Keresés

Részletes keresés

Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5101

Igen igazad van. De midíg van kiskapu.

Pl.: a kormány nem írja elő a szarv kormányt(1 barátom ezt ki is használta)

Vagy másik pálda a zöldrenszámal pótkocsit nem húzhatsz de farkalodát vagy tüskén bálát már vihetsz és ami a legjobb hamsztert is huzhatsz tele szénával is mert az nem automata rendfelszedő és nincs a nevében hogy pót kocsi.:)

 

Előzmény: Gokartos (5097)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5100

most itt gondolok olyanra hogy jelen esetben téma volt a kertitraktor...

ugye a mai rotációskapák amire a legtöbbünknek futja az közel a tescos kategória :s és nem minőség... de egyszerűen nem tudja megoldani az ember a drágát... ugye miböl?

na evvel kapcsolatosan példaképp a tescos robikapa mittomén 60ezer ft... a találékony egyszerű magyar ember ugye a főleg faluhelyen mondhatni a kiskamra szegletéböl összehozza.. a "mni vontatót:)" amibe ugye megintcsak beleköt a T.szerv hogy ilyen meg olyan kpm vizsga... stb.. holott általában  százszorta jobb minőségű "bevált,összekopott" anyagbol épült az adott gépezet.. Hogy ez miért baj? :(

ugyanez a pótkocsi is baromi drága a gyári igaz egyszerű épitett nem a legesztétikusabb de legalább stabil :)

Előzmény: józsika1986 (5099)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5099

Így van eltartjuk az ingyenélő"társadalmat"  :s sajnos...

Előzmény: Csaba16 (5093)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5098

elnézést ,hogy belevauzok ..

még kiegésziteném ,ha nem gond :)

tehát világitás legalább baloldalon legyen lehet az akár kerákpár villogó (látni és láttatni)

és macska szemek elöl kerek fehér ,hátra piros háromszög csúcsával felfelé :)

név,lakcím tábla (azt nem tudom kell e még?) régen kellett...

Előzmény: Gokartos (5097)
Gokartos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5097
Persze!Ezt magyaráznám hogy a KRESZBEN minden eggyes Jármű bevan sorolva egy kategóriába amire szabályok vonatkoznak!Pl:K kategória,fogalma:Egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló,a közúti közlekedésben egy egységként résztvevő és 15km/h sebességnél gyorsabban haladni nem képes lassú jármű,amire nem kell biztosítás és rendszám,meg vizsga sem!
Előzmény: Jonah Hex (5088)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5096

sokhelyen a rendszám eleve nem divat nem neveznék területet.... :D föleg nagy gépeken :D

legyen aki útját állja !!!ennyi!!! :D

Előzmény: Csaba16 (5087)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5095

IGAZ!!!!

 

mezőgazdaságnál tartunk:)

 a lassújármű vezethető "B" kategóriával Deeee! 3500kg össztömegIG magyarul

pl: az MTZ már kilőve mivel 3800kg :D

a környéken ki is fogtak 1-2 embert ilyenért de még ráadásul kéttengelyes pótkocsival...

ami a B-vel van lassú jármű az a kisebb pl TZ4K méretű gépek könnyű pótkocsival....

a jelenlegi "B"-kat.-ban be van ütve a "T" is az oké... de viszont az a T mégse az a "T" kategória amit Szakképesitéssel adnak...

Előzmény: Gokartos (5089)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5094

Ja értem :) akkor én elnéztem valamit valameik hozzászólásba szó volt a piros rendszámrol akkor lehet avval kevertem össze :)

 

Előzmény: Csaba16 (5087)
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5093

Sajnos ezt a világot éljük már mident a kis emberekel fizetetnek meg.

Midenre rendszám és stb hogy legyen mit fizetni.:(

Előzmény: Jonah Hex (5088)
drotszamaras Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5092
Kosdon van egy kompletten még a plusz sulyok is meg vannak! De sajnos a eleje az kompletten hiányzik és még az egyik nagy kerék is sérült.25 körül mondtá nem olyan rég. Ha gondolod, meg nézem?
Előzmény: T25 (5076)
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5091

Nekem smk joksim van az idén 2xer igazoltatak Mtz82 sel 1xer Zetor 12045ösel és nem modták hogy nem vezethetem. Az Mtz piros a Zetor zöld rendszámos.

De ezt rendőre is válogatja ha meg akkar úgy is meg büntett ha nem meg elenged.

 

Előzmény: Gokartos (5089)
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5090

Hát részben igazad van elismerem. De ugye általában a fűnyíró traktorokal adnak 1 használati utasítást és gép könyvet és 1 garacia lapot amin a tulaj neve van.

Amikor mi mentünk velük ezek és a biztosítási papírok 1 zacsiban miden gépen a szerszámos dobozban vagy az aksi tartóban bene voltak. És ha kérte a rendőr az egész paksamétát a kezébe nyomtuk. Soha nem kértek rendszámot meg forgalmit.

Előzmény: Gokartos (5081)
Gokartos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5089
Smkp jogsival már nem lehet lassú járművet vezetni,de régen lehetett!Én most vizsgáztam B kategóriából 2éve,tehát a kategóriákkal meg a fogalmakkal tisztába vagyo, meg elis lehet olvasni az interneten!A B kategóriával lehet vezetni:személyautó,9személyes mikrobuszt,kisteher autót,moped autót,smkp,kerti traktor,lassú jármű és mezőgazdasági vontatót(fekete rendszámost),csak ezzel nem lehet pótot húzni csak függesztett munkaeszközöket szállítani!A Smkp jogsival vezethető:smkp,állati erővel vont jármű,meg "K" kerti traktor!
Előzmény: Csaba16 (5077)
Jonah Hex Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5088

Ezek a dolgok hogy mivel és hol na meg milyen papirral lehet közlekedni.a boltban vehetek robi után futót vagy pótkocsi ki minek nevezi az árán kivül semmit nem kérnek és nem is mondják hogy le kell vizsgáztatni mert addig nem használhatom,ugyan igy van a rotációval is és ott a kereket is kinálják és csak az ára kell nem kell mutatni semilyen jogsit és nem adnak forgalmit sem amibe lehetne igazolni hogy vizsgán volt.(De lassan a kerékpárra is jogsi és müszaki kell majd.)

Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5087

Zöld rendszám van rajt.

Ugyanis a sebesége és mérete valamit mivel szezonálisan van használva így jogosult volt zöld rendszámra.

Előzmény: józsika1986 (5084)
patyesz83 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5086

Kössz! Januárba megyek a kpm-hez. van imerős... :) Akkor lehet hogy lessz zöld rendszámom! :)

Előzmény: Csaba16 (5080)
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5085

Engem büntetek már meg földúton az mtzvel mert nem volt műszaki a póton.

Elméletileg azokon az utakon ami önkormányzati fenhatóság allat van ha földes ha aszfalt ott bizony büntethet a biztosúr. Az utak nagyrésze pedig az önkormányzaté. A magán út természetesen kivétel oda semijen hatósági korlátozás nem érvényes.

Előzmény: tibike93 (5078)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5084

Szép estét

Tudomásom szerint valahol olvastam a rendszámoztatással kapcsolatosan olyat hogy piros rendszám 100 lóerőig tehát ott valami susmusolás van ha egy 250 lóerős traktoron piros rendszám van :D "MGv" kategória

Előzmény: Csaba16 (5077)
Sz zoltán71 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5083

Egy kicsit konkrétabban mire gondolsz? Eléggé megviselte az idő, vetőcső és csoroszja nélkül, tizezer ft  . Fehérgyarmat.

Előzmény: T25 (5076)
józsika1986 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5082

Szép estét én idén tavaszon érdeklődtem a zöld "M" rendszám felöl...

 

úgy mondták a hivatalban ,hogy ki kell váltani legalább egy őstermelői engedélyt ezer párszáz forint azután a rendszám "az passz már nem toom mennyit mondtak...

akkor még inditási naplót kell vezetni ...

az árakrol  okmányirodában kéne utánajárni :s

annyit mondtak ha érdekel akkor visszatérünk rá...

csak ugye egyéb okok ,miatt elmaradt...

csak ugye az egyéb okokba beletartozik az is hogy a jogsimat bevonták a rohadékok... holott nem csináltam az égegyadta világon semmit saját nővérem "húzott csőbe" mindegy nem ez a lényeg tehát ez is nagyban közrejátszott ,hogy nem lett zöld rendszám a gépemen a többi pedig most műszaki problémák vannak vele...

 

52 éves Hanomag traktoromra ami 22 lóerős, mivel gyári helye van az alternáló kaszának "önjáró szálastakarmánybetakarító gépnek minősül"

Előzmény: gtur (5069)
Gokartos Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5081
Hát igen én is most olvasom a Zöld rendszámmal kapcsolatos megszigorításokat!Csak egy ötlet volt!A fűnyiró traktorokkal kapcsolatban meg annyit,hogy nem akarok senkivel vitatkozni,de mivel a forgalomban részt veszel vele,így valamelyik kategóriába besorolást kap és az pedig a lassú jármű,amire külön előírások vonatkoznak!Annyi erővel minden 4kerekű traktor alá lehetne tenni "fűnyíró adaptert" és rohangálni vele a közúton fűnyíró traktor címszó alatt!Nem?
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5080

Amenyiben a géped az iletékes szakhatóság megfelelőnek találja akkor igen kapsz rá  zöld rendszámot. Haverom vit 1 kombájnt meg 1 k25ös zetort az idén zöldrendszámra és a zetor nem kapta meg azt modták neki piros rendszám kell rá.

Sajnos mostmár a zöld rendszámos gépeket is be kell mutatni vizsgálatra.

Ha a szemre vételezést valami oknál fogva meg birod kerülni van eséjed.

 

 

Előzmény: patyesz83 (5074)
tibike93 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5079

LASSÚ JÁRMÜVET IS??EZT NEM IS TDUTAM !!KOMOLY H RÁBÁVAL MEGY ???EZT MEGKÉRDEZEM  H LASSÚ JÁRMÜVET IS VEZETHETEK E....

Előzmény: Csaba16 (5077)
tibike93 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5078

szarvkormányos géphez nem kell semmi nem ??csak világítás legyen meg kismotor jogsi minimum!!én igy tudom!kérdeztem egy rendör "ismeröst" nekem azt mondta h lehet menni ilyen szarvkormányosal mint az enyém csak robi utánfutot vihetek!!!!!bár 2szer akora mint egy robi a trakim is meg a potkocsim is de eddig nem szoltak mert nagy a pótkocsi....peddig volt h mögötem jöttek azt ink lehuzodtam azt elmentek.....peddig jogsim se volt hehehe mostmár van hála:Dezért épitetem én egy szarvkormányost!!modnjuk nekünk van mtz 50es is meg stb csak azon papir nincs iyg utcára nem lehet menni vele ...  AZT VALAKI MEGTUDJA MONDANI H MOST FÖLDESEN LEHET MENNI JOGSI NÉLKÜL VAGY SEM??

Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5077

Elég az smk jogsi is szerintem.

Mert azal kerti traktort és lassú járművet is vezethetsz.

Tesómnak is csak az van és a Rába 250 el szaladgál és még soha nem modták neki hogy kevés az smk jogsi.

Előzmény: tibike93 (5075)
T25 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5076

olyant tudna-e valaki hogy régi 12 soros lovasvetőgép alkatrészeket beszerezni?

tibike93 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5075

fűnyíró trakihoz nem csak kismotor jogsi kell???az is elég nem??

Előzmény: Csaba16 (5073)
patyesz83 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5074

Van MVH regisztráció számom,Őstermalőim,akkor lehet hogy meg tudom csináltatni a zöld rendszámot???

Előzmény: gtur (5071)
Csaba16 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5073

Az igaz hogy nem minden fűnyíró traktoral lehet közúton meni.

De ami nem olcsó barkács kategóriás tescos gép azal biztos lehet meni.

Én  dolgoztam 1 parképítő cégnél ahol nagy árúházak területén vágtuk a füvet szinte országosan. És ha 1 településen belül 2 áruház volt amit mi csináltunk nem áltunk fel a gépekel a teherautókra mentük velük lábukon.

Világítást bekapcsoltuk láthatósági melény és már mentünk is.

Soha nem büntetek meg minket pedig álítotak meg de csak a jogsit igazolványt kérték meg hogy hová megyünk enyi gépel(azt hiték sokszor hogy felvonulást csinálunk engedéj nélkül).:)

Előzmény: Gokartos (5068)
Furak Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5072

Ezekkel mi van?

 

http://funyiro.lapunk.hu/

 

A John Deere X-700 szériára gondolok.

Előzmény: Gokartos (5068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!