Keresés

Részletes keresés

Dolinag Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34175

4hónapos jérce

 

Előzmény: Dolinag (34174)
Dolinag Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34174

1éves tyúk

 

4hónapos kakas

 

 

 

 

4hónapos jérce

tothzb Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34173

Akinek a tyúkjai abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy kimehetnek egy füves kifutóra bogarászni, az efféle szörcsögés rendkívül gyorsan alábbhagy, úgyhogy a legjobb dolgot tetted velük:)

Odakint olyan dolgokat is összeszednek ösztönösen, amire nem is gondolnánk magunktól!

Ez a hobbi azért is gyönyörű, mert rengeteget tanulhatsz a tyúkjaidtól, minél több időt töltök velük, annál jobban szeretem az egészet! Nekem az a tapasztalatom -és így halottam a régiektől is - hogy amint kiengedem őket a kifutóra, varázsütésre jobban lesznek, szinte kivirulnak?)

Természetesen nem akarom leegyszerűsíteni a dolgot, mert a betegség az komoly dolog, főleg, ha fogalmad sincs,mi a fene történt egy tyúkkal, amelyik előző este szépen beül, reggelre meg feldobja a pacskert!

Előzmény: szürkefarkas71 (34162)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34172

Üvegszövet vakolóháló?

Előzmény: szürkefarkas71 (34168)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34171

A zizegős fóliákkal az a baj, hogy félnek a tyúkok mikor mozgatja a szél. Van egy sor nád, csak a vékonyabb fajta és átmegy rajta a szél.

Előzmény: gigigombas (34170)
gigigombas Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34170

szia ha van kerítésed dobj rá foli átt nem szép de ideig óráig meg teszi. lehet kapni takaró ponyvát az is jó.

Előzmény: szürkefarkas71 (34168)
MG Petimester Creative Commons License 2014.08.21 0 0 34169

"Tojt egy formás tojást a vén tyúkanyóka
 hogy rosszul tette, azt maga  sem gondolta
 A tojás alig, hogy a fészekbe esett
 anyjával, a tyúkkal ekképp perlekedett

 Te.. Te.. Mért lettél a szárnyasok csúfjára
 hogy engem egyedül tojtál a világra
 A fészekben folyton magamban ücsörgök
 vastagabb végemre állítva szédülök

 Kajla vagyok, és akárhogyan is ülök
 mikor elengednek, folyton el is dűlök
 Egy asszony be akar tenni kosarába
 azt mondja, jó leszek majd a rántottába"

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34168

Kismértékben a tyúktémához tartozik de mégse: huzatos hely védelmére keresek valami keskeny háló félét kb. 2 x 6 méter szélességben, tudtok javasolni valamit, olcsón? A kifutójuk egyik oldalára kéne.

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34167

Annyira nem mint a te ezüsöseid, de jó kis gömböcök már, egészen tyúkformák kezdenek lenni.

Ha infralámpát teszünk be, nem fáznak mikor kiengedjük őket? Ma bekapcsoltam kis ideig, odahúzódtak a közelébe. 

Előzmény: Törölt nick (34164)
lacus42 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34166

Szia a náthára nekem a tilán mindig bejött!Próbáld meg,nem fogsz csalódni,

Előzmény: szürkefarkas71 (34163)
Xaxonos Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34165
Szépek. Az infrát nem használnám csak végsö esetben. Annyira nincs hideg és annyira beteg sem. Hagymateát én jó töményre szoktam fözni,fokhagymát meg ami van rakok még bele. Jó büdös,ha nem akarja inni,fecskendövel jól leitatom vele öket.
Előzmény: szürkefarkas71 (34162)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34164

Nagyon szépek!

Ne félsd ennyire őket....

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34163

Amelyik legelöl van, az a "dádhás", lefotóztam az ölemben is.

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34162

Addig is míg válaszra vártam ezeket csináltam: 2x rövid időre kiengedtem őket bogarászni, gilisztázni, hogy jó fehérjedús kaját is egyenek, aztán becsuktam őket, útifű teát csináltam nekik.

Az infralámpázás ér valamit? Nem lesz nagy a hőmérséklet-különbség ha az ólból kijönnek?

A hagymateát milyen erősre kell csinálni? Kakukkfű csak fűszerben van, ha az jó. Még kamillateát tudnék csinálni.

Nem rosszabbodott az állapota, sőt mintha nem annyit szörcsögne. Jó kondiban van, ő a legnagyobb hölgyike, remélem jobban lesz már. (melegítettem is ölben egy kicsit:) )

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34161

Nálam is volt már hasonló, több tyúknál is, de inkább régebben, nem mostanában.

Bár elég sokáig is eltarthat (akár három hét vagy egy hónap is) de többnyire nyom nélkül elmúlt magától.

/Én sosem adtam nekik még se antibiotikumot, se kakasport, se semmit. Csak vitamint a vízbe./

Ha jó erőben vannak a tyúkocskák, ezeket többnyire "kinövik", és nincs későbbi szövődménye.

 

(Ha nagyon régóta megvan a tünet (pld. fél éve), és nem múlik sőt fokozódik, a tyúk pedig már nem kap levegőt,

akkor nem lehetetlen a rendkívül ritkán előforduló légcsőférgesség is okozhatja. Ilyen esetben a tyúkot le kell vágni...

De ez eléggé valószínütlen. Én légcsőférgességgel pld. még soha nem találkoztam.)

Előzmény: szürkefarkas71 (34158)
Xaxonos Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34160
Hali. Tömény hagymatea de dusithatod gyógynövényekkel is. Kakukkfü menta stb. Ha nem mulik akkor antibogyót neki
Előzmény: szürkefarkas71 (34158)
MG Petimester Creative Commons License 2014.08.20 0 0 34159

Bizzunk benne,hogy nem a "ragadósnátha" ( Bordetelosis).

Előzmény: szürkefarkas71 (34158)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34158

Lehet hogy megfázott az egyik tyúkocskám:( Persze melyik is, a legnagyobb)

Száraz az orrnyílása, csak fura hangot ad, olyan szörcsögős, morgós hang. A mostani hideg idő miatt lehetséges ez? Vastagabban bealmoztam az óljukban, fűrészpor van ott. Lehet valamit tenni, vagy valami tea, vagy ez hülyeség?

MG Petimester Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34157

Szia, "- A tojótelepi tojások nagyon sokkal hamarabb megromlanak.." - Talán más okai lehetnek?  ,-))..A friss teatojás 10 napnál nem idősebb és a megtojástól a lábosig hűvos helyen tárolt. (a pontos páratartalmat %-ban már elfelejtettem..  :- ((  . A tojás héj összetétele és a hígfehérje is fontos lehet szerintem. Most a tiszta fészekről nem is beszélve. Úgy belegondolva ,hogy egy optimálisan tárolt bár fias tojás jobban állna el ?? Arra csak filós válasz lehet számomra jelenleg. Talán az élet valóban élni akarna??..mig a halot elöbb pusztulna ?   ,-)))... egy kis "csakacskaság" a végére ,csupán. xDD..üdv.

Előzmény: neduddgi(én) (34151)
MG Petimester Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34156

Szia, köszi a megosztást. üdv.

Előzmény: Törölt nick (34142)
tp329 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34155

Nem olvastam vissza, ha nincs sok tyúkod......

Vegyél piretrin port (gazdabolt stb.) és este szórd be velük a tyúkokat a faroktő, szárnytő, nyak tollak, comb alatt. Toll "soronként" felhajt és a tollak tövéhez amennyire csak lehet, ne spórólj vele. Csináld este, mikor elültek, kevésbé rázzák ki magukból. Hetente kétszer egy hónapig, azután havonta.

Megint csak ha belefér a költségvetésbe és gyorsan kell nyúlni valamihez:

http://sanobrunohungary.hu/termekeink/rovarirto-es-rovarvedo-termekek/repulo-es-maszo-rovarok-elleni-termekek/k-300-csotany-es-hangyairto-aerosol

 

Nekem jó tapasztalatom van vele.

 

 

 

 

Előzmény: Bellalullaby78 (34154)
Bellalullaby78 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34154

Köszönöm, hogy fáradtál a képekkel, hasznos volt nagyon. Keresem a forrást. Meg, hogy mi az én kis parazitám, fertőtlenítettem, aztán meglátom...

 

Előzmény: Törölt nick (34143)
Bellalullaby78 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34153

Sziasztok! Tényleg köszönöm az infókat! :-)))) Az a daj a kis dögökkel, hogy szó szerint olyan apró, ja és gyors, hogy magam is a szemem meregetve látom csak meg. Kerestem színben eltérőt, de ez mind majdnem átlátszó. Valószínű fel sem tűnt volna elsőre, csak amikor átpakoltam a szalmát- tiszta, kisbálás, száraz- volt olyan érzésem, mintha a szemete " mozogna". 

Lefényképezni képtelen vagyok, a potrohrésze ellapult, hosszúkás, és nem több az egész rovar mint 1-2 mm. Kissé hasonlít a képen lévő tolltetűre, de ez színtelen. Ja és átnéztem a pipiket, rajtuk nincs semmi. Megfogadtam a tanácsot, ma fertőtlenítettem az ólat, környékét, meszelés három hónapja volt, de kapott egy kis klórmeszes fertőtlenítő fürdőt. 

Van két csibém, ami oly furán borzolja a tollát és kicsit gubbaszt, de eszik iszik, megnéztem külső élősködő mentes. Remélem nem ez a kis dög okozza vesztét.  

Köszönöm mégegyszer!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34152

:-)

Előzmény: neduddgi(én) (34150)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34151

"jobban elálló a kakasos tojás. A kakastalan meg hamarabb romlik."

 

Ezt én is többektől hallottam már. Fogalmam sincs, igaz-e, mert nálam mindíg van elegendő kakas a falkában. De lehet benne valami.

A tojótelepi tojások nagyon sokkal hamarabb megromlanak, mint a háztájiak, bár ez valószínűleg inkább a takarmányozásból adódik, nem a kakas-hiányból. Esetleg mindkettőből.

Előzmény: Törölt nick (34149)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34150

Nálam egy szabály van (és ezt aránylag ritkán szegem meg...): madarat madárral, emlőst emlőssel nem etetek. Értem ez alatt a vágási melléktermékeket.

A kutyák persze kivételek, azok mindenből megkapja a járandóságukat...

 

Így adódik az a faramuci helyzet, hogy a mangalicák egész évben részesülnek a baromfivágás gyönyöreiből, majd amikor őket is utoléri a vég, akkor a túlélő tyúkok begyében fejezik be földi pályafutásukat. (Legalábbis egyes darabjaik...)

 

(Előfordul, hogy a mangalicák nem győzik kivárni a legközelebbi baromfi vágást. A múltkorában is beugrott hozzájuk egy tyúk, gondolom, a jó szomszédi viszony alapjait akarta lerakni. De annyi ideje sem maradt, hogy rádöbbenjen: nem ez volt élete legjobb ötlete...)

Előzmény: -balu28- (34137)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34149

Nálam ugyan ez a helyzet: nincs (aktív) kakasom már vagy két hónapja.

Wayendotte (ezüst) tyúkom és kakasom van, de ők csak december felé lesznek ivarérettek,

kezdenek el majd tojni (már ha a hideg miatt...)

Pedig a kakas jó ha van: Mióta nincs, találkoztam egy-két széteső sárgájú, vagy kellemetlen ízzű

tojással. Valószínűleg igaz lehet mégis a mondás, hogy jobb ízzű, (vagy legalábbis) jobban

elálló a kakasos tojás. A kakastalan meg hamarabb romlik.

Az ízt is befolyásolja, nem hiába követelmény a "biotojásnál" a tartásmódon kívül a 10-02 tyúkra egy

kakas felállás. Ha jól tudom...

Előzmény: EtnemSokár (34147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34148

Nálunk a broilerek ügyesebben kiszedték a földből a gilisztákat mint a tojók. Ugyan úgy viselkedtek mit minden más baromfi. Kapirgálás, csipegetés, porfürdő, stb.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem csak a fajta, hanem a nevelés és a környezet is sokat számít.

Még háztáji környezetben is érdemes broilereket nevelni. Két hónap alatt három kilós súlyt el tudtam érni úgy, hogy csak indítótápot kaptak az elején. Ilyen eredményt más fajtákkal nem tudtam volna elérni.

Előzmény: neduddgi(én) (34134)
EtnemSokár Creative Commons License 2014.08.19 0 0 34147

(Dísztyúkosba is elküldtem, de ide lehet célravezetőbb)

 

Elült a kotlósom!

 

- Tulajdonképpen nem zavar. Újonc tyúkos vagyok, csak tojás miatt tartok pipiket, ezért aggódom, hogy fel tudja-e a hidegek előtt nevelni. Nem akarnám leszedni a tojásokról, csak ha muszáj. Mit javasoltok?

 

- Nincs kakasom 2 hónapja. Ez egy kicsit fura a dologban, úgyhogy cserélnem kell majd alatta a tojásokat. 

 

- Végülis mindegy az újoncok fajtája, lehet szomszédnénis tojásokat teszek majd alá, de ha valaki tudna nekem gyorsan ajánlani szépfajta, nagytestű, jól tojó szemes tojásokat (pl. wajand eléggé érdekelne) 1-2 napon belül, Bp XVII. kerületben, vagy max. 15 km-es vonzásában, akkor azt szívesen fogadnám. (e-mail publikus) Köszönöm.

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 34146

Fú bakker, ezek az atka-képek:o Én meg pont eszek közben. Már én is vakaródzok:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!