Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Biczere fél órája Creative Commons License 18496

Jó estét lacbp. Nagyon jó az elképzelésed. Én hasonló módon képzeltem el a kistraktoromat, csak a motort én forditva teszem be, tehát a sebesség váltó lesz elöl és igy szükebb nyomtávot adhatok, és igy a kardán majdnem egyenesen áll ami nagyobb erö átvitelnél lényeges.

Előzmény: lacbp (18490)
kavicsos64 egy órája Creative Commons License 18495

És akkor miért nem eltolt difiműves hidat készitettél neki ?

kavicsos64 másfél órája Creative Commons License 18494

Eddig elméletileg úgy van ,hogy megyek a felvonulásra ,de még nem tudom hogy dolgozni kell-e. Géppel nem vonulok mert az agrosztroj lassú 3-ban a negyedik meg túl gyors az öreg gépekhez, a zetornak meg nincs kereke ,most várom a köszörűt ,mert az enyém megata magát.

Előzmény: Gokartos (18489)
kavicsos64 másfél órája Creative Commons License 18493

Súlyos tévedés a gépkönyve szerinti tengelytávot írtam, ugyanis a lehajtások át állithatók így a tengelytávolság is máshova esik. Az enyémen a lehajtások függöleges állásban vannak, a négykerekű tzk-kon általában hátra felé állnak mind a négy keréknél.

Előzmény: lacbp (18488)
lacbp 4 órája Creative Commons License 18492

Válaszlok magamnak! Találtam egy leírást, miszerint a normál kardáncsuklók max 15 fokos szögeltérést képesek elviselni. Ez 160mm távnál kb 60cm -t eredményez. Bár én csak 1 szögnél néztem, mert ha mindkét végén számoljuk a 15 fokos szöget, akkor lehet rövidebb is elég. de nekem mondjuk a 60cm belefér...

Furak 5 órája Creative Commons License 18491

Üdv! Az általam feltöltött fényképen az is rajta van!

Előzmény: Gokartos (18487)
lacbp 5 órája Creative Commons License 18490

Első nekifutásra ilyesmire gondoltam, de szerintem ezen még módosítanom kell,mert a terepváltó és az első hajtás között van 160mm eltérés és azt 300-400mm hosszban tuti nem tudom kijátszani kardánnal. Így lehet, hogy előrébb jönne az első tengely, és a hátsó is picit.  Ezt  a 160mm eltérést kb milyen hosszú kardánnal lehetne összekötni?

Gokartos 11 órája Creative Commons License 18489
üdv!Szombaton melózol,vagy ott leszel a találkozón!?
Előzmény: kavicsos64 (18486)
lacbp 13 órája Creative Commons License 18488

Köszönöm urak!

Furak képe nagyon jó! Megvan rajta, amit kerestem. Kavicsos, amire te gondolsz, az a kerék táv, az állítható! Bár nálam ez fix lesz.. A tengelytávot megpróbálom belőni erre. Van már egy móriczka rajzom, ha érdekel titeket beteszem véleményezésre...

Előzmény: kavicsos64 (18486)
Gokartos 23 órája Creative Commons License 18487
Üdv Furak meg Kavicsos!A Fórumtársunk a TZ4K tengelytávját kérdezte nem pedig a nyomtávot!
kavicsos64 23 órája Creative Commons License 18486

Ja! Jó bő támpontot sikerült adnunk neki ! Most döntse el milyen hosszú legyen a tengelytáv!!!

Előzmény: Furak (18485)
Furak 25 órája Creative Commons License 18485

Nem is olvasgattam a könyvet csak a fotót megtaláltam és beraktam. Amúgy Cseh könyv nem is értenék belőle sokat(leginkább semmit). Amúgy is tudom már pontosan melyiknek a könyvéből szedtem a képet. De kapott távpontot a fórumozó.

Előzmény: kavicsos64 (18484)
kavicsos64 25 órája Creative Commons License 18484

Érdekes a kép nekem is megvan ott más szerepel mint a szöveges műszaki adatokban.

Előzmény: Furak (18482)
kavicsos64 25 órája Creative Commons License 18483

Mivel a tengelyek lehajtásai állíthatóak, ez a tengelytávolság relatív, de a könyv szerint 700-1000mm közt lehet variálni.

Előzmény: lacbp (18480)
Furak 26 órája Creative Commons License 18482

Helló!

jános 55 1 napja Creative Commons License 18481

Emlékeim szerint 1200 mm.

lacbp 1 napja Creative Commons License 18480

Sziasztok!

Szeretnék egy picit segítséget kérni. Túrom a netet már egy órája. De nem találom sehol a tz4k vagy raba15 tengelytávját. Minden adat megvan róluk, csak ez az egy nem...

Tervezgetem a kistrakim. A keréktáv a tengely miatt adott (110 -130cm) de a tengelytávon tudnék picit variálni. Igaz nem derékban csuklós lenne, de a tz4k méretei nagyjából ideálisak lennének.

Ha valaki tudja , kérem ossza meg velem ezt az adatot!  Köszi!

Gokartos 1 napja Creative Commons License 18479
Szerintem a méretezésben nagy szerepet játszik a fogásszélesség!Nekem volt már 2db 7-es lovas eke fejem az eggyik BWels-hez került a másik meg Füredre!Namost a két ekefej közti külömbségek ami nekem van(5-ös vagy 6-os) meg a 7-es között az hogy a 7-esen jóval szélesebb ekevas van,meg a kormánylemez is hosszabb!De viszont az 5-ös vagy 6-os ekefejen meg magasabb a kormánylemez mint a hetesé!
Előzmény: Gokartos (18478)
Gokartos 1 napja Creative Commons License 18478
Üdv!Az én tudomásom szerint 4-től 10-ig van lovas eke a méretezést nem tudom mi alapján határozták meg!Az biztos hogy itt a faluba van egy 10-es lovas eke,hát elég nagy!
Előzmény: iskra (18474)
iskra 1 napja Creative Commons License 18477
Kb 20% al nagyobb mint az agrosztroj
Előzmény: kavicsos64 (18475)
Furak 2 napja Creative Commons License 18476

Várni kell, de már a korábbi vetések a hónap közepén félig(a növény 50%a) már teljesen sárgák voltak. Majd napra forgó lemén utána szerintem egyből mehet a kukorica is.

Előzmény: Gokartos (18473)
kavicsos64 2 napja Creative Commons License 18475

Én annyit tudok 5-6-7 méret volt belőlük .Nekem 7 volt az 20cm mélyen tud szántani.

Előzmény: iskra (18474)
iskra 2 napja Creative Commons License 18474
Sziasztok.

Hogy vannak a lovaseke méretek?
Mi alapján lehet meghatározni?
Lki1 amit adtál most rakom rendben.
Majd dobok képeket ha asztali gépre kerülök.

Annyit lehet látni hogy kühne pánczél van a kormánylemezbe ütve.
Eléggé rózsás:( mást nehezen lehet kiolvasni.
Gokartos 2 napja Creative Commons License 18473
Üdv!Felénk még várni kell a kukorica törésre mert még elég puha a szem!Így meg nagy víztartalommal fölösleges letörni,mert ha nem talpon szárad ki,hanem a góréba akkor nagyon sok tápanyagot elveszít magából(kényszer érett lessz)!
Előzmény: Furak (18471)
Joe X86 2 napja Creative Commons License 18472

Jövő héten én is töröm tegnap voltam megnézni .

Előzmény: Furak (18471)
Furak 2 napja Creative Commons License 18471

Üdv, mindenkinek!

Kinél, hogy áll a kukorica? Felénk sok már majdnem betakarításra érett. Csupa sárga az egész szár.

A napraforgóba meg tegnap megkezdődtek a próba vágások átlagba 8-as vízzel(egy mérésnél volt 10-es).

És Gokartosnak a hengere amiről tegnap írt!

Joe X86 3 napja Creative Commons License 18470

Értelek én de ha nincs 100 ezrem csak 60- an ? :)

Előzmény: Gokartos (18468)
Gokartos 3 napja Creative Commons License 18469
Erről beszélek! http://m.jofogas.hu/vas/4_soros__mechanikus_kukorica_vetogep_17543062.htm
Előzmény: Joe X86 (18459)
Gokartos 3 napja Creative Commons License 18468
üdv!Te adnál érte ennyit!?Én biztos nem!Ez tudod miből van csinálva?Régi traktor után való 4soros vetőgép 2tagjából!Mondok neked valamit:4soros függesztett vetőgépet veszel 100ezer Ft-ért,csinálsz belőlle 2db 2soros vetőgépet és árulod 600ezer Ft-ért!
Előzmény: Joe X86 (18459)
Marik Öcsi 3 napja Creative Commons License 18467

Alacsonyan repülnek a kivilágítatlan nyújtófák! Így szép az élet!

Legalább nem lett belőle pletyka.

Előzmény: zolikababa (18458)