Keresés

Részletes keresés

mercuryexe Creative Commons License 5 órája 0 0 1473

A kerékagy nálam is fix gumival csatlakozik a kerékhez.  De azon van rajta egy szabadonfutó. Nálad elől sincs szabadonfutó? Azaz van motor fék? Nekünk ez van a régebbinél hátul a kerékagyon. 

Előzmény: Mnagy (1472)
Mnagy Creative Commons License 15 órája 0 0 1472

Ezexerint a hátsó lánckereked szabadon futón van ??!!vagy rosszul értem?

Nem ilyen fix gumibakos?

Előzmény: mercuryexe (1470)
mercuryexe Creative Commons License 15 órája 0 0 1471

pöszi12 válaszoltam emailban :)

Előzmény: pöszi12 (1467)
mercuryexe Creative Commons License 16 órája 0 0 1470

Köszi! változtattam rajta. Úgy emlékeztem hogy az :) 
Ezek nem rossz hőmérsékleti adatok. Itt még nem félteném a szelepszárszimeringet. Az enyém sajna jobbna melegszik, de ez ugye egyel régebbi történet :) Lánc problémára vissza térve van a felfogatásba egy csapágy de nem tudok hozzá férni mert a szabadonfutót le kéne szednem. És nem merem megkockáztatni mert nem biztos hogy le jön sérülésmentesen. Elég gyenge anyagnak néz ki és nem tudom csak úgy lecsavarni! :D

Előzmény: Mnagy (1469)
Mnagy Creative Commons License 16 órája 0 0 1469

Az adatlapodon az emil címed nem publikus, nehezen talál meg akit érdekel a portéka :-)

Előzmény: mercuryexe (1466)
Mnagy Creative Commons License 16 órája 0 0 1468

A lánckerék nálunk szépen fut, a közepében jó a csapágy?A hőfok kánikulában 35fokban délben mérve szerintem nem vészes.A kipufogó felett a gyertyánál mérve 104 fok, a hengerfejnél 92,5 fok, a henger másik oldala 85,8 fok a blokk olaj betöltő oldala 53,5 fok, a lendkerék felől 46,3 fok.A benzinbariba 291Km volt mikor mértem,(1 hete) tehát még erősen bejáratás alatt van.

Előzmény: mercuryexe (1466)
pöszi12 Creative Commons License 21 órája 0 0 1467

szia mercuryexe engemet érdekelne a komplett fogas szett, meg írnád nekem mennyi, és mit kell még rolla tudni. 

mail: k.zsolt910@gmail.com előre is köszönöm

mercuryexe Creative Commons License 1 napja 0 0 1466

Sziasztok! Ha valakit esetlegesen érdekelne Ztech ZT-35 re való hátsó lánckerék vagy első,vagy komplett szett az keressen meg a részletekért emailbe :)
A gyárinál egy kicsit erősebb szettet sikerült összehoznom legyártott hátsó lánckerékkel :) Teszt alatt van éppen és eddig nagyon jónak mutatkozik.
Egy problémát nem sikerült még megoldani hogy a hátsó lánckerék kóvályog de úgy kerékagyastól! Ha valaki erre esetleg talált megoldást kérem irja le :)
Mnagy , mire jutottál a hőméréssel? mennyire melegszik? és előtte mennyit lett járatva? CSak azért kérdezem mert az enyémnél kell vagy 10kilóméter mire át melegíti azt a 9 deci olajat, onnantól pedig 110fok fölé megy a blokk ilyen 32fölötti környezeti hőmérséklet mellett. Tiéd lehet jobban viseli képről nézve jobb hűtést kapott. Nem is lenne ez baj hogy ilyen meleg csak előbb utóbb a szelepszárszimering fogja bánni :D

Polarxko Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1465

Sziasztok.lofty bengmam van és alapjarat nincs mitől lehet ez ??

előre is köszi !

Mnagy Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1464

Kattints erre a linkre ott vannak akiket keresel: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001951

Előzmény: Switzerbazsi (1463)
Switzerbazsi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1463

Sziasztok van egy PIAGGIO NRG Extreme Air 49 cm3.

Ő egy 15éves kismotor az a problémám vele , hogy nem sok erő van benne pl ha ketten ráülünk le fullad meg sem mozdul meg menet közben dadog.Új a kuplung, gyertya,motorba minden kicserélve.

Utoljára egy tank benzinnel kb 40 km mentem el.

Ha esetleg valakinek lenne ötlete a megoldásra szívesen fogadom az infót.

Előre is köszönöm.

Mnagy Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1462

Köszönöm kérdésed, a kis gép remekül működik.Nem én használom, hanem az asszony, de én tartom rendbe a bringáit.Kérdésedre válaszolva a z-tech- nek a lengővillája hasonlít egy normál motoréra, például a Simsonéra.A hátsó lánc kerék gumizva csatlakozik az agyba, mint a nagyok.Még 300Km sincs benne, de nagyon menne, negyed gázon az órája szerint ami 5Km-t siet 45- 50 el megy sík terepen, jól birja az emelkedőket szóval ovatosan kell bánni a gázzal mert még bejáratós.Most kaptam kölcsön egy rámutatós digitális hőmérőt, kiváncsi leszek mennyire melegszik, ebbe a 40 fok közeli időben.

Előzmény: biohazardxx (1456)
padarimre Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1461
Milyen sebességel közlekedel?
Korlátozó szét van húzva !
Előzmény: Murguly József (1460)
Murguly József Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1460

szia mi a probléma ??? ezen az oldalon régen jártam de a címem  murgi.joci@gmail.com bejelentkezésed ,,,, P.mobil társ ,,,, ha tudok segítek és tanácsot adni nagyon szívesen 15-éves tapasztallal ÜDV JOCI 

Előzmény: Bence0810 (1376)
Murguly József Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1459

szia ismeretlen motoros társ én ezen a honlapon még uj vagyok , de tanácsot tudok adni , nekem is P. mobilom van, jó tanács nekem be vált a feszítő kis műanyag fogaskerék el kopott és a feszítő rugó elfáradt , ha száraz a lánc fújd be WD 40 és már repülni fog , ha több kérdésed lenne ugy jelentkezbe, hogy,,, motoros kollega ,,,  címem  murgi.joci@gmail.com ha tudok segítek 64 éves vagyok és 40-éves motoros ÜDV joci

Előzmény: pulaidavid (1454)
Murguly József Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1458

sziasztok mindenkinek üzenek , robbanós kerékpárra nem kel jogsi se kresz, mert 30 köbcenti alatt van és nem éri el a 32 feletti sebességet , de a látható mellényt érdemes felvenni , kerékpár sisak elfogatható , érdemes is, jó tanács tegyetek rá dinamót főleg bicikli csengőt ,és a rendőrök nem állítanak meg , de érdemes lelassítani , hogy pöfögjön, ezt én már 15 éve csinálom  és még soha nem volt még promlémám vele ,ha nagy a hangja a kis kipufogó dobba egy konyhai fém dörzsikét tegyetek bele és akkor csendben lesz, a sebességét nem tompítsa le további jó utat egy 65 éves motoros

Előzmény: toti77zujh (421)
Murguly József Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1457

szia Joci vagyok nekem is van olyan mocim mint neked, ha rángatózik akkor sok benne az olaj , egy kis plusz benzinnel feltöltve repülni fog , amugy ebből a fajtából 10 db . került Magyarországba 3-om ezüst metál és 2 db. zöld ,nekem ezüst metál van a mostai értéke 80 ezer ft. 

Előzmény: Kisarab82 (413)
biohazardxx Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1456

És a te gépeddel ilyen probláma nem volt vagy már kiküszöbölték ezt teljesen?

Hogy megy a gép minden frankó vele? Bírja ä nyarat?

Előzmény: Mnagy (1455)
Mnagy Creative Commons License 2015.07.13 0 0 1455

Régebben már téma volt de röviden; ferde a lengővilla felfogatása, jobbra görbül ezért a lánckerekek nem futnak egy vonalba.A javításhoz kell egy kisflex egy hegesztő gép és némi festék.

Előzmény: pulaidavid (1454)
pulaidavid Creative Commons License 2015.07.12 0 0 1454

sziasztok lene egy polymobil bfb-01 es motrom és mindig ledobja a láncot és töbször beálitotuk és még mindig ledobja és közbe rág a lánc mi baja lehet a választ elöre is köszönöm.

padarimre Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1453

Felül nézet. A motoron 72  köbcenti van rá ütve!?! Az a ketyegö hang, hajtás szétkapcsolás után is tisztán halható. Attól függetlenül lehet vele óvatosan közlekedni.? 

Előzmény: padarimre (1452)
padarimre Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1452

Ezt a módszert meg fogom nézni még ma. Sajna e-mailt nem kaptam. 

padipadi54.ip@gmail.com 

Ez az e-mail címem. 

Előzmény: Mnagy (1451)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1451

A motoron ülve baloldalon van az a kis kar, a kis lánckerék felett amivel át lehet váltani bicikli üzemmódra.Azt a kallantyút én inkább szerviz kapcsolónak nevezném,húzd előre bicikli modba és akkor nem hajtja a láncot.így terheletlenül meg tudod pörgetni a motort, mint amikor egy motor üresbe van.Ezzel a módszerrel terheletlenül forog a motor és a halytás zaja már ki is van szűrve.Berregő motornál, fogsz egy hosszab vékony csavarhúzót, a nyelének a végét a kis újjadal megfogod, a többi újadból tölcsért csinálsz és már kesz is az egyszerü sztetoszkóp.A csavarhúzó másik végét, ráteszed a kis kupakokra amik alatt a szelepeket lehet állítani, és meghalgatod hogy kalapál e vagy csak finoman cicereg.A kalapálás nagy hézag.A hengert meghalgatva a csavarhúzós módszerrel surrogást kell hallani,de a motor blokkot is meg lehet halgatni.Az erős kopogás valahol jelentkezni fog.
Küldtem mailt a nyivános címedre.

Előzmény: padarimre (1450)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1450

Ott ahol vettem, az eladó is azt mondta, hogy ami volt benne az a motor olaj legalja. Közbe már le is cseréltem. 

Csak az a ketyegö hang zavar. Az megmaradt az olaj csere után is. Gondolom hosszú idõn keresztül nem ajánlatos így használni. Valószinű jõvõ héten beszélek a szerelōvel mit javasolol. 

Előzmény: Mnagy (1449)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1449

Szuper, akár ebbe is megfelel: https://www.youtube.com/watch?v=4OAXrE5uFqc

Előzmény: padarimre (1447)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1448

Jobban olvasható. 

Előzmény: padarimre (1447)
padarimre Creative Commons License 2015.06.20 0 0 1447

Ezt kaptam, Törökszentmiklóson. 

Gondolom megfelel, most neki állok és lecserélem az olajat. 

Előzmény: Petrányi Jen (1445)
Mnagy Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1446

Mint írtam fehérvár mellett lakom, és a környéken de inkább dunántúlon nem igazán forgalmazzák a típust.Én is leveleztem a készlet hiányossal, és egy karburátor problémással is.Azt kell mondjam ez lett a szerencsénk.(klikkazittre)  ITT  sikerült vennünk, és a fejlettebb motorral kaptuk.A garancia a kérdésed a válasz.A készlet hiányosnál nincs beüzemelési költség, a többi helyeken azt láttam van, de érthető mert fakalodában nehéz lenne kipróbálni, hogy működik e mindene.Érthető okokból a kereskedés szerelője fizetésért dolgozik, és az ideje pénzbe kerül.A vétel áron kívül fizettünk beüzemelést és korrekt szállítási költséget, de mint írtam kellemes meglepi volt a motor blokk.Konkrétabb kérdésekkel keress emilbe, az imél címem publikus.

Előzmény: Petrányi Jen (1445)
Petrányi Jen Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1445

Kedves Mnagy! Én is örömmel olvastam a hozzászólásaidat, mert látható hogy értesz a technikához, és a tanácsaid is gyakorlatiasak, hasznosak. Jelenleg készlethiány van a ZT-35-ből, állítólag ez hamar megoldódik. Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a motoros bicajt el kell-e hordani időszakonként garanciális szemlékre mint egy autót, hogy a garancia csak így érvényes-e? Illetve, hogy a bicaj vételárában benne volt-e a beüzemelés, vagy külön felszámolták?

Köszönöm előre!

Előzmény: Mnagy (1443)
padarimre Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1444

Ok, 

Köszönöm az eddigi segitséget. 

Gondolom számíthatok a segítségedre késöbb is. 

Előzmény: Mnagy (1443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!