Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41455

És végül az (ál)-Harco jércék. kb 5-6 hetes jércék, Harco tojásból kelt utódok.
Tehát nem az árult hibridek,hanem azok tojásából kelt tovább szaporított utódok. Már együtt a nagy tyúklokkal.
A kendermagosak kakasok, a vöröses-barnák tyúkok.
Remélem senkit sem zavar, hogy ma ilyen sok dolgot tettem fel, most majd egy darabig idő hiányában valószínűleg úgy sem ,

vagy csak ritkábban jelentkezek majd.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41454

Amrock-csapat. Nem is tudom kb.3 hetes csibék, azt hiszem.
Még külön zárva a kinti elkülönített csibe nevelőben.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41453

Ő a selyem tyúkom, és most már nagyon örülök neki hogy itt van. Most második éve hopgy itt van. Első évben nem kotlott, sőt-
róla azt is hittem hogy kakas... De most második évben tavasz óta csak a tojásokon ül.
Jó kis kotlógép lesz belőle, igaz csak 4-5 tojás fér alá. Viszont egész évben tavasztól őszik kotlósként üzemel.
Most kelt 3-4 tojást elkülönítve próbaképpen. Ezek a kis selymek olyan kitartóak a kotlásban, hogy fel kell
írnimikor került alá a tojás, mert képesek a záp tojáson is tovább ülni, ha nem kelne ki.
Nagyon gazdaságos, kis teste révén alig-alig eszik. Igaz tojni is csak télen tojik, mivel egész nyáron költ.
Ajánlani tudom mindenkinekakinek nincs kotlósa, és megelégszik 4-5 tojás keltetésével szériánként.
könnyű a tojását a többi tyúkétól elszelektálni, mivel kisebb tojásokat tojik. Ha viszont selyem kakasunk is van, akkor
érdemes elkülöníteni őt még vegyes tojások gyűjtése esetén is. Mert szép a selyemtyúk, de kék ahúsa a vére és a csontja is.
És egy idő után az egész csapatunk ha keverék ilyen lehet, mert ez a kék hússzín gén elnyomja, erősebb a megszokottnál.
És ezt a kék színű húst nem mindenki szereti. De ez a tyúk nagyon szép és hasznos, keveset eszik, gazdaságos:
szépségéért és bármikor beüzemelhető kotlós mivoltáért egy pár minden nagyobb tyúkudvarban elfér, ahol szelektálva tudjuk
gyűjteni a tojásokat. Jövőre már ő lesz a keltetőgépem, mert 2 széria 5 db-os keltetés jövőre nekem simán elég lesz.
Eredetileg is így terveztem pár éve, de tavaly még nem kotlott, így az idei keltetéseket nem vele terveztem hanem a géppel.
Ő most üli majd végig az első teljes próbakeltetését, és majd meglátjuk milyen anyuka is lesz..
És ő Omosimamának köszönhetően leht nálunk, amiért hálás is vagyok neki.

 

 

 

Ő a splash színű (ausztralorp) tyúk. Kifejezetten Omosi mama kedvéért válogattam bele most őt.
A splash szín világos de nem teljesen fehér,hanem a fehérnek  egy (koszos?) szürkés árnyalata, és azonkis szabálytalan szürke
foltok vannak, mintha "sárral lefröcskölték volna..." Ő nagyon félénk, sosem jön közel, bizalmatlan.
Emiatt ritkán tudom lencsevégre kapni. Valószínűleg ezért is él még.... Márminthogy tavaly csak a fekete és kék(esszürke) színű
ausztralorpokat akartam megtartani, a splash színűeket kivágni. De ezt a példányt soha nemtudtuk elkapni. A képeken nem látszik, meg tereptárgyakkal kerítésrészekkel tagolt is, de a teljes tyúkudvar nálunk több mint 1000 nm.
Szóval kedves Omosi mama: ilyen a splash színű tyúk.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41452

Rhode Island Red kiscsibék, Ladybee-től kapott tojásokból. (Ez úton is köszönet érte.)
Pár napja keltek ki, nagyon meg vannak szeppenve, és szét is szóródtak.Ők még a pincében lévő csibe-előnevelőben vannak, és
bár az infralámpát lekapcsoltam, itt elég kevés a fény, nem olyan jók szoktak lenni a képek.(Legközelebb lehet
összefogdosom és egy ládában kiviszem őket fotózni, mert így nem igazán adja vissza a fénykép, hogy milyen kis cuki
szőrgombócok is ők. Kikeléskor még teljesen sárgák voltak, de most pár naposan már egy kis vöröses árnyalat kezd lenni a tollszínükben.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41451

Ma csak du megyek dolgozni, ezért szánok rá időt, felteszek pár képet.Hiszen idén már lement 3 keltetésem is, és képeket talán
még fel sem raktam... Ők első lépcsőben az ezüst-wyandotten tyúkok,de más keverék tyúkok és fekete meg kék ausztralorpok

is vannak közöttük. Az ausztralorpok innen a fórumról, Messzi 67 és Henrik fórumtársunk csapatától valóak vegyesen.
Az ezüst-wyandottenek pedig válogatott fajtatenyésztőtöl, de az ő nevére már most (a tenyésztőére) nem emlékezem.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41450

Ui: mostanában a két régi kakas nagyon legénykedik, odarohan, védelmezi, ha egy tyúk rikácsolni kezd.

És eléggé fenyegetően is viselkednek. Még akkor is, ha csak leszedek a tojóládáról 1 tyúkot, és az méltatlankodva rikácsolni kezd.

Valamit ki kell majd találnom rájuk. Eddig vagy két éve állandóan harcoltak egymással , de most szövetségre léptek.

Valamit kezdenek kell majd velük, mert megnehezíthetik majd a tyúkok befogását, és a gyerekeket meg is támadhatják majd akkor.

De a két kakast nem akarom levágni.

Eddig ha egy kakas agresszívvá vált simán levágtam. De most nem tehetem, mert ők az alfa kakasok, a fajta hím génforrásai.

Ráadásul sok közül válogattam ki őket is, nem fogom lecserélni ezeket a nagyszerű példányokat egy kevésbé jóra, csak amiatt mert

szelíd vagy esetleg agresszív.

Előzmény: Törölt nick (41449)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.06 0 0 41449

Üdvözlet.

A (vágásra kiszemelt) tyúkok összefogása nálam a nagy szabad terület és a tereptárgyak  miatt nem egyszerű.

Igazi erőnléti próba az embernek.

-Első próbálkozás: finom falatok. ilyenkor mind odasereglenek, és 1-2 db megfogható.

Sajnos több nem, mert a tyúkjaim ravaszok, rájönnek hogy mi történik (a nagy rikácsolásra) és emiatt 3-4 napig

ez a módszer nem működik újra (bizalmatlanok lesznek és nem jönnek a finom falatokért sem).

-Második próbálkozás: este leszedni a cseresznyefáról őket. Ez működik is, de sajnos csak az alsó ágakon alvókat

érem el, és tuti nem ők lettek kinézve vágásra.... (Hiszen nem mindegy melyiket vágjuk le, fajta,  kor, szépség, és tojásszám alapján is szelektálok.)

(Az elmúlt években elég sok keltetést csináltam, és csak a legjobbakra szelektáltam ki őket.  Így szerintem nagyon jó állományom van: egészségesek, szépek és jól is tojnak, igaz kotlanak is sajnos sokszor, de a jövő nyárra már többségében olyan fajtáim lesznek, akik soha sem vagy csak ritkán kotlanak majd.) /Egy-két kotlós tipust tartok meg majd csak./

Akik az ólban alszanak, közülük könnyű begyűjteni.

-Harmadik próbálkozás: Felküldöm a gyerekeket egy nagy horgászhálóval, és addig kergetik a tyúkokat, amíg befogják a megfelelőt.

Ez néha hosszú ideig is eltart, és kell az én segítségem is sajnos többnyire, mert az ő kezükből általában ki tud ugrani a már befogott tyúk is.

 

De mostanában, már több mint egy fél éve nem volt vágás.

Most lesz hamarosan, a négy jércekakast levágjuk majd, de őket még könnyű befogni.

Viszont ősztől nagy tyúkvágások lesznek, mert az állomány csaknem vagy több is mint a felét lecserélem majd.

Vagy 15 régi tyúk levágása biztosan bejön ősszel, plussz még az új jércék közül a kakasok nagy része...

Az új tyúkjelöltek már megvannak (háznál vannak), csak meg kell várni míg megnőnek, illetve amíg tojni kezdenek majd.

Egy tyúk befogása itt néha olyan mutatvány, ami felér egy cooper-tesztel, sőt.

Folyamatosan gondolkodom, hogyan lehetne kényelmesen, egyszerűen, (és ha lehetne akkor állatbarát módon is -lehet egyáltalán?-)

befogni a levágásra ítéltetett tyúkokat, remélem őszig valami jobb módszert kitalálok...

Előzmény: Zsoltialeveli') (41448)
Zsoltialeveli') Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41448

Szia!

 

  Írtam neked a számszeresre,csak érdeklődöm hogy silerül-e 'megfogni' a baromfikat..Vagy hogy milyen módszer lett a befutó?

Előzmény: Törölt nick (41447)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41447

Nekem jó hír, a  Harco-knak ez viszont nem teljesen: így már biztosan tudom hogy

négy jércekakas van közöttük, akik hamarosan kakaspörkölthént végzik...

:-) 

Előzmény: Ladybee (41445)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41446

Ez egy másik csapat, már 6 hete kikelt másodikgenerációs nem, hibrid Harco-utódok.

Nem tőled vannak, hanem más valakitől.

A te általad adott tojásokból minden csibe egyforma, minden rendben van.

Nincs közöttük "odakeveredett" másik tojás.

:-)

 

Tőled nem harco-t, hanem Rhode island Red típust kaptam.

De náluk (szerintem) ilyen kis korban még nem különböztethető meg a nemiség külső

jegyek alapján.

Előzmény: Ladybee (41445)
Ladybee Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41445

Igen, már napos korban látszik, amelyiknek fehér pötty van a fején, az kakas lesz. Az a fehér véletlenül keveredett a tojások közé, Leghorn fajta. Néha belebonyolódom a tojásgyűjtésbe..:-)

 

Előzmény: Törölt nick (41444)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41444

A haeco szín szerint válogatható? Az nagyon jó. Az óriási előny.

Gondolom a kendermagos a kakas, a barna a tyúk.

Igaz?

De van eg fehér ( kisebb korban sárga) is. És ő milyen lehet?

No ma már érdemes volt felnéznem ide.

:-)

Előzmény: Ladybee (41433)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41443

Mindenkinek grazulálok a gyönyörű pipikhez és a szép kelési arányhoz!

sanyi27 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41442

- Napos korban Marek féle betegség ellen (NOBIVAC MAREK THV) <--- oltóanyag

- 1 hetesen gumboro ellen (CEVAC GUMBO) <--- itatós

- Vagy napos korban kombinált marek és gumboro ellen (Vaxxitek HVT+IBD) <--- oltóanyag

- 2 hetesen baromfipestis ellen (CEVAC  VITAPEST L) <--- be kell permetezni a csirkéket, jusson a szemükbe

- 3 hetesen gumboro elleni ismétlés

- 1 hónaposan pestis elleni ismétlés

Előzmény: Réti-pipi-tér (41440)
TazazTibi Creative Commons License 2016.06.05 0 0 41441

Gratulációm! Szépek,és jó lett a keltetési arány is...

Előzmény: Ladybee (41439)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41440

Pedig az igazi kérdés ez volt :

Szóval mit kellene feliratni, kiváltani, megitatni a csibékkel  ?

Előzmény: Ladybee (41438)
Ladybee Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41439

Közel 90 %-ban keltek a lakenfeldiek, wyandottek, vegyesek !      

Ladybee Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41438

Pedig érthetően leírta. 100 csibét nem érdemes vakci

názni, az ára miatt.

Előzmény: Réti-pipi-tér (41437)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41437

Hmmm, írásodtól nem lettem okosabb

Előzmény: TZSB1967 (41430)
TazazTibi Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41436

Jól el van a 2 generáció így együtt :)

Előzmény: gyurika.1968 (41434)
TazazTibi Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41435

Na lényeg Sanyi alakul minden szépen...gratulációm! "Aztándék" az infrát ne felejtsd ám lekapcsolni fotózás közben vagy előtt :D várjuk a képeket! (majd)

Előzmény: Törölt nick (41431)
gyurika.1968 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 41434

Nőnek mint a gombák :)

Ladybee Creative Commons License 2016.06.03 0 0 41433

Ennek örülök. Nálam ma kezdték a kelést a Lakenfeldiek és a Wyandottek. Szerencsére szín alapján jól elkülöníthetők. Harco kakasom van vagy 50 db., a jércéket leválasztottam , szerencsére azok is szín alapján válogathatók.

Előzmény: Törölt nick (41431)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 41432

Nagyon örülök a sikerednek Sanyi! Csak nőjenek is szép nagyra és hadd legyen egy jó kis egészséges csapatod! Látod, a kezdeti negatív dolgok után, most minden rendeződik. :)

Előzmény: Törölt nick (41431)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 41431

Kikeltek a Rhode Island Red csibék!

Nagyon szépek!

És sárgák! Azt hittem csibe korban is vöröses-barnák lesznek.

Nyolc szép és egészsége kiscsibe csipog lent a pincében, a csibenevelőben!

Nagyon ügyesek voltak, kb. 24 óra leforgása alatt mindegyikük saját magától kibújt a tojásból.

Jó kis alapcsapat lesz. Nagyon cuki igazi kis klasszikus sárga kiscsibék, mintha egy gyermekmesekönyvből léptek volna ki.

A napokban már tényleg csinálok képeket, mert ezekkel idén nagyon elmaradtam....

A Harco-utód csapat már csaknem jércekorú. Most lettek kiengedve már a nagy tyúkokhoz.

Hát őket még megritkítom majd azért, mert tőlük kakast nem tartok meg.

De meg kell várni amíg egyértelműen meglátszódik ki a tyúk, ki a kakas.

Az Amrock csapat most kb 3 hetes nagyon szép kis banda, ők is most kerültek ki a szabad levegőre (már fűtés nélkül)

a kinti lekerített utónevelő részbe. Még ismerkednek a hellyel, de jól vannak.

A Rhode Island Red naposcsibe csapat pedig lekerült az ő helyükre a pincébe, a csibenevelő részbe.

Hát részint ezek az áttelepítések miatt, részint meg mert dolgozom most hét végén is, megint elég kevés az időm.

De megéri a fáradtságot.

 

És Ladybee-nek köszönöm a gyors segítséget, hogy most már nekem is lehet ilyen kis csapatom!

TZSB1967 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 41430

Pontosan azt kell tenned, amit az utolsó mondatodban leírtál, de nagy valószínűséggel nem fogsz találni senkit, aki beszáll a buliba:(

Ezek az oltások többezres csibeszámhoz vannak kiszerelve, a topik olvasói közül nem hiszem, hogy bármelyikünk is használná őket az áruk, illetve a fentebb leírtak miatt.

De próba cseresznye...úgyis most érik:)

Előzmény: Réti-pipi-tér (41429)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.06.02 0 0 41429

Szeretném a kikelt csibéket mindenféle megelőzhető betegség ellen beoltani, vakcinázni.

 

Hogyan megy ez ? Itt pestországban kérdeztem az állatorvost, de kb. még tyúkot sem láttak, csak dúsgazdag kutya meg macska buzikat és kb. én mondjam meg nekik, hogy mit akarok feliratni... :)

 

Szóval mit kellene feliratni, kiváltani, megitatni a csibékkel  ?

Gondolom a nagyobb mennyiség olcsóbb/db így esetleg keresek partner(eke)t közös vásárlásra és aztán elosztjuk egymás között.

 

köszi

 

TazazTibi Creative Commons License 2016.06.01 0 0 41428

Az itáliai csibe annyira egyedi,hogy csak "rosszindulatból" lehet összekeverni más fajjal...véletlenül nem :) ha lesz 1 kakas 1 tyúk belőle,külön tartva tudsz majd 1 induló kis alapcsapatot létrehozni,ha bővül majd a csapat meg kakas cserével, létre lehet hozni egy jó kis állományt...de hát a jövő az mindig olyan "képlékeny"bármerre alakulhat...

Előzmény: Victor1988 (41427)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 41427

Hát szóval most így jártam. :) Az már mindegy is, hogy szándékosan adta-e el így őket vagy ő is összekeverte, de tán lesz ennyiből kakas is meg tyúk is, aztán jövőre ha élünk, tovább lehet tenyészteni abból a néhány egyedből.

Előzmény: TazazTibi (41426)
TazazTibi Creative Commons License 2016.06.01 0 0 41426

:D  Azon a kettőn kívül max annyi köze van a többinek az itáliaiakhoz...hogy mellettük álltak...semmi több...még csak keverék itáliainak sem mondhatók...mert a keverékek is olyan kis csíkosak,mint a képeden a 2 db csíkos itáliai...

Az élet tanuló lecke...(is)

Biztos többet nem akar majd eladni..azért csinálja ezt...én azért adom az igaziakat,mert aki már rendelt régebben ,az újra rendelt tőlem...van aki az idén már másodszor...mindenki másképp csinálja...sőt aki brahmát vett a múltkor,ma felhívott keltessek neki itáliait is...ő már az idén kétszer rendelt brahmát tőlem,és most harmadszorra rendeli az itáliait...akkor hosszú távon melyik szisztéma is a befutó???De én azt mondom a selejtje úgy is elhúlllik...pontosan a kapzsisága miatt...mert ott állat szeretet nincsen...meg ember tisztelet sem...

Előzmény: Victor1988 (41425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!