Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33591

Egy konkrét mószer, szintén a netről, de esetedben ez nemigen alkalmazható:

 

"Egyszer poénból vettünk 5 db naposcsibét, az egyikből kakas lett... Na mi a kukorékolás ellen azt találtuk ki,

hogy bezártuk őket egy kb 40-50 cm magas ládákból épített (összeeszkábált) ketrecbe. Mivel a kakasok úgy kukorékolnak,

hogy a nyakukat addig nyújtják, hogy majdnem elszakad és ezt az alacsony ketrecben nem tutdta megtenni, ezért amíg nem engedtük ki őket addig kuss volt :). "

 

Esetleg ilyen alacsony (40 cm magas ) tyúkól? Hm?

Előzmény: EtnemSokár (33588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33590

Néhány vélemény még a netről, miért kukorékol a kakas:

 

    A felkelő napot üdvözli! 1999 augusztus 11.-én volt Magyarországon egy teljes napfogyatkozás, amikor megfigyelhető volt, hogy a kakasok kukorékolással üdvözölték a visszatérő napot.
Egy biztos, a Villányi-hegy oldalán található barázdákra született az a monda, mely szerint a kakas befogta az ördögöt és felszántatta vele a hegyoldalt. Onnantól kezdve amikor az ördög meghallja a kakas hangját, eltűnik a pokolba. Ez a jelenség olvasható Petőfi János vitézében is.

     A kakasok általában a légnyomás változásakor kukorékolnak! Reggel, napfelkeltekor, de tapasztalható ez zápor vagy zivatar elvonulása után is.

 

 Ha a kakas délután kukorékol, az idő megváltozik, télen hóra, nyáron esőre.
Ha a kakasok este 11 fele kukorékolnak, ugyanaz várható.
Ha a kakas hajnalban 3-4 óra felé kukorékol, jó idő lesz

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33589

A kakast nem lehet elnémítani, csak ha műtéti úton eltávolítanák a hangszálait.

Az USA-ban (egy-két államában) kutyákon végeznek ilyen műtéteket sima állatorvosok is, mert van akiket zavar a kutyaugatás (szomszédok),

és ott a hatóság lakossági panaszra kérheti vagy kötelezheti a kutyatartót erre...  (Bár biztosan ott sem túl gyakori ez)

 

Létezik nem kukorékoló kakas is, ha az csak bábakakas, tehát alárendelt egy másik kakasnak. (De akkor a másik kukorékol).

De ha nem teljesen alárendelt a szerepe, (neki is jut 1-2 tyúk), akkor mindkettő kukorékol...

 

Szerintem azért csinálják, hogy kifejezzék a terület és a tyúkok birtoklását a többi kakas előtt. Ezt azért gondolom, mert ha több

kakas is van a környéken, akkor többször kukorékolnak mint egyedül (talán hogy távol tartsák a másikat....)

A másik lehetséges ok, hogy még a vadon élő bozótlakó társaik hajnalban valószínűleg a kakasszóra gyűlhettek össze újra egy falkába.

Ugye éjszakára mind elrejtőztek sokszor távol egymástól a sűrű bozótban az éjszakai ragadozók elől.

Hajnalban már ezektől többnyire nem kell tartaniuk.

 

Amikor hozzám került a nagy Brahma kakasom, először alig mert kukorékolni. Ha csinálta is, feltűnően halkan, sőt mintha emiatt olyan fals, vagy hamis is lett volna.

Azután amikor egy hónap után rájött, hogy ő a főnök, egyre határozottabban, és hangosan kukorékolt.

Nem így a japán kiskakas, ami azonnal kukorékolt, (egymásra licitáltak) követelte magának a "jogot" még akkor is, ha elpüfölte a nagy kakas, de még a tyúkok is....

Éjszakára be se mert menni az ólba, mindig fent aludt a cseresznyefán. Ez a japán kiskakas még nekem is nekemugrott, ha úgy gondolta, meg kell védenie egy tyúkot.

Végül is  hösiessége miatt halt is meg, mert egy (akkor még nem volt megmagasítva a kerítés) kutyatámadáskor a nagy kakas és a tyúkok menekültek,

ő meg amint látta hogy a tyúkokat akarja bántani a kutya, odaszaladt és hősiesen rátámadt a kutyára....  Persze hamar elpusztult.

Szomorú hogy a tyúkok is mindig elutasították, nagyon bátor volt. Annyira tetszett a viselkedése, hogy gondolkodtam a japán kakas-tyúk pároson.

 

A nemrég hozott állattartási törvény értelmében már az önkormányzat nem tilthatja meg az állattartást senkinek a városban sem , és még korlátozni sem

biztos hogy lehet , akkor sem ha lakossági panaszok érkeznek.

Az más kérdés, hogy a törvény a jószomszédi viszonyt nem tudja garantálni..... 

EtnemSokár Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33588

Nyilván egy szintig engem sem zavar és a szomszédok sem szólnak. Vannak a környékünkön több helyen is. De ez az én kakasom valahogy viszi a prímet. És eddig csak próbáltam kicselezni, hogy ne csinálja olyan sokszor, de most hajnalban teljesen kiakasztott. Igen, konkrétan zavart. Mert hangos is volt (ólban, és elég messze az ablakunktól), meg monoton, folyamatos. Mondom, fél 4-től, 7-ig! És mindegyiknél már azt hittem, ez az utolsó... Elég idegesítő volt. Ez nem hiszem, hogy szokványos lenne. 

Vagy ha igen, akkor azt is szeretném legalább megtudni :D Bár a környék többi kakasa ilyet nem csinál. Netán az én tartási körülményeim hozzák ki ezt belőle, vagy hormonok, genetika, időjárás...stb.? 

Előzmény: -balu28- (33587)
-balu28- Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33587

Akit zavar a kakaskukorékolás, az költözzön panelbe. Téged zavart? Nekünk szinte a szánkba kukorékolnak, a hálószobaablak a tyúkól felé néz, van vagy 10 méter távolság, mégsem ébredek fel emiatt. Meg lehet szokni.

Előzmény: EtnemSokár (33586)
EtnemSokár Creative Commons License 2014.06.10 0 0 33586

Sziasztok!

 

Kakas kukorékolást hogyan kell megszüntetni/mérsékelni? Csak a konyhakés segít? Egyáltalán mi váltja ki belőle, hogy ma reggel 3.30-tól 7.00-ig FOLYAMATOSAN 10-30 másodpercenként kukorékolt? Ugyan elzárom őket esténként, de egy barkács ólacskám van, ami így nyáron szellős is, úgyhogy a hangok teljes mértékben kijönnek. Budapesti kertes-házas övezetben a szomszédok nem díjazzák az eféle hajnali ébresztőt (és még ha csak ébresztő volna, de ez ébrentartó kúrának, egyfajta kínzási módnak is beillik :S). Bár még nem szóltak, de nagyon égett a fejem. 

Levágni nem szeretném, mert szép nagyon és jól is dolgozik. Inkább megnevelném, ha tudtok jó módszereket. 

davif Creative Commons License 2014.06.09 0 0 33585

 

Nyugodtan lehet nekik adni, a 2 hetesnek is lehet már :) A főtt krumplit csak mértékkel.

Előzmény: pálinkás-doszi (33584)
pálinkás-doszi Creative Commons License 2014.06.09 0 0 33584

Sziasztok. 7 hetes csibéknek már adhatok zöldet, főtt krumplit, zöldség maradványokat?

Tibor1112 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 33583

Barna szegett törpe cochin családot keresek megvételre!

Ajánlatokat ide várom,ha lenne valakinek.

ez-Ben Creative Commons License 2014.06.09 0 0 33582

 

 :) Tűzoltóság : 107 !

 

...az indiánok kifelé fordított nyers állatbőr alá bújva vészelték át a préri tűzet, ha nem volt más módjuk menekülni a tűz lángjai elől...

  Hasznos tudnivaló még : Szolika, fityázz, ha jön a topató... ( nyuszi - hopp !:) 

 

Előzmény: vzoli78 (33580)
Szepi bá Creative Commons License 2014.06.09 0 0 33581

Eladó 2014.06. 04.-én kelt aranypikkelyes orpington csibék  ár : most 600/db

Elérhetőség adatlapomon.

vzoli78 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 33580

Köszi mindenkinek! az ólba egyelőre pénz híjján gázolajos permetezést gondoltam a rejtettebb zugok+ farészekre, mert az kipróbáltam, ha rákerül a bogarakra, azonnal kidöglenek...

a meszelés persze a látható részeket megoldotta, de a többire remélem jó lesz.

a neostomosant is használom persze, de a kecskéről anno leszedte (tetvesen vettük...) viszont a tyúkok tollai alá a bőrt bemosni vele majdnem lehetetlen... ez a spot-on vacak, amit persze nem lehet kapni, túl szép lett volna...

hamufürdőjük mindig van, hát legfejjebb teszek bele port is, meg kipróbálom a biokillt--- aztán marad egy marék tollas atkám, mert a tyúkokat feloldja a sok vegyszer:)))

És téényleg elgondolkodtam az ól lerombolásán és felgyújtásán... egyszerűbbnek tűnt...

amúgy a benzinnel belocsol, meggyújt, szénát bedob, és füstöt csinál módszer jó volt. ezek a dögök nem szeretik a füstöt.

én meg őket...

köszi még1x mindenkinek, megyek tyúkot írtani.. izé, tyúkatkát írtani...

 

skyhawk007 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33579

Ugyan is ha az ólból nem pucolod ki rendesen a tetveket, a tyúkok mindig vissza fognak fertőződni. Csinálhatsz bármit is.

Előzmény: skyhawk007 (33578)
skyhawk007 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33578

Nem is az állatokat kell vele kezelni, hanem az ólat kó alaposan befújni vele, miután kitakarítottad. A madarakat neostomozánnal fújd le. De a piret mixnél sokkal hatékonyabb a glialka gyomírtó. A kitakarított ólat be kell jó alaposan permetezni vele, majd legalább 2-3 órára bezárni, hogy a tyúkok ne tudjanak bemenni. nyomtalanul el fognak tűnni a tetvek, meg az atkák.

Előzmény: v.zoltan78 (33577)
v.zoltan78 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33577

+

Kerestem a Piret-Mix:

Élelmezés-egészségügyi várakozási idő:
Élelmiszertermelő állatok a készítménnyel nem kezelhetőek.

Előzmény: v.zoltan78 (33576)
v.zoltan78 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33576

Köszönöm a válaszokat! A piretrin "adható"  tojás termelőnek is? 

Előzmény: Törölt nick (33575)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33575

Ja igen, ha OSB-rétegelt lapból van az ólad, nehezebb, mert a réregek között is megbújhatnak. Ennél a faszerkezet gázolajos "ecsetelése" javasolt.

Előzmény: Törölt nick (33574)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33574

Ó te szegény. A madártetűatka nagy próbája a baromfitartásnak, egyszer volt nálam is, és majdnem fel is adtam miatta a tyúktartást....
Aztán valahogy megszabadultam tőle, de nagy küzdelem volt.
Egy időben sokat írogattunk itt erről, és nem írom újra.
De néhány tanács mégis:
A porzószer hatástalan. Egyszerre több típusú (2-3) vegyszert is használni kell.(Van amire már immunisak)
A résekbe repedésekbe is be kell juttatni a vegyszert, ezért szétszedhetőnek kell lenni az ülőrudaknak, és a berendezéseknek. Permetezéskor szét is kell szedni, mert az illesztésekben bújkálnak, és újra kirajzanak.
A tojóládákat cserélgesd 2 hetente és különleges fertőtlenítésnek vesd alá. A permetezéseket 10 naponta ismételni kell, és ha eltünnek az atkák én még két hónapig folytattam őket.
A hamu- vagy porfürdő kell, abba tehetsz port.

Előzmény: v.zoltan78 (33564)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.06 0 0 33573

A száraz kenyeret nem nagyon eszik az enyémek, de ha vízbe beáztatod és felpuhul,

úgy imádják. Szerintem az áztatott kenyeret már nagyon korán is lehet néha adni-

csak különösen a csibéknél ne legyen penészes a kenyér.

A tyúkoknak bármikor adhatsz.

Előzmény: P.City (33572)
P.City Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33572

Sziasztok.

 

Mikortól lehet a csibéknek száraz kenyeret adni?

 

Köszönöm a segítségeteket.

-balu28- Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33571

Nálam csak búza-kukorica-napraforgó a menü, napraforgó is csak addig, amíg el nem fogy az őszi beszerzés (most pl. nincs). Konyhai hulladék, zöld a kertből. Tápot egyáltalán nem használok, nem azért kezdtem tyúktartásba, hogy olyat állítsak elő, amit boltban megvehetek. Majd figyeld meg, hogy télen a kukorica fogy el hamarabb előlük, nyáron a búza. Ez alapján lehet módosítani az összetevőkön. Tudják ők, mire van szükségük.

Nem várnék túl sokat az összeengedéssel, legfeljebb még egy hetet. Neked is könnyebb dolgod lenne egy helyre etetni.

Előzmény: pálinkás-doszi (33570)
pálinkás-doszi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33570

Sajna a korukat pontosan nem ismerem. Vágásra adták el őket és a kor egyáltalán nem volt fontos csak a súly. De körülbelül 11-12 hetesek lehetnek. Számolgatva augusztus vége, szeptember eleje fele kezdhetnek tojni.

A mostani étrend: 2 rész kukorica 1 rész búza 1 rész napraforgó. Az ősz fele arra gondoltam, hogy kezdésnek kapnának egy zsák tojótápot, vagy valami takarmányborsót. Érdemes indítani ilyennel?

A kicsik és a nagyok kb 1 hete látják egymást a kerítésen keresztül. Inkább még várok velük pár hetet.

Előzmény: -balu28- (33569)
-balu28- Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33569

Ha 24 hetet számolsz, akkor már biztosan fognak tojni.

Egyébként attól is függ, mikorra esik a tojókor kezdete, mert ha december-januárra, akkor akkor sem fognak tojni, ha piros hó esik. Kivéve, ha valamennyire fűtött ólat, és napi elegendő megvilágítást biztosítasz nekik, de hát ez elég ritka.

7 és 12 hetes pipiket nyugodtan összerakhatsz, főleg ha már messziről ismerik egymást.

Előzmény: pálinkás-doszi (33563)
erzsi724 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33568

Nagyon jó szer,én is ezt használom!

Előzmény: Szepi bá (33566)
erzsi724 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33567

Írd be a keresőbe-itt jobbra-baromfiatka.

 

Előzmény: v.zoltan78 (33564)
Szepi bá Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33566

http://www.omtshop.hu/Allattenyesztes/Legyesragcsaloirtas/Legyirtas/horizont_Farming_atkak_elleni_keszitmeny-4531#

Én ezt használom . Egy permetezés a baromfiólban akár 6 hétig is hatásos és ez azért jó mert  az atkák szinte folyamatosan kelnek és petéket raknak . Azok a szerek amelyek  hatása csak a permetezés idejére korlátozódik csak gyérítésre alkalmasak.

 Én 0,5 dcl keverek két liter vízhez és ez a mennyiség 50.m2 -es baromfi ólban bőségesen elegendő.

Előzmény: v.zoltan78 (33564)
ez-Ben Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33565

 

 :)...kérlek szépen ennek a témának szakavatott doktora Erzsike 724 kartársnő !

 Ha erre jár biztos recepttel szolgál. ( Addig is, vesszenek a madártetűk- ráolvasás !:)

 

Előzmény: v.zoltan78 (33564)
v.zoltan78 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33564

Sziasztok!

madártetűt szereztek a tyúkjaink, de akárhogy nézelődök neten, nem találok jó irtási módszert. az ól már rendben van, de a madarakról nem fürdetős és nem is poros megoldással gondoltam a Paramectin spot-ont próbálnám ki, 3 csepp és mehet a pipi...

de: seholsem találok leírást, hogy tojástermelőkre ez jó-e,

ill, hogy hol a csudába lehetne beszerezni, mivel elvben nem kapható, helyettesítőt meg nem tudtam kideríteni. a Neostomosan nem igazán használt.

Köszi előre is a segítséget mindenkinek:)

pálinkás-doszi Creative Commons License 2014.06.05 0 0 33563

Sziasztok! 

Van 4-5 db 11-12 hetes tyúkom. Papíon 20-23 hetes korukban lesznek ivarérettek ésnkezdenek tojni. Nektek ez hogy alakult? Vörös kettőshasznú fajtáról lenne szó. 

A másik kérdésem az lenne, hogy a nagyok melett elkülönítve tartok fiatal 7 hetes csibéket. 3-4 hónapos korukban már meg tudják védeni magukat? Egy kerítésen keresztül egész nap látják egymást, akár pár centi távolságból is.

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 33562

küldtem telefonszámot levélben

Előzmény: erzsi724 (33560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!