Keresés

Részletes keresés

tudomka1958 Creative Commons License 10 órája 0 1 4894

pontokba szedem hogy mik szolnak mellette.

eloszor a gyakorlatiak:

1-epp a leivelt törzs miatt egy erős torpito hatás érvényesül igy ember(es nem letrasember)  léptékű marad,kis helyet foglal80-100 cm totav2.5 m magasság.

2- vazagakat a regi es az új sudaron kivul nem nevelink ezert gyorsan termőre fordul a metszés is egyszerubb.

3-Elvileg tobb termést hoz mint a karcsuorso(bar ez annyira nem meghatározó nalam a 4 db-bol álló "sövény"-nem...

most pedig az erzelmiek:

-kísérletezni jo

-barmilyen kordonra nevelt gyumolcsfanal elmondható hogy nem termeszetes...

-ezen kivul van almam belga kordonon szilvam Marchand sövényen meggyem UFO módszer szerint es meg a KGB-t is ki akarom próbálni cseresznyere...

- meg csak most leszek 60 mikor kiserletezzek ha nem most😁?

Előzmény: Nobody1 (4892)
atifoci Creative Commons License 11 órája 0 0 4893

Mea culpa...igazad van ☺...

Előzmény: tudomka1958 (4891)
Nobody1 Creative Commons License 13 órája 0 0 4892

Szia!

Meg tudnád valamivel indokolni, miért jó ez az sx orsó?

Nekem eléggé természetellenesnek tűnik annak ellenére, hogy tudom a természet is gyakran produkál hasonlókat, de azt általában valami kedvezőtlen hatás miatt teszi.

Szerintem eléggé kedvezőtlenül befolyásolja a fa stabilitását, főleg ha nem törpésített...

Előzmény: tudomka1958 (4891)
tudomka1958 Creative Commons License 15 órája 0 0 4891

nem!

szerintem te a sudar hajlitgatasos nevelesere gondolsz ami az oldalhajtasok egyenletes kihajtasat segiti:a rajz

az sx orso ellenben a lehajlitott eredeti sudar felso iven(pupjan) eros hajtasbol nevelt uj sudar amit karcsu(vagy szuper-) orso gyanant kell kezelni a kesobbiekben:b rajz

remelem a skicceim erthetoek.

nos en ezen mesterkedem...

Előzmény: atifoci (4890)
atifoci Creative Commons License 1 napja 0 0 4890

Nem kellene már átfordítani , hogy a másik oldalon is hajtson ?

Előzmény: tudomka1958 (4889)
tudomka1958 Creative Commons License 2 napja 0 0 4889

életeros az sx orsora nevelt kortesovenyem(egyelore...)

SándorTiszteletes Creative Commons License 5 napja 0 0 4888

Végül a vihar, érdeklődés hiányában elmaradt( nem voltam személyesen)

Előzmény: vinik táltos (4885)
vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 4887

Hát maga megbolondult, hát maga megbolondult, hogy mindent kétszer mond, hogy mindent kétszer mond?

Nem tudom, mire nyomtam rá, bocs.

vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 4886

Kétpóra mentünk volna, de a viharos, (dörgött, villámlott, esett) idő miatt lefújtuk.

Elég kicsi az esélye, hogy ebben az évben arra járunk.

Ha mégis, előtte megírom.

vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 4885

Kétpóra mentünk volna, de a viharos, (dörgött, villámlott, esett) idő miatt lefújtuk.

Elég kicsi az esélye, hogy ebben az évben arra járunk.

Ha mégis, előtte megírom

SándorTiszteletes Creative Commons License 5 napja 0 0 4884

Igen, potafordultával rendben megérkezett, köszönet érte. Ha mondod, hogy erre jársz, akkor maradhattunk volna a személyes találkozónál is.

Előzmény: vinik táltos (4883)
vinik táltos Creative Commons License 5 napja 0 0 4883

Szia!

Érdeklődöm, hogy megkaptad-e a vesszőket. Nagyon nem volt ínyemre, hogy át kellett csomagolni.

Múlt héten átutaztuk volna városodon, a betyár főzőversenyre készültünk, de az időjárás miatt lefújtuk az utat.

Akkor vittem volna friss vesszőket.

Üdv.

Előzmény: SándorTiszteletes (4873)
jaro1979 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4882

Üdv.fórumozók,egy kérdésem lenne,van egy 2.-éves körtefám és az idei évben nem fejlődnek a hajtások mi lehet a baj szerintetek?És egy pár levélen fekete foltokat találni ezt mi okozhatja?Köszönöm a válaszokat!Íme a képek:

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.14 0 0 4881

Sajnos a Posta felső vezetés, már régen megérett a cserére, kár hogy ennek a cégnek nincs alternatívája, így bármikor hozhatnak olyn hülye szabályokat, mint idén. 

Citrusom - egyelőre nincs. Ismerve magamat, ha lesz, akkor abból is legalább egy ligettel :)

Előzmény: vinik táltos (4880)
vinik táltos Creative Commons License 2017.06.13 0 0 4880

Ma reggel kilenckor feladtam a vesszőket.  Remélem épségben megérkeznek.

Üdv.

Előzmény: vinik táltos (4878)
hevezoli64 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 4879

Jaj ez nagyon betalál....:):):)

Előzmény: simon53 (4877)
vinik táltos Creative Commons License 2017.06.12 0 0 4878

Szia!

Ma jól megjártam. 

Reggel elmentem a postára feladni a vesszőket.  Egy desszertes dobozba csomagoltam, 25 cm-es ágakat.

A postán a kisasszony méregette vonalzóval,  megmérte mérlegen, majd közölte, hogy csak csomagként mehet, s átvételkor 2420 Ft-ot kell fizetni.

Nem akartam kiszúrni veled, ezért kitárgyaltuk a lehetőségeket. Végül vettem egy buborék borítékot, hazajöttem és átcsomagoltam a vesszőket. Reggel megyek vissza a postára, feladom a borítékot. A hölgy szerint 550 Ft lesz.

Csak megjegyzem, hogy sok-sok oltóanyagot és dugványt küldtem az évek folyamán keménypapír hengerekben (a konyhai kéztörlő hengerei) az országban mindenfelé, 2016-ig nem volt gond, de már új szabályok vannak.

Talán nem sérülnek a szemek a vesszőkön, én kaptam tavasszal ugyanígy citrom dugványokat, minden rügy lepergett róluk szállítás közben, nem is hajtott ki egyik sem.

Csak kíváncsiságból kérdezem, citrusokkal nem foglalkozol?

Előzmény: SándorTiszteletes (4873)
simon53 Creative Commons License 2017.06.12 0 1 4877

Nagyon jó kis cikk szuahéli nyelven kimondottan a körtefára kihegyezve.

http://daily-helper.com/sw/352116

Előzmény: csalántea (4876)
taurus09 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 4875

taurus09 Creative Commons License 2017.06.11 0 0 4874

Sziasztok!

Sziasztok!

Valakinek volna valami épkézláb ötlete mi lehet a körtefám baja? Szerintem valami hiánybetegség? kapott már N, P, K, Fe, B, Zn, Cu, Mg tartalmú tápoldatot, talajba beöntözve és lombtrágyaként is,de csak romlott a helyzet.  Nem tudom mit tegyek, ásó kapa csákány? Sajnálnám ha kipusztulna. Várom a válaszokat! képeket teszek fel. Két fáról van szó, az egyik egy kissé észre tért, de a másik elég siralmas! 

SándorTiszteletes Creative Commons License 2017.06.10 0 0 4873

Van nálam többféle alany, kifogom próbálni mindet, lehet hogy közben oltásként is rápróbálok.

Előzmény: vinik táltos (4871)
vinik táltos Creative Commons License 2017.06.10 0 0 4872

Azt elfelejtettem megírni, hogy két ékoltás tavaly készült, egyidőben, 10 perc eltéréssel.

Előzmény: vinik táltos (4871)
vinik táltos Creative Commons License 2017.06.10 0 0 4871

Az alany kiválasztása fontos.

Nekem kevés lehetőségem volt alanyban válogatni, csak  gála és jonagold almám van a kertben.

Van egy törpe körtefám is, azon terem négyfelé, bár az idén semmi nincs rajta, elfagyott rendesen.

Ez jonagoldba oltott klapp kedveltje. az ág végében csodakörte oltás van.

Ez a gálába oltott csodakörtébe oltott klapp kedveltje.

A csodakörte nagyon erőteljes, a jonagoldban az oltás után van, a gálában meg ebbe oltottam a klappot. 

Jövő hét szerdáig küldök oltóágakat, megírom, ha postáztam.

Üdv.

Előzmény: SándorTiszteletes (4855)
Silvan Creative Commons License 2017.06.09 0 0 4870

Ali-bá, Alfi13 köszönöm a segítségeteket!

alfi13 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 4869

Én a függőleges hajtásokat tőből eltávolítom az oldalra nézőket vágom három rügyre.

Előzmény: Silvan (4867)
Ali-bá Creative Commons License 2017.06.09 -1 0 4868

3 rügyre vágd vissza, ha nincs hely a lekötözéshez. (Az első  rügy igykszik a visszavágottat pótolni. A második oldalra elágazik, a harmadik termővé válik - jobb esetben. Jövőre az elsőből nőtt hajtást eltávolítod.)

Előzmény: Silvan (4867)
Silvan Creative Commons License 2017.06.09 0 0 4867

Szervusztok! Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, a vízhajtásokat tőből távolítsam el vagy hagyhatok rajta 2-3 szemet?

hevezoli64 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 4866

Hát egy nap alatt valóban nem perzsel a lombtrágya.

Nekem két egymás mellett álló, különböző fajtájú kajszi fáim közül egyiket megperzselte, a másikat nem.

Előzmény: soskajozsef (4864)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.29 0 0 4865

Nekem körte gubacsatka a gyanúm!

Előzmény: soskajozsef (4864)
soskajozsef Creative Commons License 2017.05.28 0 0 4864

attól biztos nem mert most kapott idén először wuxalt tegnap...és ismételten a másik mellette 2méterre lévő lévő fa is uazt kapja/kapta...

Előzmény: hevezoli64 (4863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!