Keresés

Részletes keresés

meszi67 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33939

Köszi, kipróbálom!

Előzmény: Omosimama (33938)
Omosimama Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33938

Ajánlom a kerti sarkantyúkát.

Előzmény: meszi67 (33920)
s.erdodi Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33937
Ok. Örülök neki, hogy természetbarát ember vagy.
Én is ezt a szemléletet kedvelem.
:-)
Előzmény: MG Petimester (33934)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33936

Szóval az áztatásban rejlik a dolog és a büdös lé már nem jó rovartaszítónak ha jól értem. Tudod mi a bio termesztés? Ahol éjszaka permeteznek.

Előzmény: MG Petimester (33935)
MG Petimester Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33935

No-no Kedves Szomszéd uram. "Máris" kiegésziteném annyival,hogy féligazságban rejlik az egész, (ha megdupplázzuk  ugye a feleket máris egész lesz az alapon).  xDDD. Persze ,hogy véleményem és tapasztalatom szerint, valamint maximálísan elfogadom az Ön felfogását is. A csalán mint "növényvédő" ,szerintem 2 ütemű és résvezérlésű.  xDDD. Az első kb 24 órai ázórgása után pezsgő állapotában bizony igen "kemény" permet a levelek alatt megbújó tetveket lerendezi, sőt éget is kitűnően ha nem vigyázunk kellően vele.. (gondolom a savas kémhatása lehet az oka...de utána kérdezek majd.) Késöbb a jó hetes és kellemes "illatosodási fázisban" valóban "levéltrágya", bár mi kizárólag alá önntözzük. Növény fajtától függően. Nagyon előre szaladtam vele ,mivel zsengén kiváló takarmány (eleség) összevágva kacsának disznónak...stb. Aztán tea szinten akár 6 hetes kúrákban még vértisztító is. Az csak hab a tortán. A "bió" kertekben, vagy permakerteknek nem is lehet az a cél ,hogy legyilkolászuk az élőlények egy részét. Inkább a távoltartásukat célozuk meg. Bocsi 1000-el,hogy hozzászóltam az írásodhoz, mert nem bántónak szántam. üdv.     u.i. http://www.permaforum.hu/permaforum/index.php/magazin-top/evkor?start=5

Előzmény: Törölt nick (33932)
MG Petimester Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33934

Szia Thorr, látom Te is vidámabb ember vagy és így meg merészelem engedni magamnak, mint 4 gyerekes apuka  ,-))) a viccesebb hangnemet néha irányod felé is. Egy kis magyarázatra szorúlhat az esetem a madarak és tyúkok esetében, ugyan is 70-ben a mai kátki kutatóban, ki merészeltem röh...izzé mosolyogni mint halgató a prof urat. Persze vizúálísan most képzeld el a "kegyelmest", fehér köpenyben egy tyúk udvar közepén és ornitológiai előadás közben  ...stb.  ,-)) Ma is csak vigyorogva emlékszem nosztalgikusan vissza az eseményre. Őkelme is madarazgatta a tyúkokat, mire bátorkodtam összefüggéseket hozni a pingvinek és tyúkok vonatkozásában ... hogy a többiről szót se említsek.  xDDD. rövidre fogva ,csak arra szeretnék utalni,hogy a városi gyerekek már egy leszálló galamb láttán is "pipinek" nevezik, pedig galamb az a javából.  ,-)). Egy kacsát a ludaktól az átlag falusi kisgyermekek sem képesek minden esetben megkülömböztettni mára. Mivel már kisunokám is van, így szívügyem,hogy helyén legyen amire rálátásom van, véleményem szerint. Ha azt hallom ,hogy madár akkor elsőre inkább feltekintenék az ég felé, irányában, mert egy repülő szárnyast képzelek el amit aztán azonosítok...vagy nem.  ,-)) A tyúk esetében azért többnyire egy földön mozgó és fészkelő, valamint nem utolsó sorban ,igen finom baromfira gondolok elsőre. ,-))) . Na sebaj, igy a tekknyika irányában lettem kordinálva annó. (azért kisállattenyésztő minősítést sikerült elérni ezen a téren is). Nagyon szinpatikus a szemléleted a kiskert és állattartás terén , igyekszünk mi is ez irányban maradni és gyarapodni. Szív. üdv.

Előzmény: Törölt nick (33927)
MG Petimester Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33933

Szia, ..  xDD  Végül is az volt a cél vele ,hogy finomabban gurúljon le az a reggeli kávéd... xDD. Szív. üdv.   u.i. olyan keveset nevetgélünk manapság a "sok teher" miatt, pedig gyógyító lenne...   ,-)))

Előzmény: meszi67 (33926)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33932

A csalán nem rovarölő, ez inkább amolyan népi tévhit. Kb. annyi alapja van, mint annak, hogy a szúnyogpermetezéstől lesz a paradicsomvész. Az áztatott csalán kitűnő tápanyagforrás a növények számára. Öntözővízbe lehet rakni belőle.

Előzmény: meszi67 (33931)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33931

Én is szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban.

 

Korábban kipróbáltam csalánlével /napokig áztatott/ küzdeni  a levéltetvek ellen. Ezt állítólag a biogazdálkodásban is használják. No a tetveknek semmi különösebb bajuk nem lett lett tőle --még talán egy kicsit híztak is-- , de a szomszédaim sokáig neheztelhettek rám és valószínűleg az édesanyukám is több csuklási rohamot átélhetett a permetezéseim okán, ugyanis olyan büdös volt utána a környéken, mintha egy dögszállító haladt volna arra.

 

Konkrétan láttam már levéltetves csalánt is! Bár az is lehet, hogy a tevek csak nem olvastak róla, hogy nekik kerülni kell a csalánt :) 

Előzmény: Törölt nick (33929)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33930

Értem. Ezek szerint a fáról kéne leszedni a zöld leveleket.  

Előzmény: Apóca polca (33928)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33929

Én is olvastam hasonlókat, de a levéltetű elleni védelem (aromás növényekkel nem) csak dohánypalánta

ültetésével működik. De ezt sem próbáltam ki. Viszont egy ismerősöm évek óta magának termeszti a dohányt.....

Szóval ő arról számolt be, hogy ha olyan fa mellé ültet két-két dohánypalántát, ami tavaly

tele volt levéltetűvel, akkor azon idén már biztosan nem lesz.

Bár én még ebben is szkeptikus vagyok.

 

Előzmény: meszi67 (33920)
Apóca polca Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33928

Én nem gondoltam hogy száraznak kéne lenni. Ilyen hőségben megszárad az az alomban.

Előzmény: meszi67 (33920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33927

Talán hogy ne legyen szóismétlés? (tyúkjaim, tyúkjaim, tyúkjaim....)

Vagy lehet hogy csak egy rossz szokás....

De hát mindegy is, végül is tényleg madarak (is).

Az állataink kifejezés pld. már valóban "túl tág" lenne, mert nem csak tyúkokat tartunk.... hanem más állatokat is.

Bár a tyúkfórumon nyilván a tyúkokra célozva használnánk......

 

:-)

 

Egyébként köszi az infót. Nálunk sokkal tovább szokták csibéknek mondani a kis tyúkokat-kakasokat.

Talán olyan 4 - 6 hetes korig, de ez változó lehet.

Persze hivatalosan biztos másképp van, de szegény falun lakó anyókám ezekkel a fogalmakkal nincs teljesen tisztában.

Meg hát ahány vidék, annyi szokás....

 

:-)

 

Előzmény: MG Petimester (33924)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33926

Szia Mester! Hát jó kis vicces dolgokat írtál így a reggeli kávém mellé! :) Még egy pár napig mazsolázgatnom kell a tartalmát, de az már most tisztán látszik, hogy a legviccesebb kitétel belőle a "férfi nemű állatokat" meghatározás.  :))))  Látom, hogy Te tényleg nagyon értesz az elnevezésekhez, ezért nem is vitatkozok tovább! :)) 

 

Persze, botanikai kérdésekkel is nyugodtan fordulj hozzám, addígra kiokosítom magam belőle! A botanika ugye az a kis fekete-piros  izé-valami amit a vízvezetékszerelők használnak? Ha jól tudom...

Előzmény: MG Petimester (33924)
MG Petimester Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33925

xDD. Remélem ez még nem számított "belehördülési hadműveletnek" ,részemről ???   ,-))) . u.i. Más botanikai kérdésel viszont szeretnélek megkeresni ,ha szabadna.. ?

Előzmény: MG Petimester (33924)
MG Petimester Creative Commons License 2014.07.20 0 0 33924

Szia, mint "szagg-értő" szeretnék hozzáfűzőgetni valamicskét. xDDD...   ,-)))  ..Csibének nevezzük a 2 napos korig (nemtől függetlenül).Majd, növendék 12 hetes korig (így rántani való, pecsenye ..ill. broiler...) is. Hozzátéve ,hogy súlya 1 és 3 kiló közötti lehet. Régi extenzív fajta, akár 18 hetes korig. (tolltüszök érési kora). Kakasnak csak a már ivar érett férfi nemű állatokat nevezhetjük amellyek elérték az ivarérett kort már. Van aki madaraknak is becézgeti a tyúk baromfi fajt  ,még nagy DR cím árnyékában ,de ez csak megmosolyogtató lehet.   ,-))). Bár a veréb is madár megközelítésel....  xDDD. Remélem sikerült alapfogalmakat tisztázni. üdv.  u.i. A jérce és tyúk kérdését direkt hagytam nyitva. Ezek csupán az egyéni vélemények és tanult tudáson alapuló megközelítések voltak, igen komolyan elfogadva ,hogy más is lehetséges. Tehát madarazhatjuk a tyúkokat is, de minek ??  xDDD

Előzmény: meszi67 (33919)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33923

1985-től 95-ig néprajzi vizsgálatra került sor a Nyugat-Dunántúlon. Több vizsgált település dokumentumaiban olvastam, hogy az 1900-as évek elején használták a falevelet alomként, tehát nem új dologról van szó.

Előzmény: Törölt nick (33922)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33922

A száraz diólevél nagyonjó alomnak.

Ősztől egész télen át én is azt használok. Úgysem tudnék mit kezdeni a diófalevéllel,

nagy a fa sok van belőle. De télen tavasszal ősszel sok is kell belőle, mert a sár miatt gyakrabban

koszolják össze, így gyakran is kell cserélni a tojóládában ah almot.

Annyi hogy így össze kell a diófalevelet gerebjézni, és száraz helyen vagy legalább lerakarva tárolni.

De később jó szolgálatot tesz, mert télen nincs fű sem alomnak.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33921

Nos nyilván választani kell, hogy a gázolajos kezelés, vagy a 

perzselés. A kettő együtt nem megy.

Én csak azért is szavaznék a gázolajra, mert olcsó, könnyen beszerezhető,

felszívódva hatása mélységi, és kb. egy-két hétig kitart. és valóban elpusztítja 

a madártetűatkát a lap belsejében is. 

Míg a perzselés nem hatol be a pórusokba, csak a felületre,

hatása csak a perzselés idéig tart, és beszámolóitok alapján 

nem írtja teljesen ki a madártetűatkát, hanem csak gyéríti.

 

meszi67 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33920

Lehet. Majd én is kipróbálom. Mondjuk amikor száraz diólevél van ---őszre-- addígra a tetvek általában már eltűnnek nálam. Majd most átteleltetem a levelet jövőre.

 

Bár korábban  azt is olvastam, hogy különféle aromás növényeket praktikus ültetni a levéltetvek ellen a védeni kívánt növények közé. Ehhez képest tavaly a menta olyan tetves volt, hogy öröm volt nézni, csomókban lógott rajta a zöld fajta. Na ha saját magát sem védte meg, akkor hogy tudott volna másokat "bevédeni"? 

Előzmény: Apóca polca (33918)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33919

No akkor fussunk neki mégegyszer!

A konkrét kérdésben szerepelt, hogy "sima házi tyúk"-ról van szó /tehát nem törpetyúk és nem húshibrid/ , akiket a méretük miatt még sajnál levágni! Az életkoruk is hétre pontosan szerepelt  a hozzászólásban.

A kérdés pedig arra vonatkozott, hogy mikor --milyen korban-- rántanivalóak, azaz vágásérettek?!!!!!! Erre írtam, hogy ez inkább méret mint korfüggő, azaz nincs olyan egzakt dátum amikor egy baromfi "éppen pont de most azonnal" rántanivaló!!!!!!!!!!!!!!!!!! Közelítő-tájékoztató  értéknek írtam a 700-1000 grammot. Nyilván ha valakinek  extra kistestű tyúkja van /tehát nem sima házityúk mint a kérdésben/ ami talán még egy emberöltő alatt sem érné el a 700 grammot --akkor az ismerve a tyúkja szerény adottságait előbb levágja rántani a szerencsétlent! 

 

A kakas dolgon lazán átlendültél :)

 

Viszont az utolsó mondatodat nem értem! Ha arra vonatkozik, hogy  boldog és hosszú öregkort kívánsz nekem ---akkor köszönöm és viszontkívánom! Ha arra céloztál, hogy fiatal vagyok és hebehurgya aki vitázni merészel  az öreg szakival, akkor közlöm, hogy sajnos csak néhány év van köztünk. Bár több lenne!

 

Nem akarom a fórumot tovább offolni, ha továbbra is vitázni kívánsz ebben a témában --vagy másban-- szívesen megadom az email címem.

Előzmény: Szepi bá (33916)
Apóca polca Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33918

Lehet hogy nem igaz, de korábban olvastam, hogy a tetvek nem szeretik a diófalevelet, ezért mikor nagyon vakarászták magukat a tyúkok, akkor dobtam be nekik az alomba.

Persze ehhez tudni kell, hogy falevéllel almozok, mert nincsen szalmám, széna is kevés.

És azóta rendszeresen. Lehet hogy nem emiatt, de szerencsére a tyúkok szépek, nem sokat tollászkodnak.

 

Előzmény: meszi67 (33915)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33917

A nagyüzemi broiler nevelésnél előre eldöntik mekkora lesz a tervezett tömeg és a vágás előtt egy héttel befejező tápot adnak. 1,6 kg élősúlyban (!) rántani való csirke. Ez azt jelenti, hogy vegyes ivarnál kb. 25 naposan áttérnek befejező tápra a 32. napig. A 25 naphoz esetleg 1-2 napot hozzá lehet adni, mert befejezővel már nem hozzák azt a teljesítményt amit nevelővel.

Előzmény: Szepi bá (33916)
Szepi bá Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33916

Lehet nem a legjobb a szövegértésem de te ezt írta idézem : "A "rántanivalóság" nem korfüggő, hanem sokkal inkább méretfüggő,"  Szerintem viszont igenis kor és nem méret függő mivel egy kistestű baromfi mire elérné az általad meg adott súlyt már túl öreg lesz ahhoz , hogy rántani lehessen . Viszont vannak húshibridek akik ennél a súlyhatárnál még gyógyszeres tápot esznek és csak később lehet őket vágni rántani való csirkeként . Továbbra is azt mondom , hogy kor függő és nem az általad említett súlyhatár a mérvadó.  Lehet vitatkozni de ha szerencséd van előbb - utóbb te is megöregszel.

Előzmény: meszi67 (33912)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33915

Szia. Nem tudom. Nincs tapasztalatom  a klórmésszel, csak sima meszet szoktam használni. 

Nem lesz egyszerű míg totálisan kiírtod őket. Lehet, hogy teljesen soha nem is sikerül.

 

Nálam is néha felütik a  fejüket. A perzselés, meszelés, homokfürdő-hamu kombináció mellett még azt is szoktam csinálni, hogy este mikor beülnek az ólba, ott  fújom meg permetezővel /neostomosan/ őket! Csurgásig a falakat és a tyúkokat is. Aztán egész éjjel ebben a nedves trutyiban duculnak. A tyúkok qrvára utálják, de bajuk nincs tőle, ezzel szemben  a tevek száma mindíg drasztikusan csökken.

Előzmény: ebatta (33913)
ebatta Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33914

:)) Eszembe jutott egy jelenet.

Tételezzük fel, hogy ég, szomszéd riattam kiabál, hogy tűz van

én meg: tudom, én gyújtottam...

na ezért vigyázok a tűzzel, bent az alvóhelyükön nem akarok próbálkozni, tűzcsap nincs a telken, hogy odakészítsek egy tűzoltótömlőt az akcióhoz.:)

Előzmény: meszi67 (33908)
ebatta Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33913

Hallod! Ezek a ...tetvek! Az ülőjüket mikor szétszedtem, majd végigmentem rajta hőlégfúvóval, úgy, hogy már kicsit barnult a fa..azaz forró volt! Na ezek után próbaképp szórtam rá port , hogy úgy teszem vissza este, persze átalakítva, két bot végül is az egész , 4 csavarral, hogy hamar szét tudjam kapni. Nos ekkor a résekből  jöttek és jöttek elő újak...hihetetlen milyen kis résekbe bemennek és mennyire hőállóak!

Kiteszem a napra, szórok egy kis port és előjönnek, villámgyorsan igyekeznek az árnyékos oldalon bemenni egy résbe!

Már tudom honnan a vámpírmesék:))

 

Kemény menet lesz, és a nyáron még utazunk el, azon a héten is majd szaporulás lesz, nem csökkenés, de egyelőre nem adom fel.

Klórmeszezés után tényleg nem elég egy jó kis szellőztetés és este mehetnek be, vagy a felhasználási leírásba "csak" óvintézkedés miatt írják rá? délelőtt tojnak, kb 3 kor neki tudok állni, este szerinted se mehetnek be?( Ajtó mindig nyitva van ott ahol alszanak)

Előzmény: meszi67 (33908)
meszi67 Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33912

Kedves Szepi bá!

 

Kérlek próbáld meg értelmezni amit  a kérdező írt --aztán meg azt amit én válaszoltam!

 

De segítek Neked! Ő azt kérdezte, hogy mennyi idősen rántani való egy csirke? Én erre írtam, hogy a rántanivalóság elsősorban nem életkor függő --hanem sokkal inkább méretfüggő, ami nyilván főleg a tartástól-takarmányozástól-fajtától függ.

 

Magyarán: nem azért vágják le a csirkét, mert elért egy bizonyos kort, hanem általában akkor vágják amikor eléri az általam is írt 700-1000 gramm tömeget. Nyilván ettől a súlytól felfelé és lefelé is el lehet bátran térni! Szokás kérdése, hogy ki mikor ítéli úgy, hogy felesleges tovább etetni.

 

Én olyat nem írtam, hogy attól rántanivaló egy baromfi, hogy ekkora  a súlya! Hiszen akkor valóban sok kistestű baromfi -főleg a dísztyúkok-   beleesne ebbe a kategóriába. Ez baromság!

 

Azzal pedig erősen vitába szállnék veled, hogy csak a felnőtt /ivarérett/ hím baromfit lehet kakasnak nevezni! A napos kakas is kakas! Az más kérdés, hogy a legtöbb fajtánál még nehezen vagy egyáltalán nem megállapítható a nemük.

 

 

Előzmény: Szepi bá (33911)
Szepi bá Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33911

Messzi67 - Meszivagy az igazságtól ! A rántani való csirke nevében is csirke és nem tyúk vagy kakas . Egy több éves kistestű baromfi ami nem érte el még a kilón felüli súlyt nem marad rántani való csirke .

Előzmény: meszi67 (33907)
Lilatigris Creative Commons License 2014.07.19 0 0 33910

Remélem ez nem reklám, a Vaterán lehet kapni, de még azt hiszem az olx-en is láttam. Nem tudom milyen fajta önetető, de szerintem tudnak, a sima vályúból tudnak enni az biztos. Először ott álltam mellettük és figyeltem őket, még a begyüket is megtapogattam, de jól teletömték. :)

Előzmény: Törölt nick (33886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!