Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 4 órája 0 0 11812

Igen, de neked háromról fog, ha jól értem, vagy nem?

Előzmény: Tomiali (11811)
Tomiali Creative Commons License 4 órája 0 0 11811

Szia. Neked is 1 fázisról megy?

Előzmény: Totya3 (11810)
Totya3 Creative Commons License 5 órája 0 0 11810

Azért azt tegyük hozzá, hogy nem csak a teljesítmény számít jelen esetben, hanem a hozzá tartozó nyomaték, ami az áttételezésből és a motor tekercseléséből, azaz fordulatszámából adódik. Lényeg, hogy azt is tudni kell a teljesítmény mellett, hogy milyen hajtómű van a motoron. pl. nekem 750W-os az alsó csigám motorja és mivel 90-et fordul, ezért elég nehéz megindítani. Ha 60-at fordulna, akkor 1/3-al kisebb nyomatékkal kéne indítanom a motort, mint most.

Előzmény: Tomiali (11809)

Tomiali Creative Commons License 6 órája 0 0 11809

Köszi.

Előzmény: Dzsudimano (11808)
Dzsudimano Creative Commons License 8 órája 0 0 11808

Szia! Nekem a 960l-es tartályomnál a felső csigára és a bolygatóra egy  370W-os 1 fázisú van viszi jól!A 3fázisúaknak nagyobb az indító nyomatéka!Üdv. 

Előzmény: Tomiali (11807)
Tomiali Creative Commons License 9 órája 0 0 11807

Sziasztok. Egy 1m3 tartály és a felső csiga hajtására hány wattos motor kelhet? Három fázisú. 

Köszönöm

erbe Creative Commons License 2017.04.08 0 0 11806

Ugyanúgy fűt, mint bármilyen más faapríték. Hamuval nincs igazán tapasztalatom, ritkán látom. ~Kéthavonta hamuzok, 2-2 talicskányit. :-)

Előzmény: kissmanufaktura (11805)
kissmanufaktura Creative Commons License 2017.04.07 0 0 11805

Szep estet mindenkinek

Fa nyesedek apritekkal van valakinek tapasztalata ?

Ugy ertem futoertek, hamumenyiseg?

bihu Creative Commons License 2017.04.03 0 0 11804

Szia!

Természetesen a levegőt szabályozni kell, már csak azért is, mert más-más tüzelőnek, más levegő mennyiség szükséges.

Az enyém zsalus, a fordulatszabályozás kicsit bonyolult, de ha visszaolvasol láthatod, hogy nem egyszerű kivitelezni, mert nem minden motor alkalmas rá.

A füstcsővel én nem játszanék, nem tudom milyen tudással rendelkezel fűtésszerelésben, de ez egy veszélyes terep, nem ritka a nagy hőfok, és ha valamit alul méretezel, hamar szárazgőzt csinálsz.

Előzmény: Zotya 20 (11803)
Zotya 20 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 11803

Szia.Nagyon köszönöm,meg is nyugodtam.Akkor ha jól értem fontos hogy a levegö mennyiség szabályozható legyen.Szerintem az megoldható.Fordulat szabályzós vagy inkább zsalus megoldás lenne a célszerűbb?Mellesleg megfordult a fejemben a hogy Füst csövet célszerű lenne dupla falú ra át alakitani,amibe viz forog.És vagy be kötni a rendszerbe.Esetleg külön rendszerre kutyaház ,esetleg lépcső fütésre hogy ne faggyon el.Fagyáloval fel tölteni.A kocsi lejárokat is sok helyen fűtik (nekem is van csak elektomos)de nem is használom.Mert eszméletlenül sokat fogyaszt.

Előzmény: bihu (11802)
bihu Creative Commons License 2017.04.01 0 0 11802

Szia!

Nincs igaza, én is szalmabálás kazánnal fűtök, és hidd el, nem az eget fűtöm.

Sokszor 10-15 cm ég csak a fejben, és 60-65 a vízhőfokom, és 80 a füst.

A lényeg, hogy lassan kell fűteni vele, ha sokat adagol a rendszer, akkor valóban kiszalad a meleg a kéményen, de kevés tüzelő, és csak a megfelelő levegővel jól működik.

Előzmény: Zotya 20 (11800)
dB Thunder Creative Commons License 2017.04.01 0 0 11801

Miért ne lenne igaz! Az eget fogod fűteni, mint ahogy Magyarország 80%-ka!

Átlag embernek fogalma sincs arról hogy mennyire vakvágányon van a mai magyarországi fűtési technológia, és ezzel kapcsolatos beidegződések!

Előzmény: Zotya 20 (11800)
Zotya 20 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 11800

Köszi .Az igazsághoz tartozik hogy felhasználó nevet váltottam.A régi nem tetszett.2011 ig vissza olvastam.De nem találtam semmit.A lehetöséggel lehet élni fogok.Sevjo égetöjét személyesn láttam meg azt is amit épp készitett.Egyszerü és nagyszerű.Már ezekhez a monstrumokhoz képest.Sött együtt voltunk is egy dolina kft_s égetőt meg nézni.Az külsö tárolóból viszi az anyagot Három csiga viszi.(és az is nagy égés terü volt)Itt a gondom a kazánnommal van.Nekem a szaktudásom más (asztalos) sem heggeszteni sem az elektronikához nem értek de itt olvasva láttam pont aszt hogy mennyire hatékony ez a fütési rendszer.És ezt szeretném magamnak is.Csak nincs aki megcsinálná.Most szolni havernak aki ügyes de nem készitett még és csak futnánk a felesleges köröket .Találtam egy ilyen cégnél dolgozó srácot és a sevjoval ki is kérdeztük rendesen.Abban maradtunk hogy nekem talán mégis csak jobb lenne ha nem merünék el ebben a dologban és meg venném elkészitettném vele.Csak az elöbbi linken szereplö cég tulaj aki okleveles kazán mérnök magyarázta nekem .Szar a kazán és hiába teszek rá 100 kw égöfejet akkor sem lessz meleg.És ezt szeretném megtudni hogy ez igaz vagy nem?

Előzmény: dB Thunder (11799)
dB Thunder Creative Commons License 2017.03.31 0 0 11799

Pont erről beszéltem mikor azt írtam, hogy nem felhasználóbarát!

Mekkora robusztus pusztulat ez!! 70es ajtón be nem viszed, nem férsz el egy kisebb kb 10m2 kazánházban mellette, ráadásul létráról kell etetni!!.

A másik mi a francnak neked 30kW, mit szeretnél fűteni???

Én szigeteletlen 2 szintes Kádárkockámhoz most akarok venni gázkazánt, max 18 kW-ost!

Szerintem semmire nem valók a lángterelők, égőfejnek nincs nagy lángja, csak kb 30cm. A lényeg a füstgáz-víz hőcserélés! 200 Fok körüli, alatti kilépő füstgázzal dolgozunk itt többen is. Persze lehet 400-800 is, de attól neked nem lesz több meleged, az már a madaraké!

Nem tudom hogy kinek van bálás kazánja égetővel, de majd jelentkezik,.....vagy nem.

Erősen javaslom az olvasást amit már említettem, mielőtt kérdezel. A képeket is javaslom átnézni!!

Nem tudom merre laksz, de én felajánlom, hogy személyesen megtekintheted az én rendszeremet. (Fejér megye)

Előzmény: Zotya 20 (11798)
Zotya 20 Creative Commons License 2017.03.30 0 0 11798

Egy egész ,kis méretü kocka bála  fér bele.Láttam rá kötve pelet égetőt a kazán oldalfalára és nem a fölsö táskára nyomja a lángot.Egyébbként elsösorban darálékkal gondolom.De tudok szotyit is.Legfeljebb több égö fejem lessz.Épp mit tudok olcsóbban.Igen tudom hogy a szalma bálás kazánok nak nem tul jó a hatásfoka.

Tegnap beszéltem egy gyártó val ,30kw os egy millió.

https://www.jofogas.hu/csongrad/Apritek_kazan_vegyestuzelesu_kazan__apritek_egeto_62637411.htm

Tényleg csak azért irtam mert a topik neve apiték égetö házilag.Hátha már elöttem egy ügyes gyártott magának erre a kazánra égetőt.És lenne kedves az esetleges hibákat nekem velem megosztani.

Olyasmit mondott nekem az ember hogy láng terelöket kell a kazánba plussz tenni .Azért hogy a kazán egyáltalán fűtsön.Vagy esetleg felülre plussz egy sor csövet mert az égetö az alsó vizes rosélyt sose fogja melegíteni.

dB Thunder Creative Commons License 2017.03.30 0 0 11797

Helló!

Üdv a klubban!

Először is mivel akarsz tüzelni!? Nem minden rendszer alkalmas mindenre, sőt személyes meggyőződésem, hogy nincs univerzális égőfej, hanem tüzelőanyag válogatja.

Nem igazán vágom milyen a lébényi kazán mert nekik is van pár féle. A nagy tűzterű kazán, valószínűleg alacsony hatásfokú, mert nincs elég nagy felülete a hőátadáshoz.

Amivel itt jó eredményt lehet elérni az a kicsi égéstér, alig 10-20 centis átmérőjű égőfej. Ehhez nagy hőátadó felületű kazán kell.

A gyári égetőnek két baja van.

1; marhadrága! ÁFA, Bfa, kereskedői haszon, szállítás....

2; gagyik! Nem felhasználóbarát,

Javaslom olvass itt vissza legalább 1 évnyit! Elég sok mindent megrágtunk.

Előzmény: Zotya 20 (11796)
Zotya 20 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 11796

Sziasztok.Azért írok ide .A következő fűtési szezont én is égöfejes rendszerrel szeretném kezdeni.Új lébényi kazánom van.Ehhez szeretném illeszteni az égetőt.Van e a csoportban valakinek hasonló rendszere.Tapasztalatokra lennék kiváncsi?Én nem tudom el készíteni ezért sajna vásárolom kell .Már több gyártó val is beszéltem.de nem nagyon kaptam számomra kedvező választ.A többség azt szeretné cseréljem le,és vegyem meg az ö kazánjukat és az égő fejet.Sajnálom kidobni az új kazánt.

sevjo Creative Commons License 2017.03.22 0 0 11795

Papír darálón én is gondolkodom mert a boltban rengeteg kartonpapír hulladék jön össze.

Tomiali Creative Commons License 2017.03.21 0 0 11794

Én csináltam próbára forgácsra szalmára egy egyszerűt. Láncfűrész méretűre darál. Szalmára akartam de a szalmából rengeteg hamu van. Papírral is ez a helyzet. Így nem próbálkoztam tovább.

Előzmény: Totya3 (11793)
Totya3 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 11793

Hát igen, könnyű megszokni a jót! :) Nekem az a tervem, hogy valami frankó aprítót kéne csinálni, ami borsónyi darabokat lenne képes darálni akár papírt is. Rengeteg a nyesedékem és lenne papír is, de nekem a szokásos apríték méret nem jó, attól apróbb kellene. De nem akarok itt ezzel offolni...

Előzmény: zsebacsi88 (11792)
zsebacsi88 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 11792

sziasztok Égetők!

januar 1 ota sikerult elpusztitanom a felgyulemlett szuszajt amit nem vitt be az egeto, nem is ertem, regen hogy nem utaltam meg ezt:) minden nap tiszta fust voltam, 45 percenkent jartam le a kazanhoz rakni, fustolni... de hat jol van, ingyen volt, ennyit megert.

ma vegre ujra beroffentettem az apritek egetot, micsoda kenyelem! csak 1 szal gyufa meg par galacsin papir, 3 zsakot beontottem es mar szalad is... nincs vele gond, macera.

jovore remelem meg tobb szotyit tudok majd betarolni.

Teki74 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 11791

Szia !

Akkor csak egyet beszélünk ,csak nekem a vízhő rex e a csőtermosztát :-) .

Nagyon nem engedhetem el a kazán hőfokát mert nagyon meleg lenne a lakásba hiába ,hogy a termofej ek lezárnak.

A -25 be se mentem 60-65 fok fölé ,a lakásba 24-26 fok :-) .

Montanába 45-47 fok a kazán.

Ma volt kis időm játszani ,be nem kötöttem még ,csak áramot adtam neki és befúrtam a helyére az érzékelőt én meg kapcsolgattam a beadagolás automatáját (elérte a 120 fokot nem engedtem adagolni ,lement 120 alá újra hagytam )szépen tartotta a kívánt hőfokot.Jó lesz ez :-) csak még kell vele játszani.

Előzmény: Tomiali (11790)
Tomiali Creative Commons License 2017.03.04 0 0 11790

Szia. 

Na erre az esetre kell egy szoba termosztát ha eléred a kivánt hőt akkor vált át tűztartásba. Illetve be teszel egy csőtermosztátot amit be állítasz pl 80C ha fölémeny le tiltja az egészet. De ha az adott hideghez állítod a teljesítményt ez sosem fog megtörténni.

Előzmény: Teki74 (11789)
Teki74 Creative Commons License 2017.03.03 0 0 11789

Szia !

Én is tudom állítani a ventit,pwm (a rex alatt az van).

És mi van ha feljebb megy a kazán hőfoka a kívántnál?azt a füsthő nem tudja mennyi a kazán hőfoka.volt valami biztonsági megoldás?

Ne érts félre ,nem kötekedni akarok ,csak ha belegondolok abba ,hogy a szobák elérik a kívánt hőfokot (termofej-ek lezárna ) hova teszi a kazán a meleget.

Előzmény: Tomiali (11788)
Tomiali Creative Commons License 2017.03.03 0 0 11788

Szia.

Nekem is volt régen hasonló vezérlésem. Nekem úgy működött, hogy be volt állítva egy füsthő ha alá ment elindította az adagolást az időzítővel. A füsthőt tologattam fel le a hidegtől függően. Egy bizonyos érték felett vagy alatt állítottam a venti fordulatát és az adag mennyiségét. Pl 140C kb 30% venti 2ms beadagolás 180C 50% venti 3ms beadagolás. Így folyamatosan égett megfelelő teljesítménnyel. Nekem egy villanykályha ventim volt és fényerő szabályzóval állítottam. Igazából valamilyen módon minden ventit lehet szabályozni más nem zsaluval. Nem tudom mennyi idő alatt hűl a vized de szerintem nem lesz jó ha kombinálod a vizet a füsthővel. Mivel Pl. be állítod 140-re a füsthőt a vizet 60-ra amikor indítani fog, hogy alacsony a vized lehet már a füstöd nem lesz csak 80 vagy még kevesebb nehezen fog indulni a rendszer hogy elérje a 140-et.

Előzmény: Teki74 (11787)
Teki74 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 11787

Szia!

Nem tudom minek hívják :-) .

Már pontosan nem tudom mikor raktam össze az égetőt ( kbé másfél éve),nekem eddig egy csőtermosztat kapcsolta a ventit (amivel az volt a bajom ,hogy a beállított érték mondjuk 50 fok és kbé 45 -55 fok között játszott)és kanalas adagolás volt (ami igazából működött de nem gazdaságos .és mivel össze-vissza adagolt sokszor nagy füst jött a kéményen)nem fáztunk.

Most volt időm vele foglalkozni (és a topikba is olvastam ,hogy az idő alapú jobb,igaz azt is tudjuk ,hogy van jobb is (totya :-) ) )ezért lecseréltem .

Nekem most úgy megy,vízhőfok esik 1-2 fokot Rex indítja a ventit és hozzá a fűtési ütemet ,eléri a kívánt hőfokot ,venti leáll parázstartási ütembe átáll,ha ez leállítás ,akkor igen leállítom.

Viszont nekem az is furin hangzik ,hogy a venti nektek folyamatosan megy egész télen,az ,hogy pl Totyának (biztost másnak is)olyan a vezérlése ami változtatja a venti fordulatát ott el tudom képzelni.

Ha hétvégén lesz annyi időm ( de igazából a fejjel kéne foglalkoznom ,mert nagyon szét van már égve),beteszem füsthőfokra a másik rex et ,kíváncsi leszek a füsthőre.

Előzmény: Tomiali (11785)
sevjo Creative Commons License 2017.03.02 0 0 11786

Még nem próbáltam de G50-es hez szerintem kicsi a 100-as cső.

Előzmény: kissmanufaktura (11783)
Tomiali Creative Commons License 2017.03.02 0 0 11785

Szia. Én azt nem értem minek kell leállítani az égetőt ha elérted a kívánt vízhőfokot. Szerintem jobban járnál ha be állítanád kisebb teljesítményre és folyamatosan fűtenél. Amit te csinálsz azt hívják tűztartásnak általában nagyon jó időben szokták alkalmazni. Nekem még most sem megy tűztartásban. Igaz közel járok már hozzá.

Előzmény: Teki74 (11759)
kissmanufaktura Creative Commons License 2017.03.02 0 0 11784

El megy ez 100 as csőben ( ez akart lenni ) de telefonrol írok és okoskodik  nem volt kikapcsolva a prediktiv szoveg  ezert lett elmegyogy:):)

Előzmény: sevjo (11781)
kissmanufaktura Creative Commons License 2017.03.02 0 0 11783

Szerintede a g50 es anyag elmegyógyintézetben csiga valami vagy spirál kell hoza a csiga  85 átmérő  80 léptek 100as csőben .

Előzmény: sevjo (11781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!