Keresés

Részletes keresés

dzsanosi Creative Commons License 7 órája 0 0 34576

Fasza kis találmány szép munka

Végülis az enyém is 2. éve késtül tavaly januárba kezdtem egy hónapot tudtam vele foglalkozni utánna semmit aztán mostanság csinálgattam megint.

Nekem ugy van hogy golf motor saját váltó 4+1 DE kiiktattam a hátramenetet lükverc gombát lehegesztettem de ha kitekerem megint volna de hogy ne legyen forgásirány váltás azért. Elég a 2. Váltón a hátramenet az meg zuk 3+1 közte meg 3 lépcsőben 4 fogaskerék mert ugy adta ki hogy nem lehetett lejjebb a motor meg nem akartam már hosszabbra igyis 2.60 meg gyorsitanom kellett a difim miatt mert az meg multika 15:1 és nagyon lassú volt. 

Ittvan félkész állapotban egy fotó de már kész oldalfala 10 mm vastag ráhegesztve a csapágyház mindenhol szimering és olajba fut. Egy behajtás 3 ki ..tlt hidraulika szivattyú és a 2. Váltóhoz. Ráadásképpen a 2. Váltó előtt is van egy kuplung ami látszik azt azért épitettem bele mert az 1. Váltó után hajt a tlt és a hidraulika szivattyú és ha a 2. Kuplungot nyomom ki megállok de azok üzemelnek tovább.

Láttam olyat hogy igy hajtott de nincs 2. Kuplung igy mikor megáll nincs tlt és hidraulika kikell venni a 2. Váltót üresbe és visszaengedni. Igaz eggyel több hibalehetőség meg plussz macera volt de igy kényelmesebb lesz. Ez viszont még nem láttam sehol saját találmány.

Előzmény: porszivoman (34575)
porszivoman Creative Commons License 9 órája 0 0 34575

Akkor az uaz váltó marad , motoron még gondolkodom tudnál esetleg egy képet küldeni hogy raktad össze a váltóval a te traktorodat? Nem úgy tervezem ezt az építést hogy 1-hónapon belül kész legyen nem, szeretek más után dolgozni , láttam traktorokat a jofogáson 50-80-ezerFT között de hát kitudja hogy hegesztették össze a hátsó hidat stb. Inkább több pénzbe kerüljön de akkor legyen egy jó traktorom.

Tavaly nyáron építettük.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/160213/DSC_0573_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150913/DSC_0392_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: dzsanosi (34574)
dzsanosi Creative Commons License 9 órája 0 1 34574

Ha már megvan az uaz váltó akkor nyugodtan tedd bele azt jobb lesz akkor. Ha meg veszed a motort meg a váltót akkor szerintem ne trabit vegyél rá hanem valami dieseles motort javasolnék sajátomon 1,5d golf 1 50 ló de láttam aki valami ezres d fiátot tett rá. De a te döntésed.

A váltókat meg ugy kötöd össze ahogy adja láttam már lánccal kardánnal az enyém fogaskerékkel van attol függ hogy adja a hely.

Meg kettes ekénél nem kell nagyobb mert akkor már nem fogsz tudni mélységet adni neki mert megfogja

Inkább mélyebben 2 mint csak karcold hárommal.

De szerintem számold majd ki nem e lesz többe igy hogy veszed a dolgokat meg csináltatod mint venni egy kész gépet és legfeljebb alakitani rajta.

Facebook on kistraktorok max 25le hirdetnek gépeket csak csatlakozni kell a csoportba

Nem rosszat akarok csak nekemis szinte mindenem megvolt csak össze kell rakni és mindent magam csinálok esztergálás hegesztés tervezés ( autótechnikusként végeztem) és igyis sokba van

Előzmény: porszivoman (34572)
Marik Öcsi Creative Commons License 10 órája 0 0 34573

Sziasztok!

Most jöttem szófiából.csütörtök óta esőben mentem. Nagy a baj a bolgároknál, a románoknál is . rengeteg a víz , sok helyen a földeken áll, az utak mentén az árkok tele vannak. nálunk dettó!!! Szopott farok lesz ez ha így halad.

Az egy kicsit sok a PF61-ért szerintem. Alkudj!!!!!!

porszivoman Creative Commons License 10 órája 0 0 34572

Igen két váltósra, nem rég vettünk egy Uazt kaptunk hozzá elég sok alkatrészt , egy komplett motort is már gondolkoztam azon is hogy Uaz motort belerakni csak hát azért uaz motor szereti a hasát. Meg hát persze nem olcsók az alkatrészek hozzá , Trabant motort pedig kapok a bontóba 15-ért váltóval. Difi szűkítés egy esztergályos cégnél gondoltam többi hegesztés pedig én ,  2-fejes ekét szeretnék a traktorral vagy ha elbírja akár 3-mat is.  Viszont Trabant váltót össze hozni Uaz váltóval , azt nem tudom hogy kellene , valaki eltudná mondani esetleg?

Előzmény: dzsanosi (34570)
kavicsos64 Creative Commons License 10 órája 0 0 34571

A képernyő jobb sarkán lent írja nem változott ha minden igaz !

Előzmény: Dutrás-pisti (34569)
dzsanosi Creative Commons License 11 órája 0 0 34570

Két váltósra akarod ? Trabi motor váltója utánna akkor mindegy méket teszed. Attol függ mék fér el jobban neked mennyire akarod hogy hosszú legyen mert azért a lada váltó nyujtsa rendesen a gépet. 

Aztán a lada difi jó csak jol kell megcsinálni a röviditést. Ne hegeszétek hanem leszúrni akkorára amekkorára kell és rávágni a bordát van fenn videó a youtubon

Sokkal jobban birja meg nincs annyi macera az összeállitással meg a hegesztés.

Előzmény: porszivoman (34565)
Dutrás-pisti Creative Commons License 12 órája 0 0 34569

Szia!

Nekem nem változott meg a e-mail címem.

Tied melyik?Mert még nem küldtem neked.

Előzmény: kavicsos64 (34568)
kavicsos64 Creative Commons License 13 órája 0 0 34568

Nem működik csak az új címekkel ,másként visszajön !

Előzmény: Furak (34566)
kavicsos64 Creative Commons License 13 órája 0 0 34567

Minden víz alatt, mintha megnőtt volna a tiszató !

Előzmény: BWels (34564)
Furak Creative Commons License 13 órája 0 0 34566

Nem, próbáld meg a megváltózás előtti címekre küldeni a levelet. Jónak kéne, hogy legyen!

Előzmény: kavicsos64 (34563)
porszivoman Creative Commons License 15 órája 0 0 34565

Üdvözlet!

Kistraktor építéséhez egy Lada váltó lenne jobb vagy egy parancsnoki uaz váltó? Trabant 601-motorral hajtanám meg, csak nem tudom eldönteni melyik lenne jobb , esztergályos szerint a Uaz váltó mert van rajta felező.

Valamint a hátsó hídnak , elég lenne egy Lada híd? (1-méteresre szűkítve gondoltam)

BWels Creative Commons License 16 órája 0 0 34564

Sziasztok,

5-en igy nezett ki a Tiszato es környeke,  multicoper-rol.  Uszott a környek ma meg megjobban most is szakad az esö.

https://vimeo.com/154956254

kavicsos64 Creative Commons License 20 órája 0 0 34563

Ti tapasztaltatok valami változást ,miszerint megváltozott sok email cim valamiért info@ előjelű lett egy csomó cím ,és irogatom a leveleket és semmi csak jön vissza hogy hibás valami de ráadásul németül !!

kavicsos64 Creative Commons License 22 órája 0 0 34562

Itt már tegnap este olyan 6 óra óta, kisebb nagyobb megszakításokkal esik az eső ! A guta ütöget, a zetor szétszedve raknom kéne össze de ki se lehet menni úgy esik, már leesett vagy 20-25 mm megint ,a néhány nappal ezelőtti is volt vagy 30-40mm ! Ez már túl sok eső ,óriási belvizek vannak a határban ,amin a vadlibák úszkálnak !

Előzmény: triplaharom (34561)
triplaharom Creative Commons License 22 órája 0 0 34561

Itt Makón, most kezdett esni fél 8 körül, igaz csak csöpög az eresz, de éppen nem lehet semmit csinálni odakinn. (:-(((

Előzmény: Dutrás-pisti (34560)
Dutrás-pisti Creative Commons License 23 órája 0 0 34560

Sziasztok!

Itt Zalában csak szakad az eső!Szerintem kb. 100 mm leesett.

Mai munka az semmit tevéssel múlik.Utálom a bezártságot!

ati791122 Creative Commons License 2 napja 0 0 34559

Ha megnézed két gumi tuti kel egy festés és már közel jársz az ötvenhez és piszok nagy meló leszedni az eredeti festéket ha a csapágyak kivanak az megint nem olcsó mert egy pár darabb van benne de a tz4k forumon töbet megtudsz ezekröl, de ami hejre van hozva az ténleg jó gép

Előzmény: ati791122 (34556)
Dutrás-pisti Creative Commons License 2 napja 0 0 34558

Sziasztok!

Studiod1 írta jól,mert kihagytam egy k betűt!

Furak Creative Commons License 2 napja 0 0 34557

Igen, amit Dutrás-Pisti írt oldalt ott fent vannak a könyveim.

Előzmény: kavicsos64 (34553)
ati791122 Creative Commons License 2 napja 0 0 34556

Szia a kép alapján kicsit leharcolt álapotba van de ha a csapágyak nem lógnak a váltóba a fogaskerekek épek akor nagyon jó gép de akor is kicsit alkudnék belöle mert munka az van vele az látszik szerintem azért kicsit sok

Előzmény: pancsi74 (34549)
studiod1 Creative Commons License 2 napja 0 0 34555
Előzmény: Dutrás-pisti (34554)
Dutrás-pisti Creative Commons License 2 napja 0 0 34554

Sziasztok!

Amit kerestek az www.robigepkonyv.pe.hu 

kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 34553

A Furak-nak van szerintem ,bár ha beírod hogy kapálógép gépkönyv lehet dob olyan oldalt amin van egy csomó könyv ,valahol lehet nekem is megvan csak nem tudom hová mentettük el !

Előzmény: Poc2 (34551)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 34552

A tz4k oldalon megmondják !

Előzmény: pancsi74 (34549)
Poc2 Creative Commons License 3 napja 0 0 34551

Üdv!

Honda f600 javítási könyve van valakinek?Vettem egy vázat motor nélkül,majd arra rakom fel a dízel motoromat.De előtte szét akarom szedni felújítás céljából.

jofi47 Creative Commons License 3 napja 0 0 34550

Hát ha még érdekel valakit.

targonca híd.

pancsi74 Creative Commons License 3 napja 0 0 34549
kavicsos64 Creative Commons License 3 napja 0 0 34548

Nagyon jó ! Ahogy a kedves barátom is írja !

Előzmény: janos.szücs (34543)
grifrift Creative Commons License 3 napja 0 0 34547

Heló,véletlenül bukkantam rá a képekre.:)

Előzmény: BWels (34525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!