Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gokartos 7 órája Creative Commons License 18718
T25!Nemtudom milyen árban kellene Diesel kistraktor de itt van kettő: http://m.jofogas.hu/veszprem/Diesel_kistraktor_elado_17722153.htm. A másik: http://m.jofogas.hu/bacs_kiskun/Kistraktor_Diesel_4x4_Hidraulika_Szervo_18094963.htm. Én az ismerősöd helyében az elsöt fontolóra venném!Jól is néz ki,meg szerintem 200-ba el lehetne hozni!Igaz nem a szomszédba van!
Gokartos 8 órája Creative Commons License 18717
Köszi!Remélem szép munkát is fog csinálni!Az eggyiken nekem is fecske kapa van!Nëztem a multkor a csapágy boltba 1100 vagy 1300Ft ért nagyon frankókat olyan jó széles teli volt neki az orr része!Olyat akarsz adni amilyet adtál BWelsnek is!?Elfogadni elfogadom,mert ennl nem kér majd megpróbálom fölrakni őket,mert nekem az a baj hogy mivel használt törött kapák vannak fent ráadásul nem is egyforna tipusúak így nem is egyformán állnak,mondjuk naggyából össze válogattam őket,de még ígysem állnak olyan egyformán!Így még a lándzsákkal csaltam annyit hogy aránylag jó lett!Mondjuk a földbe mindegy hogy az eggyik 9cm-re a másik pedig 11cm-re jár!Elfogadom 7db elég lessz!Köszönöm!
Előzmény: T25 (18715)
kavicsos64 8 órája Creative Commons License 18716

Ma délig 110mm eső volt, az elmúlt három napban esett!

T25 9 órája Creative Commons License 18715

szuper lett a kombinátorod kis kapák nem kellenek rá???? tudok mellőzni párat. akkor érted hogy miért nem akarok vontatott kis tárcsát. de majd leterhelem agyonra

Előzmény: Gokartos (18714)
Gokartos 9 órája Creative Commons License 18714
üdv!Teljesen értem miröl beszélsz mert a melóhelyen én is 320as vontatott tárcsát húzok az Mtz-vel és azis szokott néha oldalazni!De itthon meg haver Mtz-jével függesztett erdészeti tárcsával szoktam tárcsázni!Éppen üti az mtz nyomát,de ojan nehéz mint a sár,meg ráadásul van még rátéve egy régi 100-as tuskó szaggató köröm!
Előzmény: T25 (18698)
Furak 9 órája Creative Commons License 18713

Előzmény: Furak (18712)
Furak 9 órája Creative Commons License 18712

A fotók!

Tudod, hogy szívesen felrakom őket!

Előzmény: Gokartos (18709)
Furak 9 órája Creative Commons License 18711

Igen, a használt is annyiba van mint egy gyári. Itt kell okosnak lenni. A gyárit könnyem leműszakiztatja ha kell, de az alkatrészek húzósabbak. A házninál meg mivel nem ő rakta össze nem tudja mi, hogyan mennyira strapabíró és, hogy miből van.

Előzmény: T25 (18710)
T25 10 órája Creative Commons License 18710

üdv. építene de még a sajátomat se tudom csinálni nincs időm! meg hát semmije sincs hozzá mire össze szedné a cuccokat akkora két szezon is elszaladna.  és már most ősszel akarná szántani lefelé úgy hogy inkább venne egyet már kinéztünk párat az apródon de ami jól nézne ki az ott van hogy 400 felett azon meg márt tz4k-t lehet venni

Előzmény: Furak (18708)
Gokartos 11 órája Creative Commons License 18709
Üdv Mindenkinek!Elkészült a kombinátorom teljes egészébe rajta a rögtörö,meg az állító is!Furak mindjárt küldök át képeket rólla tedd már fel!Köszi!
Előzmény: Furak (18708)
Furak 12 órája Creative Commons License 18708

Üdv!

Nem építtet veled egyet?

Előzmény: T25 (18707)
T25 12 órája Creative Commons License 18707

üdv mindenkinek. van egy ismerősöm aki rávette magát hogy a faluban levő 5 portáját el kezdi művelni. és úgy döntött hogy vesz egy olyasmi jellegű trakit mint az enyém csak a lényeg hogy 4 kerék hajtású és dizel legyen. ha tudtok eladót normális árban akkor kérem szóljatok.

T25 14 órája Creative Commons License 18706

üdv. köszi mindenkinek próbálom lekoppintani a gyáriról. egyébként még félkész állapotban sincs. ma elhozták a rögtörőt ami 135 cm széles . de elfogyott a vasaim így most nem tudom tovább folytatni.

Előzmény: BWels (18680)
triplaharom 15 órája Creative Commons License 18705

Helló szomszéd !

Nálunk még nem esik, de felőletek jön a borulás +int.

Fél 10- 10 körül is így jött, de nem esett akkor semmi.

Előzmény: Furak (18704)
Furak 15 órája Creative Commons License 18704

Üdv, mindenkinek!

Már megint esik felém. Hetek óta nem tudok jelentősen haladni a kertel. Már komoly kétségeim vannak, hogy ilyen időjárással, hogy tud szembenézni a mezőgazdaság. A betakarítás is már megint késik nyáron sokan nem tudtak búzát aratni most meg sok napraforgó víz alatt van. Így nem lesz lóvé csak a támogatásokból.

szabi7911 16 órája Creative Commons License 18703

nekem is ilyen kellene,csak akkor nagyon hosszú lenne az egytengelyes,tehát marad a trabi váltó eltolva,meg a möller moci.ma fúrtam fel a motort a talpra,csak a szíjtárcsa kerék tengelyét kell megesztárgálnom,ha eltűnik főnököm.:-D

Előzmény: Tilla 793 (18701)
Furak 16 órája Creative Commons License 18702

Helló!

Sajna nem te vagy az ötletgazda. Sok helyen találni ilyet a neten, hogy alakították át a régi 2T motorkerékpárok blokkját.

Előzmény: Tilla 793 (18701)
Tilla 793 18 órája Creative Commons License 18701

Hali azt hittem csak én vagyok ilyen örült. Nekem is pancsi váltó lesz amit meghajt a motor ,és ez hajtja a másik váltot.

A héten lett kész ,még csak ékszíjat kell hozzá szerezni aztán jön a traki átalakítás.Remélem az új motor és az átalakítás meghozza a gyümölcsét.Majd csinálok fotot is mert kíváncsi vagyok ki mit szól hozzá.

Előzmény: szabi7911 (18700)
szabi7911 19 órája Creative Commons License 18700

https://www.youtube.com/watch?v=Upx5JDb2Y9U

nézzétek a váltót!

T25 22 órája Creative Commons License 18699

üdv. ismerem a disztillért dolgoztam anno vele a suliban de az ugyan az mint a tárcsa csak nincs másik szárnya és ugyan azt a munkát végzi mint a tárcsa csak két műveletben! és tényleg jobban bele kapot a földbe de csak azért mert kisebb a felfekvése de ha száraz volt a talaj még az se kapott bele csak csíkokat húzót a föld tetején. egyébként jó műszer volt.  mondjuk én utáltam vele dolgozni mert egy folytába rángatta a traktort az ember dereka egy 5-6 órás műszakban totál be állt. mink egy 160 as cristállal húztuk és olyan 220 cm szélességűt épp csak a gép szélességét vitte el   és nagyon sokat kellett vele forgolódni hogy normális magágyat csináljon mikor meg kaptuk a 4,2 -es ih tárcsát utána a disztillért elő se vettük többet. sokkal könnyebb volt húzni akár egy sorral csinált magágyat nem hagyott barázdákat. de mindenek meg van az előnye és hátránya.  tudok olyan helyet ahol még ma is használják a disztillért igaz 5 laposat húz egy 552 mtz-vel

Előzmény: BWels (18674)
T25 23 órája Creative Commons License 18698

üdv! a vontatott kicsi tárcsák csak el pattognak a föld tetején mert a vonórúd egy ponton kapcsolódik a géphez és el tud térni jobbra vagy balra (a nagy tárcsák is hasonlóképp kitérnek egy nagyon száraz talajon vagy esetleg az előtte levő gépet fordítják keresztbe ) de ha három ponton van kapcsolva akkor nem tud kitérni mert akkor a traktort is el kell fordítania! ahhoz pedig túl kicsi a tárcsa mert függesztettben olyan széleset nem lehet csinálni ami eltekerné a hozzá való traktort. jó most itt nem ara gondolok  hogy az én kis trabis traktoromat egy 220 cm széles tárcsával felszerelem és azt akár függesztetten is kapcsolhatnám mert azt tuti hogy tekergetné de ez már ilyen méret arányban lehetetten! de ha  egy erdészeti 160 cm széles "x"-" v" tárcsát nézel amit vontatott és  egy mtz vel húzol ép csak a gép szélességét viszi el de ha egy jo száraz talajra mész vele a tárcsa csak itt ot belekap és ki dobja most itt arra is gondolok amikor a traktor alsó két függesztő pontjára kapcsolod az is egy pontnak számít ugyanis a tárcsa és a traktor között igaz hogy kettő ponton kapcsoltad de valahol van közte a csuklópont ahol bizony egy helyen van kapcsolva és ott ki tud térni két irányba ha nem így lenne akkor nem tudnál vele fordulni tehát  kis tárcsákban a vontatot csak jó talajon tudod normálisan használni. a kicsiket inkább függesztet kivitelbe csinálják pont ezért hogy a traktort nem tudja eltekerni és ott megy a tárcsa ahol a traktor húzza. remélem nagyjából érthetően magyaráztam el .

Előzmény: Gokartos (18673)
kavicsos64 1 napja Creative Commons License 18697

Járok meghosszabbították a szerződésem december 31-ig .Már ma lett kész a másik felni csak a közép csillagot kell egy kicsit kisebbre venni és lehet festeni.

Előzmény: BWels (18693)
Gokartos 1 napja Creative Commons License 18696
Gyere nyugodtan akkor is ha esik az eső,majd beállunk az eresz alá!(((-:
Előzmény: BWels (18691)
Gokartos 1 napja Creative Commons License 18695
Egyenlőre igen már le is van súlyozva!Azért mert a barázdában járó kerék mindíg fog,a másikkal van baj mindíg!Ha nem marad más akkor már suzukis off-road-os fórumon találtam egy leírást amit már megakartam osztani a fórumtársaknak!Szoktak olyat csinálni hogy csak a fél difit heggesztik le és így az eggyik kerék mindíg fixen hajt,de viszont a másik ugyan úgy függetlenül tud hajtani!De szerintem erre nem lessz szükség mert már ugye szántottam vele itthon ezt a pici kertet,meg a krumpli helyét,és szépen vitte az ekét,meg "Tanár úrnak" a gyepen a búza tarlóján is kipróbáltam ott ahol a kombinátoros videót is csináltam!
Furak 1 napja Creative Commons License 18694

Szia!

Skodából igazat megvalva nem ez kellene a legjobban. De gyűjtögetem ezeket a régi könyveket. Megköszönném ha elküldenéd mindet a furakbt@freemail címre vagy a furakbalint@citromail.hu-ra.

Előzmény: zolikababa (18683)
BWels 1 napja Creative Commons License 18693

Addigra csak összehozod a Zetort, jarsz melozni? most csinalhatod a masodik felnit.

Előzmény: kavicsos64 (18692)
kavicsos64 1 napja Creative Commons License 18692

Szia ! Jövőre is lesz ! Valamivel menni fogok !

Előzmény: BWels (18681)
BWels 1 napja Creative Commons License 18691

Ha nem esne akkor atugranek, par percre.

Előzmény: Gokartos (18689)
BWels 1 napja Creative Commons License 18690

Bizom jövöheten en is 1 par napos idöre. Ilyen elszaradas nalam is jelent kezett, meg parat a vakond vagy beka kidurrt. Na nalam nincs olyan busas bokor. Kihuztam en is a szarazat ami feltünt nem volt nagy gyökerzete es nem ment le melyre sem.

Nagyon jo volt , szallas , idö, taj szempontjabol de fogasilag nem dicsekedhetek, bar sok osztrakkal nemettel beszeltem azok sem remeteltek.

Legnagyobb 6kg, os harcsa kuttyogatva.

Jut eszembe volt ugyan azon a szalason Bekescsabarol 4 tagu csapat. Az eggyik ismer a volanos idökböl mondta ö is ott volt, Istvannak hivjak a csaladi nevet nem tudom.

Mercedes busszal voltak azt hiszem Vito.

Előzmény: Marik Öcsi (18688)
Gokartos 1 napja Creative Commons License 18689
Én meg anyag beszerzésen voltam nemrég a szomszédomba és mondtam neki hogy ami van összes zártszelvény elhozom!Holnap meg ráveszem magam és megcsinálom a rögtörőt a kombinátor után!
Előzmény: Gokartos (18682)