Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

peti.olah 1,5 órája Creative Commons License 9602

De sztem a gari ugrik :)

Előzmény: FIDER (9597)
Nono29 1,5 órája Creative Commons License 9601

Szia!

Autómatikus begyújtás:

Dízel autó izzítógyertyát próbáltam, néhány másodperc alatt a fűrészport begyújtja, de figyelni kellene mikor van tűz. Az optikai érzékelő meg hamar elkoszolódik, az izzító gyertyát is ki kell emelni utána a tűzből mert hosszú távon biztos elég. Vagyis nem olyan egyszerű.

Előzmény: zsebacsi88 (9587)
teglascs 4 órája Creative Commons License 9600

...műanyag fogaskerekek...

Előzmény: Totya3 (9599)
Totya3 4 órája Creative Commons License 9599

Szerintem ez nem fogja bírni. Egy elakadás és a motor leég, egyébként se erre van kitalálva. De valóban a próba dönti el, ha be mered vállalni. Az viszont biztos, hogy ide sokkal robosztusabb megoldásokra van szükség. Valószínű maga az áttétel is gyengusz...

teglascs 4 órája Creative Commons License 9598

Teljesen igazad van.

Meg kell próbálni ezzel, és majd az idő eldönti, mennyi bír.

Az biztos, hogy nagy könnyebbség, hogy már egy lassított, növelt nyomatékú kihajtást ad ez a konyhagép. 

FIDER 4 órája Creative Commons License 9597

Két motort vesz az ember akkor is olcsóbb.

nálunk a méhtelepes mindent drágán ad,ha van egyáltalán,használt mosógép motorokat 10e-t.

áttétel meg nincs is,most.

akkor már inkább ez

tamano 6 órája Creative Commons License 9596

Én is néztem régebben, szénkefés motor van benne, nem golyós csapágyas hanem bronz vagy műanyag perselyes.

Előzmény: FIDER (9594)
teglascs 6 órája Creative Commons License 9595

Én úgy gondolom, hogy arra jó lehet, hogy kialakíts és beüzemelj egy ilyen rendszert, de attól tartok (ismerve a mai háztartási gépeket), hogy ez a folyamatos üzemet nem fogja bírni.

Nem az a baj, hogy húsdaráló, hanem az, hogy háztartási - viszont egy ipari húsdaráló min. tízszer ennyibe kerül.

Előzmény: FIDER (9594)
FIDER 7 órája Creative Commons License 9594

Áttételes motornak húsdaráló jó lehet?

Pl ez,900 W

http://olx.hu/hirdetes/uj-orion-elektromos-husdaralo-paradicsom-passzirozo-kolbasztolto-900w-ID2NcJt.html#a721c82b3f

ócsó,új,garis és egyszerüen csatlakoztatható.

Dzsudimano 16 órája Creative Commons License 9593

Szia!Nekem 960l-es tartályhoz laprugóból vágott 16mm széles csíkok vannak bolygatónak,persze csinálhatod úgy is mint a Biottomatnál van merev bolygatókarok melyek húzórugó ellenében csuklósan elhajlanak ( a képeken jól látszik)!

Előzmény: shark9 (9592)
shark9 18 órája Creative Commons License 9592

Sziasztok!

A bolygatóhoz milyen rugót ajánlanátok, apritékhoz? ja és 400l-es tartály, tehát lesz súly bőven

teglascs 29 órája Creative Commons License 9591

Szia, 

én (belepörgetve) végignéztem. Látszik, hogy rengeteg munkája van benne, és hogy egy barkács fenoménnel van dolgunk, de szerintem nagyon túl van gépészkedve a dolog, és emiatt millió hibaforrás keletkezett.

De le a kalappal a jóember előtt, ez egyértelmű. :-)

Előzmény: Gogol69 (9590)
Gogol69 1 napja Creative Commons License 9590

Sziasztok!

Találtam egy érdekes videót.

A pasi nagyon ötletesen oldotta meg az apríték kezelést.

Nézzétek meg, hátha találtok, 1-2 hasznos ötletet.

https://www.youtube.com/watch?v=-d-u1UaaNMs&list=UU93ln-N3FS5HYWB65OeeNug

Sziasztok. 

teglascs 1 napja Creative Commons License 9589

https://www.youtube.com/watch?v=yjDqpusGuao

3:00-nál gyullad be, de nem tudom, vajon mitől...

Az biztos, hogy -gondolom, a befújt levegőnek köszönhetően- nagyon gyorsan lángra kap, és hevesen égni kezd.

Totya3 2 napja Creative Commons License 9588

Nekem mindegy, csak annyi lenne a különbség, hogy nem 6óra alatt fűtenéd fel, hanem 12 és lehet nem égne szét az égőfejed...

zsebacsi88 2 napja Creative Commons License 9587

minden rendszer mas es mas. az en rendszerem eleve fafutesre es pufferre van optimalizalva, mashogy nem is mukodne a padlo/falfutes rendesen. Mivel azok mar eleve alacsony homeresekleten futnak (30-35C) es nehez is szabalyozni oket, foleg, hogy a kazanban 200L viz van, igy nem nagyon latom ertelmet nekiallni a szabalyzas finomitasanak. a keveroszelepek legalacsonyabb homersekleten a szivattyuk ki-be kapcsolasaval a haz szinte tokeletesen hon van tartva egesz szezonban helyisegenkenti "termosztatokkal".

csak erdekessegkeppen: igy nez ki az elmult het padlo feluleti homerseklete. ejfel es reggel 6 kozott "ejszakai uzemmod" van, 1-1.5 fokot engedi lehulni, de egyebkent +/-1 C on belul tartja a homersekletet gyakorlatilag egesz szezonban.

nekem a falfutes korben alfa van, 4W-tal eljarkal. csak a vill. teljesitmeny miatt nem cserelem le en sem a kazankori "nagy" 60as grundfost, viszont nekem a tuzelo van "ingyen".

nem utolso szempont nalam tovabbra is az, hogy teli puffer mellett van 6-8 oram hibajavitasra, ha esetleg szukseges lenne:)

elvegre is meg csak 2 hete megy az egeto szamomra is elfogadhato modon:)

automata gyujtasra van megvalositott otletetek?

Előzmény: Totya3 (9586)
Totya3 2 napja Creative Commons License 9586

Könnyen lehet, hogy eleve túlméretezett a fej, mivel ilyen fűtési módban godnolkodtál, de elég baj, ha 150C-on füstöl a kémény, mert szerintem nem szabadna. Nem kellene semmit csinálnod, csak 150fokot beállítani.

A villamos fogyasztás valóban több lesz és ekkora fogyasztókkal talán számít is valamicskét, de nekem folyamatosan megy 18W+40W. Utóbbi azért, mert nem vettem még egy 18W-os kerigtetőt. Lehetne 5W-osat kapni, de annak ára soha nem térülne meg, pedig a kis körbe talán még 2W is elég lenne. Lényeg, hogy nem vettem észre, hogy ez földhöz vert volna...

Előzmény: zsebacsi88 (9585)
zsebacsi88 2 napja Creative Commons License 9585

igertem mar, hogy csinalok egy probat, hogy alacsonyabb hofokon mennyi a kulonbseg, de tovabbra is az az allaspontom, hogy ebben a nagy tuzteru kazanban a kisebb lang nem hatekony.

szemre nezve is fustol a kemeny, alig melegit es a tuzelo ugyanugy fogy.

raadasul a kazan szivattyu is ugyanugy porog folyamatosan ami mar nem csekely villamos energia fogyasztast eredmenyez. (45W a legkisebb fokozaton), a HMV szivattyu +20W.

ha felrakom az egesterbe, akkor megcsinalom a teszteket.

mas:

csinalt-e mar valaki automata gyújtást?

ha igen, mivel?

a legegyszerűbb otletem egy holegfuvo forro levegojenek bevezetese egy kis csövön.

Előzmény: Totya3 (9584)
Totya3 2 napja Creative Commons License 9584

A spirál azért ég el, mert a tűz nem felette ég. Ennek oka a levegő bejuttatás helye és a magas teljesítményen való működtetés. Ha nem 6 óra alatt tolnád fel a vizeket, hanem hőntartanád, akkor nem égne szét semmi és kevesebb anyag is fogyna. A te megoldásod egyezik a gyáriak egyszerű de robosztus megoldásával. Ott is nagy a küzdelem, hogy minden szétég, ezért oldják meg mindenféle spéci anyaggal a fejet, több kevesebb sikerrel. Nálam minden biliacélból van, nonstop megy és semmi nem ég szét. Ebben az időben 20kg anyagom fogy kb. korábban 12-15kg. A tisztítással rengeteget lehet spórólni szintén. Naponta 3perc alatt letolom azt a keveset egy acél kaparóval, amit élesre köszörültem. Ha egy napig nem tisztítom, képes az 1mm finom szürke hamu 10C-al megemelni a füst hőfokát ugyanakkora víz hőfoknál, ami nálam 8-10% veszteségnövekedést okoz, miután a füst hőfokom 100..130C körül mozog.

Előzmény: pezi84 (9583)
pezi84 2 napja Creative Commons License 9583

Urak!

szuksegem lenne a kovetkezo alkatreszekre:

2db kupos fogaskerek derékszög hajtáshoz, kb 8-10cm atmeroju. minel nagyobb a fog melyseg annal jobb!

vagy ha van otletetek, hogy oldjam meg a bolygato es a felso csiga hajtasat egy tengelyrol arra is vevo vagyok:)

valamint valamilyen rovid vezermulancra a hozzavalo fogaskerekekkel, skoda pl.

nem porosodik valakinel?

koszonom!

ime egy kep a tegnapi naprol. Kb ennyi idobe telik felfuteni a 900L puffert ill. 240L HMV-t 30->60C-ra 250C fustgaz mellett. Ez mellett meg a lakas hoveszteseget is fedezte, de az mondjuk nem sok.

Az elmult 1-2 het tapasztalata az, hogy kb 3-4 naponta illik kitakaritani a fejet es a kazant is, kb ennyi ido alatt eleg sok lerakodas keletkezik. Sajnos a spiral vege, ami belelog a tuzterbe megint tul sok hot kapott, ennek oka valoszinuleg az, hogy a levegofuratok a fej elejeben is vannak es ott nem sok anyag takarja a csigat.

Ezt tegnap azzal probaltam orvosolni, hogy kb 8as anyagbol hegesztettem fel leveleket a spiral helyere. Ez lathatoan jobban birja, mert a tengely tobbi reszen is ez volt es nincs rajta gorbules, serules..

ezt leszamitva tenyleg csak a tartalyt kell feltoltenem anyaggal, 3-4 napig siman megy egyhuzamban a rendszer. automatikusan bekapcsol, ha a puffer vagy a HMV leurul, es akar 10 oran at is kepes tuztartasban lenni, utana azonnal begyullad levegore.

tuztartason 15percenkent adagol 1mp-et. minimalis mennyiseg.

meg egy negativum, de ez valoszinuleg a szotyi miatt van: a rostelyra lerakodott valami kormos egestermek, gyanitom, hogy a nagy olajtartalom miatt. ezmiatt el kell gondolkodjak a fej tuzterbe valo athelyezesen. illetve megprobalom leegetni mondjuk fureszporral, hatha segit.

csikarc 4 napja Creative Commons License 9582

Sziasztok . Nem tudom érdekel-e valakit egy 6 méteres csigalevél ? 12X4.5 mm-es lapos rugóacélból készült és a külső átmérője 62 mm valamint kb. 40 mm a menetemelkedése . (1000 Ft/m)

Totya3 4 napja Creative Commons License 9581

Én is szeretném kicserélni a csigát, de nem nagyon akaródzik addig, amíg fport tudok szerezni. Pedig azzal is könnyebb lenne, mert csak a nagyon nagy darabokat kéne kiszitálni, azt meg egy ráccsal is lehetne nagyon könnyen és gyorsan. Nyáron nekiállok!

Előzmény: sevjo (9578)
jocijocó 4 napja Creative Commons License 9580

Szia 

Kíváncsi vagyok lesz e problémád. Még most is a mosógép csapágy van berakva ?

Előzmény: sevjo (9578)
pezi84 5 napja Creative Commons License 9579

reggelt

zsebacsi88 alneven ismet:)

elkezdtem a masodik egetot epiteni. be kell vallanom, igy, hogy a mereteket nem most kell kitalaljam csak lemasolni az elsot jelentosen gyorsabban haladok:) ha lesz egy kis idom vmelyik este dobok fel kepeket es mereteket

a multkori rendelesbol azonban maradt 2 hőelemem

K-jelű, 1.5M hosszu, 800Cig mér. az egyik bontatlan csomagolású, a másikat csak kiprobaltam.

tovabbi info a hirdetesben

http://olx.hu/hirdetes/k-jelu-hoelem-ID2OyL7.html

sevjo 5 napja Creative Commons License 9578

Sziasztok!

Azt hiszem már valamikor leírtam, hogy én 120W-os 90-es fordulatú motorokat használtam a spirálhoz és a bolygatóhoz is. Jól is működöt fűrészporral, napraforgóhéjjal és G30-as aprítékkal is. Sajnos egyre nagyobb darabos az apríték amihez jó áron hozzájutok, azt hiszem raktam fel erről is képet, vannak benne 10 cm-es darabok is. Emiatt lecseréltem a spirál motorját egy 250W-os 46-os fordulatúra és spirált is kicseréltem rugóacélból készültre. Néha hallani, hogy recseg-ropog de eddig még nem volt elakadás. Bízom benne, hogy ezután sem lesz, nem szeretném rostálgatni az aprítékot. A bolygatásnál maradt a régi motor.

Totya3 6 napja Creative Commons License 9577

A tök jó, csak beletolsz egy 6szögű rudat, amire bármit lehet hegeszteni. Persze nem tudom, milyen hajtóműre kell csatlakoznod. Vagy ez már hajtóművel egybeépített motor és a hajtómű a belső 6szöges kihajtású?

Szotyit könnyű tekergetni, ha nincs benne mag. A léhát már nem annyira. A fpor tud meglepit okozni, mert tömörödik.

Előzmény: zsebacsi88 (9575)
Dzsudimano 6 napja Creative Commons License 9576

Csőtengelyes?Az enyém is olyan...A hajtómű külső része hatszögű?Vagy esetleg a csőtengely?

Előzmény: zsebacsi88 (9575)
zsebacsi88 6 napja Creative Commons License 9575

meglatjuk..

mar itt van a motor. elvileg az uj csiga kb 10-15 centivel rovidebb lesz. Ez mar a tuzterbe fog bemenni, oldalrol ki lesz vagva a lebenyi kazan.

ha kicsi, akkor lesz egy elado motorom:) fureszporhoz meg szotyihoz szerintem biztosan eleg lesz.

ami furcsa, hogy ilyen belso "foglalatos" 6szogu hajtasa van, oda kell majd valami tengelyt csinaltassak.

Előzmény: Totya3 (9573)
MrFairlane 6 napja Creative Commons License 9574

Köszönöm.

Előzmény: zsebacsi88 (9572)
Totya3 2014.11.20 Creative Commons License 9573

Kevésnek érzem, de nem tudom...

Előzmény: pezi84 (9571)