Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csillagz1 okt. 17. Creative Commons License 9504

Eladva 3000.-ért...

Előzmény: Mityuk (9503)
Mityuk okt. 15. Creative Commons License 9503

És mennyi lenne az ára a vezérlődnek? Nem válaszoltam ne haragudj csak el vok havazva nagyon a melóban. Kora reggel megyek késő este jövök haza de nagyon érdekelne ha meg tudunk edgyezni. A én adagolómnak is ennyi híjja lenne, meg az égőfej összeállítása. Le van szabva meg kivan fűrva csak még össze kell állítanom. íde mivel most beált az eső napokban megleszek vele.

Előzmény: csillagz1 (9472)
tec504 okt. 14. Creative Commons License 9502

Kösz!:)

Előzmény: Totya3 (9501)
Totya3 okt. 14. Creative Commons License 9501

5milláért már kapsz olyat is! :)

Előzmény: tec504 (9500)
tec504 okt. 14. Creative Commons License 9500

(Én azt gondoltam, hogy ezeket a gyáriakat ellátják mindenfajta bolond biztos megoldással, bár a user tényező mindig ott lesz).

Horror áruk van ezeknek az égetőknek, még így használtan is!

Akkor marad az SK. :)

Előzmény: Totya3 (9499)
Totya3 okt. 14. Creative Commons License 9499

Baromságot írtam, ez sima nyelves! Bocsi! :)

Előzmény: Totya3 (9498)
Totya3 okt. 14. Creative Commons License 9498

Szia! Szerintem igen. Ha nem lenne még egy kép, amin látszik, hogy körkörös a szineződés, akkor azt mondanám, csak a kazán hője miatt szineződött el, de így szinte bizonyos, hogy visszaégett. Egyik ismerősömnek is ilyen van, neki is visszaégett már. Ez egy sima egycsigás oltóval felszerelt időosztásos beadagoló. A fej nem rossz, de eléggé sok anyag fogyott az ismerősömnek, mondjuk kétszer annyi mint nekem, bár a lakása is kicsit nagyobb.

Előzmény: tec504 (9497)
tec504 okt. 14. Creative Commons License 9497

Sziasztok,

Ez miért ilyen kormos:

http://olx.hu/hirdetes/apritek-egeto-helux-3-gyari-ID2EkKN.html#a806db8317

Visszaégett?

jeepatti okt. 12. Creative Commons License 9496

folytatás:

https://www.youtube.com/watch?v=QmyjhaCrLf8

Előzmény: jeepatti (9495)
jeepatti okt. 12. Creative Commons License 9495

Megvolt az első teszt a cellás adagolómmal.

Valakinek lenne ötlete milyen "él" kialakítás lenne jó hogy a

vastagabb anyag se okozzon gondot?

Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=rMCm7POx8pQ&feature=youtu.be

Előzmény: jeepatti (9489)
Dzsudimano okt. 11. Creative Commons License 9494

Örülök,hogy tudtam segíteni!További jó kísérletezést a szerkezettel!

Előzmény: jeepatti (9489)
Totya3 okt. 11. Creative Commons License 9493

Elsőre ez természetes. Próbáld a PID képleteket excelbe tenni és módosítgatni az értékeket. Azt vedd figyelembe, hogy az időt is szimulálnod kell lépésenként és úgy értelmezni. Ha tudsz egy vbscript makrót írni, akkor könnyebb, de így is el lehet rajta elmélkedni a jobb megértésért.

Előzmény: Spykee69 (9491)
Totya3 okt. 11. Creative Commons License 9492

Ha jól emlékszem 4..5mm magas és 8mm széles csatornákból áll. Érzésre is ki lehet alakítani, nem lőnek vele nyulat.

Előzmény: adarad78 (9490)
Spykee69 okt. 11. Creative Commons License 9491

Szia Totya

Megnéztem a leírást, de őszintén szólva eléggé bonyolult :)

Az a gond, hogy így elmagyarázni sem nagyon fogom tudni az emberkének, akit a programozásra akarok rávenni.

Majd azért még átrágom párszor, mert nem volt időm többször elolvasni. Talán megvilágosodok picit :)

Köszi az infót.

Előzmény: Totya3 (9483)
adarad78 okt. 11. Creative Commons License 9490

sziasztok a hegzagonos fejnek a levego jarata ami felul van az egoreszen  milyen vastag azok a csikok  a befuvasra. koszi 

Előzmény: Totya3 (9484)
jeepatti okt. 10. Creative Commons License 9489

Úgy néz ki mégis csillagban volt, rosszul emlékeztem átkötöttem deltába mostmár

nyes rendesen de kell tegyek bele egy jobb vágó élt.

van erő is, bár ha nagyobb lenne az áttétel nem lenne rossz de elsőnek beépítem így,

lesz rajta PLC ami elakadáskor vár egy kicsit és újra-újra indít

de mivel elötte van egy etető csiga így nem lesz tele töltve sosem

remélem beválik.

Előzmény: jeepatti (9488)
jeepatti okt. 9. Creative Commons License 9488

igen deltában van .. sajnos de nem elég erős.

Szereztem most egy 3 x ekkora hajtóműves motort

az is 20 as fordulatú, azt tervezem a venti oldalra teszek egy ékszíjtárcsát és

meghajtom 1/3  vagy 1/4 áttétellel egy 550W os motorral

így a kimeneti fordulat kb 5 / perc lesz

A nyomaték?  Szerintem 800NM felett az már elég kéne legyen ?

Előzmény: Dzsudimano (9485)
Dzsudimano okt. 9. Creative Commons License 9487

Igen itt részletezik én csak a lényeget írtam!Itt az a rész ami fontos:Néhány gyakorlati tanács

A frekvenciaváltó tehát egyenáramból állítja elő egy három fázisú hídkapcsolás segítségével a motor számára a három fázisú feszültséget. Ezért vannak olyan (jellemzően kis teljesítményű) frekvenciaváltók, melyek egy fázisú betáplálást kapnak, de három fázisú motort hajtanak meg. Lényegében tehát 1 fázisból (230V-ból) előállítják a 3 fázist.
Egy frekvenciaváltó kimenetére mindig három fázisú motort kössünk, egyéb terhelést ne és soha ne terheljük aszimmetriksuan!
Jellemző a frekvenciaváltókra, hogy nem képesek a kimenetükön a bemenetükre kapcsolt feszültségnél magasabb effektív feszültséget szolgáltatni.
Ebből pedig egyenesen következik, hogy az egy fázisú táplálással rendelkező 230V-os frekvenciaváltók nem képesek a 400V-os három fázisú motorok meghajtására!
Mi a megoldás?
A motorok delta kapcsolása. A közönséges aszinkron motoroknak mind a három tekercs mindkét végét kivezetik. A motor kapocslécén a hat kivezetésre rakott átkötő hidakkal alakítható ki akár a csillag, akár a delta kapcsolás:

Ha a motort csillagba kapcsoljuk, magasabb lesz az üzemi feszültsége mint deltában, mivel deltában egy fázistekercs két végére közvetlenül jut két fázis közötti feszültség, csillag kapcsolásnál azonban nem.
Hogy egy motor mekkora névleges feszültségű, azt az adattábláján tüntetik fel. A kis teljesítményű motorok (kb. 4 kW alatt) általában 230V/400V-osak, a nagyobbak (4kW-tól) általában 400V/660V-osak. A kisebb feszültség adat vonatkozik a delta, a nagyobb a csillag kapcsolásra.

Előzmény: teglascs (9486)
teglascs okt. 9. Creative Commons License 9486
Előzmény: Dzsudimano (9485)
Dzsudimano okt. 9. Creative Commons License 9485

Szia!Átkötötted deltába?Mert a hálózatból táplálva 3fázisról ami 3X400V csillagba kell kötni.Alapból általában így vannak kötve a 3fázisú motorok.A frekiváltóról vett 3fázis viszont csak 3X230V nem mindegy!Ilyenkor át kell kötni a motort deltába!

Előzmény: jeepatti (9479)
Totya3 okt. 9. Creative Commons License 9484

Olyat kérdezel, amire szerintem nem tudjuk a választ, legalább is én nem...

Totya3 okt. 9. Creative Commons License 9483

Szia ! Az oldalamon leírom a vezérlést, azt kellene rágyúrni arra a környezetre, amilyen a tiéd lesz. Ha valami nem tetszik, vagy túl bonyolultnak érzitek, ki lehet hagyni, mást kitalálni helyette. Minden vezérlő kompromisszumokra épül, tökéletes nincsen, csak jól működő és elfogadható működtetésű. Fontos, hogy a programozó is megértse a működést, különben sok idő lesz, mire kész lesz...

Előzmény: Spykee69 (9482)
Spykee69 okt. 8. Creative Commons License 9482

Sziasztok!

Lassan ideje lesz rendeznem a sorokat égető ügyben :)

Ahogy az idő romlik, alakul már a hiányzó szabad idő is a projekthez.

Maga a szerkezet már a célegyenesben jár, de a vezérlő még csak darabokban hever a dobozban, amiben jött a csomag.

Arduinoról van szó. Ismerősöm megírja hozzá a programot, viszont kellene egy jó kis leírás, hogy mit tartalmazzon maga a program.

Füsthőfok érzékelős, egy motoros a rendszer. Hamukihordó egyelőre nem lesz. Tervezek bele hall szenzorokat is.(mivel kuplungos a meghajtás, ezért a motorra, és a csiga tengelyére is külön-külön, hogy az esetleges elakadásnál a rendszer leálljon)

Ha valaki tudna ebben segíteni, azt megköszönném.

Szép estét.

Spyke

jeepatti okt. 8. Creative Commons License 9481

Arra gondoltam, hogy kb 5 fordulat / percre lassítva egy 550W os motorral hajtva már tuti nem állhat meg?

Előzmény: jeepatti (9480)
jeepatti okt. 8. Creative Commons License 9480

jeepatti okt. 8. Creative Commons License 9479

Nem épp ágaprító, de lehet tudtok segíteni tanáccsal.

Aprítékos kazánomhoz csináltam egy cellás adagolót.

Egy 550W os 20 as fordulatú motor hajtja, 1 fázisom van így frekiváltóval.

Sajnos úgy látom a vastagabb aprítékokat nem vágja el megáll "lefullad"

Szerintetek mekkora motor kéne?  Vagy mekkora fordulat?

Pl 5/ percnél az 550W is elég

Most a nyomaték 250Nm

köszi

Totya3 okt. 6. Creative Commons License 9478

Csak segíteni akartam neki...

Előzmény: csillagz1 (9477)
csillagz1 okt. 6. Creative Commons License 9477

Szia.

Nem is te érdeklődtél,gondolom ha az illetőt érdekli a dolog akkor a típus alapján utána tud nézni!!

üdv

Előzmény: Totya3 (9473)
Totya3 okt. 6. Creative Commons License 9476

Szia! A fejet 3db M8-as menetes szárral húzom be a csigacső végére, elég jól tömít, főleg, ha már a por betömi a maradék réseket, de alapból is megfelelő. A fejet a kazán ajtó pereméhez kipufogócső tömítő pasztával tömítettem.

A patentíves fejnél a furatok a perem alatt 10mm-el voltak és igen 6mm átmérőjűek.

Előzmény: adarad78 (9475)
adarad78 okt. 6. Creative Commons License 9475

szia azt szeretnem meg tudni hogy a leveheto felynek milyen tomitest hasznalsz vagy anyira patent gondolom ezek is 6 os likkal vanak es a terelo lemez alat milyen tavolsag van ahol a levego jon ki 

Előzmény: Totya3 (9473)