Keresés

Részletes keresés

zsebacsi88 Creative Commons License 4 órája 0 0 11743

szep, igenyes munka:)

kivancsi vagyok, hogy fog muzsikalni. en mostani eszemmel inkabb keskenyebb fejet csinalnek (10cm max), a szeles fejjel nem jok a tapasztaltaim. az is igaz, nekem a csiga emeli, nem konyokben jon fel.

a levegojaratokat ugy csinald meg, hogy ne tudjon behullani a hamu, legyen egy kis lefele jarat is, ami megakadalyozza a behullast, es akkor nem lesz vele gond egesz szezonban.

a levego langba fujasat en udvozlom, jok a tapasztalataim vele!

Előzmény: sevjo (11727)
Atti67 Creative Commons License 20 órája 0 0 11742

Szia nekem hasonló a furatok elrendezése 

annyi hogy a felső sor a tetejétől 1cm-re van 

először 1cmenkén voltak 4-es furatok két sorba

kiváloan égett, jól fogyasztott viszont egy kicsit 

kormolt fúrtam rá még egy sort, igy a kazán 

belseje szürke majdnem fehér 

Így egy kicsivel többet fogyaszt de mivel az 

Ocsu ingyen van Így jobban tetszik

Próbáltam 6-os furatokkal négyzetmm.arányosan 

akkor a poros nehezebb részek nekem is 

eldugították a járatokat 

Előzmény: sevjo (11738)
ferivill Creative Commons License 22 órája 0 0 11741

Nagyon szép munka gratulálok.

Totya3 Creative Commons License 1 napja 0 0 11740

A jelenlegi fejen nincs égőkeret, csak széles a perem, amin terülni tud az anyag. Régebben használtam égőkeretet, de nem jött be, mert a levegő a perem alsó szélén lépett be és a hamu lefojtotta és visszafüstölt a csigán keresztül, ha lazább volt az anyag.

Igen a reléket így szokták kötni.

Előzmény: kissmanufaktura (11737)
Totya3 Creative Commons License 1 napja 0 0 11739

Szia! Lehet, hogy tiszta anyaggal nincs gond, nekem sok volt benne a por és a föld. Az idő megmondja!

Előzmény: sevjo (11738)
sevjo Creative Commons License 1 napja 0 0 11738

Szia!

Majd meglátjuk, ha nem lesz jó módosítok rajta. Nekem egyébként a vályúson sem jellemző a furatok eldugulása. Mielőtt nem volt automata hamuzóm hetente hagytam kialudni, hogy ki tudjam szedni a hamut, ilyenkor a fejről is lesöpörtem és csak 1-2 lyuk volt eldugulva de azok is szerintem a söprés közben mentek tele hamuval. A bepotyogás is minimális, hamuzáskor egy max ventilátor fordulat ki is vitte. Most december közepe óta folyamatosan megy, nem néztem a furatokat, működik rendesen.

Előzmény: Totya3 (11736)
kissmanufaktura Creative Commons License 1 napja 0 0 11737

szép estét mindenkinek

2 kérdésem lenne:

az egőkeret a levegöjárat fölött milyen magas kell legyen

a két idörele bekötése ugy van hogy egyik a normal üzemmodban a másik a tüztartásban szabályozza  a rendszert?

Előzmény: Totya3 (11736)
Totya3 Creative Commons License 2 napja 0 0 11736

Szia! Az alsók el fognak dugulni, a felsők pedig fölé fogják fújni a levegőt, ami a legrosszabb esetben csak hűt. De lehet, hogy a felsők is eldugulnak egy idő után, főleg, ha bele tud potyogni a hamu. Nekem még a járatok is eldugultak ettől. A jelenlegi kialakítással most a második idény, hogy nem vettem ki a fejet és érdemben nem tisztítottam. Nem sok eltérés van a két megoldás között, ha ez nem működne megfelelően, akkor könnyen tudsz váltani, ezért nem hinném, hogy nagy baj lenne most. A megoldás, hogy levehető a keret a legjobb!

Előzmény: sevjo (11731)
kissmanufaktura Creative Commons License 2 napja 0 0 11735

Marosvásárhely 

Előzmény: adarad78 (11734)
adarad78 Creative Commons License 2 napja 0 0 11734

Melol.

Előzmény: adarad78 (11733)
adarad78 Creative Commons License 2 napja 0 0 11733

Honnan vagy pontosabban? En Szekelyudvarhej palattiii78 ellol vagyok .

Előzmény: kissmanufaktura (11732)
kissmanufaktura Creative Commons License 2 napja 0 0 11732

én  most készitek egyet  150*250 mm a fejméret  gyaluforgács meg furészpor vegyesen  de szeritem muszáj bele emelölapát mert  ha ne beletömötödik  föleg a furészpor

Előzmény: sevjo (11730)
sevjo Creative Commons License 2 napja 0 0 11731

Emelős fejjel még sajnos nincs tapasztalatom ezért is nem hegesztettem körbe a levegő keretet, hogy le tudjam bontani. Szerinted a furatokkal mi lesz a gond?

Előzmény: Totya3 (11729)
sevjo Creative Commons License 2 napja 0 0 11730

Szia!

Napraforgó héjhoz csináltam. A méretezésben Totya is segített, a belső mérete 13x14cm lett, szerinte 25Kw körül van a teljesítménye. A hétvégén fogjuk beüzemelni, kíváncsi vagyok én is hogyan fog működni.

Előzmény: kissmanufaktura (11728)
Totya3 Creative Commons License 2 napja 0 0 11729

Szia! Nagyon szépen megcsináltad! A furatok kialakításánál van némi kétségem, de majd kiderül a használat közben.

kissmanufaktura Creative Commons License 2 napja 0 0 11728

udv erdelybol

gratula 

mekkora a fej merete illetve mekkora lehet a telyesitmenye kw ban es mit egetnel benne?

sevjo Creative Commons License 2 napja 0 2 11727

Ma lett kész az új adagoló.

Ilyen lett a fej

És összerakva

zsebacsi88 Creative Commons License 3 napja 0 0 11726

max itt a hozzaszolasaim kozott, de mire vagy kivancsi?

http://i-house.hu/haz/online

itt latsz egy publikus feluletet rola

Előzmény: Takács Zoli (11725)
Takács Zoli Creative Commons License 3 napja 0 0 11725

Tudok róla valahol bővebben olvasni ?

Előzmény: zsebacsi88 (11724)
zsebacsi88 Creative Commons License 4 napja 0 0 11724

nekem van:)

igazabol az egofej kapcsolatban van a hazvezerlessel (sajat mindketto), ami egy monitoring rendszernek kuldi az adatokat.

elakadas, alacsony/magas fust, magas vizhofok, visszafustoles, stb eseten hibajelzest kuld emailen.

Előzmény: Takács Zoli (11712)
dB Thunder Creative Commons License 4 napja 0 0 11723

Kicsit elvesztem!

Tetszik az a 300kW kazánka!

A fpor szállítását szerintem nyugodtan bízd a meglévő ventire! Csak a végén a levegőt zsákokon keresztül engedd el, mint egy elszívónál.

A fejbe már viheti csiga...

Ismeri valaki ezt a fajta pellet kályhácskát?? Egy üzletben fotóztam, kíváncsi lennék a belső felépítésére, gyártójára, stb!

http://indafoto.hu/db_thunder/pellet_okossagok_kalyhak_kazan

Takács Zoli Creative Commons License 5 napja 0 0 11722

Szia.Az ára is kedvező.Igen ilyesmire gondoltam.Csak felügyelet, a biztonság miatt.

Előzmény: kanes45 (11716)
ptomi2 Creative Commons License 6 napja 0 0 11721

Rendben! Mindent értek, Köszönöm!

Előzmény: Totya3 (11710)
Takács Zoli Creative Commons License 2017.02.17 0 0 11720

Az bisztos .Olyan adat és információ van itt hogy az eszméletlen.Nekem.DE.szerencsére van a közelben igazi segitség Sevjo ö majd fel zárkoztat.

Előzmény: Totya3 (11714)
kanes45 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 11719

Szia!

Azért nem használom a kimeneteket mert nem szeretném hogy más kapcsolja, csak monitorozom.

Igen egy pic van benne,nem tudok programozni azért vettem ezt

Az adagolóval szerencsére nincs semmi gond,csak tölteni  kell és akazánt takaritani.

A kazán lehetne jobb ,kicsi a hőcserélő felülete de igy működik évek óta.

A fórumot rendszeresen olvasom és igyekszem alkalmazni a jó ötleteket.

Tetszik a te rendszered.

Előzmény: Totya3 (11718)
Totya3 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 11718

Egy mozdulat beállítani, hogy vezérlő parancsok is legyenek egy webszerveren, de én nem szeretnék arra kelni, hogy valaki kapcsolgatja a villanyomat, netán elállítja a kazánom beállításait. Monitorozásra alkalmas és biztonságos, vezérlésre nem biztonságos és sok értelme nincs is, mert egy jó beadagolót egyszer kell begyújtani ősszel és egyszer kell leállítani tavasz végén, közben csak tölteni kell, de azt nem lehet távolról. :)

Egyébként nem egy PIC-van a panelen? Láttam hasonlókat, azokon az volt, de igazából mindegy milyen mikrovezérlő, csak kíváncsi vagyok.

Előzmény: kanes45 (11716)
kanes45 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 11717

A füstgáz hőfok az lemaradt az is látható.

kanes45 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 11716

Szia!

Én ezt használom http://www.wireless-bolt.hu/43602-vezerlo/562793-lan-controller-v2-0-tokozott.

De még nincs minden funkció beállitva,füstgáz és vizhőfokot látok és letudom állitani

az adagolót ha akarom.Kazán előre menő viz visszatérő vizhőfok bojler. szoba és udvar

hőmőrsékletetet állitottam be.

Üdv Mindenkinek!!

Jani!

Totya3 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 11715

Ja egyébként én nem használok okostelefont telefonálásra, arra van egy telefonom. :) Soha nem értettem mi jó abban, hogy számítógépet használok olyan dologra, amire nem alkalmas. Egész életemet gépek előtt töltöm, programozok, építek, de nem volt még szükségem okostelefonra a telefonom helyett. Az okostelefont számítógépnek, GPS-nek autóban, túrázáskor, és autó tuningolásnál diagnosztikára és mérésekre használom. El is hajítanám, ha a legfontosabb mérés közben bejönne egy hívás! :) De ezt csak úgy mellékesen mondtam el, nem lényeges...

Előzmény: Totya3 (11714)
Totya3 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 11714

Amikor idetévedtem, egy hónapig olvastam a fórumot. Most lehet, hogy két hónapig is tartana, de lehet szűrni is, mindenesetre megéri...

A távfelügyelet megoldható, nem túl nehéz, aki ért hozzá, de én se látom értelmét, hogy jelezzen. Fene tudja, talán ha ég a ház, akkor tudnék hívni tűzoltót. Vagy ha elakad, én meg párszor 10km belül vagyok, akkor érdemes hazaugrani, bár megnézni meg tudom távolról is bármikor. Szóval itt nem az a kérdés, lehet-e, hanem az, van e értelme. Öncélú rongyrázás lenne csak, ha nem lenne haszna.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!