámból nem lesz egy szál se, de ki bánja!

Nagyon nevetséges, hogy így aggódok értük?

Ildikó Bubán Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3367

 

Sziasztok. Remélem tudtok nekem segíteni! Van egypárdarab pulykám , most 3hetesek és olyat csinál az egyik, hogy teljesen oldalra fordúlt a feje. Ez mitől lehet és mittudok vele tenni?   Előre is köszönöm a segítségeteket!!

 

Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3366

Kösz, megrendeltem. Igaz, hogy a szállítás majdnem annyi mint a gyógyszer ára, de még mindig kevesebb, mint a buszjegy lenne.

Előzmény: juhosttt (3365)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3365

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=3125&sName=Laktiferm-M+C-probiotikum-+-vitamin-por-100-g

 

Itt a legolcsóbb szerintem. Az állatgyógszertárban sok cucc drágább, mint itt. Csak nekem akkor érné meg, ha sokat vásárolnék, mert a postaköltség felhúzza.

Előzmény: Omosimama (3362)
soma0221 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3364

Elég ha beírod a "gugliba" hogy Gastroferm M+C és kidob pár oldalt: "uffer-ker.hu" vagy equus.hu", de biztos van még más oldal is.

Előzmény: Omosimama (3362)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3363

Ezeket a pulykákat állítólag kotlós keltette, de nálam már csak az infra volt, mert a tyúkanyó agyon akarta csapni őket. Ha a jósorsom úgy hozza, persze hogy a kotlóssal hagynám a pipéket. De ez egyenlőre csak vágyálom.

Előzmény: juhosttt (3361)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3362

Megoldom a probiotikumot, akár a neten is - már próbáltam, de nem tudom hol keressem, ha adnátok egy címet hálás lennék. Nem kimondottan pénzkérdés, hanem idő. Valamint mire bebuszocskáznék az állatpatikába, a buszjegy is kerülne annyiba, mint a kiszállítás.

 

Előzmény: juhosttt (3361)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3361

Ha kotlóval van, akkor azért a kotló pátyolgassa őket, egész sokáig összebújnak, melegíti őket. No meg a vad pulyka egy fokkal ellenállóbb a mai pulykáknál. Persze azon is sok múlik, milyen a tenyészállomány, hogyan van keltetve, mert selejtből nem lehet csodát építeni.

 

Előzmény: uvj (3356)
soma0221 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3360

Helyes! :)

De azért csak szerezd be valahogy a probiotikumot! Hozasd meg valakivel vagy rendeld meg a neten. Ámbár a kiszállítás biztos nem olcsó.

 

Előzmény: Omosimama (3359)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3359

Nem adom fel - ezt a kettőt, és almaecetet is veszek. Állatpatikába nemigen jutok el, túl sok idő lenne és a család (nagy) igényt tart az időmre.

A későbbi pulykatartást azért kell meggondolnom, mert igen szűkös a helyem a portán. 

Hagy álmodozzak! Ha ez a kettő megmarad és az egyik tojó a másik bak,  és elkotlik tavasszal, akkor jövőre is lesz pulykám. De szép lenne!

Az örömöm az, hogy három pulykát a lányomnak adtam Kettő azok közül is beteg lett, de sikerült meggyógyítania őket és mostanra már teljesen jól vannak. Legalább neki nem volt vesztesége.

Előzmény: soma0221 (3358)
soma0221 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3358

Sajnálom, de azért ne add fel ilyen könnyen! A gastrofermet meg az almaecetet szerezd be minél előbb! Veszíteni nem veszítesz vele semmit. Nem drága egyik sem! Szerintem valami emésztési gondjuk lehet.

Kitartás!

Előzmény: Omosimama (3357)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.17 0 0 3357

Sajnos ma reggelre a legszebb, fehér pulykám elpusztult. Ő látszotta legerősebbnek. Igaz, mondtátok, hogy a fehér érzékenyebb. A két fekete mikor kijött, csipegetett egy kicsit.

Itt esik az eső, de nincs hideg, amúgy fedett helyen vannak és ha úgy tetszik bemennek az ólba.

Kérlek, ne írjátok, hogy lám-lám kellett volna az a gyógyszer. Én is tudom. De ne firtassuk, hogy melyikünk mit miért nem tud megtenni.

Még reménykedek, hogy ez a kettő megmarad (amit tudok megteszek értük), de ha elpusztulnak fájó szívvel búcsút veszek ettől a topictól, mert egy darabig biztos nem lesz pulykám.

 

uvj Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3356

hát ezel nem értek egyett! A pulyka eredetileg vad madár nem árt neki a hűvös ez tév hitt! Talán az jobban ha be vannak zárva. nekem az ilyen pulykáim annak idején mint amik a képen vannak a fán éjszakáztak és soha nem volt semmi bajuk

Télen, nyáron, ősszel tavasszal kint voltak sőt valamikor már akkor is amikor már föltudtak repülni az anyuk után. most hallom iyen hely meg olyan hely és mégis bajuk van.

 

Előzmény: juhosttt (3352)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3355

A zöldet nem muszály apróra vágni, hadd csipegjék maguktól, addig is telik az idejük :)

Előzmény: Omosimama (3354)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3354

 

Sajnos most nem tudom a pulykákat a tyúkokkal összeereszteni, mert azoknak is éppen csak akkora a helye, hogy még kényelmes nekik. Még a tél beállta előtt vagy négy tyúkot le is vágok.    Az idei jércék már tojnak szerencsére.

A kertbe meg csak akkor tudom őket kiengedni, ha mindent "betakarítottunk". Tavaly is egy hét alatt kő kövön nem maradt mikor rászabadítottuk őket.

Kicsi a helyem, úgyhogy komoly logisztikai probléma volt megoldani egyszerre a tyúk a növendékek és a naposok elhelyezése. A kamra még ma is bánja, de lassan azt is kitakarítom.

 Egyébként a pulykák helye nem zárt, tudnak porfürdőzni, kapirgálni és jó szellős. Az óljuk is elegendő, 1,5x1,5m és 2m magas.

Mostanra határozottan jobban vannak. Csak pulykatápot tettem be nekik és szépen eszegettek, no meg kelkáposzta levelet összevágva. Már nem is híg a székletük.

Még egy pár napig kapják a fokhagymát és az echinaceát (ez a kasvirág nagyképűen), és remélem teljesen rendbe jönnek.

Este bezárom őket és reggel se engedemki túl korán.

Köszi mindenkinek, jók vagytok!

 

Előzmény: soma0221 (3353)
soma0221 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3353

Elfelejtettem valamit! Az almaecet ivóvízbe keverve szintén segít a bélbántalmakon, jó étvágyat csinál, segíti az emésztést stb. Bármilyen élelmiszer boltban beszerezhető.

Szerintem jobban tennéd ha kiengednéd a tyúkok közé őket. Minél nagyobb a placcuk, annál jobb. Többet tudnak napozni, porfürdőzni és a levegő is melegebb. Ebben a zárt térben áll a levegő, dohos és hideg lehet. A szárnyukat meg egyszerű megkurtítani. Elég ha az egyik oldalon levágod a tollakat és kész. Úgyis kinő majd nekik, de utána már nem is igen próbálkoznak. Nálam mindenestre nem repkednek. :)

Előzmény: Omosimama (3351)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3352

A pulykákat lassan nappal is csak délbe lehet kiengedni, mert nagyon hideget és esőt mondott az időjárás. :-/ 

Előzmény: Omosimama (3350)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3351

Napközben viszonylag szabadon vannak. Olyan a kifutójuk, ami három oldalról zárt, az egyik felén teljesen tető van (a képeken látszik), a másik fele itt-ott áterszt, de télre meg akarom oldani annak is a lefedését. Ha nem eszik meg egymást a tyúkokkal, akkor késő ősztől majd a kertbe is kimehetnek. Ez újabb problémát vet fel, mert ugye nagyon repülnek.

Előzmény: uvj (3349)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3350

Mehzkaptam az emailt, a héten elküldök egy pár tövet. Ha egyszer kihajt, utána ki se lehet irtani, pedig nekem a csirkék próbálták a télen. A pulykákat eztán bezárom éjszakára.

Előzmény: juhosttt (3348)
uvj Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3349

Szia! A pulykákat zárva tartodd nap közben is? Vagy nappal szabadon vannak?

 

Előzmény: Omosimama (3345)
juhosttt Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3348

Az estékre vigyázz, mert ez a ködös idő nem tesz jót. Az emberek is hírtelen érte a hűvös és sok volt a megfázás.

Írtam e-mailt, megkaptad?

Előzmény: Omosimama (3347)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3347

Már 15 hetesek és "szép" ragyásak. Viszont hagytam, hogy az ól előtt éjszakázzanak (fedett és szélvédett az is) és hirtelen jöttek a hűvös éjszakák. Tegnap már behajtottam őket az ólba és reggel nem is törekedtek nagyon kifele. Most napoznak.

juhosttt Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3346

 

Ebben az időszakban szokott a méreghányás is lenni, amikor kezd ragyásodni a nyakuk. (bár 8 hetes korra teszik ezt, de ez nevelés függő)

Én ekkor adtam nekik 2-3 szem egész borsot is. Elég szépen tollasodtak, szóval a megfázás kizárható ok. Nyomasd nekik a vitamint, és próbálj meleget biztosítani. A másik, hogy a ködös nyálkás időtől óvjad, mert az könnyen eltudja intézni a pulykákat!

Előzmény: Omosimama (3345)
Omosimama Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3345

Félreértés ne essék, senkit nem biztatok arra, hogy ne hívjon orvost és ne adjon gyógyszert az állatainak. A gyógynövény nem csodaszer, a gazda nem biztos hogy jól

állapítja meg a bajt.

 

 

Most ilyen kókadtak szegénykéim.

juhosttt Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3344

Én is szoktam gyógynövényt alkalmazni embernél (magamon xd), állatnál is. De vannak esetek, főleg pulykánál, ahol a füvek nem sokat érnek. a pulyka sokkal kényesebb, mint a többi fajta. Érzékeny a hidegre, már egy pici ködös időtől is taknyosak lesznek... És mig az ember 1-2 nap alatt kikúrálja, a pulyka immunrendszere nem olyan erős. Persze ha túl van a kritikus fiatal koron, még a vihar se tud ártani nekik. De ehhez majdnem hog teljes kifejlettség kell.

Előzmény: soma0221 (3343)
soma0221 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 3343

Én kérek elnézést a félreértésért! Én sem okoskodni akarok, hanem segíteni! :) Amúgy az embergyógyászatban én is inkább a természetes dolgokban hiszek és nem a gyógyszerekben. De sajnos a pulyka nagyon kényes állat, szóval rájuk különösképp oda kell figyelni! Amit "juhosttt" írt azt fogadd meg, osztom a véleményét!

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást a pulyeszoknak! :)

Előzmény: Omosimama (3340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!