Keresés

Részletes keresés

Thorr76 Creative Commons License 25 órája 0 0 9807

Szépek!

Előzmény: stegere (9806)
stegere Creative Commons License 1 napja 0 0 9806

1 éves óriásbrahma tyúkok és kakas eladók kékfogoly és fakó szinűek...

érd: 06302586897  

Kemencén vannak::

Tóth László Bence Creative Commons License 1 napja 0 0 9805
Sziasztok! Köv. hónapban vennék néhány baromfi növendéket vagy csibét.. Ki milyet tudna ajánlani? Mindent meghallgatok, mindenre vevő vagyok! Körülbelüli árképzéssel várom az ajánlatokat.. :)
zsófia0622 Creative Commons License 3 napja 0 0 9804

Szia MG Petimester! Aranyos kis mese ! :)))

"Nem s' értem , hogyan lehet örökkön - örökké a vízben fürdeni..." Teljesen azonosulok a kacsàkkal-imàdom a vizet...:)) lehet elözö életemben...kacsa voltam, de az is lehet, hogy sellö-na inkàbb az utobbi... ;))))))))))

Előzmény: MG Petimester (9803)
MG Petimester Creative Commons License 3 napja 0 0 9803

Érdekes dolgok történek , esnek meg a tyúkudvarban...

"...Tavasz felé egy szép napon megfogták tyúkanyót az udvaron  és bevitték a szobába .- Jajj , jajjj ! – kiabált a tyúkanyó -, segítség , kakasok ! Pecsenyének visznek !..De hiába volt a nagy ijedtség : a tyúkanyót nem pecsenyének vitték , hanem rátették egy szakajtó kosárra , vagy úgy...tizenöt tojásnak a tetejébe .- Ezt már szeretem  – szólott a tyúkanyó mosolyogva . :-))..És jókedvűen terjesztette szét meleg , puha szárnyait , betakarta a szép fehér tojásokat a szakajtóban .A harmadik hét végén így szólott :- No ,... holnap kikelnek az én kis csibéim . Hallgatódzott , hogy mozognak - e, már .Nem mozogtak .- Ejnye , ...de furcsa – szólott a tyúkanyó a fejét csóválgatva . A negyedik héten már annyira türelmetlen volt , hogy leugrott a fészekről és megnézte a kalendáriumot . Persze , hiába nézte . A tyúkok nem értenek az ábécéhez , és így hiába nézik a kalendáriumot .Hát csak ott állt egy darabiga kalendárium mellett , és eltűnődve nézett ki az ablakon a fényes tavaszi napsugárra .-...Ibolyaszagot érzek  – mondta  - , ibolyaszagot érzek a levegőben : tavaszodik .Azután visszaült a tojásokra .A negyedik hét ...végén mozgolódás és kopogtatás hallatszott a tojásokból . Az egyik tojás egyszer csak fölroppant... és egy kis sárga fej pislogott ki belőle .- Sáp,... sáp ! –mondotta -, jó napot , édesanyám .- Nini – felelte a tyúk elcsodálkozva  -, de furcsa csirke vagy te .Aztán fölroppant a másik tojás is , és abból is kimászott egy aranyos kis sárga apróság . - Sáp ,... sáp ! Jó reggelt  – szólott rápislogva tyúkanyóra  .És kikeltek a tojások egymásután mind  .- No – szólott akkor a tyúkanyó - , azt látom , hogy nem az én gyermekeim vagytok , hanem valami kacsáé , de mindegy : az én szívem melegénél nőtetek.. eddig , nőjetek tovább is , fölnevellek benneteket szeretettel . A kis kacsák hálálkodva sápogták körül. Jaj , ..de ügyetlenek voltak ! Csak billegtek a  lábukon , nem tudtak mindjárt megállni .MG.Péterke akkor egy kis tányér vizet tett eléjük , meg csalánnal kevertkorpát . De a kis kacsák először a vízhez szaladtak . Ittak belőle és csak azután fordultak a korpához . A korpa ízlett . Úgy habzsolták , mint MG.Péterke szokta habzsolni a túrós csuszát . Azután ismét ittak a kis kacsák . Belemerítették  kanál formájú kis  szájukata vízbe , a kis fejüket meg az égnek emelték .-  Sáp,... sáp , jaj de jó ez a víz . Sáp,.. sáp , jaj de kitűnő ivóvízz....

Az egyik kacsa bele is mászott a tányérkába  és megfürdött enne .- Ejnye , te illetlen – szólt rá tyúkanyó -, ..nem szégyelled (??) ..magadat bevizezni. Milyen lesz a ruhácskád , ..ez a szép is sárga pihe - pehelybundácska ? Olyan kényes , hogy minden meglátszik rajta . - De mikor ez olyan jólesik ! – felet a kis kacsa megrázva bundácskáját , amelyről lefutottak a fényes vízgyöngyök . A víztől meg a korpától erőre kaptak a kis kacsák .- Gyerünk sétálni – mondogatták esdekelve a tyúkanyónak .- Majd holnap – felelte tyúkanyó -, most még gyöngék vagytok . Bújjatok a szárnyaim alá . Aludjatok egyet . A kis kacsák bebújtak az anyjuk szárnya alá .- De jó meleg van itt – mondogatták ásítozva .Aztán elaludtak .Másnap meleg tavaszi nap volt . Aranyos napsugarak omlottak az égből . A tyúk kivezette a kis kacsákat az udvarra . A kis kacsák ott szaladgáltak . Bogarásztak a fű között ; néha fél szemmel fölpislogtak az égre , és így beszélgettek : - Degyönyörű idő . Szeretnénk kijjebb is menni az udvarból . Addig - addig rimánkodtak , míg végre tyúkanyó engedett a kérésüknek . Kivezette őket az udvarból a rétre . A rét tele volt fűvel és virágokkal . A közepén patak csörgedezett . Amint a kis kacsák meglátták a patakot , egyenesen arrafelé futottak .- Szent Isten !! – kiáltott a tyúkanyó - , vigyázzatok , hogy bele ne essetek .De a kis kacsák se nem láttak , se nem hallottak . Beleugráltak a vízbe és vígan , bugyborékolva úszkáltak a hullámok fölött .Tyúkanyó rémülten szaladgált fel és alá a parton .- Segítség  !! ! – kiáltozta . – A gyerekeim ! Belefulladnak a gyerekeim a vízbe .A bundás komondor odaszaladt a nagy kiáltozásra , de mikor meglátja , hogy mi a baj , így szólt nagy nevetve :- Nem hiába , hogy nem értesz az ábécéhez : tudhatnád , hogy a kacsa nem fullad a vízbe , mert miháást a világra jön , mindjárt tud úszni .Tyúkanyó lassankint megszokta , hogy annyira szeretik a kacsák a vizet . Csak arra intette kacsáit , hogy meg ne hűljenek . Mihelyt kijöttek a vízből , mindjárt szárnya alá vette és melengette őket .Fel is nevelte valamennyit . Szép , derék , gömbölyű kacsák lettek . Ha eljöttök hozzám , megláthatjátok az udvaromon , micsoda szép kacsákat nevelt nekem a tyúkanyó . Most már nagyok , s' a maguk esze után járnak az udvaron . De azért , mikor a vízbe mennek , tyúkanyó még mindig elégedetlenül csóválja a fejét :....- Nem s' értem , hogyan lehet örökkön - örökké a vízben fürdeni..."

:-)))  :-))  üdv.

Előzmény: KP2014 (9801)
Arvioni29 Creative Commons License 3 napja 0 0 9802

Sziasztok! 3 db ezüst itáliai tyúk eladó, esetleg fiatal kakast tudok adni hozzá. Képet küldök. 

Tyúk 3500 /db. Cegléd 06302195679 

KP2014 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 9801

Kösz a választ!

Amúgy a 4-ből kettő már pont olyan, mint a törzsállomány, ahonnan valók, főleg fehérek, illetve már a nyakukon látszanak a fekete csíkok. A másik kettőnek olyan szabálytalan a színe, keveredik bennük a fekete és a fehér (továbbra is szürkések). Viszont amit furcsállok, hogy az utóbbi kettő jóval kisebb az előbbieknél.

Ahonnan vettem a tojást, ott külön vannak tartva, szóval keveredni nem tudnak más fajtákkal, ha minden igaz.

Előzmény: MG Petimester (9799)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.17 0 0 9800

:-))) Sok kis 'állatka' van a kicsiben még, akkor a nagyban sem lehet sokkal kevesebb ?  xDDD  :-)))

Azért volt már párszor, hogy beletörölték a lábukat, én nem tenném. üdv.

Előzmény: KP2014 (9793)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.17 0 0 9799

Szia, megitélésem szerint nincsen köze a mostani szinezetnek a későbbi tollruházatra.

A Lakiszok majd a harmadik tollváltás után mutattják meg az igazi "kabátjukat".

A fiatal kori szinezet nem utal a nemekre, véleményem szerint. Úgy jó 3 hetes kor után lehet némileg utalni a kakasokra...egy kis fajtaismerettel és saccolva. ,-))

A világos csibéknél még hozzá jöhet ,hogy jó pár ével ezelött próbálkoztak a fajta tenyésztői a plash szin "meghonosításával" is. ! Ez csak egy vélemény volt és nem több. üdv.

Előzmény: KP2014 (9797)
trompi55 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 9798

Üdv

Arany sebright 4 hetes csibék eladóak 1800 ft/ db

Gyál 06 20 51 52 53 1

KP2014 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 9797

Valakinek van/lesz esetleg eladó Lakenfeldi csirkéje Hajdú-Biharban vagy Békés északi részén?

Ezen kívül az lenne a kérdésem, hogy a Lakenfeldi csirke pihéjének a színe mire utal, esetleg a nemére? Nekem most 4 van, ebből 2 világos szürke, 2 fehér (a tolluk ugyanúgy nagyrészt fehér). Kösz.

Thorr76 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 9796

Szerintem nincs ezzel gond...

:-)

Előzmény: KP2014 (9793)
n.k.14 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 9795

Sziasztok.

Van még néhány eladó állatom.

Monorra megyek.

30/267-0219 a telefon számom.

Minden egyéb infót a hírdetésben találhattok.

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Nemet_torpe_Lazac_2_szinben_25391862.htm?ma=1

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Nemet_Lazac_tenyeszallatok_csirkek_2_szinben_25390815.htm?ma=1

holex91 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 9794

Itáliai előnevelt baromfi Debrecenben eladó. Narancsfogoly kakas és narancsfogoly és fogoly tyúkoktól. 400 Ft/db

KP2014 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 9793

Félreértés ne essék, semmi problémám vele, csak a kisállatok és a Nagy-Magyarország nálam nem annyira összeköthető témák.

Előzmény: csibe66 (9792)
csibe66 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 9792

Pont neked szúr szemet aki szeret Erdélybe járni......különben úgy kaptam a szórólapot gondoltam felteszem hátha valakit érdekel.

Előzmény: KP2014 (9790)
Simba99 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 9791

Gondolom a Magyarok boltja miatt van, hiszen a Nagy-Magyarország területén élők a lehetséges vásárlók. ;)

Előzmény: KP2014 (9790)
KP2014 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 9790

Az a Nagy-Magyarország térkép nélkülözhetetlen. :)

Előzmény: csibe66 (9789)
csibe66 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 9789

Dr.Norby Creative Commons License 2015.05.03 0 0 9788

hali minden hónap 3-dik vasárnapja

Előzmény: csukazs (9734)
holex91 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 9787

Itáliai naposcsibe Debrecenben eladó. Narancsfogoly kakas és narancsfogoly és fogoly tyúkoktól.

30/3474451

Thorr76 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 9786

Szépek, de nem veszek, mert nekem is van. Igaz az enyémek még csak 6 hetesek...

:-)

Előzmény: Szegediné Karf Adrienn (9784)
Szegediné Karf Adrienn Creative Commons License 2015.04.30 0 0 9785

Érdeklődni: szegedine.adri@gmail.com

Szegediné Karf Adrienn Creative Commons License 2015.04.29 0 0 9784

Eladó két 11 hónapos ivarérett szakállas selyem kakas Veszprém megyében Nagyvázsonyban. 3000 Ft/db.

Zéró. Creative Commons License 2015.04.29 0 0 9783
holex91 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 9782

Itáliai naposcsibe Debrecenben eladó. Narancsfogoly kakas és narancsfogoly és fogoly tyúkoktól.

30/3474451

Tenyészt Creative Commons License 2015.04.26 0 0 9781

viktor1990 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 9780

Üdv.

Keresek andalúz csibéket vagy tenyésztőt Észak-Dunántúlon.

0670/2243247

stegere Creative Commons License 2015.04.19 0 0 9779

Sziasztok .

Lemon pyle és kékfogoly óriásbrahma tenyésztojás eladó Kemencén...

érd: 06302586897  számon....

kotkoda 1 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 9778

El keltek !

Előzmény: kotkoda 1 (9773)