Keresés

Részletes keresés

Furak Creative Commons License 1,5 órája 0 0 31543

Sziasztok!

Közeben én is jelen vagyok. Tegnap betonkerítéslapokat pakolásztunk így elfáradtam estére én is. Jövőhéten lehet szedni a mákot meg a korai krumpli is hamarosan beérik, bár olyan kemény a föld, hogy lehet be kell locsolni húzás előtt mert így nem igen lehet kihúzni.

Előzmény: kavicsos64 (31542)
kavicsos64 Creative Commons License 2 órája 0 0 31542

Itt olyan szárasság van hogy ilyet még nem láttam ,a kút most már csak 30 percig bírja és kifogy. A növényeim a vas hiánytól sárgák mint a citrom ,tegnap vettem rájuk vas lombtrágyát talán már helyre jönnek tőle ! Mindenen ott ülnek a levéltetvek vastagon de este adok azoknak is enni ! A seregélyek olyan tömegben vannak hogy mindenünket megesznek, a zöld gyümölcsöt is eszik ! És én meg nem vagyok itthon hogy tudjak ellenük tenni ,ma reggel fekete volt a kertünk tőlük!

BWels Creative Commons License 4 órája 0 0 31541

Jo reggelt,

ma en is reggel 6-kor inditottam a masik felere.

Előzmény: Marik Öcsi (31540)
Marik Öcsi Creative Commons License 12 órája 0 0 31540

Nekem az árasztás nem jött be. Mivel reggel fél 6-kor kapcsoltam be, még nem melegedett fel a paprika. Így ha szórófejjel locsolom nem a meleg paprikára megy a víz. Reggel megint kapcsolom a másik felére. Ha  este kapcsolnám be, akkor a felmelegedett paprikát locsolnám. na a lényeg hogy nekem ez jött be.

Előzmény: BWels (31539)
BWels Creative Commons License 15 órája 0 0 31539

Igen , tudom, igazabol semelyik növenynek nem hasznal ilyen hösegben.

Csepi lenne az igazi, dehat en annyit nem invesztalok bele.

Majd filozom hogyan tudnam arasztani. Talan leszakaszolni, ne lennenek olyan nagy lejtesek.

Előzmény: iskra (31538)
iskra Creative Commons License 15 órája 0 0 31538

A paprika nem szereti a felülről jövő permetet ,Hő sokk+ gombás fertőzések lehetnek.

inkább alulról ha lehet, ha permetezés akkor inkább kora reggel akkor kissebb a hő sokk és van ideje felszáradni a leveleknek.

Amíg ment a családi savanyítósdi addig termeltünk paprikát, és mindig alulról kapott vizet , a szmset

szomszéd az mindig felülről locsolt lehetett látni a különbséget, pedig a palántát is mi adtuk neki.

Előzmény: BWels (31537)
BWels Creative Commons License 16 órája 0 0 31537

Szia,

eppen most jöttem be bekapcsoltam a szivattyut, hagyom kb. 23-24 oraig menni, utanna meg a masik felere, reggelig.

Arasztani sajna nem igen tudok, elegge lejtös a terület, de meg nem probaltam.

Előzmény: iskra (31536)
iskra Creative Commons License 16 órája 0 0 31536

sziasztok.

Alulról adhatsz neki vizet, kicsit meg árasztani .

de inkább napnyugta után kellene,vagy napkelte környéken.

Előzmény: BWels (31535)
BWels Creative Commons License 16 órája 0 0 31535

Szep estet Müveszur!,

Par eve kaptam en is valami gombakat 1 ismeröstöl, egyiket cukros vizbe a masikat tejbe kellett szaporitani.

Egy darabig iszogattuk de aztan rauntunk. De mint olvastam neked valami masfajta gomba van.

Lenyeg hasznaljon, mad megkukizom en is a filmet.

Rövid ideig jartam en is Lancossak ( Sz 100-as) meg olyan vontatott eke. Annyibol jo volt mint kavicsos irja nem razott, meg nagyot fogott, de közlekedes problemas volt vele.

Olyan ekem volt hozza mint amiröl beszeltetek, hat nekem mint 18-eves suttyo bele kellett a kötelbe kapaszkodni:-DDD

Azt irtad bot kormanyvolt jo volt helybe fordult.

Ez igaz de nem mindenütt tudtad hasznat venni, össze lehetett szedni gyorsan a vontatott gepeket, ha nem figyelt az ember.

Par napja volt itt is 29mm esö meg pont elötte öntöztem, de bizony itt is szaraz mar megint minden. Nekem is öntözni kene, de abben a hösegbe nem igen merem nehogy valami legyen a paprikaval.

Mar nemelyikem van 7-8 cm hosszu paprika.

Előzmény: Marik Öcsi (31534)
Marik Öcsi Creative Commons License 22 órája 0 0 31534

Reggel fél 6-kor bekapcsoltam a szivattyút, 4 szórófej nyomja a vizet. Most voltam megnézni, estig hagyom had menjen. Nagyon szomjas  minden, pedig tegnap reggel kapáltam a paprikát meg fattyaztam a kukoricát és még jó volt a föld. Egy-két cm-re már fekete volt, de ma reggelre megszáradt rendesen. Holnap reggel kapcsolom át a másik 4 szórófejre.

Az első vetés csemege kuki már frankón virágzik, kezdi a csöveket is nyomni. 2-3 db van mindegyiken. Figyelni fogom hogy fejlődik, lehet hogy a legkisebbet leszedem róla. Több energia jusson a másik kettőre.

Előzmény: Marik Öcsi (31533)
Marik Öcsi Creative Commons License 23 órája 0 0 31533

bécsi =bácsi

Marik Öcsi Creative Commons License 23 órája 0 0 31532

Orrba vágtam, elment a sarokig, ott leselkedik, de ha meg lát menekül.

A szomszéd bécsi körmössel is szántott. Csillogott, villogott  a hátsó kerék. Olyan fényes volt mint az eke.

Vagy 30 éve a Lőkösházi rendőrnek volt egy körmös traktora. Ki járt vontatni az elakadt autókat a sóderbányába. Egyszer rosszul kuplungolt, a traktor hanyat vágta magát és a drótkötél ketté vágta a szerencsetlen rendőrt. Nagyot tudott fogni a körmös kerékkel. Volt hozzá gumis kerék is, legalább is a TSZ-nek volt olyan Hofferja.

Előzmény: triplaharom (31526)
dutrancs Creative Commons License 1 napja 0 0 31531

Még az ekének a tarlós kereke is körmös.Azért,hogy a kiemelő automata bekapcsoláskor ne csússzon meg.

Előzmény: triplaharom (31527)
dutrancs Creative Commons License 1 napja 0 0 31530

SzMD motoros volt a DT-75-ös.

Előzmény: Lki1 (31528)
triplaharom Creative Commons License 1 napja 0 0 31529

Igen, de abból is volt több változat.

Előzmény: Lki1 (31528)
Lki1 Creative Commons License 1 napja 0 0 31528

Nem rég tudtam meg, hogy Jumz motoros!

Előzmény: triplaharom (31520)
triplaharom Creative Commons License 1 napja 0 0 31527

Ősszel a Kiskunhalasi Gépésztalálkozón lehet majd olyat látni, csak "körmös " traktor húzza.

Előzmény: dutrancs (31525)
triplaharom Creative Commons License 1 napja 0 0 31526

"Nekem 4.5 éve köszönt a kaszás!"

Akkor jól kibabráltál vele, talán még az ajtófélre is ki írtad: Majd holnap ! (:-)))

Előzmény: Marik Öcsi (31521)
dutrancs Creative Commons License 1 napja 0 0 31525

Az egy vontatott eke volt.Mivel akkor még nem voltak a gépek hidraulikával felszerelve. Azzal a kötéllel hozta működésbe a kiemelő automatikát. Tehát mind leengedésnél,mind felemelésnél-kiemelésnél meg kellett rántani. Volt belső és külső kilincsműves kiemelő automatika.A traktor vezetője csak a kilincs művet hozta működésbe, a kötéllel.

Előzmény: Marik Öcsi (31524)
Marik Öcsi Creative Commons License 1 napja 0 0 31524

Halihó!!!!

Kisgyerek koromban a szomszéd bácsi egy DT54-essel melózott. Állandóan bent voltam a fülkében, úgy kellett hazacsalogatni. Olyan ekét húzott hogy valami kötelet rángatott amikor be engedte a földbe. Az is 3 fejes volt. Bírtam a botkormányt, a traktor helyben fordult.

Előzmény: kavicsos64 (31523)
kavicsos64 Creative Commons License 1 napja 0 0 31523

Pedig ha tudnák az emberek hogy ez többet ér mint egy gumikerekes traktor ,és nem ráz ! A vonóereje meg egy 120 LE-s nagy trakié hisz ez is 4fejes ekét vonszolt annak idején!

Előzmény: Lki1 (31518)
robi250t Creative Commons License 1 napja 0 0 31522

Sziasztok!!!!
Nics valakinek eladó kapatagja Honda F400-ra?

Marik Öcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 31521

Nekem 4.5 éve köszönt a kaszás!

Áttétes tüdőrák! A kemoterápia mellett kezdtem el szedni, és így tizedére csökkent a mellékhatása. Ráadásul öli a rákos sejteket, és javítja az immunrendszert. Amióta  szedem nem voltam még náthás sem, híztam 10-15 kilót és jó a

közérzetem.

A lényeg: eltűnt a áttét, összement a 7 cm-es tumor 3db 2-3 mm-re, és már 2 éve nem kell a kemoterápia. 3 havonta kontroll vizsgálat és mehet a meló. De csak otthon, 80 % rokkantnak minősítettek.

Ezek kis kapszulák, vörös gyümölcskivonatokból és gombákból. Étrend kiegészítőnek minősül a sok genya bürokrata miatt. Japánban már gyógyszer.

Beütöd a keresőbe, hogy gyógygombák és megtalálsz mindent, címet, kisfilmeket a betegekkel, stb. MAX-IMMUN kft. így is bejön. Olvasd el, sok okos dologgal leszel okosabb.

Előzmény: pannóniusz (31517)
triplaharom Creative Commons License 2 napja 0 0 31520

Kisebb szemét telepeken voltak ilyen gépek. Sajnos ma már nem sokan értenek hozzá és a javításához sem. Nálunk a TSz-ben külön emberkék foglalkoztak a lánctalpasokkal. (70-80-as évek)

Előzmény: Lki1 (31518)
83aslacibá Creative Commons License 2 napja 0 0 31519

Kár érte  de hátha valaki megmenti...

Lki1 Creative Commons License 2 napja 0 0 31518

A helyi vastelepen oszlik egy ilyen DT75-ös lánctalpas...

'90-es évjárat.

Amikor behozták mindene megvolt. Meglepően jó állapotban volt!

pannóniusz Creative Commons License 2 napja 0 0 31517

Öcsi bácsi bocs a kèrdèsekèrt de milyen gombák ezek ? ès milyen okbol van szüksèged  rá ezeket hol lehet beszerezni?

triplaharom Creative Commons License 2 napja 0 0 31516

Türelmesen várunk.

Előzmény: Marik Öcsi (31515)
Marik Öcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 31515

Oké, majd szólnak ha kész a film. Nagyon értelmes és egyszerű fazon az a Varga Gábor. Jól elbeszélgettünk.

Előzmény: triplaharom (31514)
triplaharom Creative Commons License 3 napja 0 0 31514

Feltétlenül tedd közé, hogy hol lesz elérhető, látható.

Nem tudhatjuk mikor, kinek használ majd ha bajba kerül bármelyikőnk.

Előzmény: Marik Öcsi (31513)