Keresés

Részletes keresés

öregrobi Creative Commons License 4 napja 0 0 10820

Megfontolandó amit írsz.A jelenlegi fej kialakításomnál ez nem járható, mert vályú alakú,a primer levegő a vályú és a külső köpeny közötti réseken jut az égéstérbe.Ha tisztán csak fűrészporral tudnám megoldani a dolgot,valószínűleg a tiédhez hasonló íves fejet készítenék.Annál, az általad javasolt megoldás biztos járható út. Vagy ha az enyémnek volna felül pereme.Az átalakításon sokat agyaltam, de a Körmend II.kazán adottságai kicsit megnehezítik a dolgot.

Előzmény: Totya3 (10802)
öregrobi Creative Commons License 4 napja 0 0 10819

Papírból komoly mennyiség jött össze,le is daráltam belőle kisérletképpen egy kisebb adagot.száll a pernyéje mint a toll,még fűrészporral keverve se volt  jó.Arról nem is beszélve, hogy a fehér papírok nagy százalékban tartalmaznak gipszet ami csak a hamu mennyiségét növelte.Ha már daráló, akkor a pelletelésbe-brikettálásba fektetett villamos energiát valami komoly darálóval etetném meg, és ledarálnám a tüzifát :).Mivel nem a tárolókapacitás a problemám :).

Előzmény: Totya3 (10804)
zsebacsi88 Creative Commons License 5 napja 0 0 10818

Baja mellett. De ismerosom Kunszallasa koltozott:) nem olyan nagy ez  megye

Előzmény: foxi08 (10815)

Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10817

Dobd fel, hogy ha férlerak neked, adsz 1000Ft-ot m3-ért. Bárcsak ennyiért kapnám én, akkor 20-25ezer lenne egy tél! :)

Előzmény: Tomiali (10808)
Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10816

Tájékoztatásul, az összes fa hasonló fűtőértékű. 14 és 16MJ/kg ha légszárazak. Tehát alig van köztül eltérés. A jelentős különbséget a nedvességtartalom adja. Mesterséges szárítással el lehet érni a 18MJ/kg-ot is.

Előzmény: foxi08 (10809)
foxi08 Creative Commons License 5 napja 0 0 10815

Kunszentmiklós, ill. 8-10 km-re pici kis falu pár száz fővel. Te? (Bácsmegye kicsit nagy) :D

Előzmény: zsebacsi88 (10811)
Tomiali Creative Commons License 5 napja 0 0 10814

Hasonlót építek csak enyémbe lesz kalapács is ebbe nincs de így is elég apró.

https://www.youtube.com/watch?v=AFBw6gmrawY

Előzmény: zsebacsi88 (10810)
Tomiali Creative Commons License 5 napja 0 0 10813

Az a gond ami van fűrészpor vizes illetve kamion tételben viszik el. Kis halak csak morzsát kaphatnak ha épp marad.

OFF Én is tárcsás kalapácsost csinálok behúzó hengerest.

Amit te fel tettél régebben képeket hát elég gagyinak tűnt nekem képek alapján.

Totya is meg osztott egy gyárit azzal szemeztem de utána olvastam drága és fele sem igaz mint amit írnak róla. A héten viszem a vasanyagot az esztergályoshoz, a késeket már gyártják. A többi alkatrész meg rendelés alatt. Amúgy benzines lesz.

Előzmény: zsebacsi88 (10810)
Tomiali Creative Commons License 5 napja 0 0 10812

Kérdeztem a környéken de nem nagyon van felénk tsz. Ami meg van hulladék meg etetik az állatokkal.

zsebacsi88 Creative Commons License 5 napja 0 0 10811

en is bacs megyei vagyok. te merrefele?

zsebacsi88 Creative Commons License 5 napja 0 0 10810

a megfelelo zsebekben időben elhelyezett hazipalinka csodákra képes:)

egyebkent meg van tarka kutya másik, csak utana kell jarni.

milyen daralot epitesz? hogy all a projekt? ha nem tul off itt.

en kaptam kolcsonbe egy kalapacsos keses daralot, de nem voltam tole hasraesve. szaraz nadat probaltam ledaralni vele, de csak ilyen 3-4 centi hosszu vekony szalakra darabolta ossze, ami osszeallt folyton a tartalyban. tobb baj volt vele mint egy normal apritekkal.

raadasul kezi adagolos volt, igen lassu :/ ugyhogy le is tettem rola.

foxi08 Creative Commons License 5 napja 0 0 10809

Szia. Balassagy. környèkèn nem tudsz zserezni mez. gaz. hulladèkot?? Felènk 1000ft/q az ára. Bácsmegye. A nyers fpor szintèn ennyi m3-je. Kemènyfa. Füttőèrtèk nem sok tudom de a nyártól jobb. Fport tudok segíteni beszerezni ha gondolod csak a fuvar lessz a sok. (Szerintem)

Tomiali Creative Commons License 5 napja 0 0 10808

Ezzel az volt a baj, hogy ingyen volt, Ezért hordta el mindenki.

Előzmény: Totya3 (10807)
Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10807

Ajánlottál volna érte 3x többet, úgy is megérte volna és eltettek volna neked annyit, amennyi kell! Ez az előnye, ha felviszik az árát, mindig lesz neked.

Előzmény: Tomiali (10806)
Tomiali Creative Commons License 5 napja 0 0 10806

Én meg úgy jártam, hogy el hordták előlem a fűrészport. Amit tudok szerezni az friss nyárfa de az is korlátozott menyiségben. Háncsos fadarabos fűrészpor van dögivel. De rostálhatatlan. Ezért neki álltam egy darálónak.

Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10805

A források eldugulásával kapcsolatban, olyan olcsón eddig se tudtam beszerezni, mint itt sokan, de aprítékot még mindig olcsóbban lehetne venni, mint gázzal fűteni, már ha eldugulna a fpor forrásom. Végső esetben talán pellettel is éppenhogy olcsóbb lenne, de az már drágának mondható a jelenlegi 7-8ezer/hó-hoz képest, mert olyan 30-40ezer lenne. A mostani gázárral nem számoltam ki, de szerintem azzal olyan 40-60ezer lenne egy hónap nekem a vacak cirkómmal. A drága kazán beszerzése soha nem térülne meg, akkor inkább már pellet. Na de jelenleg nincs ilyen problémám, remélem nem is lesz!

Előzmény: öregrobi (10801)
Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10804

Ha lenne sok papírom, inkább valami darálót építenék. De nincs. :)

Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10803

Szia! Ugyanígy vagyok a pellettel. De tény, hogy sokkal kisebb hely kell nekik! Van ahol ez fontos szempont. Szerencsére nem tud mindenki megfelelő körülményeket teremteni, mert akkor nem lenne elég fűtőanyagunk. A pellet is szorul vissza, mert drága és nem adnak már el nekik bagóért fport. Az olcsóbb - ami így is egy vagyon - agri pelleteket pedig nem lehet bármiben elégetni, gyakorlatilag olyan adagoló kell, mint a miénk, mert sok a hamuja (fűtöttem vele egy hónapot, nem tudja a beígért 18MJ/kg-ot se, a mostani csontszáraz szálló poros fporom, jobb!), azaz nem alternatíva a minőségi pelletre tervezett fejekbe.

Előzmény: pezi84 (10798)
Totya3 Creative Commons License 5 napja 0 0 10802

Szia! Az a vicc, hogy nem kell sokkal több levegő, sőt lehet, hogy nem is kell több. Az elosztást kell jól megoldani. Én 6-8db hőálló saválló acél csövet tervezek beszúrni a levegőjárat falába és a lángba irányítani őket. Ha sok lenne elsőre, akkor lapítok rajtuk, így talán be lehet állítani az ideális arányt. Az is lehet, hogy kicsit szögbe állítom a kilépések irányát, hogy kicsi tornádót keltsen, de lehet, hogy erre nincs szükség. Végül is oda hajthatóak, ahová kell...

öregrobi Creative Commons License 5 napja 0 0 10801

Gondolkodtam a dolgon.Megvalósítható is lenne a ventilátor teljesítmény növelésével.Viszont nem tudom mennyivel növelné meg a szálló pernye mennyiségét.Lehet, hamarabb elrakódnának a táskák, és amit nyernék a réven,elveszne a vámon.Gondoltam arra is hogy a ventit a mostani helyéről felteszem a tűztér ajtóhoz közel,így előmelegített levegőt szívna.Ehhez némi mechanikai alakítás kellene.Ez sem túl bonyolult,a légbevezetőt kell átalakítanom.

Más!Én is kipróbáltam a papírbriketet is.Csináltam egy egyszerű prést,működött is a dolog, de a belefektetett energia és idő nagyon nem volt pariban.Ekkor döntöttem az apríték égető megépítése mellett.Nagyon nem bántam meg.Bár nem tudom biztosítani az éves fűtőanyag mennyiséget fűrészporból,és egyre jobban dugulnak be az egyébb ilyen típusú fűtőanyagok forrásai,még mindíg messze a leghatékonyabb fűtési megoldásnak vélem.Értsd ezt beruházási költség,fűtőanyag ár,kényelem,stb. viszonylatában.

Üdv:Robi

Előzmény: pezi84 (10799)
Dzsudimano Creative Commons License 5 napja 0 0 10800

Szia!Én 2 éve működés közben láttam egy brikettálót az egyik kertész ismerősnél (7 Kw-os motor,5 Kw-os fűtőszál) én is ledöbbentem!Na meg a préseléssel eltöltött rengeteg idő,azonnal letettem róla.Annyi ,hogy normál kazánhoz felhasználható tüzelőt tud az ember gyártani vele.

Előzmény: pezi84 (10798)
pezi84 Creative Commons License 5 napja 0 0 10799

az also ajton keresztul beengedett levego szerintem nem optimalis megoldas, mert a beengedett levego nagy resze a tuzteret huti es nem a langot heviti.

a szekunder lenyege, hogy kozvetlenul a langba szabalyozott mennyisegu - lehetoseg szerint elomelegitett - levegot fujnak, ami nem az anyagot heviti - ezzel a fustgaz fejlodest segiti - hanem csak a meg elegetlen fustgazok egeset segiti elo (kék láng)

inkabb az egofejedbol probalj meg lecsapolni valamennyit es az anyag fole a langba befujni.

Előzmény: öregrobi (10797)
pezi84 Creative Commons License 5 napja 0 0 10798

sziasztok epitok (zsebacsi vagyok)

egy kosza pillanatra atneztem a brikettalosokhoz, szerettem volna otletet lopni toluk, de elborzadtam.

brutalis villamosenergia fogyasztas, 5-11KW os villanymotorok, gazpalackkal meg arammal futott pres csövek, utana honapokig tarto szaritas pl a papirbriketthez.

szamomra ez iszonyat ( feleslegesnek tuno) munka, energia. nem mondok velemenyt rola, mert nem ismerem, hogy eg, megeri-e de elso korben nagyon orulok, hogy apritek egetot terveztem es nem brikettalot:)

öregrobi Creative Commons License 6 napja 0 0 10797

Sziasztok!

Én is megfigyeltem, hogy amikor kinyitom a hamuzó ajtaját, mintha jobban égne.Azt feltételeztem, hogy kevés a ventilátor teljesítménye.De mivel a kimenő füstgáz 180-210Cfok között van,ha növelném a ventilátor teljesítményt,magasabb lenne a kimenő füstgáz hőfoka,és valószínűleg a fűtőanyag fogyasztás is nőne, egyenlőre marad így.Azon agyaltam, hogy esetleg a hamuzó ajtaját valahogy összekötném a huzatszabályzóval.és fordított működéssel,ha nőne a vízhőfok nyitná az ajtót.Na de ez már a jövő zenéje,mert elfogyott a fűrészporom. 

zsebacsi88 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 10796

igen, eddig is kapott 5 fuvokan keresztul kb 5os furattal.

most 6 fuvoka lett es 3as furattal, plusz a fej elejeben keletkezo fustgazt, amikor melegszik az anyag egy kis terelo lappal bevezettem a langba.

sokat dobott a fust csokkentesen.

Előzmény: Totya3 (10795)
Totya3 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 10795

Eddig is adtál, csak most még egy kicsivel többet, vagy hogyan? Én is ezen törpölök, mert ha kicsit megnyitom az ajtót, mintha szebben égne, de ez csalós...

Előzmény: zsebacsi88 (10794)
zsebacsi88 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 10794

adtam hozza meg egy kis szekunder levegot, ugyh igy eg mostanaban az egetom:)

szinte alig latszik a fust.

Totya3 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 10793

Dehogy bánom, sőt, örülök neki!

Előzmény: öregrobi (10792)
öregrobi Creative Commons License 2016.01.31 0 0 10792

:) Irigy vagyok!!Zsákszámra áll a fűrészpor, nálam meg vége a héten az adagolós szezonnak.Amúgy meg gratula hozzá,az ötlet kiváló.Lehet koppintom,ha nem bánod.(remélem a nyáron megszárad a kb2,5m3 40%nedvessségtartalmú anyagom,meg jön hozzá használható is, és lesz mit rostálni :)

Előzmény: Totya3 (10782)
foxi08 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 10791

Köszi. Naggyából èrtem. Balassagy. nekem nagyon messze van. Bács. Megyei vagyok. Nekem csak sima időrelère kapcsolgat amit fixre állítottam ès a mennyisèget frekiváltóval adagolom. Füstöt is mèrem de arra mèg nincs kötve semmi. 

Előzmény: Tomiali (10789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!