Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ApritekMan 3 napja © 9234

érdekel persze!

itt az emailem

amadeusss@freemail.hu

kösz !

Előzmény: jocijocó (9231)
Jani301 3 napja © 9233

Üdv ! Most van használt átmérő 130-as behordócsigám . Vastag köracél tengelyen 80 cm működő hosszal , erős kivitel . Ha még aktuális .

Előzmény: MrFairlane (9215)
lójusz 5 napja © 9232

Szia!

Ha percenkénti 1-2 fordulatú hajtóműves motorra van szükséged,írj a mail címemre.(Nógrád megyei vagyok)

Előzmény: ApritekMan (9227)
jocijocó 6 napja © 9231

Egerben most 2200 mázsája akcióban, amúgy 2500. Ha érdekel hétfőn szerezhetek egy telefonszámot. Ez még állítólag tavalyi vágás.

Előzmény: ApritekMan (9225)
palek1966 6 napja © 9230

Telefonszám.

Előzmény: ApritekMan (9229)
ApritekMan 6 napja © 9229

ez mi ez?

palek1966 6 napja © 9228

06 30 2372 291

Előzmény: ApritekMan (9227)
ApritekMan 6 napja © 9227

megveszem!

mennyit kérsz érte

palek1966 6 napja © 9226

Üdv! Volna egy hajtóműves villanymotorom ami percenként egyet fordul. Elcserélném egy nagyob fordulatúra, nekem 100w alatti 5-20ig fordulna percenkénti kellene.

ApritekMan aug. 14. © 9225

üdv

ti ho szereztek aprítéko, észak magyarország és vonzáskörzete?

minnél szárazabb kelene

forgács fűrészpor is jó

üdv

zsebacsi88 aug. 11. © 9224

udv mindenkinek!

lassan ujra elo kell venni a hegesztogepet es a flexet, hogy a 2015os modelleket megfaragjuk:) a fejemben a nyari honapok alatt sok ujdonsag szuletett, par dolgon modositani szeretnek.

az elso es legnagyobb gond, hogy a bekallodott hosszabb szalak a legutolso majusi hasznalatban eltomitettek a csigat es eltort a tengely a furatnal.

tehat mindenkeppen egy erosebb tengelyt kell esztergaltassak.

mi a velemenyetek a garat fole helyezett racsrol, ami valamennyire megfogja ezeket a nagyobb agdarabokat?

iden mar nem csak faapritekkal, hanem lehaval es repcevel, remelhetoleg szotyival is tudok majd tuzelni, szeirntem az egesz szezonban.

a gond az, hogy van rengeteg faapritekom is, azzal is kell csinalnom valamit. sajnalom mar lapatolni.

a masik, amire megoldast kell talaljak az pedig a fej (fel) automata tisztitasa.

arra gondoltam, hogy a csiga ala a fejbe teszek egy mozgathato kotro lemezt, es neha - 4-6 orankent, ahogy majd igenyli, eloretolom a leullepedett kavics, fold, hamu darabokat a fej aljarol.

hogy ne akadjon be visszafele, az egeszet ugy kell megcsinalni, hogy legyen egy felso vizszintes resz is a mozgathato elemen, ugy fog mukodni, mint egy dugattyu

csatolok egy vazlatot, oldalnezetben a behordo es a fej. a fej also resze mozgathato. nekem ugye a hamutalcaban van jelenleg a fej, tehat csak elorefele tudom kitolni a hamut a fejbol. ha kezzel ez mukodik elgondolkodok a motorizalason

velemenyetek?

Jani301 júl. 31. © 9223

Ez az ami lehetetlen :) Azt azért nézd meg nem e kontakthibás a mágneskapcsoló egy érintkezője !

Előzmény: spiler0078 (9221)
halaloszto júl. 31. Creative Commons License 9222

rajzold le nekunk a bekotest!

Előzmény: spiler0078 (9221)
spiler0078 júl. 31. © 9221

Szia!

Köszi a hozzászólást.

Egy kicsit elúsztam, és nem nagyon tudtam foglalkozni az égetőmmel, de visszatértem... :)

Szóval a tartályban láttam (amikor már majdnem kiürült), hogy a motorom (3fázisú) még mindig elindul fordítva.

Azt nem értem hogy hogy lehet, hogy teli tartálynál is és üres tartálynál is megcsinálja (kb 10-ből 1-2 szer), hogy visszafele indul el a motor.

Szerinte(d)(tek) hol kezdjem a probléma keresést?

Előre is köszi!

spiler2

Előzmény: halaloszto (9182)
adarad78 júl. 30. © 9220

szia totya udv mindenkinek emlitettem volt a kazanomat, ami olyan mit a t.zsolti(,694) niken lathato. A velemenyetekre es javaslatotokra lenne szuksegem . Arra gondoltam hogy meg emelem a kazant es telyesen alol tennem az egofejet (latam ilyen megoldast) vagy pedig (L )alakba kellene csinaljam . itt a forumon latam ilyent is  .udvozletel

Előzmény: Totya3 (9159)
Mityuk júl. 28. © 9219

köszi a tippet. Kisújszállás it van 10 kilómétere úgyhogy nincs is messze.

Előzmény: Dzsudimano (9218)
Dzsudimano júl. 26. © 9218

Szia!Én Békési vagyok.Nekem a legtöbb dolog a szerkezethez a Méh telepekről jött össze.Először mind a 2 egység hajtására 1-1mosógépmotort használtam ékszíjjal meghajtott hajtóművekkel azután ahogy tudtam először a külső egység motorját cseréltem le egy erősebb 370w-os motorra majd az idén januárban a belső egység mosógép motorját ill.az ékszíjjal meghajtott hajtóművét is sikerült lecserélnem egy hajtóműves motorra!Én a jó fogáson találtam igaz ,hogy 3 fázisú,de mivel a 3tekercs mindkét vége ki volt vezetve nem nagy ügy volt átkötni 1 fázisra az elvesztett 1/3-ad teljesítmény nem gond(eredetileg550w)!Eredetileg is 1 fázisú hajtóműves motort sokkal nehezebb szerezni mint 3 fázisút!Behordó csigát esetleg Kisújszállásról lehet rendelni ,de anyagilag jobban jársz ha csak csiga szelvényt vásárolsz és ráhegeszted egy csőre!

Előzmény: Mityuk (9217)
Mityuk júl. 26. © 9217

Ma befejeztük az aratást úgyhogy most már lessz idő őszig barkácsolni. Énis hozzálátnék az égetőmhöz. Szolnok megyei vagyok, Kenderesi. Nem tud valaki erre fele eladó behordó csigát eladót? Meg hajtóműves villanymotor is érdekelne, 220-as.

shark9 júl. 26. © 9216

Szia!

Itt szemezgess, elküldik postán.

http://www.szallitocsiga.hu/index.php/kesztermekek

Előzmény: MrFairlane (9215)
MrFairlane júl. 25. © 9215

Köszönöm,de sajnos az átmérője túl kicsi nekem(min.100-as max.150-es kellene).

Előzmény: Jani301 (9214)
Jani301 júl. 25. © 9214

A méretek : hossz 90 cm , átmérő 75 mm , emelkedés 75 mm , lv. 1,5 mm , átmérő 17 mm es csövön . Rostált fűrészporhoz javasolnám inkább , használt .

Előzmény: MrFairlane (9213)
MrFairlane júl. 25. © 9213

Rendben,akkor várom a méretet.

Előzmény: Jani301 (9212)
Jani301 júl. 24. © 9212

Üdv Pécsett van egy 80 centi körüli hosszúságú darabom . Megmérem a pontos méreteit .

Előzmény: MrFairlane (9211)
MrFairlane júl. 24. © 9211

Sziasztok!

Somogy megyében valaki esetleg nem tud eladó behordócsigát?

jeepatti júl. 19. © 9210

Ha esetleg valakinek kéne szünetmentes az égetőjéhez, kazánjához most van egy (kettő) eladóm.

http://olx.hu/hirdetes/szuntementes-tapegyseg-elado-kazan-vedelemhez-szamitogephez-ID2mPRw.html

zsebacsi88 júl. 15. © 9209

sziasztok

kezem ugyebe akadt par auto szellozo ventillator

ha valakit erdekel, 2500 Ft/db aron tudok kuldeni, van tobb darab is, talan meg elotet ellenallassal dobozzal egyutt is.

Totya3 júl. 12. © 9208

Szia! Sokan egy motorral, lánc, vagy fogaskerék esetleg bordásszíj hajtással is építettek kétcsigást, tehát nem új a dolog és plánne nem hülyeség.

A költségek nem biztos, hogy csökkennek, mert a két motor fogyaszthat ugynannyit mindt az egy, mivel az egynek a két motor terhelését kell ellátnia. De a költségek eleve nem magasak, nem számottevő az esetleges eltérés.

A két motor esetén lehetőség van az alsó csiga külön ürítésére leálláskor, vagy lehet más időtartamig üzemeltetni, ha netán nem sikerül megfelelő áttételes hajtóműveket beszerezni. De természeresen jó az egymotoros kivitel is, némi gépészmunkával terhelve(mert a hajtóműves motorokat csak fel kell szerelni, nem kell készíteni semmi ilyesmit.). Teljesen saját döntés kérdése, amelyik jobban tetszik, vagy amilyen lehetőségek vannak. Talán ez utóbbi a döntő, mert mindenki abból épít ami van. :)

Előzmény: Mityuk (9207)
Mityuk júl. 11. © 9207

Mivel kát csigás a rendszered , nem lehet megoldani egy hajtóműves motorral. Arra gondoltam mivel a behordó csiga gyorsabban kell forogjon mint amelyik hordja a tartályból az anyagot a visszaégés elkerülése miatt, akkor a motort a tartály csiga végére tenném és lácal, kissé gyorsítva meghajtaná a bahordó csigát. Ezzel csökkentva a meghibásodás lehetőségét és nembeszélve az üzemelés kölcségét is. Lehet hogy ez hülyeség csak hirtelen beugrott. Persze ha ugyraknám ahogy említetted L alakuba akkor ez már kissé nehézkes lenne mert akkor  kellene egy szöghajtást beépíteni.

Előzmény: Totya3 (9205)
Mityuk júl. 11. © 9206

mondjuk l alakba se sok hely van mert nekem a kazán a padlás feljárónál van. elég kicsi a hely és ahogy belépek a helységbe mindjárt ott a kazán baloldalt. és ha l alakba raknám ott lenne az ajtóba a tartály. De átrakom a kazánt ugyis a másik sarokba és akkor tuti elfér hoszában is. Nemsok, két csövet áthegesztek lángal oszt annyi.

Én főleg napra szemétre építem az adagolót és az aggaszt, hogy eléggé poros a cucc. Vajon fog e égni? Mondjuk égni fog mert volt már fűtve vele csak sűrűn kell rakni meg folyamatos mozgatást igényel nagy levegővel. Pont azokat amiket egy adagoló tud biztosítani. Ez a szemét amiről beszélek olyan szárítói szemét amiben van minden gazmag, szár maradvány (igaz nem nagyok), napra láha meg mag, meg valamennyi por. Mikre kell odafigyeljek ha ijenre építek.

Totya3 júl. 11. © 9205

Lehet sokféle vezérlést építeni, minnél bonyolultabb, annál kevesebb vele a gond a használatnál. De mindegyikkel működik valahogy... 

Ha L alakban több a hely, akkor lehet kereszben a felső csiga.

14cm-en befélhet egy két darabból álló fej, de jól át kell gondolni a megoldást, hogy jó legyen.

Előzmény: Mityuk (9204)
_gaq.push(["_setCustomVar", 5, "Status", "anonymous", 2]); _gaq.push(["_setCustomVar", 1, "Level-1", "Eletmod", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 2, "Level-2", "Hazepites,_lakasugyek", 3]); _gaq.push(["_setCustomVar", 3, "Level-3", "Apritek_egeto_hazilag", 3]);