Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

halász77 két órája Creative Commons License 2678

Olyan kis leicát mint a tiéd viszont azóta se láttam használtan.. Pedig az nagyon tetszett..

Előzmény: python 357 (2675)
Parazstaposo. 4 órája Creative Commons License 2677

Annak a kivénhedt, hályogos szemű, román fülesbagolynak takarítás után így nézett ki a lencséje.

Előzmény: Bynom (2676)
Bynom 12 órája Creative Commons License 2676
Az elmúlt napokban-hetekben annyit beszélgettem/beszélgettünk telefonon a távcsövektől kezdve sok mindenről és sok mindenkivel, hogy még a hangom is elment. Hogy fogok így szerepelni a Rising Starban?! :-o De ami a lényeg: ha valaki képes vót 30 ezret fizetni egy kivénhedt, hályogos szemű, román fülesbagolyért (2666, alsó kép), akkor jelentkezhetne már végre a japán sólyomszem új gazdája is, biztosan nem fogja megbánni...
Előzmény: Bynom (2645)
python 357 23 órája Creative Commons License 2675

Van IOR-om nekem is, 15-ért vettem a Zsaru boltban vagy tíz éve, gyári állapotút!!...:)))... Tényleg nagyon jó!!!

Előzmény: halász77 (2674)
halász77 24 órája Creative Commons License 2674

:)) Hát az úgy van, hogy az IOR a kocsiban él, tekintve, hogy aránylag könnyen beszerezhető és 1/3-ad árban van a szinte sose kapható EDF-hez képest.

Otthon meg leginkább a 15x70 van a kezemben..

A DF 7x40 inkább háborús relikvia, az úgy is van kezelve.. Az EDF-et pedig így szépen kiszorította az IOR :) Szóval nehogy vegyél, mert akkor szekrénylakóvá teszed a kis EDF-et :))

Előzmény: python 357 (2671)
halász77 24 órája Creative Commons License 2673

Ez nagyon szuper.. Valaki próbált már rendelni innen? Mennyiért jöhet át idáig?

Előzmény: arszab (2670)
szőrmók 27 órája Creative Commons License 2672

Én is azt mondtam,hogy a jót válogatni kellett. Egyszerüen a józan eszem tiltakozik az ellen,hogy ezt a sok távcsövet csak a réz alkatrészek miatt vette volna meg valaki?

Előzmény: T.A.L. (2658)
python 357 2 napja Creative Commons License 2671

Zoli,-megfognak sértődni a Zeiss-eid!!!:-D:-D:-D

Üdv. Barátom!!!!:))))) Nekem meg a Tőled szerzett portéka a kedvencem!!!...:))))

Előzmény: halász77 (2669)
arszab 2 napja Creative Commons License 2670
halász77 2 napja Creative Commons License 2669

Nekem is ez a legtöbbet használt csövem, nagyon szeretem. A gumira viszont akárhogy vigyázok, kenem glicerinnel, meg minden, de elég rossz bőrben van.

Írtam már az IOR-nak is, hogy hátha lehet venni, de nem is válaszoltak :(

Halász

Előzmény: Parazstaposo. (2666)
T.A.L. 2 napja Creative Commons License 2668

Nem csodálom, jó vétel volt a vásárlónak !

Előzmény: Parazstaposo. (2667)
Parazstaposo. 2 napja Creative Commons License 2667

ELKELT!

Előzmény: Parazstaposo. (2666)
Parazstaposo. 2 napja Creative Commons License 2666

Eladó egy IOR 7×40 katonai kereső távcső, anno többek közt a magyar határőrségnél is rendszeresítve volt. Rendkívül masszív, robusztus kialakítású, teljesen gumírozott távcső, szemenként állítható dioptria, jobboldali lencsében szálkereszt távolságbecsléshez.

Egyéb technikai adatok róla itt.

A távcsőről hiányoznak a gumi szemkagylók ami a használatát nem befolyásolja. Szemüveggel is használható, kettősképe nincs.

Ár: 29900,-forint

agy73p 5 napja Creative Commons License 2665
Előzmény: endybandi (2664)
endybandi 5 napja Creative Commons License 2664

képek

endybandi 5 napja Creative Commons License 2663

Eladó egy szinte vadonat új Hawke Varmint 4-16x44SF céltávcső.(HK5134)

1" tubus

1/2 Mil-Dot

Oldal paralax

Nitrogén töltés

Gyári dobozában az összes gyári kiegészítővel.

Ajándék két részes, magas, 11mm-es szerelék.

Ára:42.000.-ft+posta

Tel:20/924ötvenöt93

dzsustdesztenderd 5 napja Creative Commons License 2662

Eladó távcsővek: Vanguard 8x32 Endeavor távcsővek eladók, 1 db új, 1 db használt. További információ: http://tinyurl.com/mo9ve33 - teszt, leírás: http://www.bestbinocularsreviews.com/blog/new-vanguard-endeavor-ed-ii-binoculars-announced-05/ nem a “2-es”, sorozat, hanem az eredeti “1-es” sorozatról van szó, de technikai paramétereiben ugyanaz (pontos különbséget: bevonat, prizma bevonat nem találtam). Csak első-hátsó kupak, távcsőszíj, távcsőtok, távcső dokumentáció és törlőkendő van meg hozzá. Új ára: 47.000 Ft, használt ára: 37.000 Ft, irányárakon. 

hlaci086 6 napja Creative Commons License 2661

Hálás köszönet!!

Előzmény: T.A.L. (2660)
T.A.L. 6 napja Creative Commons License 2660

7x40-es IOR Román távcső, nincs nem eredeti, semmivel nem összetéveszthető, egyedi gyártmány.

Ne legyen belsőleg lepedékes, fátyolréteges, és mind két dipotria megfelelő értékben szabályozható legyen, valamint az optikai elemek karcmentesen legyenek, főleg a szemlencsék.

Gumik ne legyenek nagyon elöregedve.

Előzmény: hlaci086 (2659)
hlaci086 6 napja Creative Commons License 2659

Urak, Hozzáértők!

IOR 7x40-nél, hogy lehet megállapítani a hátsó számjelölésből, hogy eredeti-e. Illetve mit nézzek meg jól???

Köszi a segítséget, viszonylag sűrgős a dolog!!!

T.A.L. szept. 10. Creative Commons License 2658

Nekem nagyobb rálátásom volt, van. egy kicsit.

Én voltam az eladó cég raktárában is, és voltam 3 kft-nél akik felvásárolták ezeket is többek közt, meg sok mást is.

Elmondhatom, hogy a MOM 6x30, 8x30, 7x50, 8x40, stb távcsövek kb. 95%-a, valamilyen szinten javítást igényelt volna.

Tömítéscsere, fátyolréteg, kettőskép, zsírzás, stb. stb.

Miért is ?

Mert egy jó részét már senki nem szervízelte, csak raktározták.

AVH, HŐR, BV, BM, MN, stb. távcsövek karbantartásával a kutya sem foglalkozott, mert nem volt már gazdaságos vele foglalkozni, ezért is értékesítették ezeket is.

Jobb felhajtani egy újszerű, esetleg szervízelt MOM-ot, mint arra költeni javításilag, főleg, hogy nem is gazdaságos a javítása.

Előzmény: szőrmók (2656)
agy73p szept. 10. Creative Commons License 2657

Felénk a bolhán nem nagyon vannak ilyenek. A MOM 8x30 nekem egy kissé szűkös betekintésre, tehát nagyon érzékeny arra, hogy pontosoan az optikai tengelybe nézzek, ha ez egy picit is elmozdul, akkor már jön a "babszem" effektus. Ez volt a bajom az orosszal is.

Előzmény: szőrmók (2655)
szőrmók szept. 10. Creative Commons License 2656

Jó pár évvel ezelőtt itt a fórumon kaptam egy cimet .Egy kft raktárába keveredtem ahol kb 4 köbméter MOM távcső volt különböző állapotokban .Tény hogy a jót azért válogatni kellett.Ja és nemhogy tiz,hanem 5 alatt volt az ár. Számlával.Feltételezem ,hogy a többit sem a MÉHbe vitték. tehát az a mennyiség is előbb utóbb a piacra kerül. nekem kötődésem is van a MOMokhoz.Egy ilyent szedtem szét először gyerekként. Csak az volt a baj vele ,hogy nem tudtam összerakni ,és ezt a faterom erősen zokon vette,egy bazi nagy pofon erejéig.Aztán vagy 20 év mulva kapott egy ujat.

szőrmók szept. 9. Creative Commons License 2655

Szoktam járni bolhapiacra .Néha előfordulnak jobb darabok is. Nem mondom ,hogy mindig van ,de mondjuk havi egyszer igen.És persze a roncsot ,és a monokulárt is érdemes olcsón venni alkatrésznek.Vettem már Ferot és Steinert is bolhán.

Előzmény: agy73p (2654)
agy73p szept. 9. Creative Commons License 2654

Hajjaj. Akkor most nagy a baj! ;-)

Előzmény: szőrmók (2653)
szőrmók szept. 9. Creative Commons License 2653

Pedig van.

Előzmény: agy73p (2651)
agy73p szept. 8. Creative Commons License 2652
Előzmény: Romi111 (2647)
agy73p szept. 8. Creative Commons License 2651

Elnézést, de besz@rnék, ha 10 alatt lenne szép állapotú, tiszta MOM.

Előzmény: szőrmók (2650)
szőrmók szept. 7. Creative Commons License 2650

Ja és a MOM 10 alatt van.

Előzmény: szőrmók (2649)
szőrmók szept. 7. Creative Commons License 2649

MOM-ot nem hamisitották .Nekem van mom és zeiss is .Nappali használatnál szerintem egykutya. Igaz 60 éves vagyok és a szemem az nem a régi.Vegyél MOM-ot és azt nem fogod sajnálni ütni vágni. A Zeissre meg költsön a vadász társadalom.

Előzmény: Pirx_Pilóta (2648)