Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Furak 4 órája Creative Commons License 20415

Igen mennyivel jobb lenne ha falunk mindenki vehetne földet és gazdálkodhatna igényelhetne támogatást és élne a családjával nyugalomba és nem "ölnék egymást". Vagy  lenne olyasmi mint régen a Tsz lenne mindenkinek munkája nem hogy kulák meg csoró rabszolga.

Előzmény: T25 (20374)
iskra 6 órája Creative Commons License 20414
Darázs hajtású motort még nem láttam.
Előzmény: T25 (20412)
Lki1 6 órája Creative Commons License 20413

A stabilosoknál már megosztottam ezt a videót.

Ajánlom figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=5Rtk6gIjT7g

Előzmény: T25 (20412)
T25 7 órája Creative Commons License 20412

üdv én elhiszem hogy DDR-es, EKM Motorenwerk Cunewalde ez az a motor és a b 7 az szerintem a lóerőt mutatná de ebben az állapotában még egy csigaerő sincs benne ja de rengeteg darázserő miliő darázs van benne minden zugában.

Előzmény: BWels (20395)
Zemiator 13 órája Creative Commons License 20411

Jó meglátás ! :-)

Előzmény: iskra (20409)
Zemiator 13 órája Creative Commons License 20410

Én is köszönöm !

Ez akkora adathalmaz, hogy a korábban megnyitott linkekkel együtt már lehidalt a gépem !

Előzmény: BWels (20355)
iskra 14 órája Creative Commons License 20409
Volna egy üzenetem a tisztelt publikumnak:)

Nézzétek sokszor látom ha valamilyen vélemény különbség van akkor megy a szokásos magyarokat jellemző kioktató,vádaskodnó, és egymásra történő licitálás.
Ez nem jó.
Ha valakinek más a véleménye az nem baj,hiszen nem vagyunk egyformák.Mindenki más körülmények között él más más probléma,módszer,élethelyzet.Különböző módon gazdalkodunk vagy éppen csak próbálunk a szar tetején lebegni.
Nem szükséges mindenkinek a saját igazát bizonygatni.
Nem kell vérre menő vitát generálni apró dolgokból.

Inkább a hozzá állást kellene kicsit megváltoztatni.
Fejben dől el minden.
Akkor talán sokminden megváltozna.
Sok baj van tudom de nem kellene felesleges kakaskodással még tetézni.
Kis tolerancia.

Köszönöm a figyelmet.
iskra 15 órája Creative Commons License 20408
Van 7 hízó meg 25 birka

Mi úgy vagyunk vele hogy legyen 1fix munkahely meg mellette a gazdaság.
Volt olyan mikor káposztát termeltünk savanyítottunk vagy éppen házi húsfeldolgozás
Sok lábon kell állni valamelyik csak megy .
Most azért a kukorica eléggé bajos mert a szárító nem fogad .Még le sem vágtunk. Az búza vetes sincs meg csak a triti van elvetve .
Előzmény: Gokartos (20401)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20407

Mondjuk arra majd azért énis kíváncsi leszek hogy ezek az új gépek 30-40 év múlva hol lesznek!?

Előzmény: öreg mtzs (20406)
öreg mtzs 15 órája Creative Commons License 20406

Hát én nemtudom utálni a gépet főleg az öreg gépeket szeretem nagyon! nálam meg ez ilyen hülye hóbort vagy nemtudom mi. én ezekbe az öreg szutykokba nőttem fel meg ezekből is fogok kihalni:)  kit érdekel a számitógép meg a power váltó? majd amikor beszarik milessz?? az mtz meg a rába még akkor is menni fog!!

Előzmény: Gokartos (20404)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20405

Én már 14éves koromban egyedül báláztam nyári szünetben a H.Nemzeti parkban egy Zetor Crystállal és egy kocka bálázóval!Én örültem neki hogy traktorozhatok a traktoros meg örült neki hogy nem kell neki a gépben ülni!

Előzmény: iskra (20399)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20404

Na itt is úgy van!Pont tegnap írtam azt hiszem hogy a Rába húzza a traktort meg a pótot a rétről fölfelé!Mindenféle képpen kipróbálom!Már megbeszéltem a szomszédban lévő Rábással!Említettem neki hogy egyszer nagyon kipróbálnám a Rábát!Erre ő azt mondta hogy semmi akadálya akár egész nap is ülhetek benne csak neki ne keljen mert már ő utálja,mert a Tsz-ben is Rábázott!

Előzmény: öreg mtzs (20403)
öreg mtzs 15 órája Creative Commons License 20403

próbáld ki jó nagyon! fent ülsz a góré tetelyén előtted meg ott a hastok!:)) ezt egy öreg rábás mondta nekem mikor ráültem az 3 rábát szaggatott el a tsz ben. na erre is a rába huzkodja a szuperszónikus traktorokat a kukorica földön!

Előzmény: Gokartos (20400)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20402

Lehet előző életemben MTZ-voltam! ((((-:

Előzmény: Gokartos (20401)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20401

Értem!Akkor van jószág is?Jó is az azért van a családnak egy kis gazdasága!Itt nekünk meg van 1700m2 saját föld!De rajtam kívül senki nem művel földet a családban csak én!Nem is értem hogy van ez!Nagyapámnak van egy kis köze a mezőgazdasághoz mert ő világ életében Juhász ember volt meg még most is az!De rajta kívül csak nagyon távoli rokonaim voltak ilyen földtúró gép b.u.z.i.k mint én úgyhogy nem is értem honnan örököltem én ezt a mezőgazdaság iránti szeretetet!?

Előzmény: iskra (20399)
Gokartos 15 órája Creative Commons License 20400

Én még nem ültem Rábában,de ha minden igaz akkor most az ősszel lessz rá lehetőségem!Egy nagy gazdaságban a a több tíz miliós gépek mellett szinte mindenhol lehet látni Mtz-t meg Rábát is!Akárhogy is vesszük itt felénk az új nagyteljesítményű gépek után nem látsz csak 4fejes ekét!A Rába után pedig 5 fejeset!Itt a nem mindeggy!

Előzmény: öreg mtzs (20398)
iskra 15 órája Creative Commons License 20399
Saját...... Inkább családi tulajdon.
Minálunk nincs én,te ..hanem mi.
Minden eszköz a családé a traktotól a rendsidróig.
Javarészt apámmal csináljuk,ha nagyobb munka van akkor jön az egész család +pár haver.
Összes szántó 10 ha kaszáló 2 ha .
Előzmény: Gokartos (20397)
öreg mtzs 16 órája Creative Commons License 20398

Jó az jártam vele én is!:)  csak a forditott gázpedálnak kell pár hónap mire belejön az ember.

Előzmény: Gokartos (20396)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20397

Igen ezt írtad a multkor is hogy 3műszakban melózol!Én meg kérdezni akartam hogy a 82-es mtz az saját?Ha igen mennyi területen gazdálkodol?

Előzmény: iskra (20394)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20396

Nemtudom milyen lazító volt de nem voltak rajta gubicsok csak kések!Nekünk is 3késes Omikron lazító van,de azt elviszi az Mtz is 40cm mélyen!Ezt csak azért írtam mert én mindíg megcsodálom a Nagy rábát munka közben ha van rá lehetőség,mert hiába is divatja múlt gép de azért még most is nagyon sok új több tíz miliós gép ellenfele!Na nem korszerűségben hanem erőben,súlyban,tapadásban!Összefoglalva egy nagyon jó erőgép!

Előzmény: T25 (20392)
BWels 16 órája Creative Commons License 20395

Szia, sajnos nem tudok segiteni, se bl7, sem b7-et nem talaltam, de az bizos a motor,

DDR-es, EKM Motorenwerk Cunewalde,  az adattabla alat az a haromszögü tabla benne az 1-es-sel az elso osztalyt jelen, mar mint minösegbe.

Valamit valoszinü elnezel azon a tablan.

Előzmény: T25 (20377)
iskra 16 órája Creative Commons License 20394
Értem én miről megy a beszélgetés láncolata.

Magam pont a siralmas bérek miatt nem dolgozom fő foglalkozásban a mezőgazdaságban.

12 éve 1 cégnél vagyok. Most pár hónapja napi 100 km utazás 3 műszak.
Én le sem merem írni menyi a fizum .
Csak annyit mondok hogy most több mint 65 ezerrel kapok többet mint az Üllői telephelyen .
Előzmény: Gokartos (20386)
öreg mtzs 16 órája Creative Commons License 20393

?))))))).... meg aki a seggüket nyalja azt is!!!

Előzmény: Gokartos (20391)
T25 16 órája Creative Commons License 20392

milyen lazítót húzott?

vakondot? mikor kiemelte a lazítót akkor a késeken lógtak gubicsok? azért csinálják hogy 80-90 cm mélyen meghúzzák hogy a rengeteg vízet elvezesse. mert azok a gubicsok forognak a földbe miközben húza a traktor a lazítót és azok a földalatti űregek majd joban elnyelik a vízet. mi is szoktuk csinálni van egy omikron 3 késes altalajlazítónk amivel meg szoktuk húzni a nagyon vízes földeket. és be vált 2-3 évíg nem ál meg a víz rajta.

Előzmény: Gokartos (20389)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20391

Amúgyis én Független mikro gazda vagyok és utálok mindenkit a parlamentbe!

Előzmény: Gokartos (20390)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20390

Naa-Na!Itt csak te Viktorkáztál!Én Tsz ezek!Nem politizálok!

Előzmény: T25 (20388)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20389

De azt is csak önerőből mert még a végén rám kiabálod hogy ingyenélő vagyok! ((-: Elég ez nekem T25!Nem kell 2fejes eke nem vinné el!Elég nekem egy ekefej is amit 30cm mélyen húzok (-:! Amúgyis írni akartam neked tudod mit láttam ma!Ha-Ha!Lazított a 250-es rába gerendelyig húzta a lazítót úgy hogy foltokba állt a víz a földön!Na ez a nem semmi!

Előzmény: T25 (20387)
T25 16 órája Creative Commons License 20388

de nézd mit találtam neked: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9116646

itt meg inkább arról vitázunk hogy az ekédet milyen sebességel húzd.

Előzmény: Gokartos (20386)
T25 16 órája Creative Commons License 20387

ja ja............ ! majd ha te is rászánod magadat és alkotol még egy traktort ! hogy minek???????? hát hogy el mondhasd magadról hogy bővíteted a gazdaságodat egy új panóniás traktorral meg egy kétfejes ekével .

Előzmény: Gokartos (20384)
Gokartos 16 órája Creative Commons License 20386

Iskra bocs! A fórumnak csak a címe az hogy Barkácsoljunk kistraktort maga a fórum arról szól amiről éppen beszélünk! (-:

Előzmény: T25 (20381)