Keresés

Részletes keresés

Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.03 0 0 1846

Má nem emléxem, nézd meg a filmet

Előzmény: Eklatáns Béla (1845)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.09.27 0 0 1845

Miféle gombot csavargatnak a homlokán...?

Előzmény: Blade-Runner (1838)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.27 0 0 1844

Kosár. Szép volt.

 

De akkor is ott van, hogy milyen Isten az, aki a saját hasonlatosságára teremt és a hasonlatossága pont olyan selejt, mint ő, mert szeretetre éhezik vagymi.

 

Lényegében Isten egy környezetre, társaságra szoruló élőlényt kreált, ami egy csomó buglehetőséget fenntart.

Gondolj csak bele. Már az egy hatalmas bug, hogy az emberek alapjáraton nem igénylik Isten közelségét, jelenlétét. Tudatosan. Kémiailag, biológiailag. Ezért kínszenvedés az evangélizálás...

Előzmény: nemkelltabu (1842)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 1843

Szerintem nem csak a jó és a rossz harca tartja mozgásban a világot.

 

vagyis ha csak ádámok és évák lennének, a "bűnbeesés" előtt?

Előzmény: nemkelltabu (1839)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.24 0 0 1842

Én itt nem látok ellentmondást!

Épp ti, keresztények, szoktátok mondani, hogy isten a maga képére és hasonlatosságára teremtette az embert.

Hasonlatosság 1: - Kreatív alkotási vágy!

Hasonlatosság 2: - Igény a szeretet közösségre! Utóbbit nem lehet gyakorolni egyedül!

Előzmény: Blade-Runner (1840)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.09.24 0 0 1841

"Sejti valaki milyen hely lehetett?"

lakótelepi szürkebetonos panelház

Előzmény: Blade-Runner (1840)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.24 0 1 1840

Köhöm. Ha az volt az igazi, akkor Ádámnak ott miért nem volt jó egyedül?

 

Amúgy Biiron vagyok csak kivágtak.

 

Mert Éva azért lett teremtve, mert az  Édenben Ádámnak egyedül szar volt.

 

De milyen hely az vajon, ahol az Embernek nem jó egyedül lenni?

 

És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.

I Móz 2,18

Sejti valaki milyen hely lehetett? Ahol Ádám egyedül nem szuperhős, hanem egy rakás szarnak érzi magát?

Előzmény: nemkelltabu (1839)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.23 0 0 1839

Erre gondolsz?

Szerintem nem csak a jó és a rossz harca tartja mozgásban a világot.

Mivel ez egy vallásos topic, mondhatnám azt a hasonlatot is, hogy volt élet az Édenben a bűnbeesés előtt is. Sőt, az volt csak az igazi!

Persze tudom, te nem vagy hívő, pláne nem keresztény.

 

Úgyhogy megpróbálom máshogy:

Szerintem van az emberben olyan, hogy kreativitás, alkotási vágy, és ennek kiélését gyakorolhatják (gyakorolhatnák) egymás megtaposása, egymáson való uralkodási kényszer nélkül is. A kreatív alkotási vágy talán az egyik legnemesebb mozgatórugója az emberi életnek.

Előzmény: Törölt nick (1836)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1838

Vagy hasonló példa. A Dredd bíró, ahol az Angyal család örül az új "megtérőnek", akit aztán meg is akarnak sütni.

 

https://www.youtube.com/watch?v=URSjRsenO1g

Előzmény: Blade-Runner (1837)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1837

Attól, hogy valami egyezőséget találsz magadban és másban, az nem jelenti, hogy az az, aminek te gondolod.

Mondok egy példát. Volt egy csaj, aki folyton Istenről beszélt és kívülről idézett a Jakab levélből. Naigen ám,  de ő az apokrif iratoktól is el volt olvadva, pár hét alatt kiderült, hogy nem egy Istenről beszélünk. Ő amúgy tagadta Jézus isteni voltát, ezzel együtt a Szentháromságot is. Jézus titkos gyerekeiről fantáziált.

Most jön a csattanó. Béla tud nevetni emberek kínzásán és ilyen filmek osztásán. Tudtommal te nem. Ahogy én sem.

Előzmény: nemkelltabu (1830)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1836

azért még megválaszolhatnád a másik kérdésem, mert el lesz felejtve...

Előzmény: nemkelltabu (1835)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1835

Bocs, hogy most csak ennyit írok (fogy az időm, ma már nem érek majd rá)!

 

"...én tiszteletben tartom az élni hagyni elvét, de nem a saját káromra..."

 

Magában az elvben benne van a szimmetria! Tehát kizárt a saját kárra történő alkalmazás!

Ezzel együtt mai korunk megtalálta a kiskaput, hogy milyen dumával avatkozzon bele mások legelemibb magánügyeibe! (Ebben mindig "jó" volt az emberiség.) Persze kell hozzá "egy kis" félelemkeltés, hogy a csorda is magáévá tegye ezt a kiskaput.

Előzmény: Törölt nick (1833)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1834

egyébként meg szerinted lenne élet igazságtalanság nélkül? ha igen, az milyen lenne? mert szerintem nincs. csak van szar, jobb, és még jobb. de a legjobban is van igazságtalanság, mert ahol csak igazság van, ott egység van, egyetértés, vagyis nincs mozgás. van értelme a mozdulatlanságnak?

Előzmény: Törölt nick (1833)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1833

igazad van, de az élni és élni hagyni nem is olyan egyszerű, mint gondolnád (persze tudom, hogy tudod). mivel a főnök lekorlátozza az érzékelésemet, sajnos nem látom, csak sejtem, amit egyébként világosan tudnék, látnék. vagyis mivel mindenki hazudik, lop, csal, de az ellenkezőjét igyekszik elhitetni, és ritkán van lehetőségem pontosan utána járni dolgoknak, hogy tényleg lopott, csalt, hazudott-e, bár szinte meggyőződésem, hogy igen, de nincs róla bizonyosságom, ezért sajnos nem büntethetem meg, legfeljebb szidhatom a kurvaanyját, hogy kompenzáljam a rossz érzéseket, amiket okozott. mert ha meg tudnék bizonyosodni az igazamról, akkor egy percet sem gondolkodnék hogyan kompenzáljam rajta testileg-lelkileg a sérelmeimet. amik azért jogosak, mert én mindig, minden körülmények között korrekt tudok lenni másokkal, vagyis én tiszteletben tartom az élni hagyni elvét, de nem a saját káromra.

Előzmény: nemkelltabu (1825)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1832

Illetve ezek sajnálatos létezésében... (A végére csak sikerül már nem félreérthetően fogalmaznom!)

Előzmény: nemkelltabu (1831)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1831

Mármint a sok igazságtiprásban!

Előzmény: nemkelltabu (1830)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1830

Kösz! Örömmel konstatálom, hogy ebben egyetértünk!

Előzmény: Eklatáns Béla (1829)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1829

Bár mindenki ilyen együttérző volna...

Előzmény: nemkelltabu (1826)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1828

Innen eszembe jut az a topic, hogy boldog-e Isten? Vagy valami ilyesmi címe van.

...Csak szeretném felhívni a figyelmedet: Újabb érdekes al-téma lehet! :-)

Előzmény: Biiron (1822)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1827

Szerintem az éden egy szimbólum!

Kb.azt jelenti: Lelkiismeretfurdalás, azaz bűntudat nélkül élni!

Előzmény: Biiron (1818)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1826

Látod, rám évekig vártak a szüleim. Először anyám, majd apám járt injekciókra, hogy végre megérkezzek már!

Én ebből is a reinkarnációra asszociálok: Annyira eszem ágában sem volt megszületni ide, hogy két lábbal kellett lerugdosniuk a földre a túlvilági hatalmaknak.

És valóban soha egy másodpercem sem volt, amikor örülni tudtam volna annak, hogy megszülettem! (Pedig -amúgy- nem olyan rossz az életem, de nem létezni jobb lenne! Ugyanis pont eléggé felháborít az a rengeteg igazságtalanság, ami a világban van, akkor is, ha nem én vagyok ezek áldozata!)

Előzmény: Biiron (1817)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1825

"...a rengeteg ketseg sajat biztos tudasom felol, hogy jogos e az iteletvegrehajtas..."

 

Látod, nálam tiszta a képlet: Élni, és élni hagyni!

Ha ezt betartja, nincs baj.

Ha nem, az sem érdekel, ha tiszta lelkiismerettel nem tartotta be.

(Persze csak elméletben hajtom végre rajta az ítéletet, mert a gyakorlatban úgy is én kerülnék börtönbe.)

Pont veled beszélgettünk korábban, hogy lehet olyan idióta, beképzelt, kollektivista barom, aki azt állítja, iskolai végzettsége okán ő jobban tudhassa, mi a jó nekem, mint én saját magam, ezért erővel is rám fogja kényszeríteni az akaratát. És lehet, hogy az ilyen barom állatnak még tiszta is a lelkiismerete... Nos engem nem hatna meg az ilyen barom tiszta lelkiismerete sem!

Előzmény: Törölt nick (1814)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1824

hat azt gondolnam adamnak ugyanolyan, ha nem jobb mint evanak. akkor milyen haragrol es irigysegrol beszelsz? 

Előzmény: Biiron (1823)
Biiron Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1823

Ha irigykedtél volna bárkire is és fűt a keserűség és harag, hidd el te is megtetted volna.

Előzmény: Törölt nick (1821)
Biiron Creative Commons License 2020.09.22 -1 0 1822

és jön a köv kérdés: Istennek miért jó hogy én megszülettem?

és miért van olyan aki ennek nem örül,  míg Isten igen? Biztos az igen?

Előzmény: nemkelltabu (1812)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1821

ezt nem ertem. a bokrot meg a nyuszit. 

Előzmény: Biiron (1820)
Biiron Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1820

sorozatorgazmus, ami miatt Ádám irigyelte Évát és ezért nyírt bele a bokorba szándékosan Isten haragjára. Az Édenben. Meg hidegre tett egy mezei nyuszit is.

Előzmény: Törölt nick (1819)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1819

s.. s? az mi? 

Előzmény: Biiron (1818)
Biiron Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1818

és senki ne mondja, hogy az Édenben az élet sokkal jobb volt.

 

Ádám kertész volt, Éva a kertész szexrabszolgája.

 

Bár őszintén szólva szívesebben lettem volna Éva. Éva olyat tudott, amit Ádám nem.  Lehet bunkóság leírni, de s-el kezdődik és s-el végződik.

Előzmény: Biiron (1817)
Biiron Creative Commons License 2020.09.22 0 0 1817

Nem csak a szüleink. Mi is beránthattuk volna a kéziféket, hogy kib@sszunk szüleinkkel. Már ha tervezett vagy várt gyerekek voltunk és nem baleset.

 

Én öt perce világosodtam meg, hogy Isten jó, ellene vall, hogy megteremtett bárkit is, mint valami ragadozó, hogy élvezkedjen az élet karmai közt verdeső zsákmány látványában.

Előzmény: nemkelltabu (1812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!