Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

infernus24 2 napja Creative Commons License 1109

egyébként nekem a gyári első lánckerék 14 fogas. :)

Előzmény: biohazardxx (1107)
infernus24 2 napja Creative Commons License 1108

Nem próbáltam de nem hiszem hogy sokat segítene. Bár a fene tudja. Azt tudom hogy a 2t-nél még rosszabb.

Előzmény: biohazardxx (1107)
biohazardxx 2 napja Creative Commons License 1107

simson s50 fogaskerék  de esztergályos csinálta meg a belselyét hogy ne lötyögjön  . asszem 14 fogas  igy 63 a végsebessége szélcsenben. Nyugi nem a gyári órája szerint :D

amugy spórtlégszűrőt próbáltál már?

Előzmény: infernus24 (1105)
krizol22 3 napja Creative Commons License 1106

Üdv mindenkinek,uj vagyok a csapatban.Vásároltam egy motorhibás használt "Polimobile" motoros kerékpárt.Érdeklődni szeretnék, hogy főtengelyt hol kaphatnák hozzá, vagy nincs e valakinek elfekvő, használt amit eladna.Üdv Zoli.a kép csak illusztráció,de a tipus megeggyezik

infernus24 3 napja Creative Commons License 1105

hány fogasat raktál fel?

Előzmény: biohazardxx (1104)
biohazardxx 4 napja Creative Commons License 1104

Nekem  elől is hátúl is volt de az  átalakitásnál az elsőt lecsereléltem fixre...

Előzmény: infernus24 (1103)
infernus24 4 napja Creative Commons License 1103

Nekem a 4t-n elől van racsnis.

Előzmény: biohazardxx (1102)
biohazardxx 4 napja Creative Commons License 1102

ja a motorfék ez ki is ment a fejemből.... :D Amugy nekem elől van fix és hátúl van a racsnis fogaskerék...

Mert neked akkor infernus24 forditva van?

Tápos Lajos 4 napja Creative Commons License 1101

Mi lenne fix hátsó lánckerékkel?

Jól szétcseszné a motort és annak erőátviteli szerkezetét motorfék üzemben.Vmint nem volna "üres" fokozatod.Nem tudnál kényelmesen megállni, pl: pirosra váltó lámpa előtt, vagy városi forgalomba ahol az autók között sokszor kell gyorsítani/lassítani rövid időn belül.

Ugyanez volt nekek a Peugeot Vogue-val, pedig annak röpsúlyos kuplungja erre volt méretezve, 1-2-5 km-es hoszú lejtőn le kellett akasztanom,levenni az ékszíjat ha gurulni akartam és nem motorfékkel végigszenvedni.

Előzmény: infernus24 (1100)
infernus24 4 napja Creative Commons License 1100

erre én is gondoltam hogy a 4t re előre nagyobb fogaskereket raknák és nagyobb lenne a végsebessége csak nemtudom hogy mit csinálna fix fogaskerékkel

Előzmény: biohazardxx (1099)
biohazardxx 5 napja Creative Commons License 1099

Valaki próbálkozott már azzal hogy elől hátúl fix fogaskerék van?

Tápos Lajos szept. 10. Creative Commons License 1098

Esetleg komplett hátsókerék csere 16"-ra?

Ugyanolyan lánckerék áttétellel 3-5km/h-val fog lassabban menni a moci ( cserébe erősebb lesz gyorsuláskor).Vmint nagyobb lesz a hézag a sárvédőív és a gumi között és alacsonyabb, "ültetebb" lesz a moci.

Ha érdekel, és a fékmechanikát megtudod oldani: van eladó 16" kerekeim, ALU küllős is,  külső/belső gumival, tengely/csapágyazás nélkül 6eFt/db.

Előzmény: Babszi207.300 (1095)
Orbán Bálint szept. 6. Creative Commons License 1097

Sziasztok 

Nincs valakinek véletlen 1 bfb 2605-höz gyújtás alaplapja? Vagy esetleg nem tudjátok honnan tudnék beszerezni?
Válaszokat előre is köszönöm!

1bambi1 szept. 1. Creative Commons License 1096

Sziasztok ! 

Régen jelentkeztem, de most sajna csak azért, mert api29 igazad volt , sajnos a motorral kapcsolatosan !    920 körüli hozzászólásbán írtad a szerviz részt !

Csak nem találok olyan szervizest aki  elvállalná, a lofty hibridem átnézését ! Ugyanis nem sokkal a vásárlás után kiderült, hogy a lámpa és index csak az elektromos üzem módban működik, ha a benzines részt,vagy a hibridet használom nincs indexem és lámpám ! Már olyan sok szervizest kérdeztem, de nem vállalják, és a tudásom itt megállt ! Meg szeretném kérdezni, hogy nem ismersz-e szerelőt aki elvállalná, persze elfogadható áron ! (gondolom tippelni nem tudsz te sem,mi lehet a gond ) Kívánok mindenkinek szép délutánt !

Babszi207.300 aug. 29. Creative Commons License 1095

Üdv mindenkinek!!!

Épp filózok a Polymobil BFB01 4T hátsó kerekével kapcsolatosan. Ugyanis  korábban defektet kaptam fél centis lyuk lett a külsőn. A 17"os felnire rá pajszeroltam a 16"os Simson belsőt és egy jó darabig bírta, de megint defektes.

Szerintetek mit csináljak? 

A: A polymobil agyra küllőztessek rá egy Simson 16"os felnit hátha össze jönne.  Így a Simson Schwalbe mellett lenne tartalékba külső belső. 

B: Vegyek 17" külső belsőt ami ritka. (Polymobilshop , Mofaker)

7700km van már benne régen napi szinten használtam munkába járásra, de most már csak hétvégeken használom. 

Babetta, Simson, sok régi motor mind 16"os  régi nagytestü motorok 18"ossak.

bimaziti aug. 26. Creative Commons License 1094

Sziasztok, akinek van szétszedve 4t blokkja és képe tudna feltölteni azt meg köszönném !

kiváncsi lennék az olajszivatyura, vagyis amit annak mondható, és egyéb belsőségre.

toti77zujh aug. 26. Creative Commons License 1093

Helló Hànyas a hàtso kerèk belsöje? 4-t hez.

Tápos Lajos aug. 25. Creative Commons License 1092

Szia! Elnézést, most akadtam csak rá erre a forumra.

A képen láthatót én egy Peugeot Vogue (103) látom kicsit átalakítva.Nekem is van ilyen, olajbeöntöt ne keress rajta, mert nincs.A nagy ékszíjtàrcsa tengelyén lévő tűgörgős csapágyat kell kenni a zsírzógombon keresztül zsírral.

Segédmotor: motorja 2kWattos.

www.bikez.com/motorcycles/peugeot_vogue_50_2012.php

Előzmény: zsozs# (984)
bimaziti aug. 24. Creative Commons License 1091

Sziasztok.

Ólvasom hogy más is feltette a kérdést a polymobil 4t kipufogó folytással kapcsolatban, én is kiváncsi lennék hogy hól található az benne hogyan lehet el távolitani, és mennyivel növekszik a hangja ill az erő ?

zolin84 aug. 24. Creative Commons License 1090

Hello akkor érdekel a Karbulátor adok egy e mail címet erre küld el a tel számodat és fel veszem veled a kapcsolatot. a karbirol egy képet szeretnék kérni ha nem gond. :) zolin84@citromail.hu a címem. 

Előzmény: infernus24 (1088)
infernus24 aug. 23. Creative Commons License 1089

Valaki szedte már ki 4t kerékpárjából a kipufogó tompítást? ha igen akkor erősebb lett valamivel és milyen lett a hangja?

infernus24 aug. 22. Creative Commons License 1088

Ránéztem ma és nem a menet rossz hanem el van ferdülve a csavarnak a hegye. Az üzemanyag állító csavarról van szó egyébként. A régi karburátorodból át tudod tenni ebbe. Egyébként működik a karburátor mert volt próbálva. Az ára 4000 forint.

Előzmény: zolin84 (1087)
zolin84 aug. 22. Creative Commons License 1087
hali . èrdekelne .de vajon működik is ? vagy meik szerepet tölti be az a csavar levegő,benzin,alapjárati esetleg kilehet valamit találni hogy jo legen Jaj az ára mennyi lenne .??
Előzmény: infernus24 (1086)
infernus24 aug. 21. Creative Commons License 1086

Van egy karburátorom és nem lakom messze debrecentől. Püspökladányi vagyok. Csak ezzel a karburátorral annyi baj van hogy az egyik állító csavarból hiányzik a rugó és rossz a menet vagy a csavaron vagy a karbiban.

Előzmény: zolin84 (1084)
api29 aug. 21. Creative Commons License 1085

Vaszkóékat felejtsd el 3.14csába! Használt sz@rokat adnak el drágábban mint máshol!Ajánlom figyelmedbe a polymobilékat http://polyshop.hu/23-robbanomotoros-jarmvekhez#/  Nem baj ha nem látod a webshopban,felhívod őket és megkérdezed! Mert tapasztalatból tudom,hogy nincs minden kirakva nekik se!Nagyon gyorsak,korrektek,és olcsók!

Előzmény: zolin84 (1083)
zolin84 aug. 21. Creative Commons License 1084
Hello. Bfb 01 2T hez karburátort árulsz?? Nagy szükségem lenne rá. :/ az enyém eltört.
Előzmény: infernus24 (901)
zolin84 aug. 21. Creative Commons License 1083
Sziasztok! Van egy Bfb 01 2T mocim és eltört a karburátor :/ . Nincs valakinek eladó?? Próbáltam rendelni a vaszkoshopról de hiánycikk.
Vagy valami helyet tudtok Debrecen környékén ahol vehetek??
Köszi
api29 aug. 21. Creative Commons License 1082

Ez egy elég egyszerű,és régi megoldás.Azt hiszem a Tatran (csehszlovák) motoroknál alkalmazták először.Végül is egy egységgel kevesebb,ha azt nézzük.Nekem még bajom szerencsére nem volt vele,pedig már közel 7000km van benne,és elárulom nem kímélem :)

Előzmény: infernus24 (1081)
infernus24 aug. 21. Creative Commons License 1081

Hát igen csak sokan ezt mondják az önindítónak. Nemtudom te hogy vagy vele de szerintem nem egy bevállt megoldás mivel nekem is volt poly 2t-m és egy kicsit gyengébb volt az akksi akkor már nem tekerte be. A 4t-t pedig ugyanaz az akksi betekeri szépen.

Előzmény: api29 (1080)
api29 aug. 21. Creative Commons License 1080

Ez elég érdekes,hogy az "önindító kilett belölle szedve" ugyanis nincs külön önindítója soha nem is volt :D Úgynevezett dinóstarteres megoldással indul azaz a lendkerék,és az alatta lévő tekercsek valamint 4 darab szénkefe látja el az önindító szerepét :D Úgyhogy valaki nagyon félretájékoztatott :D

a lehetséges hibák:

Szénkefék elkoptak a lendkerék belső oldalán

Önindító relé adta meg magát

Más hiba nem jellemző hogy előfordul...

Előzmény: tomika940000 (1077)