Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zsebacsi88 Creative Commons License 22 órája 0 0 10438

bocs, azt hiszem felreertettelek.
Azt hittem egy uj kazant akarsz legyartani.. tekintsd semmisnek az elozo hsz-mat

Előzmény: zsebacsi88 (10437)
zsebacsi88 Creative Commons License 22 órája 0 0 10437

amennyiben van CNC vago asztalod, ahol meretre vagatod a lemezt, tudsz profin nyomásállóan hegeszteni, tisztában vagy a kazánokba épített hasadó élek tervezésével (ami ugy utolsó esélyként reped, mielőtt elrobbanna a kazán), valamint van egy rakat időd, akkor talán:)
Bár ezeket már nem pálcával hegesztik.

en szemely szerint nem kiserletezgetnek hazilagos kazan epitessel, kiveve ez alol egy faelgazosito kazan, de az normal uzemben talan nem tud felrobbanni, mert ha elmegy az aram leall a tuz is.

Előzmény: jocijocó (10435)
Totya3 Creative Commons License 24 órája 0 0 10436

Szia! Nekem ennek az elődje van :http://www.kazankereso.hu/totya-s-35-vegyestuzelesu-kazan

A kérdésed jó! Ugye a legalsó ajtón megy be a fej? Nincs túl nagy huzatod? Nincs nagyon elkátrányosodva a hőleadó felület?

Előzmény: jocijocó (10435)
jocijocó Creative Commons License 1 napja 0 0 10435

Nézegettem a Totya kazánokat, méret ajtó szerint ez az enyém.

http://www.kazankereso.hu/totya-dt-42-vegyestuzelesu-kazan

Nagyon meglepődtem a teljesítményen. Valami nem stimmel, ha ez valóban ennyi, miért volt mindég 150 fok felett a füst hőfokom ha 40 fok fölé akartam vinni a vizet. Itt bruttó ár szerepel, nem tudom kinek sok ez, kinek nem, de ha számolok egy kicsit, a súlya 310 kg. Ha ezt megveszem kazán lemezben a pálcát a korongokat stb, már időmet nem is számolom nem tudom megéri e a mostanival foglalkozni. Véleményetek?????

Totya3 Creative Commons License 4 napja 0 0 10434

...nem fejet akartam írni, hanem az alsó csigacsövet...

Előzmény: Totya3 (10433)
Totya3 Creative Commons License 4 napja 0 0 10433

Nálam úgy van, hogy két 8-s menetes szár van behegesztve az ajtónyílás két egymással szemben lévő belső sarkába, ami átmegy a takarólemez két megfelelő furatán és két anya fogja. Alákentem kipufogótömítő pasztát. A fej a takarólemezbe hasonló módon van rögzítve, csak ott anyákat hegesztettem a csatlakozó csőre és füleket az alsó csigacső végére.

Előzmény: zsebacsi88 (10432)
zsebacsi88 Creative Commons License 4 napja 0 0 10432

ti hogyan oldottatok meg az egeto es a kazanajto kozotti lezarast?

nekem most egy 10es lemez van most rajta, de a merete miatt neha elmozdul.

gondoltam, hogy teszek a 4 sarkara magnest, az odahuzna - ez mellett az egesz egeto kerekei le vannak stoppolva.

csak felek, hogy esetleg a melegtol a magnesek elgyengulnek idovel.

illetve az se lenne rossz, ha esetleg jobban tomitene, erre mit ajanlotok?

ha majus 1-gyel lezartnak tekintjuk a futesi szezont, akkor ebben a szezonban oktober vege csak es kizarolag apritek egetovel futottem:) elegedett vagyok a 2014-os modellel!

Totya3 Creative Commons License 4 napja 0 0 10431

Mindenki maga dönti el, egyetértünk. Hogy jól dönt-e, azt lehetne vizsgálni rengeteg szempont szerint, pl. az egyik ilyen a valószínűség. Egy háztartási eszköz elektromos tüze(pl. mobiltelefon akkuja töltés közben, vagy egy vasaló) valószínűbb, mint hogy az oltóval ellátott felső csigán keresztül tüzet okozzon a lezárt fémtartályban lévő anyag egy falakkal körbevett éghető anyagoktól mentes kazánházban. Mindenki el tudja dönteni, mennyire veszélyes a berendezése és a szerint használja, ez így van rendben.

Előzmény: jocijocó (10430)
jocijocó Creative Commons License 5 napja 0 0 10430

Nekem is van oltó rajta, mindezek ellenére nem hagyom égve. Zárható a hordóm teteje, valószínűleg nem tud kigyulladni ha senki nem nyitja ki. Két év alatt az oltót nem tudtam kipróbálni............ mert nem volt rá szükség. 

Én olajkazánokkal foglalkoztam, mégis mindenkinek azt tanácsoltam, ha elmegy otthonról kapcsolja le. Pedig ott is van biztonsági rendszer. 

Sokunknak és nekem is a lakás nagyon sokba került, azt is mondhatjuk egy fél élet munkája, nem vagyok hajlandó kockáztatni, az sem izgat ha egy óra kell a kellemes időhöz ha haza érek.

Munkahelyemen minden agyon van biztosítva, főnököm alapszakmája villanyász. De az utolsónak mindent áramtalanítania kell, vagyis nem egészen így van, van állandó üzemű áramkör, és van a nappali. Csak a nappalit kell lecsapni.

No igen a pellet kazán is délutánig megy reggel az első fecske automatával indítja, olyankor a gáz rásegít addig még a kazán fel nem melegszik. 

Teljesen egyetértek vele, ez olyan dolog mint a reggel, nem hegesztek és sikítózok a pincében ha utána munkába megyek, az ördög nem alszik. 

Az én telkem különben is olyan, amin egy leéget ház állt, ezért tudtam olcsón megvenni. Állítólag a villanybojler okozta a tüzet, de az nem lehetett, mert még vagy 10 évig használtuk és csak lefesteni kelet. Szerintem az olajkályha volt a ludas. Mindenki döntse el maga, mi az ami szerinte tuti biztonságos, senkit ne buzdítsunk arra hagyja égve nyugodtan úgy sem lesz baj.

Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10429

Természetesen a kazánházban nem lehet gyúlékony anyag a kazán körül...

Előzmény: Totya3 (10428)
Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10428

Sokat gondolkodta, mi lenne, ha lezárt tetejű fém hordóba netán visszaégne a fűrészpor. Azt gondolnám, hogy csak parázslana, amíg fel nem nyítja valaki a tetőt. Lehet el is aludna magától. Ha forgács lenne, vagy apríték, az más, mert ott több a levegő a darabok között, bár az hamar elfogyna. Meg kéne próbálni! :)  Egy oltó azért jól jön a felső sigába és akkor ott lehet hagyni nyugiban. Nekem folyamatosan meg pár éve...

Előzmény: jocijocó (10427)
jocijocó Creative Commons License 5 napja 0 0 10427

Nekem a csőben (alsó) mindig teljesen visszaéget ha száraz volt az apríték. Ezt szerintem nagyban segítette hogy csiga helyet spirált használtam. Én hál istennek rögtön kétcsövest építettem,   de ha elmentem melózni soha nem hagytam bekapcsolva. Két szezon után sem fogom bekapcsolva hagyni, PEDIG ILYEN SZEMPONTBÓL SOHA NEM VOLT GONDOM. Első a biztonság, aztán lehet spórolni a gázszámlán.

Előzmény: Jani301 (10426)
Jani301 Creative Commons License 5 napja 0 0 10426

Üdv !

Eddig fűrészporral fűtöttem , egycsigás szögletes tartályú adagolóval .

Tegnap kaptam egy zsák szép száraz gyaluforgácsot .

Megpróbáltam , dupla idejű beadagolás is kevés volt , de a teljesítmény az jobb .

Megállítottam , otthagytam . Láttam hogy nagyon dolgozik visszafele , szépen vissza is égett .

A fiam oltotta el vízzel . Megvan a tapasztalat , mihez kell két csiga és oltó :(

A láncfűrészpor még soha nem égett vissza , agy csigával sem .

Totya3 Creative Commons License 6 napja 0 0 10425

Ez nem csak ettől függ. Nálam 50% felett túlnyomást csinál a kazánban, ami visszafüstölést okoz. A huzatnál több levegőt nem nagyon érdemes ezekbe a régi kazánokba nyomni...

Előzmény: kovi555 (10423)
Totya3 Creative Commons License 6 napja 0 0 10424

Szia! Nálam is max 50% a valós kimenő teljesítmény a ventire, normál esetben 10..20%. Ez nagyon ventilátor függő...

Előzmény: jocijocó (10422)
kovi555 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 10423

Szia ! Hááát tényleg nem kevés a 150 fok .Kíváncsi lennék 100%.-on ugyan mennyi lehet a kimenő füst hőfoka ? 400fok esetleg ? :)

Előzmény: jocijocó (10422)
jocijocó Creative Commons License 2015.04.20 0 0 10422

Mint látható a füsthőfok 30%-on is 150 fok. Nem mondhatnám hogy kevés.

Előzmény: jocijocó (10421)
jocijocó Creative Commons License 2015.04.20 0 0 10421

Hú de nagy a csend, na munkahelyemen is dörmög már a szerkezet.

Ilyen a panel munka közben.

zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 10420

meglevo tarcsas apritoval keszitett apritekot, melle keves forgacsot, illetve nadat probaltam vele daraltatni.

Előzmény: teglascs (10419)
teglascs Creative Commons License 2015.04.08 0 0 10419

Mit daráltál le a géppel?

Mitől lett szted "apró-sűrű" és "szálas"?

Előzmény: zsebacsi88 (10417)
Tomiali Creative Commons License 2015.04.08 0 0 10418

Szia.

Hiába keverd úgy is össze fog állni. Jelenleg én akác szalagfűrészporral fűtök vannak benne szálak össze szedi a bolygató középre csomóba. 

Előzmény: zsebacsi88 (10417)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 10417

csalodott vagyok. ez az anyag, amit csinaltam, nem valami jo. annyira apro es suru, valamint eleg jol tele van kis vekony szalakkal, hogy gyakorlatilag nem veri szet a bolygato, eldugitja a garatot, gyakorlatilag alig tudok vele futeni.

orankent kell lemenjek elharitanom a dugulast.

lehet, hogy kevernem kellene valamivel. repcevel vagy fureszporral?!

Előzmény: zsebacsi88 (10414)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.07 -1 0 10416

1000EUR annyira nem is veszes, de en aggodok, hogy ennek is meggyulne a baja az agas bogas agakkal, automata behuzas hianyaban.

:(

Előzmény: teglascs (10415)
teglascs Creative Commons License 2015.04.07 -1 0 10415

Szia!

Nekem továbbra is ez a kedvencem: 

A baj az ára. Írtam az olasz gyártónak: valamivel 1000 euró fölött van.

Előzmény: zsebacsi88 (10414)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.07 -1 0 10414

tegnap kezhez kaptam egy agdaralot egy ismerostol, tanulmanyozas celjabol. nagyon kis teljesitmenyu, 1.5 ora alatt tudtam vele atdaralni kb 8 zsak apritekot, a kezi adagolasu agdarabolorol ne is beszeljunk. borzaszto. ilyenert penzt kiadni?! ez kb arra jo, ha az embernek van egy kiskertje es komposztalni akarja a gallyakat, lemetszett agakat.

na de ajandek lonak nem nezzuk a fogat, azert arra jo volt, hogy megoldasokat ellessem, mi az amire figyelni kell, mi az, amit maskepp kell csinalni.

az apritek amit csinalt viszonylag jo minosegu, homogen. egy ket hosszabb szal maradt csak benne, elenyeszo. 

Automatic01 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10413

Szia! 

automatika01@gmail.com

Ide tudsz nekem írni. 

Előzmény: kayan (10412)
kayan Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10412

Szia nekem szuksegem lenne agy  vezerlesre .   Ami mos mukotteti    csak az adagolast tugya vezerelni  es kene a levegot is na meg egy ket dolgot is tugyon   ekelne a segitseged  . hova irhatok hogy   mi is kene nekem?

Előzmény: Automatic01 (10387)
kovi555 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10411

Köszönöm a választ ,egyenlőre nem csinálok kazánt sem ,és égőfejet sem ,fejlesztgetem amin van míg meg nem unom :)

Előzmény: Automatic01 (10409)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10410

probakeppen kinyithatod a kemeny tisztitajtajat, de hosszutavon ez sem jo megoldas, mert huti a kemenyt es rontja a huzatot

probalj meg egy pillangoszelepet tenni a fustcsobe, ezzal le tudod szabalyozni a kemeny oldali reszt es a huzatod sem fog romlani a hideg kemeny miatt.

a legtobb kazant mar ezzel hozzak forgalomba. Pl Calor 2000 V sorozat. Teljesen elzart allapotban is atenged valamennyit. Nekem 11 meteres  200as kemenyem van, igy begyujtas utan altalaban a teljesen elzart allapotra allitom, de igy sem fustol vissza. Ez lelassitja a gaz aramlast es visszatartja a meleget is a kazanban.

Előzmény: davtsik (10403)
Automatic01 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10409

Szia!  A daraszénhez a legjobb a carborobot régi típusát beszerzési vagy lekoppintani. Annál jobbat daraszénhez még nem láttam ami tartós és jól működő is lenne. Vagy egy forgó égőfejel is megoldható ha magad szeretnéd megcsinált. Ha gondolod keresek és rakok fel képet róla.

Előzmény: kovi555 (10408)