Keresés

Részletes keresés

padarimre Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1453

Felül nézet. A motoron 72  köbcenti van rá ütve!?! Az a ketyegö hang, hajtás szétkapcsolás után is tisztán halható. Attól függetlenül lehet vele óvatosan közlekedni.? 

Előzmény: padarimre (1452)
padarimre Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1452

Ezt a módszert meg fogom nézni még ma. Sajna e-mailt nem kaptam. 

padipadi54.ip@gmail.com 

Ez az e-mail címem. 

Előzmény: Mnagy (1451)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1451

A motoron ülve baloldalon van az a kis kar, a kis lánckerék felett amivel át lehet váltani bicikli üzemmódra.Azt a kallantyút én inkább szerviz kapcsolónak nevezném,húzd előre bicikli modba és akkor nem hajtja a láncot.így terheletlenül meg tudod pörgetni a motort, mint amikor egy motor üresbe van.Ezzel a módszerrel terheletlenül forog a motor és a halytás zaja már ki is van szűrve.Berregő motornál, fogsz egy hosszab vékony csavarhúzót, a nyelének a végét a kis újjadal megfogod, a többi újadból tölcsért csinálsz és már kesz is az egyszerü sztetoszkóp.A csavarhúzó másik végét, ráteszed a kis kupakokra amik alatt a szelepeket lehet állítani, és meghalgatod hogy kalapál e vagy csak finoman cicereg.A kalapálás nagy hézag.A hengert meghalgatva a csavarhúzós módszerrel surrogást kell hallani,de a motor blokkot is meg lehet halgatni.Az erős kopogás valahol jelentkezni fog.
Küldtem mailt a nyivános címedre.

Előzmény: padarimre (1450)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1450

Ott ahol vettem, az eladó is azt mondta, hogy ami volt benne az a motor olaj legalja. Közbe már le is cseréltem. 

Csak az a ketyegö hang zavar. Az megmaradt az olaj csere után is. Gondolom hosszú idõn keresztül nem ajánlatos így használni. Valószinű jõvõ héten beszélek a szerelōvel mit javasolol. 

Előzmény: Mnagy (1449)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1449

Szuper, akár ebbe is megfelel: https://www.youtube.com/watch?v=4OAXrE5uFqc

Előzmény: padarimre (1447)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1448

Jobban olvasható. 

Előzmény: padarimre (1447)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1447

Ezt kaptam, Törökszentmiklóson. 

Gondolom megfelel, most neki állok és lecserélem az olajat. 

Előzmény: Petrányi Jen (1445)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1446

Mint írtam fehérvár mellett lakom, és a környéken de inkább dunántúlon nem igazán forgalmazzák a típust.Én is leveleztem a készlet hiányossal, és egy karburátor problémással is.Azt kell mondjam ez lett a szerencsénk.(klikkazittre)  ITT  sikerült vennünk, és a fejlettebb motorral kaptuk.A garancia a kérdésed a válasz.A készlet hiányosnál nincs beüzemelési költség, a többi helyeken azt láttam van, de érthető mert fakalodában nehéz lenne kipróbálni, hogy működik e mindene.Érthető okokból a kereskedés szerelője fizetésért dolgozik, és az ideje pénzbe kerül.A vétel áron kívül fizettünk beüzemelést és korrekt szállítási költséget, de mint írtam kellemes meglepi volt a motor blokk.Konkrétabb kérdésekkel keress emilbe, az imél címem publikus.

Előzmény: Petrányi Jen (1445)
Petrányi Jen Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1445

Kedves Mnagy! Én is örömmel olvastam a hozzászólásaidat, mert látható hogy értesz a technikához, és a tanácsaid is gyakorlatiasak, hasznosak. Jelenleg készlethiány van a ZT-35-ből, állítólag ez hamar megoldódik. Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a motoros bicajt el kell-e hordani időszakonként garanciális szemlékre mint egy autót, hogy a garancia csak így érvényes-e? Illetve, hogy a bicaj vételárában benne volt-e a beüzemelés, vagy külön felszámolták?

Köszönöm előre!

Előzmény: Mnagy (1443)
padarimre Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1444

Ok, 

Köszönöm az eddigi segitséget. 

Gondolom számíthatok a segítségedre késöbb is. 

Előzmény: Mnagy (1443)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.18 0 0 1443

Ez Szolnokon van:

http://www.oktogoncsapagy.hu/forgalmazott-termekek/kenoanyagok/motorkerekpar-olajok/

de lehet kapni benzinkutakon is 4T motorkerékpár olajat,de lehet, hogy ott drágább. A 20W50- est ajánlom annak nagyon jó a hőelvezető hőtűrő képessége, ezek a kis motorok meghálálják. Nekünk nagyon sok pénz amibe került a Ztech ezért is figyelek rá. Ehez sem fog alkatrész cserélő hozzá nyúlni semmilyen szervizben. Székesfehérvár mellett lakom egy kis faluban de kerestem egy jó kis boltot a városban, sok éve ott vásárolok.

Előzmény: padarimre (1441)
kirikovkati Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1442
padarimre Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1441

Ok, igaz! A flakon ugyan az. Hol tudok venni olyan olajat? 

Megnéztem a linket. Én Szolnokhoz 30km-re,Kengyelen lakom. 

Előzmény: Mnagy (1440)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1440

Amit neked betöltöttek annak itt a német gyártói képe a fűnyíróval:

és itt egy általam javasolt de jó bármijen hasonló motorkerékpárba való olaj.

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/valvoline/4t-20w50-durablend-1-l-p77065252/#

Előzmény: padarimre (1438)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1439

Az olajat ha lecseréled honnan tudnák beazonosítani?Igen kimondottan négyütemű motorhoz való amit írsz de fűnyiró traktorba való egyfokozatu motor olaj sima 30- as nem 20W40 vagy 20W50.Amit én javasoltam az 4 ütemü motorkerékpár olaj, egyben van a motor a váltó és a kuplung is, ezt mind tudja.Ami a tiédben van az csak a főtengelyt henger dugót tudja.Nem most kezdtem ezt csak jó szándékkal javaslom.Amit vettünk az asszonynak abba 23Km nél cseréltem mert amit bele öntöttek az tele volt már több színü csiszolópor szerü fém szemcsékkel.

Előzmény: padarimre (1438)
padarimre Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1438

Az olaj Német gyártmány, kimondottan négyütemű motorhoz való. 

Előzmény: padarimre (1437)
padarimre Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1437

Motor olaj:DOLMAR

Viertak-Motoröl 

SAE 30 HD

Négyütemű motorhoz való. 

Igazán nem nyúlhatok hozzå, mert jövő májusig jótálás van a motoron. 1500km-nél kell vinnem olaj cserére, max addig beszélek a szerelōvel,hogy addig mi a teendõ. 

Előzmény: Mnagy (1436)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1436

A vissza olvasás, csak részben segít.Ezek az újabb motorok inkább a Pitbike vonalat követik, kisebb köbcentivel.A hengerfejbe láncon jut fel a vezérlés a fent lévő vezérmű tengelyhez, nem azzal a két nyomó rúddal mint az előzö kiadásúnál.A szelepek esetünkben alul és felül vannak,( nem egymás mellett) 17mm- es kulccsal kitekered a záró dugókat, és ott tudod ellenőrizni a megfelelő hézagot.A túl kicsi hézagtól beég a szelep a túl nagytól kopogó csilingelő hangja lesz, rossz esetben leszakad a szelep feje a kalapálástól.Olajat mijet használsz? ezekhez "szintetikus" négyütemű motorkerékpár olaj kell,lehetőleg 20W50- es viszkozitású, nem jó bele a fűnyíró traktor olaj.A kuplungot azért említettem mert biztos van a közeledben stil fűrész vagy damilos fűkasza, azoknak is szok időnként csilingelni a kuplungja amíg össze nem kapcsol fixre.Üzemanyaggal akkor lehet gond, ha a kúton stikába a tudtod nélkül kevernek hozzá E85 öst.

Előzmény: padarimre (1435)
padarimre Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1435

Alapjáraton  nem lehet hallani, csak ha oda húzom a gázt. Autómata váltó jól működik. Az olaj szint stabil., nem fogyaszt többet. Ahogy vissza olvasgattam, azt vettem ki, hogy elöbb-utóbb minden ilyen kissebb motornál elõ jön ez a jelenség. 950km van benne. Sokat használom 40km távon. 

Előzmény: Mnagy (1433)
padarimre Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1434

Igen, 

Inkább olyan kopogô hang, arra is gyanakodok, nem-e üzemanyag , mert nem egy helyen tankolok. 

Vagy szelepszár, mert ahogy adom a gàzt, az is ugyan úgy gyorsul. 

Előzmény: Mnagy (1433)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.16 0 0 1433

Az új lofty- ról van szó? hidegen, melegen, alapjáraton, fordulaton,honnan hallatszik? Esetleg a röpsújos kuplung.

Előzmény: padarimre (1432)
padarimre Creative Commons License 2015.06.16 0 0 1432

Kérdés!!! 

A csilingelõ hang mitöl van a motornál? 

Valami tömitési hiba, vagy szelepszár? 

Köszi! 

Mnagy Creative Commons License 2015.06.15 0 0 1431

Egy letölthető összefoglaló a kerékpáros Kresz- ről, ezen az oldalon elérhető.

http://gemenctse.ewk.hu/hirek--erdekessegek/

Mnagy Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1430

Még is van ott műszaki érzék, ügyesebbek vagytok mint a szerviz ahonnét elhoztad.

Előzmény: 1bambi1 (1429)
1bambi1 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1429

3x állítottam rajta, mert mindig elmászott 1 kicsit, úgyhogy szerintem így marad. A teljesítménye, illetve a hangon segített az hogy a kipufogó bemenő csonkjának az átmérőjét kivágtam klingeritből, és bement a hengerbe, mert a paszta nem volt jó, az eredeti tömítése meg már rég el használódott.

Nagyon szépen köszönjük még egyszer a segítségeteket :)

Előzmény: Mnagy (1426)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1428

Az első kép helyesen.

Előzmény: Mnagy (1427)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1427

Megszületett a hátsó rugó alakítás.Jóbb lett működik, de egy nehezebb pilóta alatt bele üthet az akku dobozába a sárvédő.Egy és fél menetet vágtam de elég lett volna egy tekerést levágni és onnét vissza görbíteni és köszörülni.Az alján kisebb az átmérő vágás előtt ellenőrizendő. Ijesztő, hogy ha normális rugó utat szeretnék át kéne helyezni az akkut is.

Előzmény: mercuryexe (1422)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1426

Szerintem a szelep hézag nagy, nulla egész ötszázad a szívó (karburátor oldali) és egy tized a kipufogó.

Előzmény: 1bambi1 (1424)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1425

Nem vagyok szakértő!! A kerékpár egy külön kategória.
Amit belinkeltél, és amit kiemeltél belőle az egy eleve hiányos és ezáltal félrevezető írás,azonkívül a segédmotoros vonalat követi. Vannak jogszabályok, egy barátom hozzászólását ha hajlandó vagy végig olvasni, abban vannak jogi hivatkozások amik vissza kereshetők, de ez a segédmotoros vonal.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130775913&t=9147790

Természetesen jogod van azt hinni amit akarsz, de vannak jogszabályok amikkel a megszólított szakoktatónak nagyon is tisztában kéne lenni, és abból nem csak kiemelt dolgokat közölni.

Előzmény: társasházak (1423)
1bambi1 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1424

Sziasztok, sikerült kicserélni a szelep szimmeringeket, a szelepzár hézagokat is beállítottuk, majdnem max gáznál, nagyon megnő a hangja, ez majd beáll, vagy van még valami amit csinálni kéne rajta?

videó: https://drive.google.com/drive/folders/0B8Yg_0qLkOrHflFmRlJZc0JLX0UwLXIzS2ExUENIeFI3NkxsWVJsSDJKYjhJdXlTQ18tWWM

Nagyon szépen köszönjük a sok segítséget :)