Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Totya3 másfél órája Creative Commons License 9392

Végig egyféléről beszéltem. Egyébként nem sok eltérés van köztük. Ami között van eltérés, az már inkább forgács...

Előzmény: hadhazik1 (9387)
Mityuk másfél órája Creative Commons License 9391

köszi nektek. Ebből  ár el tudok indulni :)

Dzsudimano két órája Creative Commons License 9390

Vezérlések:-nyelves

-időalapú

-inteligens

Az időalapúra   is van jó pár megoldás:-időrelé

-analóg időzítő IC

-PLC

-PIC

-Arduino

Előzmény: Mityuk (9385)
Dudikof-T5H két órája Creative Commons License 9389

Szia.

Én siemens logot ajánlanám frekiváltóval.

Dzsudimano két órája Creative Commons License 9388

Szia!Az én vezérlésem is időalapú.Ha a lehető legjobban szeretnéd megcsinálni az időalapú vezérlést akkor igazából ahhoz vagy 6db egyszerű időrelé vagy 3db konbinált időrelé kell (konbináltnál a ki és bekapcsolási időt is tudod állítani)!Ugyanis 6 időt kell egymástól függetlenül szabályozhatóvá tenni!1.Üzemi szünetidő

2.Üzemi bekapcsolási idő

3.Tűztartási szünetidő

4. Tűztartási üzemidő

5.Tűztartási venti vezérlés szünet ideje

6. Tűztartási venti vezérlés bekapcsolási ideje

(Fellobbantás)

Ha többet akarsz tudni vagy több mint 3éve  mikor az enyémet csináltam mindent részletesen leírtam .Olvass vissza!Az enyém 555 ic-kel készült saját gyártmányú időzítő áramkörökkel!Időrelékből nem lessz egyszerű és főleg nem olcsó!El kell gondolkodni ,hogy milyen megoldást választasz mindent leírtunk eddig itt csak elő kell halászni!

hadhazik1 3 órája Creative Commons License 9387

Pontosabban: azonos fajtájú tüzelőanyagnál a nedvességtartalommal változik a térfogata is. Nyilván a szemcsemérettel is.

Előzmény: Totya3 (9384)
hadhazik1 3 órája Creative Commons License 9386

Pontosabban: ismeretlen nedvességtartalmú tüzelőt nem érdemes tömegre (kg) venni.

Előzmény: teglascs (9383)
Mityuk 3 órája Creative Commons License 9385

Sziasztok építők!

Végre az én égetőm is halad a maga utján a kész felé. Olyan kérdésem lenne hogy időrelés vezérléssel oldanám meg az adagolást. Hogy szoktátok ezt megoldani? Mi kell hozzá? Időrelé, végálláskapcsoló, vagy két időrelé? Ha valaki csinált már ijet és segítene mert az elektromosághoz hülye vagyok azt meg köszönném.

Totya3 3 órája Creative Commons License 9384

Egyetértünk, tök egyértelmű!

Megerősítésként írtam, hogy 154kg/m3. Amikor nem száraz, akkor 172kg, de egyszer volt 182kg is, pedig nem csöpögött a víztől, csak nyersebb volt. Na most ebből kifolyólag meg tudom ítélni a tömegből, hogy mennyire száraz...

Előzmény: teglascs (9383)
teglascs 7 órája Creative Commons License 9383

...én úgy tudom, hogy éppen ezért nem szabad fát/szenet/egyebet súlyra venni: ránézésre (térfogatra) ugyanannyi vizesen, mintha száraz lenne, a mérleg meg mást mutat... 

Előzmény: ApritekMan (9381)
Totya3 7 órája Creative Commons License 9382

Pedig van összefüggés...

Ha valamit állítasz, akkor azt támaszd alá indokokkal, de ha csak kötekedni akarsz, akkor kímélj meg...

Előzmény: ApritekMan (9381)
ApritekMan 22 órája Creative Commons License 9381

"olyan száraz, hogy 154kg/m3"

sűrűségből sose következtess nedvességtartalomra

Előzmény: Totya3 (9380)
Totya3 24 órája Creative Commons License 9380

Ebben már egyetértettünk. Mindig megvan az ok, ha valaki választ valamit. Hogy a választás helyes-e, az már egy jó kérdés. Persze nehéz belátni, ha rosszul döntöttünk, esetleg idővel már nem aktuális a választás, pedig így fejlődik minden...

A 17Ft azért tekinthető jó árnak, mert a fa, vagy apríték ára 25 alatt nincs (egyedi eseteket nem vehetjük etalonnak), tehát szerintem jó ár. Aki 1000Ft/m3 áron tudja venni, annak ez sok (én 2500Ft/m3 áron veszem és olyan száraz, hogy 154kg/m3). Ezzel azt akarom mondani, hogy nem érzem tisztességtelennek ezt az árat. A pelletesek 700Ft/m3 áron szeretnék venni nagy tételben, de akitől én veszem nem adja el ennyiért nekik. Látod fura az élet, pont az a jó, hogy drágábban tudja eladni, különben nem jutna nekem! :) Végeredményben egy év alatt annyit spóroltam még így is, hogy már nem kell kölcsön kérnem utánfutót...

Előzmény: jocijocó (9376)
ApritekMan 24 órája Creative Commons License 9379

Egyetértünk persze, nem akartam "offolni", csak szúrta a szemem a sok badarság, és arra reagáltam.

üdv

Előzmény: Totya3 (9373)
Totya3 24 órája Creative Commons License 9378

Azért írtam, mert le van írva a megoldás, méghozzá egyértelműen, képekkel stb. , nincs mit ezen rajzolgatni. Én elolvastam ez egész topicot, gondoltam más is megteheti, ha kellően érdekli a téma. Az infó itt van, ingyen van, közzétettük...

Előzmény: shark9 (9375)
Jani301 25 órája Creative Commons License 9377

Elnézést hogy beleszólok. De az Ő segítőkészségét azért talán nem kellene vitatni .

Ez az egész apríték égető nem egy komoly lakatos munka . Itt inkább az ötleten és a tapasztalatokon van a hangsúly . Nekem elsőre sikerült viszonylag jól működő hagyományos nyelvest  összehozni . A bolygató még vissza van ugyan .

De ehhez azért majdnem az egész topikot el kellett olvasnom . És még máshol is sokat keresgéltem. Érdemes visszaolvasni ! Látható a szerkezetek fejlődése is .

Előzmény: shark9 (9375)
jocijocó 26 órája Creative Commons License 9376

Elolvastam az emailt amit írtál nekem, úgy érzem ez fórum téma, ezért itt válaszolok. 

Nézzük a pellet gyártást, egy olyan szemszögből ahogy te látod. Azt írtad hogy te a fűrészport 17 Ft/Kg áron tudod beszerezni. Ha valaki úgy dönt hogy pelletet gyárt innen indul az egész,  tehát van egy tétel 17+ a gép bekerülési költsége. Ezt tudjuk hogy nem olcsó, hanem kqrva drága.  Ehhez jön egy ember bére, akit ha nem éhbérért foglalkoztatnak, igen magas a járulékos költségei. Szóval véleményem szerint, ha valakinek megfelel a fa pellet 55Ft-os ára, mert ahhoz is lusta hogy a 35Ft-os agrár pellet miatti sűrűbb hamuzást bevállalja, az fizessen.

Ha azt nézzük hogy ez egy fatelepen képződő fapor, az sem módosít a képleten, hisz ezt neked el tuja adni 17-ért, minden beruházás nélkül.

Ha nem Magyarországon élnénk, ez mind nem jelentene gondot mert megtudnánk venni. Sajnos ilyen nyomorult országban élünk. 

Előzmény: Totya3 (9374)
shark9 26 órája Creative Commons License 9375

Szia Totya!

Tudod, ilyenkor az jut az eszembe, hogy amikor szépen kértelek, hogy a bolygatóról csinálj egy rajzot az oldaladon, mert csak az hiányzik a rendszerből, arra nagyon nehezen annyit reagáltál, hogy lapozz vissza. Úgyhogy a segítőkészség talán jobb lenne, mint mások lehurrogása. Nem akarlak megsérteni, ne is válaszolj, csak elmondtam, hogy látom a dolgot.

Totya3 28 órája Creative Commons License 9374

Nem sértettél meg, csak nincs igazad. Ha nem hiszed, olvasd el a fórum szabályzatot, vagy kérdezd meg a moderátort.

Köszönöm, hogy nem offolsz többet!

Előzmény: jocijocó (9372)
Totya3 28 órája Creative Commons License 9373

A pelletről beszéltünk, nem a pellet gyártás technológiájáról és bár én is belebonyolódtam, veletek együtt offolva, jelenleg a lényeg az, hogy nem lenne szerencsés itt pelletgyártó gépet fejleszteni és tárgyalni. Gondolom egyetérthetünk ebben...

Előzmény: ApritekMan (9371)
jocijocó 28 órája Creative Commons License 9372

Ne olvasd el ami nem érdekel. Engem sem izgat minden téma, gázfórumon sem írok senkinek, hogy ne a fogyasztásról beszéljen stb. stb. Ha nem érdekel átugrom, de nem írogatok neki, hogy képet vagy videót ne rakjon be. 

Tisztelem a segítőkészségedet, amit itt az égetőkel kapcsolatban, az újonnan építőkkel kapcsolatban tanúsítasz. Sajnálom de most nem tudok neked igazat adni, minél több ismerettel mindannyian gazdagodunk. 

Bocs ha nem ugyanúgy gondolkodunk.

Egy ilyen fórum jobb lenne nézd meg a hozászolások dátumát, hála istennek van egy másik ami jobban pörög:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9012037

A témával kapcsolatban többet nem fogok reagálni, remélem nem sértettelek meg.

Üdv. 

Előzmény: Totya3 (9370)
ApritekMan 1 napja Creative Commons License 9371

Elnézést hogy off témát írtam, de te hoztad fel a pelletet témát!

Én gondoltam kijavítom a  zöldségeket, és megkérdezem hogy hol találkoztál ilyen információkkal, mert lehet azóta fejlődött valamit a pellet technológia amiről én nem hallottam, de sajnos azóta se kaptam erre választ....

Na mindegy, többet nem offolok

üdv

Előzmény: Totya3 (9359)
Totya3 1 napja Creative Commons License 9370

Vannak fórum szabályok, amelyeket elfogadtál, mikor regisztráltál. Ezek a szabályok azokat védik, akik szeretnék, hogy megfelelő mederben folyjon egy téma, azokkal szemben, akik ezt nem tartják tiszteletben...

Előzmény: jocijocó (9368)
jocijocó 1 napja Creative Commons License 9369
Szia küldenél egy elérhetőséget. Az email-em nyilvános.
Előzmény: ApritekMan (9358)
jocijocó 1 napja Creative Commons License 9368
Egy topik akkor jó ha zajlik az ėlet, legaláb is szerintem.
Előzmény: Totya3 (9367)
Totya3 1 napja Creative Commons License 9367

Szia! Nekem 100-120 körül volt. Nagyon függ a hajtóművektől, gépmunkától stb. Van aki hulladék telepről szedte össze a vasat(én is), van akinak van trafója, tud hegeszteni stb. Nagyjából tudod mi kell hozzá, szedd össze egy listába és próbálj árakat keresni, kalkulálni...

Előzmény: efraim77 (9365)
Jani301 1 napja Creative Commons License 9366

Köszönöm az infókat ! Amit írtál ezek szerint kúpos lyukas tárcsán ,kúpos görgőnek kellene futnia ,hogy kiegyenlítődjön a kerületi sebesség . Nézegettem már a neten hasonló gépeket ,a forgácsoló munkával meg úgy vagyok hogy szívesen csinálom .Max lesz akkor néhány pár tárcsa görgővel . De hagyjuk itt a témát ,ha nem ide való .

Előzmény: ApritekMan (9358)
efraim77 1 napja Creative Commons License 9365

sziasztok, egy ideje érdeklődéssel olvasoma  topikot:)

Kérdésem hogy egy apriték égető rendszer tartállyal ami nem túl nagy, égőfejjel, csigákkal mennyiből jön ki?? ...tudom csak körülbelüli árat lehet de érdekelne...

Esetleg aki itt benne van jobban, vállalna e nekem egy ilyen készítését és ha igen milyen összegből jönne ki kb.??

Mityuk 1 napja Creative Commons License 9364

Köszi! Nemrég voltam nálluk és vettem egy 90es csigát. Jó árban adták, nem volt drága

Előzmény: joebácsi64 (9355)
Totya3 1 napja Creative Commons License 9363

Közben újra elolvastam az írásodat. Igen. A csigához a cellás adagoló potyogtatja az anyagot. :)

Előzmény: satya5 (9354)