Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2018.02.24 0 0 522

Esetleg nézd meg az Elektrotanyán. Ott naponta néhányat ingyenesen is le lehet tölteni.

Gy

Előzmény: somytomy (521)
somytomy Creative Commons License 2018.02.24 0 0 521

Köszi!

Az a baj, hogy javítási útmutatóm nincs, mert a magnó árával összemérhető pénzért árulják a neten, de majd átnézem az említette dolgokat

Előzmény: Ebesi Gyuri (520)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2018.02.23 0 0 520

Igen. Lehet kontakt hiba a felvétel-lejátszás átkapcsolóban, de érdemes lehet megnézni a szalagminőség választót is. Az egyes kazettatípusoknak megfelelő eltérő törlési (előmágnesezési) teljesítmény igényt az oszcillátor tápfeszültségének változtatása útján állítják be. Ez lehet átkapcsolós, és lehet olyan is, hogy egy áteresztő tranzisztor útján változtatják. Ezt le kell nyomozni. Lehet, hogy a tranzisztor lábainál kontaktos a forrasztás. Viszonylag egyszerűen be lehet határolni. Egy rajz és egy műszer sokat segít.

Gy

Előzmény: somytomy (519)
somytomy Creative Commons License 2018.02.23 0 0 519

Üdv!

Van egy Fischer magnóm, ami felvételkor nem mindig törölte le rendesen a kazettát. Oszcilloszkóppal megmérve azt láttam, hogy a törlőfejre menő 70 kHz jel amplitúdója olykor ugrásszerűen kb. harmadára csökken (és hosszabb-rövidebb ideig úgy marad). Ez valami érintkezési hiba lehet?

A segítséget előre is köszönöm!

big-dewil Creative Commons License 2018.02.18 0 0 518

odáig nem tud gondolkozni.

Előzmény: kontador1 (517)
kontador1 Creative Commons License 2018.02.18 0 1 517

akkor nem a keszulek szorul cserere hanem az olvasofej

ha egyaltalan...

Előzmény: XNC (516)
XNC Creative Commons License 2018.02.18 0 0 516

Ez az a pont, amikor a készülék már cserére szorul.

Egyébként én arra gyanakszom, hogy az olvasófej kezd kiöregedni.

Hogy hol tudnád megjavíttatni, azt nem tudom.

Előzmény: zsanpupe (515)
zsanpupe Creative Commons License 2018.02.18 0 0 515

Sziasztok!

A Marantz CD 84-esem időnként nem ismeri fel a behelyezett lemezt. Lencsét tisztítottam, de nem járt tartós eredménnyel. Váratlanul és elég gyakran áll elő a hiba. Kérem segítsetek, hogy mi lehet a gond, illetve hol tudnám megjavíttatni, mert egyébként veri a 7-es szériás ugyancsak Maranztomat.

Egyébként ez az a lejátszó évad, amihez a Marantz először adott távirányítót. Jó szögletes és még bekacsoló gombja is van:)

Előre köszönök bármilyen segítséget!

Üdvözlettel:

zsanpupe

big-dewil Creative Commons License 2018.01.12 0 0 514

bazze, ez itt audioland!

Előzmény: politop12 (513)
politop12 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 513

Megpróbáltam én is megjavítani a seatom turbóját, szeretek ilyennek foglalkozni, meg van is hozzá érzékem. De be kellett látnom, hogy ehhez azért kevés vagyok. A turbófeltöltő javítás azért nem mindennapi munka és ezzel bizony jobb szakemberhez fordulni. Jó kis tanulság volt ez.

Brado Creative Commons License 2017.08.22 0 0 512

Sziasztok!

A topic címében lévő "kis segitséggel" kontextusban fórdulok a kedves fórumozokhoz :)

Yamaha RX-V430RDS receiverem kb 13 éve jól szolgált...egészen máig.

Bekapcsol, de hang kb semmi...tunerre kapcsolva teljesen feltekerve (nagy zajjal) hallatszik nagyon halkan rádió, illetve másik bemenetet választva is viszonylag fel kell tekerni hogy hallatszon...

kérdés...mi lehet, érdemes e javittatni, de méginkább: egy olyan szervizt kérnék, amiben van bizadalmatok, és nem vernek át.

Köszönöm!

quad Creative Commons License 2017.07.10 0 0 511

Mégegyszer köszönöm!

Előzmény: tunerman (510)
tunerman Creative Commons License 2017.07.10 0 0 510
Előzmény: quad (509)
quad Creative Commons License 2017.07.09 0 0 509

Köszi, mindig tanul az ember.

Azt nem tudod véletlenül, hogy milyen gyártmányú lehet, vagy ki gyárt hasonlót?

Előzmény: tunerman (508)
tunerman Creative Commons License 2017.07.09 0 0 508

Valóban huzalellenállás, csak kerámiatest helyett ilyen üvegszálas hengerre volt feltekerve az ellenálláshuzal.

A két végén meg a rápréselt lezáró kupakot látod.

Üdv: TJ.

Előzmény: quad (507)
quad Creative Commons License 2017.07.08 0 0 507

Help!

Az ARC erősítőmben felrobbant valami. Kinézetre egyszerű 100 Ohmos ellenállásnak tűnik, mármint a másik három végcső mellett lévő hasonló darabok.

De ez most így néz ki:

Mi ez? Mik ezek a szőrszálak?

Ha "csak" ellenállás, akkor tudja valaki véletlenül, hogy milyen gyártmány?

Laikus Testvér Creative Commons License 2016.09.27 0 0 506

Köszi!

Előzmény: kétborsökröcske (505)
kétborsökröcske Creative Commons License 2016.09.27 -1 0 505
Előzmény: Laikus Testvér (504)
Laikus Testvér Creative Commons License 2016.09.27 0 0 504

Kéne nekem 25 - 30 deka 1 mm (esetleg 1,2 mm) átmérőjű lakkozott réz vezeték. Hol lehet ilyesmit venni manapság?

btamas70 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 503

Kicsit zavaros az április 1-i cikk:-P

Addig rendben, h a "MilSpec" nem ismer ólommentes forraszt, minimum 3%-nak lennie kell benne az "ónbajusz" jelenség kiküszöbölésére, főként katonáék megnyugtatására;) Műholdakban nem bizonyult időtállónak az sem, mivel ott valamiért sokkal intenzívebb, gyorsabb a jelenség. Földi körülmények között ennél messzemenően fontosabb pl. a tiszta ónbevonat tiltása a nyákon, alkatrészlábakon... az rejtheti az igazi "tin whisker" veszélyt, legalábbis a mikroelektronikában. (Ahol legalább mA-es áramok futnak, ott a mikron átmérőjű ónszálak anélkül kiégnek, hogy érdemben befolyásolnák a működést.)

A legtöbb ólommentes forraszanyag egyébként sokkal kevésbé vibráció- és időjárásálló, mint a régi ón-ólom ötvözet.

Előzmény: Jolida (501)
Jolida Creative Commons License 2015.10.14 0 0 502

"Consumer electronics are designed to have a life span of three to five years. When you are done with the device, you throw it away. Military systems are not designed for a three-year life span -- they are designed for a 30-year life span," said Ray Rowe, electronics engineer, Tobyhanna Army Depot, Pa.

http://www.army.mil/article/40712/army-works-to-decrease-lead-free-electronic-components/

Előzmény: Jolida (501)
Jolida Creative Commons License 2015.10.14 0 0 501

"Manapság akár repülőgépek elektronikáihoz is megfelel"

Ezt el kéne magyarázni az USAF-nak is. :-)

Valahogy nem jutnak előre a hadiiparban az ólommentesség elfogadásával. :-p

http://www.militaryaerospace.com/articles/print/volume-20/issue-4/features/special-report/lead-free-rohs-on-military-electronics-procurement.html

http://www.militaryaerospace.com/articles/2011/03/tin-whisker-failure.html

Előzmény: btamas70 (497)
_percy_ Creative Commons License 2015.10.14 0 0 500

Ismerős az autotranszformátor méretezése, de nincs szándékomban saját magamnak tekerni egyet, ezért kérdeztem itt is.

Ha esetleg valakinek lenne egy ilyen elfekvőben kérem jelezzen.

Köszönöm!

Előzmény: Ebesi Gyuri (499)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.10.14 0 0 499

Csak tájékoztatás képpen. Takarék transzformátort az ún. átmenő teljesítményre kell méretezni: S=(Ube-Uki)*It

Viszont a terhelés rákapcsolásakor a "felső" tekercs részen nagyobb áram folyik, melyet a huzalvastagság meghatározásánál figyelembe kell venni. Cserébe kisebb trafó is elég.

Gy

Előzmény: _percy_ (498)
_percy_ Creative Commons License 2015.10.14 0 0 498

Köszi az ötleteket, de nem szeretném ha a leves soxorannyiba kerülne mint a hús :-))

Nekem elég lenne egy megfelelő teljesítményű jól tekert középleágazásos trafó is, túlzás az ilyen szabályozható toroidcucc....

Bő 2kW-os trafóm még akár lenne is valahol a pinyóban, csak annak nem középleágazásos a primer tekercse. (valaki ügyes összehegesztette a vasmagját, lehet zúgott, vagy bármi. Így szétszedni nem tudom - nem tudom honnan van, csak van.)

Előzmény: tibtiborkaba_new (496)
btamas70 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 497

"A forrasztás hibáira a magyarázat: ólommentes forrasztóón."

Manapság akár repülőgépek elektronikáihoz is megfelel, úgyhogy biztos nem önmagában az ólommentesség a magyarázat*. Technológia és jó minőségű forraszanyag kérdése. Az biztos, hogy nagyobb a minőségi szórás, mint amikor mindenki kb. ugyanazt az "igénytelen":) ón-ólom ötvözetet használta...

*Gyanúm szerint az a kütyü nem sokkal a diktátumszerű "cin-váltás" után készülhetett.

Előzmény: Ebesi Gyuri (487)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2015.10.13 0 0 496
Előzmény: _percy_ (495)
_percy_ Creative Commons License 2015.10.13 0 0 495

Nem lenne véletlenül valakinek egy 1,5-2kW-os 240/120V-os trafója? ( + hozzá amerókai konnektor aljzat se lenne hátrányos) :-)

Köszönöm!

_percy_ Creative Commons License 2015.10.12 0 0 494

Jó hogy írod. Én most bontottam fel a legutolsót, mikor készen lettem az egyik Uher átkondizásával.

A sorozatszám alapján tán még régebbi mint tiéd.

Előzmény: Ebesi Gyuri (493)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.10.12 0 0 493

Tied Erzsi, az enyém Rózsi:

Gy

Előzmény: maczkohathy (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!