Keresés

Részletes keresés

Marik Öcsi Creative Commons License 3 órája 0 0 41177

Milyen igazad van!!!! erre nem gondoltam. Mindig tanul az ember!

Előzmény: triplaharom (41175)
triplaharom Creative Commons License 4 órája 0 0 41176

"az is nagyon jók ! "

Persze, hiszen személyre szabottan neked ajánlotta. Ma is küldtem kis csomagot...

Előzmény: drotszamaras (41170)
triplaharom Creative Commons License 6 órája 0 0 41175

Majd mondod nekik: Csak azért van ott, mert a cseresznyét nem eheted mosatlanul... különben semmi szükség rá. (:-)))

Előzmény: Marik Öcsi (41171)
Marik Öcsi Creative Commons License 7 órája 0 0 41174

Ha zűrös lesz a helyzet akkor az lesz.

Előzmény: kavicsos64 (41173)
kavicsos64 Creative Commons License 16 órája 0 0 41173

Akna fedlap és leviszed a föld alá !

Előzmény: Marik Öcsi (41171)
studiod1 Creative Commons License 16 órája 0 0 41172

"Szabvány-előírás" A faluban mikor régebben a vízmű vállalkozásban vezette be a vizet tette le készítette az óra aknákat AS módban(ahogy sikerül).Nálam az akna 20cm-re a talaj felszín fölé ér a cső meg jóindulattal a felszíntől 40cm természetesen fagycsap nincs. Aknában öreg paplan, a nagy hidegben éjjel 11 víz nincs kimegyek megnézem az aknát, paplan félretolva az óráról azonnal infra lámpa be 1-2 óra s van víz repedés nincs. Kiderül pár hete a vizesek járták az utcát,valószínű leolvasás,lustaság.

Előzmény: Marik Öcsi (41157)
Marik Öcsi Creative Commons License 16 órája 0 0 41171

A google térképen az én házam is rajta van, pár éve csinálhatták az utcán a fotókat. A tuják még kisebbek voltak. A garázs tetejéig be lehet látni. Ha tudtam volna hogy fotóznak, megmutattam volna a szőrös seggemet is. Az is hozzá tartozik. nehéz eltitkolni, bármit építesz. Nekem a fúrott kutam egy cseresznyefa árnyékában van.

Előzmény: amper_vadasz (41165)
drotszamaras Creative Commons License 17 órája 0 0 41170

Jó reggelt ! Az egészség az áll , én meg fekszem ! Köszi kérdésedet de van még mitt tenni az egészségességhez ! De oda is egy rögös út vezet , de haladok rajta ! Legalábbis úgy érzem , és remélem ez nem csak érzéki csalódás ! Ma jön a fűszeresmama , és össze állítja a kezdő kiegészítőket . De azt mondta amit Ildi tündér boszi írt az is nagyon jók ! 

Előzmény: triplaharom (41169)
triplaharom Creative Commons License 26 órája 0 0 41169

Hogy áll az egészséged ?

Előzmény: triplaharom (41168)
triplaharom Creative Commons License 26 órája 0 0 41168

A kihagyott lehetőségek országa vagyunk !

Előzmény: drotszamaras (41167)
drotszamaras Creative Commons License 26 órája 0 0 41167

Igen Magyarország a lehetőségek országa ! Vagyis próbálkozni azt lehet ,csak nem vezet sehová ! Mert a sok-sok engedélyeztetésben mindig hiba csúszik ! Meg is értem  a feltalálókat akik kint szabadalmaztatják a termékeiket ! Van a családban egy német ismerős, aki  azt mondja ez a ha országa ! Ha azt itt találták volna fel , ha azt fejlesztették volna ,ha itt gyártották volna ! Még sorolhatnám de nincs értelme ! Mert igaza is van , mivel nem is nagyon jut a eszembe olyan dolog amihez egy Magyar név ne párosulna !

Előzmény: amper_vadasz (41165)
amper_vadasz Creative Commons License 26 órája 0 0 41166

Persze, el is veszik tőlük, aztán központilag odaadják migránsoknak, had molesztálják az ott lakókat..

Előzmény: kavicsos64 (41163)
amper_vadasz Creative Commons License 26 órája 0 0 41165

Közelembe volt egy illető, házi készítésű szélkerékkel hajtott szivattyúval vételezett vizet, a szélkerekét lebontatták, hogy nincs rá engedélye!

Volt egy másik illető, tekercselő, az udvarán maga által készített szélkerekét bontatták le vele, hogy nincs rá építési engedélye, neki áramtermelésre volt.

Ismerősöm gyári szélkereket szeretett volna áramtermelésre majd fűtésre használni, a dolog ott bukott meg, hogy az 1 millás gép nem állhat az udvarán a maga által készített masszív oszlopon, s alapzaton, csak tervező által tervezett, engedélyezett, s megfelelő alapra felállított többszörösen agyon adóztatott bürokratikus dzsungelbe beleveszve elvették a kedvét egy életre, pedig hivatalosan is megpróbálta számtalan nekifutással.

Előzmény: drotszamaras (41160)
triplaharom Creative Commons License 27 órája 0 0 41164

" Azóta sem törölték el, csak nem hajtották be."

Még valami barom kitalálja majd, hogy visszamenőleg is ki kell fizetni... (:-)))

Előzmény: Marik Öcsi (41158)
kavicsos64 Creative Commons License 27 órája 0 0 41163

Tudod mit mondott a német szomszédom egyszer ? Itt mindenki gazdag mert saját lakásban lakik ! Feléjek csak kevés ember teheti meg ,hogy saját lakása legyen !

kavicsos64 Creative Commons License 27 órája 0 0 41162

Az apósom az nagyon okos ember volt ö már látta ezt régen hogy ez lesz ! Mindenért fizetsz !! Az egyik kezével ad a másikkal meg egy kicsivel többet elvesz !

drotszamaras Creative Commons License 27 órája 0 0 41161

Ezt én nem tudtam ! Pont amikor bejelentették rossz volt a TV , a rádió meg nem volt bekapcsolva ! Az újsággal meg begyűjtött apám ! Hihihihi

Előzmény: Marik Öcsi (41158)
drotszamaras Creative Commons License 27 órája 0 0 41160

Nos én már nem csodálkozom semmin ! Egyszer azt is felmérik ,hogy egy ember mennyi levegőt használ fel egy év alatt ! Majd ezután fizethet mindenki !

Előzmény: amper_vadasz (41155)
drotszamaras Creative Commons License 27 órája 0 0 41159

A papír vissza kaptam és egy nagy könnybe azt írta be ,hogy a magas talajvíz használhatatlanná tette a kútat  . Emberi ,állati fogyasztásra alkalmatlan ! Persze azért megkérdeztem nekem mi a tehendőm ? Erre az volt a válasz : lehet ,hogy a hivatal elrendeli a betemetést ! De erre szerinte nincs kapacitása ,így az én döntésemre bízzák be temetem vagy hagyom ! Igaz ezt a hívatalnak kell megtenie !

Előzmény: amper_vadasz (41153)
Marik Öcsi Creative Commons License 27 órája 0 0 41158

A kútadó 1931-ben jelent meg, tehát még Horthy idejében. Azóta sem törölték el, csak nem hajtották be. Létező törvény.

Előzmény: drotszamaras (41156)
Marik Öcsi Creative Commons License 27 órája 0 0 41157

Ez már így marad. A vezeték Csabán 80 cm-nél jön be. Ez a szabvány, 1-2 -éternél kell az aknának lenni.Úgy tudom max 1.5 m lehet a mezsgyétől befele a vízóra. Addig a vízügyé a hibaelhárítás is.40 mc a fagyhatár , ezért 800 a mélység.

nálunk még nem jelentkeztek ez ügyben, a Csabai  Hírmondót meg nem szoktam olvasni pedig kéne. havonta jelenik meg, ingyenes, dobják a postaládába. Minden változás benne van csak én beveszem a beleszarok tablettát és dobom ki a kukába.

Előzmény: drotszamaras (41151)
drotszamaras Creative Commons License 27 órája 0 0 41156

Valamit már lehetet hallani , hogy felmérik a kutakat mert adózni kell majd ! Legalább is felénk ez a hír járta , de a polg .mester meg nyugtatót benünket akkor . Ez csak valami hülyeség ! Erre nyár közepén meg jött a papír ! Be is indult a falu honlapján a miértek meg a miértek !De válasz csak annyi ,hogy ha nem jelenti valaki azt megbüntetik !

Előzmény: öreg mtzs (41152)
amper_vadasz Creative Commons License 27 órája 0 0 41155

Ásott kút van, 4.7m, öntözésnél eddig még nem száradt ki, de ki tudja, ha már ezeket is számba veszik, jobb lesz duplázni, míg legálisan regisztrálhatók. Agyrém, esővíz gyűjtés még legális, vagy a köbös konténereim is számba veszik hamarosan..? Levegőt még szabad venni, vagy regisztráljak előre, mennyit tüdőzök le legálisan? A bélzörejt is számba veszik, mint környezet szennyező illegális tevékenységet? Agyrém. A műtrágyázást nem adóztatják meg, mely valóban környezet károsító. Habzik a folyó, patak, ér, átjön az országhatáron is, a ház körül meg számba veszik a kutakat.. WC-t is ellenőrzik, hány van belőle, mennyi ember használja, s persze azon is az ivóvíz halad nagy %-ban...

Előzmény: kavicsos64 (41136)
kavicsos64 Creative Commons License 27 órája -1 0 41154

Azért tettem be a filmet ! Visszább egy kicsit ! Tavaly júniustól van a bál !

Előzmény: öreg mtzs (41152)
amper_vadasz Creative Commons License 28 órája 0 0 41153

Én azért kértem volna egy hivatalos pecsétes passzust a "nemlétező semmire se jó" X százéves kútról, nehogy kitalálják 1x, ha nem volt, s mégis van, ha már számba veszik a kutakat is.

Előzmény: drotszamaras (41145)
öreg mtzs Creative Commons License 28 órája 0 0 41152

Erre még nemvolt erről semmi nem kaptunk semmi papirt hogy bekéne jelenteni vagy valami! egyszer olvastam valamit hogy annak kell bejelenteni aki most akar kutat furatni.

Előzmény: drotszamaras (41151)
drotszamaras Creative Commons License 29 órája 0 0 41151

Jó egy kicsit megvédem szegényt ! Nálam a vízóra aknának két 80 cm-es kútgyűrű van lerakva !  A víz csonk 140cm- nél jön a beállás , a kerítéstől meg 2,5m-re van  .  A 15 mérerre lévő kút pedig úgy nézki mint amit lehet venni fából ! No lehet ő is azt hitte,hogy csak díszkút . Mondjuk nem tudom ez a tréfa hogyan sül el ,majd a későbiekben !

Előzmény: Marik Öcsi (41149)
kavicsos64 Creative Commons License 29 órája 0 0 41150

Nem számít, de legalább nem fizet a semmiért !

Előzmény: Marik Öcsi (41149)
Marik Öcsi Creative Commons License 29 órája -1 0 41149

Nagyon értett hozzá. ISTENEM!!!! Ez olyan hozzáértő mint az egykori TSZ elnök.

Voltak azok a kicsi TSZ-ek. Az egyikben a Krajcsó Jani  bácsi volt az elnök. Szombaton ment ellenőrizni a szántást. Az akkor fiatal Szószki Jani szántott a körmössel, és ment volna biliárdozni. Meglátta az elnököt kordén felé jönni és elkezdet futni a kordéval szembe. Jani bácsi baj van!!!! Mi a baj Janikám. Nem működik csak egy henger!!! Akkor műhelybe vele azonnal. Jól átverte és ment biliárdozni. Amíg létezett a TSZ addig közröhej volt az esett.

Na a Te ellenőröd is hasonló szakértelemmel bír. Egy lavór koszos vízet is tehettél volna elé.

Előzmény: drotszamaras (41145)
kavicsos64 Creative Commons License 29 órája 0 0 41148

Akkor nálunk valami nem stimmel ez ügyben ! Itt nem volt ilyen !

Előzmény: drotszamaras (41147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!