Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gokartos Creative Commons License 30 órája 0 0 30542
üdv!Voltam a gumisnál van neki Suzuki Swift felni 5000 Ft darabja!Használt 155/70 R 13-as gumi nincs neki hasaznált meg nem is szokott lenni,az új gumi ami a legolcsóbb olyan 8 ezer Ft/db!Hívtam a Mezőkövesdi bontót ott is 5 ezer Ft/db áron adja a felnit gumi nélkül!Hîvtam egy kimondott Suzuki bontót az is azt mondta hogy állapottól függően 4500-6000 Ft/db! Úgyhogy ez a megoldás kilőve egy kész vagyon!Ma találtam Jászberénybe 4 db suzuki kereket téli gumival,ami még kb 1 telet használható+ad vele 4 db 90% Semperit nyári gumit mind ezt 20 ezer Ft-ért!A téli meg a nyári gumi is 155/70 R 13-as!Holnap vagy holnapután megyünk érte,ha minden igaz!
Előzmény: T25 (30541)
T25 Creative Commons License 1 napja 0 0 30541

üdv az eladó én kérdeztem itt van elől a nagy kupacban csak nekem rövid! érdeklődtem én is de nem találtam 13 as kerekeket. a gumisnál nem kérdezted? én az ősszel onnét vettem 4 darabot nyárit kb 50% os 14/195/65 nokia gumikat 20 ezerbe szereléssel. a lemez felniket meg ezres darabja de azt kapsz a bányában is ott van bent 5 darab suzuki lemez felni van bent suzuki motor is de az neked nem jó mert 1,3 as de a felniket kiló árban szerintem megérné.

Előzmény: Gokartos (30533)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 30540

Kinai vezértömb fengsú traktoré nem nagy pénz ! Nincs mit ! Neked is ! Máskor is nézz be ! Biztos lesz még más vélemény is !

Előzmény: maszek95 (30539)
maszek95 Creative Commons License 2 napja 0 0 30539

köszönöm, utánanézek.

mtz súlyaim vannak, majd az megy fel.. csak még nem volt időm kitalálni meg megcsinálni ..

hidraulika nincs rajt, bár a helye megvan,de egyszerűt akartam.

a trabant diffi le lett hegesztve, a másik oldalára fel lehetne tenni egy szivattyut.

erő borzasztó nagy van benne, ha mind két váltó 1 esben van, és tud fogni, igen nagy terheket tud vonszolni...

a trabi motort most újítottam fel...

köszi a kritikát ! :) szép estét

Előzmény: kavicsos64 (30538)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 30538

Értem ! Automata  mosógépből a súlyok az orrára energomat hajdú Pl és már nem is emeli ! A világítás még jó játék ,mire kitalálja az ember mit hova,hogyan ! A legolcsobgumieu oldalon nézz szét ott nem olyan vészesek az árak ,a zetorra én is ott vettem 6x16 felmegy a niva felnire !

Előzmény: maszek95 (30537)
maszek95 Creative Commons License 2 napja 0 0 30537

a hosszúság a körbála hordás miatt előnyös, így lett megálmodva.

a királycsap elég, ha megnézed ugyanis mögötte 2 oldalon az első hidat támasztja 2 zártszelvény.

a csapon úgymond csak támaszkodik.

egy festés még vár rá és világítás bekötés.

a trabant- lada váltó közötti kardán nagyobb szögben történő lehozásával így is rövidebb az eleje, a nagykörbálánál már 2 keréken megy. :)

2 es ekét viszi mint a rogy, csak traktormintás gumi kell majd hozzá.

16 sebesség előre 4 hátra.

a vázról mindent le lehet szedni csavarral, váltó motor stb csavarozva van, csak az alváz maga meg a kormányoszlop 1 egység.

közútin egyébként 50 felett megy. bár eléggé ráz már ott.

Előzmény: kavicsos64 (30536)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja -1 0 30536

Közepesnek ítélem ! Kicsit zavaró és hosszúnak tűnik a motorház tető , így optikailag nem olyan szép, lehet egy más forma vagy törés ,lépcső ,javítana rajta ! A királycsapod nem kicsi egy kicsit, én erősebbet tettem volna . A csavarkötések oldhatóak a hegesztés csak flexel ! Mint épített traki azért szép munka főleg ha kiszolgálja az igényeidet ! Máskor is nézz be !

Előzmény: maszek95 (30535)
maszek95 Creative Commons License 2 napja 0 0 30535

Itt vannak a képek

érdekelne mi a véleményetek róla

maszek95 Creative Commons License 2 napja 0 0 30534

Üdvözlet!

egy trabantmotoros kistraktor képeit szeretném megosztani veletek

rövid leírás:

trabant,lada niva,skoda favorit,riga12 alkatrészekből összeépített kistraktor

hajtáslánc:

trabant motor

trabant váltó

trabant féltengelyek

lada váltó

lada kardán

lada niva hátsó híd 110 cm re szűkített

kormányzás:

skoda kormánymű.

fék:

niva hátsó dobféke, bowdennel működtetve.

alváz:

40X80 mm I acél, valamint 30X60 zártszelvényből, hegesztett.

eddig nem sokan látták, kíváncsi lennék egy fórum véleményére is.

a teljes építési folyamat le van fényképezve.

Gokartos Creative Commons License 2 napja 0 0 30533
Üdv!Szerintem a rögtörők nem eladók!Már régóta van ott pár db rögtörő a vas kalodába!Engem valahogy a borona nem vonz,nem lehet azzal normális magágyat készíteni,legalább is akkor ha kézzel ültetsz utánna!Kemény marad a föld csak a teteje porhanyós!Találtam Pesten 8 db Suzuki kereket,egy hirdetőnél vannak!4db-on téli gumi van és 20000 Ft!A másik négy db-on pedig nyári gumi és 10 ezer Ft!Fölhívtam ma az eladót mert haveromék csütörtökön mennek Pestre,elhozták volna!Azt mondta az eladó hogy ma este már mennek a 4db nyári gumival szerelt kerékért!!! :-(
Előzmény: T25 (30531)
kavicsos64 Creative Commons License 2 napja 0 0 30532

Akkor a bébi készitést gyakorold (:!!!! OK!

Előzmény: Marik Öcsi (30530)
T25 Creative Commons License 2 napja 0 0 30531

üdv. voltunk ma a bányában és van pár jó dolog. van egy majdnem vadi új rögtörő henger pont olyan mint a te kombinátorodon csapágyházastól . akkor két sorközművelő az egyik lovas húzatóból van a másik meg maszek gyártmány.  akkor nagyon szuper kis baronák

Előzmény: Gokartos (30529)
Marik Öcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 30530

Sziasztok !

Lehet,hogy pár napig eltűnök. Szolgáltatót cserélünk és ma van a felmondás napja. Amíg az új szogáltató nem kötibe a madzagokat addig pihi van. Marad az újság, vagy mint az őseinknél a bébicsinálás. Mindenkinek kellemes időtöltést.

Gokartos Creative Commons License 3 napja 0 0 30529

Előzmény: Hogolyo1986 (30509)
Gokartos Creative Commons License 3 napja 0 0 30528

Gokartos Creative Commons License 3 napja 0 0 30527

Gokartos Creative Commons License 3 napja 0 0 30526
Biztos hogy Simson fúvókát adtak neked?Nem Babettájé?Annyi a külömbség csak hogy a Pannónia fúvókának nagyobb a feje!A Simsoné kisebb,de a menet ugyan az!Most azt már pontosan nem tudom melyik csavar az,régen csináltam,meg nem is szoktam javítgatni!Az a lényeg hogy a fő fúvóka az 120-125 szokott lenni az alapjárati meg 40-45-ös!
Előzmény: Gokartos (30523)
Dutrás-pisti Creative Commons License 3 napja 0 0 30525

Hello Tibor! Nekem annak idején a Tecumseh motor csinálta.Ha elnyírja az éket a lenkeréknél,akkor csinálja ezt.Mivel máshol adja le a szikrát.Vége felé már majdnem letépte a kezem berántáskor.De nem biztos hogy ez a baja,csak én ezt tapasztaltam.Talán tudtam segíteni.

Előzmény: B.tibor1 (30524)
B.tibor1 Creative Commons License 3 napja 0 0 30524

Még aranyért sem lehetne a gépéről leimátkozni a karbit :). Na jó, biztos van az a pénz. De tudja ö is, hogy milyen érzékeny a gép a beállításra. Van másik karbim. Vadonat új. Csak türelmem nincs már hozzá annyit szívtam vele. Azt hittem jó, aztán ma rotálhatnékom lett. Pont jó a talaj. A gép nagy nyomatékon fulladt. Visszatettem a régit, azzal megcsináltam a munkát, de bosszant ez a gép nagyon. A régi karbinak tudom, hogy van hibája és bármikor bedögölhet ezért vettem egy újat. Aminek viszont a beállítását még finomítgatni kell ha lesz egy kis időm.
De köszi az észrevételt !

Előzmény: T25 (30522)
Gokartos Creative Commons License 3 napja 0 0 30523
Üdv!Nekem egy az egybe bement a Simson 35-ös fúvókája a Pannónia 45-ös helyére!
T25 Creative Commons License 3 napja 0 0 30522

üdv a kollégádtól kérd kölcsön a karbiját és azzal próbáld ki! én a trabival jártam így és legalább vagy ötször szétszedtem és ki takarítottam a karbiját és csak azt csinálta utána haver elhozta az ő trabi karbulátorját és azzal meg szépen üveg hangig kipörgött. szereztem egy másik karbit a méh telepről és ezzel tökéletes. addig a régi karbival is ment szépen utána gondolt egyet és az nem kellett neki durrogot csühögött pöfögött de nem pörgöt végig én is cseréltem millió gyertyát meg megszakítót kondit mindent mert én ráfogtam a gyujtásra. aztán kiderült hogy a karbival lett valami. egy  próbát meg ér.

Előzmény: B.tibor1 (30520)
Marik Öcsi Creative Commons License 3 napja 0 0 30521

Amikor én ilyen melót csináltam, a szomszéd átkiabált: szarakodunk? szarakodunk?

És mennyivel jobb mint a műganyé!!!!!

Előzmény: robi250t (30517)
B.tibor1 Creative Commons License 3 napja 0 0 30520

Nem a kompresszió lesz ez szerintem, de megméretem. A szelephézagot is egyúttal. Berántani még mindig nagy erővel kell. Munkatársamnak van egy ugyanilyen. Azt fele ennyi erő berántani. Bezzeg az nem pukkadozik, megy mint egy doxa :).

Előzmény: kavicsos64 (30519)
kavicsos64 Creative Commons License 3 napja -1 0 30519

Hát az nem szokott ilyet csinálni ,legfeljebb kiég de akkor nem indul vagy kifúj az látható ! Gyújtó gyertya hőérték ha nem jó akkor csinál ilyet hogy nem nagyon megy főleg ha bemelegszik . Kompressziót viszont mérhetnél rajta hogy nem e a végén van a motor !

Előzmény: B.tibor1 (30514)
Illés Ferenc Creative Commons License 3 napja 0 0 30518

Ahogy látom, ez elég gané munka volt!

robi250t Creative Commons License 3 napja 0 0 30517

Mai munka.

kavicsos64 Creative Commons License 3 napja -1 0 30516

És szelephézag is van? Megmérted?

Előzmény: B.tibor1 (30514)
B.tibor1 Creative Commons License 3 napja 0 0 30515

Egyébként teljesen olyan mint a Briggs. Egy 8 lóerős Briggs I/C motor koppintása 1985-ből eddigi ismereteim szerint. Csak valami nem sikerült olyan jól, mert lefojtották a szívócsonkban egy szűkítővel. Így elvileg 5 lovas.

Előzmény: kavicsos64 (30512)
B.tibor1 Creative Commons License 3 napja 0 0 30514

A kipufogószelep van kissé beégve. De elvittem a motort még anno megbontva egy elég okos emberhez. Szóval egy jó szakemberhez. Öntött rá egy kis benzint mikor mindkét szelep zárva volt és olyan kevés szivárgott el, hogy ő azt mondta ezeknek a szelepüléseknek jónak kell lenniük. Nem mondom, hogy tökéletesen zár, de egy nem átverős, jó szaki szerint a szelepek jók ! Van két hengerfejtömítésem a géphez. Egy vékonyabb és egy vastagabb. Mindkettő gyári. Adták hozzá ha másmilyen oktánszámú benzint használna az ember. Még megpróbálom visszatenni a vékonyabbat. Most a vastagabb van benne. A hengerfejtömítés csinálhat egyébként ilyet ?

Előzmény: kavicsos64 (30512)
kavicsos64 Creative Commons License 3 napja -1 0 30513

Én már öntöztem mert nem akar kikelni semmi ! Olyan száraz a föld mint a góbi sivatag ! Csak a szél fúj !

Előzmény: Marik Öcsi (30511)