Keresés

Részletes keresés

Gábor 9212 Creative Commons License 9 órája 0 0 2221

Sziasztok vettem egy Polymobil bfb01 et es néha nehezen vagy nem nagyon akkar elindulni valami tip esetleg ? Meg hogy lehet kicsit meg tuningolni ? 

rokkantbányász Creative Commons License 15 órája 0 0 2220

...mostanában néztem a hódmezővásárhelyi bolt választékát-május közepére lesz új szállítmány a Ztech-gépezetekből.

Előzmény: hosax (2219)
hosax Creative Commons License 18 órája 0 0 2219

Ezeket meg is lehet rendelni ha kicsit vársz olyat kapsz amilyet akarsz.

Előzmény: kovari1966 (2218)
kovari1966 Creative Commons License 2 napja 0 0 2218

Ó hát azóta már volt több is....2 db bangmám volt az egyiket eladtam másikat ellopták most egy 402 est vettem mert nem volt más

Előzmény: hosax (2216)
kovari1966 Creative Commons License 2 napja 0 0 2217

Ne aggódj én sem azt vettem amit akartam mert az újabbakból egyszerűen nincs az országban 

Előzmény: Yocoooka (2215)
hosax Creative Commons License 3 napja 0 0 2216

Mi van a bangma 2T  gépeddel, hogy most másikat vennél?

Előzmény: kovari1966 (2213)
Yocoooka Creative Commons License 3 napja 0 0 2215

Sziasztok!

Végül csak megvettem a visszább már bemutatott  régi blokkos ZT-35-ös járgányt és bár a kisördög azt súgta hagyjam, én beleszerelmesedtem.

Néhány észrevétel így hirtelenjében:

Reggel az önindítóval nem igazán indul csak tekeri, de a pedálokkal hamar sikerül "betekerni"

A bal oldali markolat alatt az a "valami" gondolom a szívató lenne. Nos, akárhová állítom, nincs semmi változás. A bovden viszont csatlakozik a karburátorhoz és ott mozgat egy kis karlantyút, de az alapjárat és a gázreakció nem változik.

Nagyobb sebességnél zörgő hangot hallok a motorból. Ez a röpsúlyos kuplung hibája lenne? Van egy régi kínai fűkaszám, az is ugyanilyen hangot ad fordulaton.

Alapjárata szép, viszont nem ketyeg el egész nap, egy idő után leáll magától, ez kb. Egy-két perc melegen is. Hidegen kevesebb.

Továbbá kell még egy első teleszkóp szimering, mert folyik, de azt hiszem az nem nagy tétel.

Azon kívül, hogy hülye vagyok hogy 120-at adtam érte, mit javasoltok, szerintetek mennyit kéne ráköltenem? :D

kovari1966 Creative Commons License 4 napja 0 0 2214

Vagy inkább ezt 

kovari1966 Creative Commons License 4 napja 0 0 2213

Sziasztok! Egy ilyent szeretnénk venni van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban ez ha jól látom a régi blokkal szerelt?

rokkantbányász Creative Commons License 4 napja 0 0 2212

Igen,az én gépem is ilyen,feketében:bal oldalon,a műanyag burkolat alatt van egy kar,amivel ki lehet iktatni a motorhajtást.Ha igaz-akkor az enyém 49 köbcentis-és tavaly ősszel Hódmezővásárhelyről hozták!Itt,a Bakonyban megbirkózik a kisebb emelkedőkkel-az igaz,hogy jól ki kell számolni a lendületet!Eredeti állapotában,fojtással használom-bár adták vele a másik vezérlést is...

Előzmény: hosax (1727)
rokkantbányász Creative Commons License 4 napja 0 0 2211

...Köszönöm az adatokat-ha sor kerül a beállításra-akkor a munkát végző,nagy tapasztalatú szerelő-barátommal ezt is közölni fogom.Rá bízom a mérlegelést,hogy a kapottakból mit használ fel.Ő rendelkezik minden szükséges mérethez hézagmérővel!

Előzmény: Mnagy (2208)
rokkantbányász Creative Commons License 4 napja 0 0 2210

Köszönöm a segítséget mindenkinek-a szelephézag-beállítást illetően!Annyit leszűrtem belőle,hogy a szívószelep:az mindenképpen 0.05mm,a kipuff ennél kicsit nagyobb is lehet.Mivel az eredeti csökkentett teljesítmény adó vezérlés van benn-és egyelőre nem is akarom a kapott,nagyobb teljesítmény adó vezérlésre kicserélni-így a szelephézag beállítás egyformán az adott érték lesz-a kipuff egy kicsit "lazábbra" hagyva...Nem én csinálom-hanem egy hozzáértő,nagy gyakorlatú rutinos autószerelő-aki barátságból hajlandó leereszkedni ehhez a munkához,és van is neki hézagmérője!

infernus24 Creative Commons License 6 napja 0 0 2209

Simán megér annyit. Akksi gondolom azért nincs mert sokat állt és tönkre ment. De nagyon patika keveset használt gép ahogy látom.

Előzmény: Füredi Imre (2205)
Mnagy Creative Commons License 6 napja 0 1 2208

Ezt írtad        "De nem volt a válaszadó túl meggyőző.."

Ezeknél a kinai klon motoroknál a szívó szelep hézag 0,06mm a kipufogó szelep hézag 0,08mm. Tehát hat század és nyolc század. Ilyen hézag mérőt még nem láttam pedig nem tegnap kezdtem, ezért az asszonyén 0,05mm- es hézagmérővel ellenőriztem mindkettőt. A szívó húzós a kipufogó lazábbra. Az állító csavarnak 1mm- es a menet emelkedése.

Ezt azért írtam le mert látom precíz vagy, tehát vegyél 0,06mm- es és 0,08mm- es hézagmérőt és azzal állítsd be.

Előzmény: rokkantbányász (2204)
jaklac Creative Commons License 6 napja 0 0 2207

A újabb fajta blokknál a szívót 0.05 mm-re, a kipufogót 0.05-0.08-ra ajánlják, mert az jobban melegszik.

Előzmény: imre padar (2206)
imre padar Creative Commons License 6 napja 0 0 2206

Nyugodtan legyél 0,05 mind kettőnél a hézag.

Ha nagyobb akkor kopogó hangot ad a motor ,ha meg nincs hézag ,nem akar beindulni.Ha be is indul gázadásra le àll.

Előzmény: rokkantbányász (2204)
Füredi Imre Creative Commons License 6 napja 0 0 2205

Sziasztok!Szerintetek megéri a 100ezret ez a kis gép?Annyi hogy nincs benne aksi,de működik.

https://www.hasznaltauto.hu/motor/polymobil/polymobil_bfb-01_4t-11396030

rokkantbányász Creative Commons License 6 napja 0 0 2204

Szelephézaggal kapcsolatban azt mondták a hódmezővásárhelyiek,hogy 0,05 mm-mindkét szelepnél!De nem volt a válaszadó túl meggyőző...Ha ezt az adatot máshonnan is megerősítik-akkor megnyugszom,és közzé is teszem!

Előzmény: hosax (2203)
hosax Creative Commons License 6 napja 0 1 2203

Javasolnám, hogy hívd fel a szaküzletet ahol vetted vagy a hódmezővásárhelyi illetve a Barta Motort és biztos tudnak segíteni. A lényeg,hogy pontos típus kell és jó ha fényképes emailt is küldsz.Ha meg van mi  mennyi oszd meg itt is szintén képpel ellátva lehet,hogy van akit érdekel.

Előzmény: rokkantbányász (2202)
rokkantbányász Creative Commons License 6 napja 0 0 2202

Változatlan a kérésem:nem tudom,hogy a Ztech 35 49 ccm-es motorjánál mekkorák a szelephézagok?Mennyinek kell lenni a kipuff-és mennyinek a szívónál?

rokkantbányász Creative Commons License 6 napja 0 0 2201

Köszönöm a küldött szöveget!Kételyek még mindig merülnek fel-mi alapján minősítette a Fogyasztóvédelmi hatóság 1,4Kw teljesítményre a gépezetet?Nem volt benne a fojtás?Fel lett turbózva?Bevizsgálták utólag?Nem volt egyértelmű a vásárláskor kapott műszaki leírás?Tény,hogy a vásárláskor kapott számlának tartalmazni kell a jellemző adatokat:pecséttel,aláírással!Engem is számtalanszor megállítottak rendőrék-de az eredeti számla,fontos jellemző adatokkal(lényeg a 300 watt feltüntetése)állandóan nálam van.Átolvasva-elköszöntek.Azt megjegyezték,hogy a külső megjelenés megtévesztő,mert mindenre,de biciklikerékpárra hasonlít a legkevésbé! Ebből a gépezetből van segédmotoros,meg rendszámos kategória is!Lehet,hogy kaptak valamiféle eligazítást-mert már rég óta nem állítanak meg...

Előzmény: hosax (2187)
hosax Creative Commons License 2017.04.23 0 1 2200

Az én járgányom a 1727-es hozzászólásnál van fönn és nem ilyen így sajnos nem tudok tanácsot adni de így képpel biztos lesz valaki aki segít neked.Esetleg csak annyit ha jól működik és nincs széthajtva nem lötyög mármint nincsenek szétkopva a fontosabb darabok akkor az akkori  vételi ár  fele vagy valamivel kevesebb még elfogadható szerintem de mindenképp egy olyantól fogadd el a tanácsot akinek ilyen van és minden esetben ki kell próbálni üzem közben kicsit hosszabb úton és tempósabb menetben is hisz vannak hibák amik csak nagyobb igénybevétel során jönnek elő.

Előzmény: Yocoooka (2196)
rokkantbányász Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2199

Kérés szerint beállítottam az adatlapomat!

Előzmény: hosax (2187)
rokkantbányász Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2198

Ztech-35 49 ccm-es gépem van.Időszerű lenne a szelepek ellenőrzése.A szelephézagnak mennyinek kell lenni?Szívó-és kipuff?Köszönöm előre is!

jaklac Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2197

Ez a régi fajta blokkos, én nem venném meg mert drága hozzá minden, az új fajtához meg "zsákszámra" van jóbáron kintről rendelve alkatrész, mivel sok pitbike-nak, quad-nak is ez a motorja. 

Előzmény: Yocoooka (2196)
Yocoooka Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2196

Ez az a kerékpár

Bocsi, az előbb lemaradt a kép

Yocoooka Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2195

Ez a szóban forgó kerékpár

Előzmény: hosax (2193)
Yocoooka Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2194

Ez a szóban forgó kerékpár.

Előzmény: hosax (2193)
hosax Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2193

Tegyél föl képet arról a gépről amit meg akarsz venni és akinek olyan van az tud mondani róla dolgokat.Többfajta Ztech-35-ös van így látatlanba nehéz tanácsot adni.

Előzmény: Yocoooka (2191)
imre padar Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2192

Beszéltem én is Bartàval,a 15w50-et 2-000km utàn ajánlotta ,mivel akkorra jobban kopik az alkatrész.A kopáshézag kitöltésére,mivel vastagabb ez a fajta olaj.

Azért használom én a 10w50-et ,mert magas hőfokot jobban bírja ,mint a 10w40.olaj.

Végülis még csak egyedül Bartától hallottam ,hogy 15w50 kell bele.Mindenki 10w40- javasolt ezekhez a mocikhoz.

Amilyen olajat használok,az a motoron belül jó minden részhez.Gondolok itt a kuplung,a főtengely,a hengerszethez.Nekem olyanok ajánlották a 3 000 km körüli olajcserét akik ilyenekel foglalkoznak.Persze ha meg volt két olajcsere és már van legalább 2 000 km,és nem bejáratós .

Előzmény: hosax (2190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!