Keresés

Részletes keresés

hosax Creative Commons License 29 órája 0 0 2665

Akkor valószínűleg dugulás lehet . Nem tudom neked milyen csapod van de az enyémet nem lehet körbefordítani csak vagy fel vagy le illetve középállás ez a zárt állapot.Én is arra gyanakszom,hogy a tartálynál van dugulás hisz a csap után van még egy szűrő de minden esetre teljes üzemanyag rendszer takarítás fogok csinálni az a biztos. Amúgy kösz a választ.

Előzmény: rokkantbányász (2664)
rokkantbányász Creative Commons License 1 napja 0 0 2664

Nekem a nyáron jött elő ilyen jellegű probléma.Levettem a karburátort,kiszedtem,kitisztítottam-kifújkáltam a fúvókákat.A kosz annyira beékelődött a fúvókák oldalsó perforációiba-hogy csak nagyon vékony rézdróttal tudtam kipiszkálni!A szűrőt ugyan nem cseréltem,de kifújtam-kimostam.Aztán nem régen levettem a gázt,egy kereszteződés előtt-és leállt!Kínomban körbe forgattam a benzincsapot-és csodák csodája-azóta is megy!!Ez azt jelenti,hogy megint időszerű lesz egy alapos karburátor-tisztítás!

Előzmény: hosax (2663)
hosax Creative Commons License 3 napja 0 0 2663

Bocs a zavarásért csak azt szeretném megkérdezni,hogy sikerült e a problémát orvosolni. Nekem most jött elő ez, igaz nem egyforma a járgányunk.A választ előre is köszönöm.

Előzmény: Győri János (2232)
hosax Creative Commons License 6 napja 0 0 2662

Mizújs. a géppel sikerült megcsinálni? Mostanában nem írtál. 

Előzmény: nat3712 (2313)
Zolika-2 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 2661

Bocsánat nem 18 hanem 16 tekercses! 

Előzmény: Zolika-2 (2660)
Zolika-2 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 2660

Sziasztok 

Van egy yakimoto 01 2t robogóm szeretnék segítséget kérni 18 tekercses 4 vezetékes gyújtás alaplapra lenne szükségem,hol tudnék akár használtan-vagy újonnan venni? 

Segítséget előre is köszönöm. 

Ha szeretném kérni válaszokat info@zsibai.hu email ra-kérni. 

Előre is köszönöm. 

imre padar Creative Commons License 2017.09.28 0 0 2659

Mindenkinek!

Van egy ( R ) betű a gyertyán a felírat alatt,erre vigyázzni ,mert más a menet rajta.Ugyanis betekertem egy kicsikét eröltetni kellett,mikor próbábol kitekertem ,nehezen lehetet kitekerni,hozta magával a menetet is a hengerfejböl.

Sajnos rendelnem kellett és cseréltem a hengerfejet.

Szerecsém lett,mikor össze szereltem a motort,nagyon meglepődtem,olyan erő lett a motorba és gyorsulása sokat javult ,hogy mint még új korába sem volt meg.

Szabályosan sportosan indul.Pedig csak a kaburátor felfogatásnál a rögzítő csavarokat húztam meg.Meg persze a szelephézagot kelett beállítani.Valószínű a vezérműláncot sikerült úgy vissza tennem,hogy a vezérlés a legjobb lett.A rosz hengerfejbe bronz persej lesz betéve és megmarad tartaléknak. Még annyit,a kipufogó  végén  van egy puha drótszerű tőmítés,azt nem raktam vissza,nem lett sokkal hangosabb.

Egy szóval,vigyázzatok a gyertyákkal.

Menetmetszőlett lett a menetre hajtva és látszott rajta,hogy a menetröl szedett le,utánna megnézve simán belehetet tekerni.

Előzmény: Zoltán Novák (2658)
Zoltán Novák Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2658

Szia. Akkor lecseréled 500-ig az elsőt 1000km-nél a második olajcsere.Utánna 3000ft körül veszel 4T motorolajat,és 2-3 ezrenként cseréled.De ha 200 km van,és eltelik 1-1,5 év akkor is cseréld,mert a kémiai folyamatok első használat után megindulnak.

Üdv.: N.Z

Előzmény: Imre Pataki (2649)
Zoltán Novák Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2657

Minőségi olaj 3000ft/l ..2-3 ezert kibir. Gagyi olaj 500-1000km Amugy 4T való bele.

Előzmény: bala79 (2280)
Zoltán Novák Creative Commons License 2017.09.27 0 0 2656

Szia. Most olvasom a problémádat.Kiváncsi vagyok megoldódott-e már?

Előzmény: Győri János (2232)
SHREK70 Creative Commons License 2017.09.25 0 1 2655

Sziasztók gép könyvet keresek ! pdf formátum is megfelel...köszönöm..Misi... régi... gyerek kori álmom....

Janibá49 Creative Commons License 2017.09.21 0 0 2654

Szevasztok! Érdekelne, hogy hol a legolcsóbb most a robbanómotoros bicaj? hol milyen árakon megy? 

Zolika-2 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2653

Tisztelettel üdvözöllek!

Nekem szükségem lenne BFB 01 2T Yakumotó motorhoz a ha még megvan a lendkerék alatt lévő alaplap-tekercs vagy állórésznek mondják,lendkerék nélkül szeretném ha lehetséges,ha  még megvan mennyi volna az ára?

És ha lehetséges lenne info@zsibai.hu levelezési oldalra kérném a választ.

Maradok tisztelettel:Zoli

Előzmény: Róbert papa (1564)
Péter2. Creative Commons License 2017.09.15 0 1 2652

Sziasztok ! Sikerült megszüntetni a hátsó lánckerék excentrikusságát , méghozzá úgy , hogy a lánckereket felfogó harditárcsa azt a részét amire a lánckerék középső furata felül " vállat " le lett szabályozva mivel ott volt a kutya elásva  le lett belőle pár mm esztergálva aztán egy gyűrű lett esztergálva ami mint egy persely központosít , a felfogó 4 csavar lyuka fel lett egy kicsit fúrva nagyobbra  , mivel a persely központosítja a csavar meg csak odaszorítja a lánckereket . Azóta mentem vele 2400 km az kb 2000 km  hibátlanul működik a gép , jókat szoktunk túrázni vele , a legtöbb megtett napi táv 120 km volt , közbe belefutottam rend éber őreibe , azonnal ki is intettek , kért vezetői engedélyt , de azért sem kapott , mivel mondtam neki , hogy erre nem kell mert 300 w a gép  , ő ezt el is fogadta és megkért , hogy bizonyítsam , elővettem a számla másolatát amin minden rajta van , aminek a másik felére kinyomtattam a jogszabályt , ellenőrizte a kormányoszlopon a számot a számlán írt gépszámmal  utána megfordította a papírt és látta a jogszabályt azután annyit mondott látom készült , naná , hogy nyugtáztam neki , hogy igen készültem erre az esetre , annyi megjegyzése volt , hogy bukósisak azért nem ártana . és vissza adta a dokumentumot és megköszönte !

független- Creative Commons License 2017.09.15 0 0 2651

Sziasztok! A PM-GB408-WL típusnak tudja valaki a hivatalos teherbírását?

Michael 60 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 2650

Szia!

Nagyon fontos az olaj csere ha tisztának is tűnik ,mert még ilyenkor még tele szokott lenni fém szemcsékkel,sorja, forgács maradványokkal.Sőt komolyabb helyeken még ki is szokták öblíteni mosóolajjal vagy gázolajjal, csak jól ki kell csöpögtetni hogy ne hígítsa az utána beletöltött olajat.

Előzmény: Imre Pataki (2649)
Imre Pataki Creative Commons License 2017.09.07 0 0 2649

Sziasztok.! Az lenne a kérdésem hogy mi van akkor ha 300 km után nincs lecserélve az olaj mivel nagyon keveset lett használva a gép. Az olaj szép tisztának tünik .

rokkantbányász Creative Commons License 2017.09.07 0 0 2648

Tavaly én is Hódmezővásárhelyről vettem (Zt-35,49 cm3).Címre hozták:beindították,kerültem vele egyet-marasztaltam.Érdemes átnézni-a bolt csak az ordító hibákon javít!Tüzetesebben átnézve úgy tűnt,mintha csak az egyik oldalára jutott volna szerelő a gyártószalagnál!Megszakított,ill.laza csavarok,akkumulátor savszint,lánc feszességének optimálisra állítás,kerékfutás,stb.Érdemes hozzáértővel átnézni-a slendrián munka a kínaiak specialitása!Jogos a vélemény,hogy az eladó próbálja ezeket kijavítani-ennek ellenére a részletes átvizsgálás soha nem árt!

Előzmény: MocisAndraas (2645)
kisferenc75 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 2647

Sziasztok! 
Úgy látom a Barta Motornál már lehet részletre venni mocikat, gondoltam szólok hátha valakinek jól jön. Teljesen online bárhonnan lehet az országból, nem kell bemenni személyesen. 
https://bartamotor.hu/tajekoztato-internetes-hiteligenyleshez/ 

TorchwoodHUN Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2646

Beállítják, ennyi a különbség.

Előzmény: MocisAndraas (2645)
MocisAndraas Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2645

Sziasztok! Én robbanómotoros kerékpár vásárlás előtt állok. Kíváncsi lennék, hogy honnan érdemes megrendelni? Egyik ismerősöm rendelt egy Polymobil FH-02-1 robbanómotoros kerékpárt Hódmezővásárhelyről, de mikor megérkezett a motor akkor nagyon rossz volt, mert mindig leállt és semmi ereje nem volt. A hódmezővásárhelyiek azt mondták mind ilyen, de ismerősöm nem vette át tőlük, hanem rendelt a Barta-Motortól, Ők is gyorsan kihozták neki, teljesen ugyan azt a típusú motrot és ég és föld, ami náluk van, az erős  és szép volt az alapjárata. Hogy van ez, hogy ugyan az a típusú motor között ekkora különbség van? A Barta-Motor másik polymobilt árul vagy másképp rakják össze? 

sándor67 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 2644
Előzmény: ntibo (2642)
imre padar Creative Commons License 2017.08.31 0 0 2643

Próbálkoz a Bartamotor kft-nél.

Előzmény: ntibo (2642)
ntibo Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2642

Sziasztok

Pénteken összetörtem a z tech motorom elejét több dolog kellene hozzá,aki tud olyan üzzletet ahol lehet kapni ehez a tipushoz alkatrészeket irja meg hogy hol.

Köszönöm

imre padar Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2641

U.i.

Négy ütemű motorra vonatkozik a 95 -ös benzin.

Ha kettő ütemű a motor,akkor lehet több olaj az üzemanyagba ,azért füstöl.Esetleg lehet gyújtás probléma a fütölés oka.Karbi beállítás is lehet gond.

Előzmény: imre padar (2640)
imre padar Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2640

Kb.8-9dcl olaj kell,ezt egy kicsivel előbb leírtam.

Az.hogy füstöl,az lehet szelepszár tömités átengedésétöl.Igy olaj kerül a kipufogóba.De lehet hengerfej tömitési hiba is.Kizárólag 95 benzint lehet használni.

Előzmény: Attila Rozi Suki (2639)
Attila Rozi Suki Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2639

most jelenleg 7deci van bene és ha oda huzom a gázt nagyon füstöl  és nem tugyuk hogy ez véget van e hogy kevés bele vagy sok ez a 7 deci ha most töbet teszünk bele akor ez meg fog szüni vagy mi lehet a baj

rokkantbányász Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2638

...négy hozzászólással előbb leírták.

Előzmény: Attila Rozi Suki (2636)
rokkantbányász Creative Commons License 2017.08.29 0 0 2637

Hány cm3-es a motorod?Nekem 49 cm3-es van-de igen csak el kell rugaszkodni,ha indulni akarok!Mivel nincs sebességfokozat-úgy működik a kuplung,mintha a 3. fokozatból indulnál! Kell vagy 5 m.haladás-mire megfelelően reagál a gázadásra.Azokat a kereszteződéseket-ahol nagy a forgalom,vagy esetleg még egy kis emelkedő is van a kihajtásnál-inkább elkerülöm!El kell fogadni-ez a(kerékpár) motor ilyen...Érzékeny a szelepállításra is-ha nem megfelelő a szelephézag-akkor is lehet lomhább induláskor.Nem tudom,milyen testsúlyban vagy-az is sokat számít!!!

Előzmény: Martin1988 (2634)
Attila Rozi Suki Creative Commons License 2017.08.28 0 0 2636

elnézés le marat mien motorol lene szo polymobil motorba hány deci olaj kel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!