Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gokartos 5 órája Creative Commons License 19598
Kavicsos,tudod mit figyeltem meg az elmúlt 1-2évben a szántásokkal kapcsolatban!?Azt hogy barázda mélység szinte nincs,de olyan iszonyat nagy földtömeg van fölfordítva hogy az valami eszméletlen!Érted mit mondok!?Tavaly ősszel vetettük a búzát a Füredi réten és a vetett föld melett volt egy szántott terület!A barázdamélység volt kb olyan 15-20cm főleg a föld végén a forgón,de a felforgatott föld biztos volt vagy 50cm magas!Abban a kis mélységben eszméletlen nagy földtömeget fordít át az eke és elég magasra!
Gokartos 5 órája Creative Commons License 19597
Üdv!Nem felejtettem el a telszámot,csak nem találom sehol a papírt amire felvolt írva,de holnap mindenféle képpen ide berakom,mert már smsben nem tudom elküldeni!
Előzmény: T25 (19589)
Gokartos 5 órája Creative Commons License 19596
Üdv!Látod-látod,mit írtam a multkor T25-nek!Ha egyszer úgy eljössz hogy énis itthon leszek nyugodt lelki ismerettel mutatok neked olyan szántásokat amiket nagy géppel végeztek,de ne aggódj még a bokádig sem fog érni a barázda!Én elég sokat jártam-járok T.Szöllősre meg nekem akármerre is megyünk mániám a szántások nézegetése,de még soha nem láttam 25-max 30cm-nél méllyebb barázdát!Na de majd most ősszel szakítok annyi időt hogy megnézem T25 mélyítö szántását!Felénk ma mindenfelé a kukoricát aratták!
Előzmény: kavicsos64 (19587)
BWels 6 órája Creative Commons License 19595

na milyen jo dolgod lenne, lehetnel csikos :-DDD

Előzmény: kavicsos64 (19594)
kavicsos64 6 órája Creative Commons License 19594

Ne adj tippeket, itt a spórolás a lényeg, még vesznek egy ménest(:!!!

Előzmény: BWels (19590)
kavicsos64 6 órája Creative Commons License 19593

Déri János lenne magyarul! Ez az őszi szántás lenne itt HIHIHIH!!!

Előzmény: BWels (19588)
pityesz 74 6 órája Creative Commons License 19592

Tibike 93 honnan sikerült egy ilyen tuti irányváltót be szerezned egy engem is érdekelne debreceni vagyok vagy neten találtad?

pityesz 74 6 órája Creative Commons License 19591

Nem tudom érdekel e valakit van egy pár MF70 járó kerék nem defektesek meg egy p10,  t5hengerfejjel vetö gép kerekek hétvégén rakok fotokat

BWels 6 órája Creative Commons License 19590

Szia,

azert irtam, mert ebben a takony idöben nem sok lehetöseg van.

Öszi szantasnak nevetseges lenne, akkor szanthatnanak mindjart loval.

Előzmény: T25 (19589)
T25 7 órája Creative Commons License 19589

üdv. igen az lehet hogy őszi búza alá karistolgatnak mert a tárcsa már beragad és az eke után egy gyors baronával még vethető talajt lehet csinálni. ha adig meg nem ázik még vagy kétszer. most itt is így vet az egyik gazda hogy a nagy john deer 6 fejes ekével csikarja kb 20-22 cm mélységben a kisebb joni baronával szaladja le és a fergudson meg húzza rá a vetőgépet de ezt így egymás után pár hektár előnyökkel csinálják.

Előzmény: BWels (19588)
BWels 7 órája Creative Commons License 19588

Szia, lehet , hogy csak tarlohantast vegeztek. :-DDD. ha öszi melyszantasnak szantak akkor gyalazatos.

Lehet meg vetni akarnak vakamit gyorsan, es könnyeben eltudjak müvelni.

Milyen geppel karizsdoltak?

Nekem Gokartos min. dupla melyen szantott.

Előzmény: kavicsos64 (19587)
kavicsos64 8 órája Creative Commons License 19587

Ez ugyanaz a traki mint az enyém csak egy hengerrel kisebb a motorja ,és más a motor burkolat rajta. Ma láttam a tsz gépei milyen mélyen szántanak, eléri még a 12cm is ,a tzkval  mélyebben húztam az elérte a 20cm is. Nem hiába mondta a nyugdíjas kovács annak idején hogy én mélyen szántok.

Előzmény: Gokartos (19586)
Gokartos 14 órája Creative Commons License 19586
Üdv Kavicsos!Ezt nézd meg: http://m.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Zetor_2511_elado_18250329.htm. Ezt multhéten láttam élőbe is!
T25 29 órája Creative Commons License 19585

üdv. csinálni akartam de mind a két telcsi le van merülve. várom a vasas címét

Előzmény: Gokartos (19584)
Gokartos 29 órája Creative Commons License 19584
Üdv!A 25cm mélység a lovas ekének már nagyon a maximum!Amikor BWelsnek szántottam a kertet már a végén a mankó kereket is levettük és a gerendelyt a földön húztam úgy szántottam a 7-es ekefejjel,majd BWels megmondja hogy kb hány cm méllyen!Az én salgótarjáni. 5-ös ekefejemnek 5cm-el hosszabb a nyaka mint a 7-es meg a te 2db 6-os ekefejednek!Legalább képeket csinálhattál volna a szántásról,kíváncsi lettem volna rá,milyen lett!Majd a vasasnak holnap elküldöm a számát sms-be!
Előzmény: T25 (19576)
Gokartos 29 órája Creative Commons License 19583
Üdv BWels! AccuWeather-Tiszafüred jelenleg jövő hét:Sz Cs P eső!Péntek napközben 8 Fok éjszakára meg -1 Fokot mutat!
Előzmény: BWels (19579)
iskra 30 órája Creative Commons License 19582
Még relatív meleg a talaj.
Nem lesz olyan könnyen fagy .
Előzmény: kavicsos64 (19581)
kavicsos64 30 órája Creative Commons License 19581

A start lapon van ! Durva lehűlés jön címszó alatt!

Előzmény: BWels (19579)
tibike93 30 órája Creative Commons License 19580

Én is olvastam facen h szerdától van ahol 10fok lesz csakm meg a hegyekben hóóó...nem itt nálunk.

BWels 30 órája Creative Commons License 19579

Szia hol olvastad ezt? esöt igen , de fagy meg ho , olyat nem lattam.

Előzmény: kavicsos64 (19577)
T25 30 órája Creative Commons License 19578

igen ezért ugrottam neki a kertemnek is de nagyon sáros volt. azért akarok még várni a többi szántani valóval. ha más nem egy kis fagyot várok. ahol a nap már jól kiszárította ott szuper volt csinálni de ami árnyékosabb részen volt ott csak csúszott mászott a trakim. de viszont egyszer sem kellett rá emelni az ekére kapart de csak vitte.

Előzmény: kavicsos64 (19577)
kavicsos64 1 napja Creative Commons License 19577

Igyekezz a munkákkal, mert fagyot, és esőt, havat ,ír a net!

Előzmény: T25 (19576)
T25 1 napja Creative Commons License 19576

üdv mindenkinek.  ki szántottam a saját kertemet a zöldtrágyának vetett repce átlagosan 45 cm magas volt és elég szépen leforgatta igaz jobb lett volna előtte lefűnyírózni akkor még jobb lett volna! sajnos 23-24 cm mélyebre nem tudom le engedni az ekémet mert a függesztőszerkezetet a földön húzná. de ugy vélem ennek a kis ekének elég is a 23 cm mélység. most a 85 ös főfúvókával szántottam és nagyon meglepődtem a fogyasztáson. 2,5 literből szántottam ki 45 perc alatt 23 cm mélyen országúti 1 sebességi fokozatban  a kertemet tavaly 4.5 literből szántottam mondjuk 25 cm mélyen egy fejjel 115 ös főfúvókával felezett  3 as sebességi fokozatban. most próbáltam a felezett  3 ik fokozatban de csak le fulladt a két fejet nem bírta . a másik kertemet még nem szántom had száradjon mert nagyon sáros és csak kapart a trakim.  a kolegámnál kéne szántani de előbb hozzon benzint mert sajátomból nem maszekolok. nem kérek tőle pénzt csak hozzon annyi benzint amivel kiszántom neki. sajnos most videót nem tudtam csinálni de majd a másik kertnél csinálok. nagyon örülök a kis ekémnek mert nagyon jól sikerült. szép a munkája.

T25 1 napja Creative Commons License 19575

üdv mindenkinek esetleg valakit nem érdekel egy szuper ki kombinátor? ennyiért ingyen van!

http://www.jofogas.hu/somogy/Rugos_kombinator_19273153.htm

Furak 1 napja Creative Commons License 19574

Á azok a Jó kis Dutrák!! egyszer veszek egyet dísznek a garázsba. Az alkatrészellátással van nagy gond amúgy nagyon szuper gépek. A k25-öshöz van minden szarásig.

Előzmény: BWels (19518)
T25 1 napja Creative Commons License 19573

üdv gokartos! írd már le hogy te honnét hozattad a vasanyagokat. ma előszedem a zuk hidakat és szétbontom őket az elvágáshoz.

T25 1 napja Creative Commons License 19572

üdv! nagyon szuper kis masinád lesz! és az a négykerekű barna traki kezdeménnyel mi van?

Előzmény: tibike93 (19561)
jofi47 2 napja Creative Commons License 19571

Ez targonca híd.

Előzmény: triplaharom (19569)
atapata 2 napja Creative Commons License 19570

Nagyot léptél előre az MZ óta, azzal mi lett?

Előzmény: tibike93 (19561)
triplaharom 2 napja Creative Commons License 19569

Tisztára mint 1 targoncahíd, erre már nem kellenek keréksúlyok.

Előzmény: jofi47 (19568)