Keresés

Részletes keresés

csillagz1 Creative Commons License 1 napja 0 0 10975

Szia

Hát te nagyon profi vagy!!! Hogy rájöttél..... :)

Előzmény: zsebacsi88 (10974)
zsebacsi88 Creative Commons License 2 napja 0 0 10974

az a golyo mi celt szolgal?

az lenne a bolygato, ami alulrol piszkalja az anyagot?

Előzmény: csillagz1 (10973)
csillagz1 Creative Commons License 6 napja 0 1 10973

Szia,

Ára:200000.-

Előzmény: zsebacsi88 (10968)

csillagz1 Creative Commons License 6 napja 0 0 10972

Szia

Nem gondolom meg,de sokat tanakodtunk a családdal.Nagy ellenségeink a léhában lévő bogarak.Sajnos kinti tárolót nem tudok építeni a lakóközösség nem értékelné a környékünkön.

Ennek hiányában a pincében tároltam évek óta. Ennek hatására megtámadtak bennünket a bogarak. Úgy határoztunk felszámoljuk ezt a módszert,és a napocskát hívjuk segítségül.

De azért folyamatosan figyelem az itt kitalált okosságokat.

Sok sikert mindenkinek!!

Üdv:Zoli

Előzmény: Totya3 (10970)
dB Thunder Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10971

Nálam kb 185x95 a felhasználható hamuzó nyílás. Az égőfej 2 részből ,gallért is beleértve inkább 3ból áll.

Az égőfej és a csigaház egyik fele, légcsatornával, mint egység, a tüzelő ajtón keresztül rakható de a tűztérbe, a hamuzó nyíláson kell kidugni. A hajóművet, későiekben még a ventilátort, csigalavelet betöltő tölcsért magába foglaló külső egység erre csatlakozik rá, 4 db csavarral összeszerelhető.

A napi tároló megint önálló egység, a bolygatóval és a szállító csigával.

A csigaház 90es cső, belül 80as átmérőjű, a csigalevél 65 körüli 25ös tengellyel. Kész élmény volt felhajtani ilyen kis csigát, végigtelefonáltam fél országot érte.

Hamu illetve pernye: ezzel nekem is van némi gondom, de olyan széles és nagy a vízszintes járatai a kályhámnak hogy dugulást szerintem egy teljes szezon alatt sem okozna. Jobb lenne olyan épített kazán amiben nagyrészt csak függőleges járatok vannak!

Előzmény: Tomiali (10969)
Totya3 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 10970

A léha, szotyi, fűrészpor és maga a fa is megújuló energiaforrás. De gondolom ettől még nem gondolod meg magad! :)

Előzmény: csillagz1 (10967)
Tomiali Creative Commons License 2016.07.19 0 0 10969

Szerintem úgy jársz a legjobban ha levehetőre csinálod a fejet, amit a felső ajtón be teszel és bent össze illeszted a csigával. Így akár milyen fejet csinálhatsz. Én próba kép csináltam egyet egy ismerősnek mert neki is öntvény kazánja van és alul csak egy 80-as magasság volt. 80*80 zártszelvényből lett a csigaház azt alul betoltuk, be tettük a fejet a felső ajtón majd össze toltuk a zártszelvénnyel illetve a levegő járattal.

Előzmény: FDGY (10963)
zsebacsi88 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 10968

kepeket es arat kerhetnenk?

Előzmény: csillagz1 (10967)
csillagz1 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 10967

Sziasztok,

Eladó sorba került egy vezérelt apríték égető gép.

Saját tervezés,kivitelezés. Hibamentes működés,elsősorban gabonafélék léhájára tervezet.

Eladás oka megújuló energiaforrásra váltás.

Érdeklődni:06/20/974-2526 (csak telefonon)

zsebacsi88 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 10966

sziasztok

a balas kazan egy nagyon jo cucc, megeszik mindent, "igenytelen", de sajnos egetonek nem a legjobb, sok kompromisszumot kell kossel. Ezt 3 ev hasznalat utan mondom.

az egofej akkor lesz igazan hatekony minel jobban a kazan aljaba tudod rakni. ha a hamuzoterbe rakod egy ido utan eltomodik a rostely a visszahullo hamutol es vissza fog fustolni

ha a tuzterbe rakod, akkor meg at kell alakitanod az ajtot, kulonben csak nagyon magasra tudod rakni a fejet, tul kozel lesz az also viztalcahoz.

en raadasul emelos fejet csinaltam, ami meg magasabb par centivel.

nekem a legnagyobb gondot a lerakodo pernye okozza, ami 2-3 nap alatt kepes eltomiteni a vizszintes jaratokat es nagyban rontja a hatasfokot, tehat ennyi idonkent mindenkeppen takaritani kell a kazant. masoknal ahogy neztem toredeke a pernye, nem tudom, en mit csinalok maskepp - szotyival tuzelek. beraktam egy kis hosszabbito lemezt az also viztalcahoz hatra, ez sokat segitett a pernyet lenntartani, de 100%-ban nem szuntette meg.

a masik kompromisszum, hogy nagyon le kell szigetelni a kazan levego bevezeteseit (ajto korul, hamutalca, egofej kornyeke) mert az amugy sem nagy lang elveszik a nagy terben, foleg, ha falsot sziv. nekem eleg jol kormos a kazan belseje 1 het utan.

a pufferre en nem mint szukseges rossz tekintek, hanem mint szerencse, mert en a magasabb homersekletu folyamatos, hatekonyabb/tisztabb eges mellett tettem le a voksom, nalam 8-10 orat megy egy nap az egeto folyamatosan, ezido alatt felfuti a puffert es a HMVt ami kb 24 orara elegendo meleget biztosit igy. a vezerlest sokban egyszerusiti.

summa summarum, ha nincs lehetoseged egy kisebb de magasabb kazant berakni masodiknak, akkor meg lehet probalni a balasba is.

az enyem mondjuk epp elado - van egy kesz es egy felkesz is, tudok adni hozza V50-eshez atalakitott nagy ajtot is (balos)

csatolok  par kepet roluk

az utolso a fustgazdiagramom, ilyen szep egyenletes egest tudsz benne folytatni.

Előzmény: efuka (10958)
dB Thunder Creative Commons License 2016.07.18 0 0 10965

Az én meglátásom a következő, de majd az öregek kiigazítanak!

Szóval a puffer szükséges rossz, amit a nem(nagyon) szabályozható vegyes tüzelésű rendszer megkíván, az egyenletes hőleadás érdekében.

Viszont a beadagoló egy igen jól szabályozható berendezés, a fűtési puffer itt már felesleges, és rontja a hatásfokot.

A másik: hagyományos (régebbi) vegyes tüzelésű kályha felépítése szerintem korántsem hoz akkora hatásfokot, mintha egy kifejezetten egy égőfejhez lenne tervezve, építve a kazán!

Értem ez alatta túlzottan nagy tűzteret, nagy egybefüggő füstjáratokat.

A folyamatos tüzelés miatt a kazán csúcsteljesítménye, mérete jóval kisebb (szerintem olyan 3ad akkora) lehet, mint egy alap pufferes vegyes kazános fűtésnél!

Nem ismerem a lehetőségeidet, de én elgondolkodnék egy külön, beadagolós kazánban, ha nem is most, de a közeljövőben mindenképp!!

Előzmény: efuka (10964)
efuka Creative Commons License 2016.07.18 0 0 10964

Köszönöm az infót mindenkinek!

Sajnos a kazán már megvan, és a puffer is, csak már nem fűtünk szalmával, most gondolkodtam, hogy veszek rá egy égőfejet.

A szalma kicsit macerás lett, ezért gondoltam átállok napraforgóocsúra, azt lehet automatizálni.

FDGY Creative Commons License 2016.07.18 0 0 10963

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! Vettem egy Halex Tipusú apriték adagolót! Viszont Viadrus kazánhoz szeretném de a fej nem fér be ezért fabrikálnom kellene egyet ami befér meg is csinálnám de szeretnék kérni egy kiindulási alapot merre hogyan induljak el..... forma méret lukak elhelyezkedése száma stb. esetleg képekkel mire kell figyelni nagyon megköszönném!

Tisztelt IOG neked sikerült jól működő fejet fabrikálni a viadrusba?

Örülnék a segítségnek! Van elképzelésem de szívesen vennék képeket vizuális tipsú svagyok! Köszönöm

Totya3 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 10962

Szia! A nagy kazán lassan melegszik, de ha jó a külső hőszigetelése és megfelelően van beállítva a huzat a kéményben, akkor a bemelegedés után jobb hatásfokkal lehet hőn tartani, mint egy kisebbet a nagy hőátadó felületek miatt. Tehát ha folyamatos módban használnád, akkor bármekkora fejjel működne, csak az első felfűtés 5-8óráig tartana. Nagy fejjel szakaszosan is működne, kicsit rosszabb hatásfokkal, de ezt is lehet optimalizálni a megfelelő munkaponntal (leginkább a füstáramlás sebességének minimalizálása számít itt, ami ellen hat a nagy teljesítményhez szükséges sok levegő). 

Mindent összevetve nem túl szerencsés túlméretezett kazánt használni lakásra. Akik bálás kazánt használnak, nem csak a lakást fűtik vele. 

Tomiali Creative Commons License 2016.07.15 0 0 10961

Keres rá zsebacsi88 felhasználóra. Neki is bála kazánja van ha jól emlékszem és épített egy működő rendszert bele.

dB Thunder Creative Commons License 2016.07.15 0 0 10960

Nekem is hasonló a bajom! Úgy néz ki a 120x120 mm-es égőfej a kazánban mint egy teamécses! Igencsak eltart neki felmelegíteni a vizet, és persze sokat is eszik.

Alapból ha valaki folyamatosan fűt, töredék méretű, és teljesítményű kazán szükséges!

Nem ismerjük a fűtési rendszered, meg a szükséges teljesítményt, de a szalmakazánt én nem rontanám el...

jocijocó Creative Commons License 2016.07.15 0 0 10959

Ha folyamatos a láng, és elég nagy igen. Ha kicsi a fej, szakaszos fűtésnél iszonyat nagy idő még felmelegszik, mert nagyon sok vizet kell felmelegíteni. A kompromisszum valahol középtájon van, ha a  kéményt zárod a tüzelés után még jó is lehet, persze a kazánt meg kívülről szigeteled. Nem árt egy puffer tartály, ha már felfűtöd oda is nyomni egy kis energiát. Akkor mehet folyamatosan, majd egy hosszú szünet. Ki kell találni és kísérletezni neked mi a legjobb. 

efuka Creative Commons License 2016.07.13 0 0 10958

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a mesterektől.

Szerintetek szalmabálás kazánra érdemes venni égőfejet, bírni fogja fűteni?

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de valaki azt mondta nekem, hogy a nagy tűztér, és  az elvezetés miatt nem bírja majd felfűteni.

Tomiali Creative Commons License 2016.06.24 0 0 10957

Köszi. Elég jól állok már a programozással is. :)

Előzmény: Totya3 (10956)
Totya3 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 10956

A célnak teljesen megfelelő. Jó programozást!

Előzmény: Tomiali (10955)
Tomiali Creative Commons License 2016.06.24 0 1 10955

Én most egy ilyet építek.

Arduino Mega, venti szabályzó, füsthőmérő, vízhőmérő,szoba hőmérő,SSR relé, 4*20 kijelző, egy pár gomb.

Totya3 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 10954

Liszteszsákokba szedem, pincében tárolom egy 5x3.6m-es helyiségben. Amit szárítani kell, azt el se hozom...

Előzmény: dB Thunder (10952)
zsebacsi88 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 10953

a hobbi az hobbi:) legyen az barmi, ha feltolt, akkor felesleges latolgatni, hogy megerte, vagy sem.

ha rakeresel itt a forumon az idei vagy az elmult 1-2 eves hozzaszolasaimra ebben a topicban akkor megtalalod oket. 

van ketto is, az egyik kesz, a masik meg epuloben. 

Előzmény: dB Thunder (10952)
dB Thunder Creative Commons License 2016.06.19 0 0 10952

Hiszed, vagy nem még a mozi után is elgondolkodom hogy megérte a "pénzét" vagy sem!

Fiatal koromban elég sok időt elpocsékoltam olyan dolgokra ami mentek a süllyesztőbe, 40 év felé már hobbiból sem töketlenkedhet el az ember.  Nekem egy halom hobbim van elég nehéz mindet úgy szervezni, hogy értelme is legyen ne csak pénzkidobás, mert ezt már nem engedhetem meg magamnak.

Én nem szórakozásból építettem égetőt, hanem mert fáztam, és nem tudtam volna egy gyárinak az árát megkeresni egy éven belül sem, úgy hogy ne érezze meg a családi kassza.

Nálam is sok mindent úgy "fújt be a szél', és még az idő is sürgetett. A szép kivitelezéshez idő, pénz, tudás, és igény is kell. Ezek együttállása nehéz feladat. Ettől függetlenül én szívesen megnézném a kivitelezés többi részletét!

Valóban CO szenzort írtál... Milyen típust használsz?

Másik időszerűbb kérdésem is lenne a kedves fórumtársakhoz!

Ki milyen módon gyűjti, csomagolja, szállítja, tárolja a tüzelőt??

Előzmény: zsebacsi88 (10951)
zsebacsi88 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 10951

>ki szamolja a munkaorakat egy hobbi/barkacs gepnel?

>Nem bántó szándékkal írom, de akinek van egy csöpp esze számol a saját idejével!!

hobbi = szorakozas. gondolom te sem azt nezed, hogy ha elmesz moziba, akkor azalatt X ftot tudtal volna keresni ;)

nekem a gyari megoldasok nem lettek volna hasznalhatok, tobbre vagytam, es szerencsere sikerult is osszerakni.

>Nem rossz a vezérlőd, de azért kicsit szedett-vedett kinézete van.

es akkor meg nem lattad magat az egetot, azon milyen "szep" hegesztesek vannak, sot, a MEH teleprol lett osszebugazva hozza nagyon sokminden ;)

>Érdekelne az oxigén szenzor része a dolognak! Hogy is működik milyen értékeket ad, mire használod a jelét, stb!

hol irtam oxigen szenzorrol? Szenmonoxid erzekelo van csak benne, ha esetleg visszafustolne barmely okbol.

Előzmény: dB Thunder (10950)
dB Thunder Creative Commons License 2016.06.16 -1 0 10950

ki szamolja a munkaorakat egy hobbi/barkacs gepnel?

Nem bántó szándékkal írom, de akinek van egy csöpp esze számol a saját idejével!!

Nem rossz a vezérlőd, de azért kicsit szedett-vedett kinézete van.

Érdekelne az oxigén szenzor része a dolognak! Hogy is működik milyen értékeket ad, mire használod a jelét, stb!

Előzmény: zsebacsi88 (10949)
zsebacsi88 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 10949

ki szamolja a munkaorakat egy hobbi/barkacs gepnel?

raadasul csak 1x kell vegigszivni, onnantol a program adott - es mas projekteknel is jol jon.

jelen arakon szamolva:
arduino mega 11USD, de eleg a sima UNO is, ha nincs webre igeny

ethernet shield 7usd

24V tap 5A -120W, eleg a ventiknek is 15USD

dc-to-dc converter 4USD, kell belole mondjuk 2 (5v a szenzoroknak, 10V az arduinonak)

hőelem + illeszto arduinohoz 1000C 5USD

LCD kijelzo 2v 4 soros 4-8USD

jumper vezetékek kb 3USD

2db sima vizmentes ház 2x2e Ft

CO szenzor 2USD

hall szenzorok 1USD/db a motor elakadas figyeleshez

ezen kivul mondjuk csatlakozok, egyeb panelekre szamoljunk 20USDt

motorok meghajtasahoz

8 csatornas sima relakartya 4USD

8 csatornas SSR relekartya 13USD

400V 3 fazisu SSR 18USD/db

ha PWM-mel akarunk fordulatszamot is szabalyozni akkor meg kell hozza nehany tranzisztor, par ellenallas, vagy valami kesz 4USD-s cucc

ha a 2db 3 fazisu SSR relevel is szamolok, akkor is megallt az egesz 36e Ftbol anyagostol, es ez egy - szerintem - komoly tudasu rendszer lesz.

az elso kepen az egeton levo erosaramu resz van, a masodik kep illusztracio, mert a szellozome, nem az egetome, de az is kb igy nez ki

biztos lehet szebben is megcsinalni, de en teljesen elegedett vagyok vele - mukodesileg.

egy LCd kijelzo van az egetohoz, ahol kiirja az osszes fontos erteket, minden egyebet webrol/telefonrol/ lehet allitani, az ugyis mindig keznel van es nem kell lemenni a kazanhoz.

ha valaki nem akar webezni akkor meg az ethernet shield helyett berakhat par potmetert, meg egy ket kapcsolot aztan szalad.

ha nincs venti fordulatszam szabalyzas, akkor igazabol forrasztani sem igazan kell semmit.

hja, nem egy panelon lesznek, ennyi:)

nekem szepen illeszkedik a meglevo haz vezerleshez, ami meg linux/PHP egy openwrt routeren.

adnak vesznek adatokat egymastol. ha az egofej meghalna riaszt a vezerles, ha a haz resz all meg akkor 2 percen belul leall az egeto, nem forralja fel a kazant.

visszafustolesre, viz tulmelegedesre, puffer telitettsegre, alacsony/magas fustgaz hofokra, motor elakadasra vészleáll + PWM alapu fordulatszam szabalyzas

kell hozza viszont tudni programozni valami java / C szeru nyelvben, es ha elutazol a szomszed szerelo nemtud atmenni kijavitani, ha veletlenul bennehagytal egy hibat a kodban :)

Előzmény: halaloszto (10943)
Totya3 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 10948

Sziasztok!

Különleges, hogy ilyen szép élet folyik itt a topicon nyáron! :)

Gyakorlatilag vezérlés terén elhangzott sokminden és egyet is tudok érteni. Egy dolog azért szerintem kitűnik, mindenkinek a saját lehetőségei és az ahhoz illesztett igényei határották meg azt, hogy melyik szerkezet mennyire éri meg. Az idő mindig hozza az újjab lehetőségeket és nagyon olcsón is lehet vezérlőt építeni, csak érteni kell hozzá. Aki nem ért az elektronikához, megoldja másképpen(pl. PLC), ez benne a szép! Van aki közelebb ál az elektronikához, de nem szeretne panelt tervezni, gyártani, az arduino-val oldja meg, de lemond arról, hogy egy panelen legyen minden, azaz külső paneleket kell vásárolnia, feltéve, hogy létezik olyan panel, ami kell. Ez költségesebb lehet, de nem vészes. Kérdés, milyen kompromisszumokat kell e miatt tenni.

A gyári vezérlők általában a legkompromisszumossabbak, de ez nem akadályoz meg egy ügyes barkácsolót abban, hogy illessze a rendszerhez és működőképes egységet alkosson.

És végül vannak akik értenek az elektronikához, a programozáshoz és a gépészethez is valamennyire, ők mindent megépítenek, kitalálnak szabad kezük van, csak az elképzelés szab határt.

Egy biztos, nem csak a vezérlés bonyolultságától függ, hogy milyen hatékony lesz egy rendszer, ötletes megoldásokkal ki lehet kerülni a nagyfokú automatizálás hiányát, erre láttunk itt sok példát!

Magam részéről, ha most építenék egy új vezérlőt (ha nem lennék lusta és nem működne jól a mostani is), akkor vannak már olyan beszerezhető alkatrészek, amikkel olcsón és jól meg lehet oldani a hőmérséklet mérést. Ilyen egység az MCP3424 A/D. Errre 4 hőelem kapcsolható direktben, igaz a programban kell egy táblázatot használni, viszont bármilyen típusú hőelemre van táblázat a neten. I2C-vel kapcsolódik a PIC-vagy bármilyen mikrovezérlőhöz, amit választunk. Kell még hozzá egy hidegpontot mérő digithőmérő, erre jó az MCP9808. Ezzel megvan 4db, akár 1300C-ig mérő mérőpont. A közeli és alacsony hőmérsékletű pontokra én az SPI digit hőmérőket használom (TC77, akár 1.5m kábel végén is stabilan műköndek egy kis hidegítéssel (1uF kerámia kondi az IC-n). A távoli hőmérési pontokon, mint pl. a szobák, RS485 hálózatot használok, mert az több 100m-re is stabil. Igaz a hőmérő pontokra kell egy mikrovezérlő, ami konvertálja a jelet a soros vonalra, de közben nyerünk vele egy helyi kijelzést, vagy adat módosítási lehetőséget (alapjel, és egyéb adatok beállításával). Most egy érintős TFT kijelzőt építgetek erre, de jó az LCD kijelzős, gombos beviteli megoldás is. Az RS485 további előnye, hogy beláncolható egy házvezérlő rendszerbe, azaz a kazán, szoba és egyéb egységek egy központon keresztül regisztrálhatóak, beállíthatóak. Mindezt kb egy gyári kazánvezérlő árának töredékéből kihozható, mondjuk 50 ezerből kb... Persze lehet, ezt fokozni, de észre se venni, mert apránként bővíthető, "ezer forintonként" látványos egységeket lehet beintegrálni, ha valaki erre van rákattanva. :)

További szép nyarat!

aszke Creative Commons License 2016.05.27 0 0 10947

Üdvözlöm a urakat 

Szerintem egy már kész gyári vezérlés finomítása a lehető legolcsóbb megoldás , jelen esetben vettem egy  új pellet vezérlőt 25 e  ért , 3 db vezérelhető ventilátor , 2 db szivattyú , 2 db csiga , gyujtás , mindezt optocsatolt 16 A triakkal oldották meg + egy rahedli érzékelő  , hátránya hogy füstre csak érzékel de nem vezérel . Így ez a funkció csak a monitoron látható saját kijelzőjén nem . Fél év használat után nekem teljesen megfelel . Jelenleg naponta 1.5 órát megy ,felmelegíti a HLV -t (200 l ) . És mindezt automatikusan  poros forgáccsal.

dB Thunder Creative Commons License 2016.05.27 0 0 10946

Szevaaa!!!

Csak ahol szükséges ott!

Ha valaki kb 50ezresből "rakja össze" az adagolóját, ott nem lehet nagyon igényeskedni (ebben benne van hogy egy hajtóművet 2x kellett vennem, mert a hülyeség miatt az első leégett).

Az lett beépítve ami a fiókban volt, vagy amit ingyen adtak!

Következő szezonra azért lesz fejlesztés, a plc-t is nagyobbra akarom cserélni, meg a ventit akarom normális 3 fázisúra cserélni, a frekiváltó már megvan. A másik nagyon fontos dolog a hőmérséklet mérés, jelen pill csak egy analóg szenzort tudtam a rendszerbe illeszteni...

Illetve a fejen is van még mit reszelnem.

Előzmény: dBase (10945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!