Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36665

Igen tisztelt TTT Rendezők, a tombola kérdés válasza :      " Ha feldobják fehér

                                                                                              Ha leesik sárga.     ( mi az ? )

 

                                                                                              Ha feldobják fehér

                                                                                              Ha leesik sárga.     ( ki az ?  )..."

 

  A lányokra is gondolva...   ,-)))

Előzmény: ez-Ben (36660)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36664

.Ritukának cuppanos !..mivel velünk is voltál  ,-))
vidám estvénkben és dalolásunkban osztoztál
cuppantással háláljuk a sok jót... mit szívből kívántál
valamint  az ajándékot: A 9 évest ! és tortát, amit magaddal hoztál
gondolj vissza mindig vidáman erre az estvére
talán ezért született ezt a pár sor emlékbe !                                                                                                üdv.   Nekem az első kisunokám lesz hamarosan 1 éves.     :-)) 

Előzmény: rituka77 (36654)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36663

Végezetül pedig egy igaz, de gaz történetet mesélnék el, szintén a nagyapák-nagyanyák korából:

Akkoriban jött divatba a mozi, amit felénk az idősek egyszerűen csak muzinak neveztek. A cukorárus Maris néni persze minden ilyen alkalomnak örült, mert ugye nem volt rest beülni a muziba, már csak azért is, hogy értékesítse az édes, szopogatnivaló portékáját.

A moziban kecskelábú székek álltak még akkor, szépen egymás mögé rendezve, hosszú sort alkotva. A nagyapáék tudták, hogy melyik széken szokott ülni ez a bizonyos Maris néni, noha volt némi kockázat is a dologban, mert kevés eséllyel ugyan, de előfordulhatott volna, hogy nem az öregasszony ül oda. No azért próba-szerencse: a nagyapáék kicsavarták a szék egyik hátsó lábát. Hiba nem csúszott a receptbe, mert a Maris néni mégiscsak ott foglalt helyet, mégpedig éppen az előttük lévő sorban. Amint elkezdődött a muzi, odaszól az öregasszonynak az egyikük:

-Maris néni, adjon má hátra egy cukrot.

Maris néni készséggel hátra is fordult, ám a mozdulattól a szék is elvesztette ám az egyensúlyt és felborult. A cukor szanaszét, a Maris néni meg bekiabált:

-Álljon meg a mudi, van itt elég muli! (Sejpített az öregasszony).

:)

MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36662

  Jobbúlást kivánunk ,panaszai szünjenek !

  közösen mullatuk a mai estvét.. :
  nem is órdibáltuk tele a fájósfüled, így marad egy szép emlék
  csekélység ez csupán ,fogadd ezt az  apróságot
  így örizd-meg szívedben a mai vidámságot..       :-)))

Előzmény: kemorgo (36648)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36661

:-)) Dehogyis, botránkoztattál !!...inkább jór vigyorogtam !  xDDD  (nekünk már 'itten').. tollas a hátunk ,kérem. üdv.

Előzmény: Victor88 (36657)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36660

 

 :)) Kedves Főrendező úr ! ( ifj. TatazTibi !:)

 

     Éppen 14 órája, hogy megverted a dobot, mellyel kezdetét vette a mai ünnepség.

 

                  Áldozatos, példamutató tevékenységed elismeréseként :

 

   " A Tollas lovagrend örökös ceremónia mestere " kitüntető címet érdemelted ki.

 

                             Tyúktársi üdvözlettel : TTT szervező bizottsága

 

                                                                                A kiadmány hiteléül: ez-Ben s.k.

 

      ( A gratuláció mellé még egy hitelesített pohár "Tiboráldást" is foganatosítva !:)

 

Előzmény: TazazTibi (36630)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36659

No ehhez hasonlót ismerek én is. Azt ugyan nem tudom, hogy mennyire igaz az eset, de még a nagymamám idejéből való:

Megy a lány az utcán és fingik egyet, mire azt mondja: dutty. Megy tovább, megint fingik egyet, erre azt mondja: verdutty. Kicsit később hátranéz és meglátja, hogy jön a legény utána.

-Hát te mióta jössz utánam?

-A duttytól a verduttyig. :)

Előzmény: TazazTibi (36655)
MG Petimester Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36658

Kedbes Tóni bátyám, köszönjük ,hogy eljöttél.

 

szüli-napunkon'Részedre' is küldünk.. egy mulatós jó estét
öröm és egyész-ség járja át ma minden ittlévő kis testét..
a Te jó kedved is boldogság lesz látnunk..
koccintunk, hogy eljöttél... mert bizony nagyon is vártunk
múzsika is lesz..( Tibi által!) , táncpartnerod is akadsz..kivel lesz mit inni !!
karonfigva fogunk majd téged is ... reggel  hazavinni  :-))
a téli csizmádat le kell ma keményen táncolnod
így nem köll majda homlokodat sem...pl. ráncolnod !!
petrezselymet árúló megjelenteket ne is kelljen ma látnunk...
pontosabban erről majd két koccintás között, ...néhány szót még váltunk     :-)))  Szív. üdv.gyere máskor is .

Előzmény: Tóni bácsi (36637)
Victor88 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36657

Én is szeretnék egy kis jókedvcsináló történettel hozzájárulni az ünnepi, vidám hangulathoz: Sokat hallgattam Kabos László kabaréit és sok történet maradt meg az emlékezetemben. Igaz, van több is, de mind közül a Kovács bácsi története számomra a legérdekesebb.

Íme az öregúr problémája, amivel felkeresi az orvost és végül sikerül is megoldani a kérdéses egészségügyi gondot:

Kovács bácsi egy nap beállít a körzeti orvoshoz:

-Jó napot kívánok doktor úr!

-Jó napot, Kovács bácsi, maga az?

-Én vagyok.

-Ó, de régen láttam.

-Há inkább járok a lányokhó, mind magáhó.

-Hát akkor mámma minek jött ide?

-Nem vagyok kanos.

-Na... És mi az effektív panasza?

-Jaj, van! Van dögivel... Minden nap nézem ezt a nyomorult TV híradót. Látom a sok robbantást, merényletet, szedik a túszokat, piszkóják a tüntetőket. Aztán amikor meglátom azt a csókos szájú arafatot azzal a pepita kendővel a fején, olyan ideges leszek, hogy bepisálok.

-Ne beszéljen.

-Nem beszélek, pisálok.

Azt mondja a doktor: mindent rendbehozunk, csinálunk egy kúrát; elment így, két hét múlva megjelent úgy pöckössen.

-Jó napot, doktor úr, megismer-e?

-Há persze, maga a Kovács bácsi.

-Háát, hiába tanult ember, jó a memuárja. Mit szól hozzám doktor úr, szinte ki vagyok herélve, vagy cserélve no. Áldom a kezét, kiváló a nyugtató, amit adott!

-Na Kovács bácsi, akkor már nem pisil be a TV híradónál?

-Bepisálok, de most már nem érdekel!

Hát, ez lenne az a történet. Remélem, nem botránkoztattam meg senkit. :)

TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36656

Egészségedre az a "pezsegő" jöjjön ki belőled :) csak ne ott ahol bement :)szokták  mondani volt...

 

Isten éltesse a kis 9 éveseidet!

Előzmény: rituka77 (36654)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36655

 

 

   Ez kemény...mekkorát nevettem...hogy ne csak ünnepeljünk,hanem nevessünk is egyet :)

 

De sógorom révén valós történettel is szolgálhatok: meséli egyszer,a cégépületben 3. emeleten a karbantartói részlegről  megy le munka után beszáll a liftbe..."elszólta magát" egyedül lévén a liftben rottyantott egy nagyot :D másodikon megáll a lift,3 irodista nő beszáll néznek rá furán...azt mondta B...meg azt hittem a pofámról leég a bőr mire leértünk a földszintre :XD

Előzmény: ez-Ben (36653)
rituka77 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36654

Sziasztok. Nem tüntem el,csak egy kicsit. Igazán jó volt olvasni az elsö helyet,ennek örömére pezsgöt bontottam.! Csak ti maradtatok ki belöle. De a tyúkok aztis nagyon szeretik...!!!😃😃hát ugy látom ez a hét mindenképpen tortáról szól és nem csak a forumon van születésnap . Az én kicsike Ikreim is szülinaposok lettek. 9 évesek.! Tehát tortából van elég.😃😃 

Sok Születésnapot még és sok sok hozzászolást és mosolyt,és jókedvet kivánok a Forum minden tagjának.  

Előzmény: ez-Ben (36647)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36653

 

 :)) Kérlek szépen...a randevúkon a hölgyek megszokták várakoztatni-legalábbis az én időmben- a krapekokat. Visszafiatalodtunk.

   Persze a képed ellenállhatatlan vonzerővel bír, mint hajdan Roger Moore a moziplakátokon. Este 7-ig megtelik a nézőtér. ( ez biztos !:)

Előzmény: TazazTibi (36650)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36652

Tééééazaz nem bácsi...ámbátor az évek múlnak de fő a jókedv meg a muzsika :) aztánék fiatal(os) marad a "zember"

 

Ittenék alább bátorkodom jómagam "kitenni" a köz(véleménynek) éppen az egyik "muzsikos szerszámommal" :)

 

Aztánék mikor a vodka a fejembe száll :) című náááóóta ha megy...

 

 

na akkor a család full hangerőn TV-zik :D

 

Előzmény: ez-Ben (36649)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36651

Egészségedre azt a páleszt...meg  a tortát is fogyaszd egészséggel ittenék!!

Há mondok én vala ,hogy fő a vidámság...ittenék az egész társaságnak:)

Előzmény: Victor88 (36646)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36650

Ez mind szép és jó...na de hol vannak a nőőői tagok... nem hiszem,hogy a szeder pálesz rövid látást okozna... :)

Na mindjárt körül kukkantok a távcsővel...

 

 

vagy kecske fejésen vannak :)

Előzmény: ez-Ben (36649)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36649

 

 ::) Köszöntelek és gratulálok !

 

 Két tojás, azaz (nem Tazaz:) egy kő esett le a szívemről. Ebben az örömittas hangulatban, már összekevertem Tóni bácsit, Tibi bácsival. A Tollas rádiót a Tincses rádióval...már csak azért drukkoltam, hogy az arany tojásokat össze ne keverjem ... De most már újjjjjé ! 

   ( A tortaszeletem, a tiszteletem is a Tiéd !:)

 

 

Előzmény: kemorgo (36648)
kemorgo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36648

Nu, akkor, hogy elkeljen az aranytojás :D

Inni inkább valami alkoholmenteset kérek, felajánlom az én adagomat az utánam jövőnek :( Sajnos, második sorozat antibibin vagyok, és még most sem hallok a két fülemre. Még szerencse, hogy a születésnapi parti nem elengedhetetlen kelléke a hallás, elég, ha írni-olvasni tudok :D

Még száz esztendőt a tisztelt ünnepeltnek, és további baráti hangulatot! 

Isten éltessen bennünket is!

Előzmény: ez-Ben (36647)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36647

 

 :)) A Tincses rádió hírei.

 

 Még mindig nem kelt el, az ajándékba szánt két aranytojás. Tudtuk meg a TTT szervező bizottságától...

 

...ugyanakkor rendkivűl sikeres volt a közös tortagyertya fújás, mert nemcsak a gyertyalángot, de még a gyertyákat is elfújták ! Egységben a szufla. 

 

 

...Néprajzi szakértőnk Tollas bácsi fikhívta figyelmünket : a régi hiedelmek szerint, a csütörtöki vigasság nagymértékben tompítja a pénteki negatív kisugárzást. Különösen aktuális ez ma, hiszen holnap péntek és 13. ( szerk. megj.)

 

...időjárásunk szerencsére hasonlóan derűs, mint a fórumunk. Ezzel az örömteli hírrel zárjuk híradásunkat...

 

 

 

 

Victor88 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36646

Isten éltesse a jókedvű társaságot! Legyen még sokáig ilyen mozgalmas, összetartó ez a fórum-részleg!

A tortából ugye jut majd nekem is? :)

A pálinkát nem is kérdem, csak felhörpintem! :)

Előzmény: TazazTibi (36644)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36645

Köszi! :-)))

 

De Isten ments az erkélyről ismételten szemlélődni, egyszer már benézegettem egy ilyen jércét '72-ben, aki kisebb-(egyre)nagyobb szünetekkel azóta is a tojásaimon ül. :-)))))))))) Ez az egy "benézés" elég volt eddigi életem során, ami meg hátra van.... na ahhoz már végképp nem kell még egy. :-)))

Előzmény: TazazTibi (36639)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36644

Na nem ittam még eleget a torta meg lemaradt :D "Ehun vane"

Előzmény: TazazTibi (36643)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36643

Óóóóó... köszönöm azt az 584.  pohár itókát, meg a személyre szóló nótát is...amely néven is talált ittenék telibe :)

Váóót ám ilyen még abba az időbe is,mikor  még lagziba jártam muzsikálni :) ment a nááóóta,az a szép...a nevem is az, a szemem is kék...aztánék akik ismertek csak vigyorogtak :)na de a bajok ott kezdődtek híííjjjnye az angyalát...mikor folytatódott a nóta...lám az enyém,lám az enyém sötét kék..." me" hogy még ez is illik rám...még se vagyok a babámnak elég szép...című folytatással csak szerintem az lehet(ne) a baj,hogy keveset ivott még a menyecske ...oszt szőrös szívvel látja a világot...de meg "énekőte" ezt mán a "Zemszihaver" is hogy nincs rossz nő csak kevés pia :)pl...

 

Na hogy ne csak üres kézzel jöjjek...egy valódi farsangi  tortával érkezem, frissen készítette az utcánkban lakó egyik nagyon tehetséges csajszi.

 

Előzmény: ez-Ben (36640)
gigigombas Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36642

én személy szerint örülök enek a topiknak sokat tanultam belőle. ne feledjük üdvözölni a topik nyitót sem Anaterra köszönjük ,és boldog szülinapot . mindenkinek.

ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36641

 

 ::) A betyárját ennek a pálesznak. már fátyolosan látok, nemcsak én a bizottság is.

 

 Magától értetődően Tóni bácsié a 584. tele pohár. Remélem Tibink még nem hajíntotta fel...

 véletlenül...de ha mégis az sem baj. ( Újratőltés !:)

 

Előzmény: ez-Ben (36640)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36640

 

 :)) A TTT szervezőbizottságának közleménye !

 

 Tibi bácsinak prezentálva, teletöltve az 584. phár. ( egészségére !:)

 

 A Tollas rádióban a jó hangulat folytatásaként ma többször is felhangzik a közismert nóta :

 

                                     Tazaz szép, Tazaz szép, akinek a szeme még

                                     Akinek a szeme néz.

                                     Lám a mi Tibink egészen szép, erre bizony

                                     a páleszból inni kék.

                                     Tazaz szép, Tazaz szép, akinek az emailje

                                     is szép !

 

 A meghatódottság érezhető női topiktársaink hallgatagságából, szép női erény tanúságaként.

 Az első női megszólalónak két aranytojást adományoz a TTT.

 

 Közeledik a déli harangszó és az ünnepi torta, gyertyákkal. Készüljetek. ( Levegővétel !:)

 

 

TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36639

Üdvözlégy ittenék minálunk Tóni bácsi!

 

Hát igen biztosan van sok emléked a tollashátúakkal kapcsolatosan...hát,hogy elmúlt?Ne bánkódj...viszont a 2. emeletről nagyon kiválóan szemmel lehet tartani az elhaladó "jércéket" Tyúkocskákat...jön a tavasz...és ők is átvedlik a szerkót,a bátrabbak még minire is :)

 

   azt mondják kukori-kotkoda..tojásból lesz a csoda :)

Előzmény: Tóni bácsi (36637)
TazazTibi Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36638

Így igaz,a hölgy tagoknak is elkél a segítség tojás összeszedés terén,már megyen is a jó ember, kinek- kinek igényei szerinti feladatokat lát el a mai napon :)

 

 

 

 

A bárpultnál lévő poharamat ürítem az ittenék összegyűlt tollashátúak barátságára.

A tortát olvasván ... mán köszörülőm a fogsoromat a déli harangszóra :)

Előzmény: ez-Ben (36636)
Tóni bácsi Creative Commons License 2015.02.12 0 1 36637

Szevasztok Kedves Idevalósiak!

 

Az igazi jó csiripöri (nokedlival, ubi salival) szerető emberek nevében köszöntelek benneteket az 5.-ik szülinapotok alkalmából!!! :-)))) Kívánom, hogy a téma tartson össze benneteket még sok-sok éven keresztül békességben, egyetértésben!!!!!! :-)))))

 

Hogy nem láttatok még itt? Nem is fogtok, mert a II.-ik emeleti városi lakásom erkélye nem igazán alkalmas pipi nevelésre. Az utóbbi időben csak annyi közöm volt hozzájuk, hogy baromfikeltető cégnél dolgoztam a nyugdíjazásom előtti évtizedekben.

 

Bejár viszont ide egy nagyon kedves Barátom egy másik fórumból, ő hívta fel a figyelmemet a szülinapotokra. Az indexen keresztül meg tesók vagyunk ugyebár?

 

Minden jót mindnyájatoknak!

 

Üdv. Tóni bácsi (akinek vidéki múltjából azért nem hiányoztak a kopasznyakúk, meg a kendermagosok...)

ez-Ben Creative Commons License 2015.02.12 0 0 36636

 

 

 :))) Szépet is, jót is...................( a pontozott rész tetszőlegesen kitölthető :) kivánok !

 

       Tisztelt MAESTRO ! Köszönjük a mesét.

 

  Tanulságaként a Tollas bárpultnál 583 pohár várja a belépőket, így minden eddigi hozzászólónak jut.

 

       Tisztelt Főrendező úr !

 

 Nagyszerű inditás volt....csak így tovább. Egy kackiás bajuszú királyfiféle is belovagolhatna, kedveskedve a Gyengébbik nemnek. 

 

... szülinapi torta a déli harangszókor lesz szervírozva. Így mindenki részt vehet a gyertyák elfújásában. Jelképezve azt a szép szokást, hogy mi csak a gyertyákra fújunk, sose egymásra.

 

 Fiatalos lendülettel, vidám hangulatban...ELŐRE ( a jövőbe!:)

 

 A tablóra pedig jó szokás szerint kiírjuk : talákozunk- feltétlen- 2020-ban !

 

  A meghívókat, majd TazazTibi küldi, a mesét pedig MGPetimester mondja !:)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!