Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

öreg mtzs most Creative Commons License 19742

Minket nem az biztos!  mi majd ahhoz is kicsik leszünk!:)

Előzmény: kavicsos64 (19741)
kavicsos64 5 perce Creative Commons License 19741

Hát erre kiváncsi leszek ! De kit fog a kisegítő gazdaság kisegíteni ?

Előzmény: iskra (19740)
iskra 15 perce Creative Commons License 19740
Azért a 450-ezres TZ4 re már kell költeni.

Szerintem ne együk olyan forrón a kását.
Kicsit kellene várni mert az EU ba megy a lobbi a családi mikro gazdaság megsegítésére.
Ez előbb utóbb eléri azt hogy jogszabályok lesznek módosítva.

Alapvetően a mini kisegítő gazdaság támogatása lenne a cél.
Csak éppen igen vitatott kérdés az hogy milyen módon lehetséges ez.
Mert pl hogy gép vásárlás támogatása .
De Brüsszelben sem hülyék mert még most is a mikro gazdaság adja az összes termelés 15% át
Előzmény: Gokartos (19737)
tibike93 másfél órája Creative Commons License 19739

drága az épités bizony dehát az ember csak apránként tudja meg venni  ezért megveszi a használtat azt csinálgatja !!az én egy tengelyesem már most 60 ba van azt ennyit sztm nem fogok kapni érte ha eladnám és nekem sok mindnet ingyen megcsinálnak ez mind pénzbe kerülne áhhh...

öreg mtzs két órája Creative Commons License 19738

Üdv!  tudom én is hogy sokba van minden de hát ha egyben nemtud az ember annyi pézt elővenni akkor nemtud mást csinálni. de 400 ezerért csak leharcolt t4k van arra még költeni kell bőven szerintem úgy meg már nagyon sok.  nekem motor váltó hid megvan egy felezőt kell vennem vasanyag van elég jól valamennyit biztos kell vennem az esztergályos munkát megcsinálja a haverom. majd lassan alakul a télen lessz rá idő bőven.    ma szereztem vastag csövet kályhát gyártottam ma a műhelybe mostmár meleg is lessz ugyhogy lehet bütykölni nem fagyok meg:)  ha mégis hideg lessz akkor meg ottvan a kis pálinkás hordó majd sürübben fordulok arra.:))  

Előzmény: Gokartos (19737)
Gokartos 3 órája Creative Commons License 19737
Üdv!A mai világban már nagyon meggondolandó a kistraktor építés,mert drága az anyag,az alkatrész,meg az esztergályos munka!Mostanság már 400-450ezer Ft-ért lehet kapni Tz4k-t!Igen tudom hogy ez egyszerű 2kezű munkásnak sok pénz,de ha nem tud az ember olcsó hozzá jutni az alkatrészekhez akkor az építés sem olcsóbb!Kezdjük csak a vásárlást egy jó állapotú Diesel motorral!Aminek az ára 100és 200ezer Ft között van a többiről nem is beszélve!
Előzmény: öreg mtzs (19735)
Furak 4 órája Creative Commons License 19736

Vedd meg Marik Öcsinek a K25-ösét.

Előzmény: öreg mtzs (19735)
öreg mtzs 4 órája Creative Commons License 19735

Üdv!   hát már én is ezen agyalok hogy joblenne valami gyárit venni olcsón de akkor már csak a nagy szerelmemet egy kis Dutrát!:)  csak az meg a kiskertekbe nagy meg kell neki egy hektár hogy megforduljon. a franc tudja milenne jó.

Előzmény: Marik Öcsi (19733)
Furak 5 órája Creative Commons License 19734

Volt már jelentkező a Zetorra? Mit szeretnél helyette?

Előzmény: Marik Öcsi (19732)
Marik Öcsi 5 órája Creative Commons License 19733

A maszek gépet le papírozni művészet. A tervrajzot csak engedélyezett mérnök tervezheti. Ha van olyan a családban az oké. A minősített hegesztő két sós kifliért adja a nevét?? Az is oké. Alkatrészek, csavarok, vasanyagokról számla. Annak alapján lehet a minőséget igazolni.

Én nem kezdenék bele, de az is igaz hogy eléggé türelmetlen típus vagyok.

Egy régi gyárit olcsón meg venni, azt rendbe rakni és lepapírozni.

Marik Öcsi 5 órája Creative Commons License 19732

Kavicsos Bácsi!!!! B.....szki!!!

Adott egy kert ahol krumplit, hagymát stb termeszt "Józsi" bácsi. Ugyan honnan a pecsából kerül oda üveg??? Ráadásul üresen! Ha egy műveletlen szűz terület lenne akkor talán. A másik meg az hogy egy 500m2 kertet keveset találok itt, azt meg csak ha útba esik akkor szántom fel. Ha beférek!!! Ha tolatni kell az + 50%.

Itt álltalában 1500-2500 m2 kertek  vannak, +az épületek. Ezek a régi 50-60 éves porták. A 10-20 évesek meg összesen 700-800 m2, mindenestül. Ott nem kell szántani, és sokan csak füvesítenek. Mindent boltból vesznek mert azt nem kell kapálni. A szájuk meg sír hogy éretlen, íztelen a cucc.

Amúgy meg szerinted miért hirdetem???? Eladom, majd lesz másik, azt is kipofozom és kezdődik minden elölről. Egy baj van, hogy a szívemhez nő mire kész. A szántás csak azért kell mert nem akarok csak a TV előtt ülni, meg hoz egy kis lóvét a másik melóra.

Előzmény: kavicsos64 (19716)
T25 5 órája Creative Commons License 19731

nem számla kell hanem eredetét igazoló papír.

Előzmény: öreg mtzs (19730)
öreg mtzs 6 órája Creative Commons License 19730

Hát én inkább kihagyom ezt ez akkora tortúra hogy ez már sok!  meg rengeteg pénz!! meg mindenről számla hogyan? számlát sem adnak csak úgy ha meg minden hivatalosan megy akkor annak a végösszege is szép lessz!:)  meg aztán nekem a motorról nincs papir ugyhogy én a vizsgát elfelejthetem.

Előzmény: T25 (19727)
Furak 6 órája Creative Commons License 19729

Ha lesz minden rajzod meg ilyenek akkor szerintem papírozd le összeépítés után ha lesz rá lehetőséged mert a pillanatnyi jogszabályok szerint építed meg nehogy valami komolyabb változások legyenek a későbbiekben.

Előzmény: T25 (19728)
T25 6 órája Creative Commons License 19728

igen előbb utobb le akarom papírozni. most lehet ha megépítem akor 3-4 évig csak ugy járok vele de ha még szigorubb lesz  a ellenörzés akkor elviszem papirozni na aztán lehet hogy egyszer azt mondják semmi nem kel és mehetsz vele  de ha még se akkor nem kell ujra szétszednem mert ugy csinálom meg hogy ne tudjonak bele kötni

Előzmény: Furak (19725)
T25 6 órája Creative Commons License 19727

végül is igen mindenről papír kell de a motor a fő dolog a többiről írsze kis pista adásvételit és kész hegesztésről kell bizonylat hogy minőségi hegesztés és egy részletes rajz, akkor megkapod az összeépítési engedélyt és mehet vizsgára.

Előzmény: öreg mtzs (19724)
Furak 6 órája Creative Commons License 19726

Helló! Igen, de ha úgy vesszük új géped van. 10-20-30- év múlva más lesz a helyzet. Kopik a motor meg minden mozgó/forgó alkatrész lejárja a gumikat ilyenek. Persze ha szerencsés vagy akkor keresel is a munkákkal tehát lesz rajata haszon annyi, hogy megérje csinálni.

Előzmény: Gokartos (19718)
Furak 6 órája Creative Commons License 19725

Üdv! Le akarod papírozni?

Bejöttem a favágásból mert elkezdett esni. Ha holnap nem esne akkor teljesen elő lenne a kert készítve szántásra.

Előzmény: T25 (19717)
öreg mtzs 7 órája Creative Commons License 19724

Szia!  én Fehérvár környékén vagyok  Fehérváron kérdeztem hogy mit hogyan lehetne csinálni.  itt még az utolsó csavarról is is papirt kérnek nem ugyvan hogy csak megcsinálok valamit saját magam aztán mehet erre buzik nagyon a KPM nél.

Előzmény: T25 (19723)
T25 7 órája Creative Commons License 19723

mert te merre vagy? itt van a hortobágyon egy fickó aki már vagy 10-12 traktort vizsgáztatot. ha már ugy kezded építeni hogy műszakira küldöd akkor nincs gond. a  motorrol van papírom a váltorol ugyszint a traktort megrajzoltatom és ugy építem hogy minden jo legyen most nem azt mondom hogy holnap müszakira mewgy de ha tehetem akkor le müszakiztatom

Előzmény: öreg mtzs (19722)
öreg mtzs 7 órája Creative Commons License 19722

Üdv mindenkinek!   Nemtudom hogy neked mit mondtak a műszakival kapcsolatban de én is megkérdeztem de rögtön le is montam róla mert azt lehetetlen teljesiteni  lehet hogy arra felétek lazább a helyzet de erre nem megy vagy ha megy is nagyon szigorú feltételek vannak akkor inkább bujkálok majd a rendőr elől.:)

Előzmény: T25 (19721)
T25 8 órája Creative Commons License 19721

figyelj csak ha meg építem akármenyiből akkor már az a 100 ezer megéri hogy műszakira vigyem hidd el utána jártam már hogy hogyan működik a dolog. és azért építem meg ugy hogy ne tudjonak bele kötni,

Előzmény: Gokartos (19719)
Gokartos 8 órája Creative Commons License 19720
Nekem a Pancsi traktor így ahogy most van derékcsuklósan 55ezer Ft-omba van!Tehát nem egy tehén ára!
Előzmény: Gokartos (19719)
Gokartos 8 órája Creative Commons License 19719
Üdv!Milyen műszakira viszed az épített trakidat!?Rámegy a gatyád is,a sok papírra,meg az utánnajárásra!Annyiból,meg az építés összegéből már adnak gyári traktort müszakival!
Előzmény: T25 (19717)
Gokartos 8 órája Creative Commons License 19718
Üdv!Kavicsos!Ha meg úgy vesszük hogy csak az ember saját kiskertjét művelgeti akkor ott is fönnáll az a lehetőség hogy elromlik a gép!A másik meg az hogy egy 5-700ezer Ft-os K-25-ös Zetort csak azért megvenni,meg rendbe rakni hogy évente 1x kiszántja vele az ember a saját kis 1000m2-ét azért nagyon drága egy olyan traktor!Tehát én azt mondom ha van rá lehetőség és mód menjen Marik Öcsi nyugodtan,dolgozzon vele had keresse a pénzt!Nekem a Pancsinak a tankja 2,7-2,8-literes!Egy teli tankal 3órát szántok!Pista bácsi kertjét ha ki kellett volna neki fizetni 5000Ft-ért csináltam volna meg,az 600m2 és 3óra alatt csináltam meg igaz visszatolatgatva!Mostha az ember elmegy maszekolni úgysem az jár a fejében hogy hát milessz akkor ha szétvágja a gumit valami!Én annyit mondok neked hogy én már a Pancsi trakival az évek alatt kerestem elég pénzt:fahordás,szántás...stb!És mindezt javítások nélkül!
Előzmény: kavicsos64 (19716)
T25 8 órája Creative Commons License 19717

üdv mindenkinek  kérdésem a traktorom vázához  írom ösze az anyagokat. szerintetek a 120_60_4-es zárt szelvény elég lene e? tudom hogy a 120 as u vas többet bírna de akkor annak a nyított részét még be kellene fedni lemezzel mert ha műszakira viszem akkor csak ugy engedik az  u vas egy szál 21 ezer a zárt szelvény viszont 17 ezer

kavicsos64 9 órája Creative Commons License 19716

Az eddigi tapasztalatom, amit már itt többször is írtam, aszt mutatja ha 3ezer ft kapsz egy kerten, abból 1000 forint a haszon a többit elviszi az üzemeltetés. 1000ft biztos kell gázolajra az 2,5 liter gázolaj, 1000 ft félre kell tenned ha baj van a trakival alkatrészre. Ha eszt az alapot nem rakod akkor egy nagyobb kiadást honnan fedezel? Elég ha a kerekedet kivágja egy üveg ,javíthatatlan lesz, szezonban egy két hetes állás és nem kerestél semmit .

Előzmény: Marik Öcsi (19713)
Furak 9 órája Creative Commons License 19715

Tavaly vetettem január elején is abban a jó időben. Igaz akkor a föld legalább kész volt.

Előzmény: kavicsos64 (19675)
T25 11 órája Creative Commons License 19714

hali okés majd számolgatok és dumálunk! mondjuk az uaz meg a zuk nem egyezik meg mert a zuk 16-os az uaz meg 15 -ös.

Előzmény: Marik Öcsi (19712)
Marik Öcsi 13 órája Creative Commons License 19713

Valamit el számoltál, én nem számlás vagyok. A traktor meg nem eszik meg egy hordó naftát egy kertben. Meg eszi a fene ha csak annyi maradna, akkor be sem indítanám.

Persze ha amortizációt, az asszony hajfestékét, a macskatápot is beleszámolom a költségbe akkor könnyen nullásra kihozhatom. Akkor meg elmennék könyvelőnek egy maszekhoz jó pénzért.

Előzmény: kavicsos64 (19674)