Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 18 órája 0 0 10465

Olyan pellett fejre gondolsz, ami lángot fúj be, vagy benyúlik kissé a fej tálcája és ott ég a pellett?

Az menne! De ez itt kicsit off, mert a pellettre specifikált fejek nem tartoznak az apríték égetés témakörébe, csak pellettre jók.

Ettől eltekintve a lángbefúvós pellett fej a rajzon látható kazánban jól működne, természetesen akkor, ha minden más levegő forrást lezárnál, mert a fej elegendő levegőt ad a tökéletes égéshez. Szerintem alig térne el egy pelletfejhez tervezett kazántól a hatásfok.

Előzmény: Karajev7 (10461)
hadhazik1 Creative Commons License 4 napja 0 0 10464

A két kazán nem ugyan az az elrendezésű, az előző alsóégésű, ha rászórod a pelletet a rostélyra, alul kap primer levegőt.

Bepotyogtatáskor nem jut lényegesen több levegő az égőtérhez, fluid szállításnál igen.

A nálam üzemelő OPOP H424 ilyen elrendezésű, megy aprítékkal, de nagy töltet túlgázosodhat, könnyen berobban.

Van pelletes verziója, tehát működhet azzal is.

Előzmény: Karajev7 (10463)
Karajev7 Creative Commons License 4 napja 0 0 10463

Nem értem. Felborítaná a légfelesleg rendszerét?

A Rajzon láthato 3-as ajtora lenne felszerelve, onnan csiga vinné be kb a 6. vizcsatornáig. Ott égne, csak nem tudom hány százalékkal lenne tobb a fogyasztása mint egy pellet kazánnak, pl.

hadhazik1 Creative Commons License 4 napja 0 0 10462

Csigás behordóra gondoltál? A légbefúvás felborítaná a légfelesleg rendszerét, vagy a primerlevegőt másként kellene az alsóégéshez számítani.

Előzmény: Karajev7 (10461)
Karajev7 Creative Commons License 4 napja 0 0 10461

Hello! Egy ilyen kazánra érdemes pellet befuvot szerelni? 

zsebacsi88 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 10460

nem hasznaltam meg ilyen fureszporos kalyhat, de videon mar tobbszor lattam es nagyon betomoritik, gondolom ez a lenyege. az apritekot szerintem onmagaban nem tudnad igy betomoriteni, hogy ne potyogjon be.

szerintem max keverve fureszporral meg lehetne probalni, de onmagaban nem hinnem, hogy ilyen elven tudna mukodni, hacsak nem nagyon aprora daralt es kemenyre tomoritheto.

Előzmény: kerecse9 (10459)
kerecse9 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 10459

Próbált már valaki aprítékot égetni hasonló technikával (fűrészpor helyett)?

Vajon így is összejön a 8 óra fűtési idő? 

Nem esik össze az apríték? (Azért kell tömöríteni, hogy össze ne essen, mert így könnyen felrobbanhat.)

jocijocó Creative Commons License 2015.05.06 0 0 10458

Találtam egy videót, ebben függőleges hőcserélő van.

https://www.youtube.com/watch?v=ByEPZCMSRwo

jocijocó Creative Commons License 2015.05.05 0 0 10457

Azért írtam még az elején a függőleges csöves hőcserélőt, mert az szennyeződésre nem annyira érzékeny. Alsó kémény kivezetésnél és kis sebességű áramlásnál alul a leghidegebb füstgázt vezeted ki. Automata tisztító is könnyen kivitelezhető, de a csövekbe már eleve kell fűst-gáz terelő, azzal a tisztítás is megoldható. Ha a kivezetésnél a füstgáz gyűjtőaknát nagyobbra méretezed , akkor hetente elég kipucolni. 

jocijocó Creative Commons License 2015.05.05 0 0 10456

Itt én azt látom, hogy a gázrendszer (sugárzós ) veszteségét csökkentik így. Ha te ezt egy vegyes tüzelésűre rákötöd, naponta pucolhatód a rendszert. Ezzel az erővel a cirkók hőcserélőjét is használhatnád a kéményben. De ott is mindennap ki kéne fújatni, bár lehet hogy még hamarabb  eltömődne. 

Előzmény: kovi555 (10455)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 10455
Előzmény: jocijocó (10451)
Tomiali Creative Commons License 2015.05.04 0 0 10454
Előzmény: Totya3 (10452)
halaloszto Creative Commons License 2015.05.04 0 0 10453

ha a láng a hideg fémhez ér, ott korom és szénmonoxid lesz.

Vajk

Előzmény: zsebacsi88 (10446)
Totya3 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 10452

Ez a rajz önmagában értelmezhetetlen a feltüntetett értékek ilyen fomában hamisak. Kétszáz olyan dolgot tudnék felemlíteni, aminek hatására abszolut más értékek jönnének ki ugyanezzel a geometriával. Szóval legalább egy teljesítmény adatot fetüntetthettek volna (füst áramlási sebessége, csőátmérők, folyadék oldali terhelés stb...).  Bizonyára egy meglévő környezetbe tették, ahol ilyen hőfokok adódtak, de így ez elég haszontalan. Azon kívül is látok pár hely pocsékolást, helyből pedig mindig kevés van...

Előzmény: kovi555 (10450)
jocijocó Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10451

Ezt a rajzot honnan veted le. Itt semmi méret nem látni, a belsejét sem, ez csöves rendszerű.

Előzmény: kovi555 (10450)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10450

Előzmény: kovi555 (10449)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10449

Ha a képen látható hőcserélő 210 fokos füstből 45fokost csinál akkor azt hiszem ezt kötelező lesz megcsinálni (megvan a nyári meló :)

Előzmény: kovi555 (10448)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10448

Jól hangzik a hőcserélő amiről irtál . Azzal van talán csak problémám,hogy olyanra kell megépíteni a hőcserélőt ,hogy szét lehessen szedni takaritás végett ,meg talán az is kérdés lehet ,hogy mekkorát kell építeni mert ugyebár ha nagyra sikerül az sem jó ,ha kicsi lesz az meg pláne nem jó :)

Előzmény: jocijocó (10447)
jocijocó Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10447

Gázolajos gőzborotva mind így működik, ameddig a csövek nem vízkövesednek el, és kívülről is meg van pucolva, valóban jó a hatásfoka. Táskás kazánokban a táskák felületének csak fele max. 2/3-át lehet hőátadó felületnek venni. A táskák alja füstöldalról nézve vastag pernyében hamuval van lerakodva üzem közben, az pedig rohadt jól szigetel. Az igazi hőátadó felület a teteje lenne de ott meg a vízoldalról rakodik rá a rozsda és a vízkő. Ideális az égőtér után egy állócsöves hőcserélő lenne, alul kivezetett kéménycsővel. Ezt akár külön a kazán mögé állítva is be lehetne kötni. A hideg víz először ebbe menne. és ebből kapná a kazán. A kéményhez kéne egy huzat szabályzó amivel a csöves hőcserélőt begyújtáskor ki lehetne zárni. 

Valaki egy ilyen szerkezet legyártását el tudja vállalni keressen meg privátban, az email nyilvános. 

Előzmény: zsebacsi88 (10446)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 10446

kerdes

kiserletezett-e mar valaki olyannal, hogy egy valamilyen kis meretu hocserelot rakott kozvetlenul a langba? pl egy spiralt, amin folyamatosan aramlik at a viz?

preciz vezerles kell hozza, amint megindul a lang mar keringetni kell a vizet, mert kulonben megforr azonnal, de ki tudja, hatasfoka milyen lenne?

jocijocó Creative Commons License 2015.05.02 0 0 10445

Nagy probléma hogy a meleg felfele megy. Én ha tudnák így hegeszteni, a füstgázokat fentről még visszahoznám a kazán aljáig, majd onnan vezetném ki a kéménybe. Tuti a kazán hatásfoka ugrásszerűen javulna megfelelő huzat esetén, régen a Román kályha volt hasonló. Hátul volt két akna, ha a huzatszabályzót átnyomtad a füst rögtön fent kiment a kéménybe. Ha bemelegedett, visszanyomtad és a füst egy csövön lement egy csövön meg feljött és úgy ment ki a kéményen. 

Egyszer egy olyan helyre kértek olajégőt ahol semmi nem volt amiben éghetet volna, de egy csarnokot kellet ideglenesen befűteni. Végül két kétszázas abroncsos hordó lett összehegesztve, ami fektetve lettek összerakva. Az elsőnek a közepén fújt be az égőfej, majd az aljánál ment át a másikba a füst. A másik oldalán alul ment ki a füst egy összetákolt vaskéménybe. Nos a végeredmény az lett hogy az első hordó enyhén izzott, a második viszont jóval hidegebb volt. A füsthőfok sem volt vészesen magas, igaz indítás után egy kicsit lassan indult be a huzat, de hát egy jéghideg vascsőben milyen huzat lenne.

Előzmény: kovi555 (10444)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 10444

Előzmény: kovi555 (10443)
kovi555 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 10443

Szia ! Tavaly csináltam a kazánom (lásd a fotókat ) 4 víztálcát raktam bele azt hittem elég lesz ,de az idén az égőfejet beraktam és azt tapasztaltam,hogy kevés a 4 tálca .Legalább 6 tálca kellene ,hogy a füst letudjon hűlni mire a kilép a kéménybe .Az idén nyáron lehet ,hogy beteszek még legálább 2 tálcát plusz a füst csőre akarok 1 vizes palástot csinálni,hogy az is fogjon valamicskét ...

Előzmény: jocijocó (10442)
jocijocó Creative Commons License 2015.05.02 0 0 10442

Ha a radiátorok koszosak, veszteség nem keletkezik, csak melegebb víz áramlik a kazánba vissza. Viszont ha a kazán belseje, a táskák iszaposak, akkor a víznek átadott hőenergia csökken, vagyis romlik a hatásfok. Ez a kazán nem újként került hozzám, hanem egy tartozást így rendeztek. Már nálam megy vagy 10 éve, nem tudom mennyi idős lehet, és azt sem milyen előélete volt. Lehet belül tele van vastagon sárral vízkővel. 

Az én kazánom minden mérete kb. 10 cm nagyobb mint a tied, ez sem biztos hogy javítja a hatásfokot. Apríték égetésnél egy kicsi tűzfészek van középen, nem biztos hogy hasznos a távolság növekedése az oldalfalaknál. Szerintem itt a keskeny,  viszont magas kazánok az igazán megfelelők. Munkahelyemen a régi kazán ilyen, 4 táskás, szerintem nagyon szuper lehetett a maga idejében van vagy 180 magas. A cégnél is néztem a SAS kazánt ott is a magassággal legalább 160 cm, és a mélység növelésével játszottak. A szélesség növelésére nem igazán törekedtek. 

Előzmény: Totya3 (10441)
Totya3 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 10441

Nekem is nagyok a radiátorok és nekem se ment feljebb 40foknál idén a víz, de ehhez elég volt 150fok körüli füst. Ezért gondoltam, hogy a hőátadó felületed veszteséges, mert nekem kisebb a kazánom, még se kell ilyen magas hőfok.

Előzmény: jocijocó (10440)
jocijocó Creative Commons License 2015.04.30 0 0 10440

Lehet a ventilátorom és a hőleadó felületem túl van méretezve. Nálam bármilyen idő van kint, 45 fokos vízzel is befűtöm a házat. A fej az alsó ajtón megy be. A kazánra néha visszaraktam az olaj égőt, akkor sem változott.

Előzmény: Totya3 (10436)
jocijocó Creative Commons License 2015.04.30 0 0 10439

Nem újat, csak már nagyon szar a kazánom. 0,5 BÁR nyomást merek ráengedni, mert amikor 0,8-ra engedtem egy nyári próbánál, alul a külső burkolat megnyílt. Akkor betaknyoltam, a telet kihúzta. Viszont még egy télnek nekifutni nem tanácsos így. Viszont ha szétbontom a burkolatot, akkor megemelném és alá egy tűzteret és egy hamuteret csinálnák, mint ahogy a SAS kazánon van. Ez nem is lenne vízköpenyes mert nagy hőt nem kapna, ahol meg hőt kap. ott kapna samott borítást. Viszont így még beférne egy táska, mert az alsó ajtó alá kerülne a fej. 

Olajégőnél 400 fok is kimegy a kéményen, azt meg ez alá már nem lehet levenni. 

Előzmény: zsebacsi88 (10438)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 10438

bocs, azt hiszem felreertettelek.
Azt hittem egy uj kazant akarsz legyartani.. tekintsd semmisnek az elozo hsz-mat

Előzmény: zsebacsi88 (10437)
zsebacsi88 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 10437

amennyiben van CNC vago asztalod, ahol meretre vagatod a lemezt, tudsz profin nyomásállóan hegeszteni, tisztában vagy a kazánokba épített hasadó élek tervezésével (ami ugy utolsó esélyként reped, mielőtt elrobbanna a kazán), valamint van egy rakat időd, akkor talán:)
Bár ezeket már nem pálcával hegesztik.

en szemely szerint nem kiserletezgetnek hazilagos kazan epitessel, kiveve ez alol egy faelgazosito kazan, de az normal uzemben talan nem tud felrobbanni, mert ha elmegy az aram leall a tuz is.

Előzmény: jocijocó (10435)
Totya3 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 10436

Szia! Nekem ennek az elődje van :http://www.kazankereso.hu/totya-s-35-vegyestuzelesu-kazan

A kérdésed jó! Ugye a legalsó ajtón megy be a fej? Nincs túl nagy huzatod? Nincs nagyon elkátrányosodva a hőleadó felület?

Előzmény: jocijocó (10435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!