Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bynom 1 napja © 2632

A "sehfeld 8m aut 988000m" nem a típusa, hanem a látómező szélessége (kb. 80 méter 1 kilométeren), és az "eredeti russia" nem oroszországi, hanem "eredeti china"...

Háromezer forintnál nem ér többet, elmegyógyintézetek környékén valószínűleg el tudod sózni...

(Vagy: hajingáld el, lakott területen kívül, pl. egy szeméttelepen...)

Előzmény: hajingalo1986 (2623)
zorko 4 napja © 2631

Nem, nem annak felel meg. :)

A távcsöveknél a nagyítást a szabad szemmel látható mérethez képest lehet értelmezni.

Ilyenfajta nagyítást a teleobjektíveknél is lehet alkalmazni, ebben az esetben a normálobjektív által adott képhez képest ad a tele valahányszor nagyobbat. A normálobjektív, és a képe azonban nem olyan egyértelmű, mint a szabad szemmel látott kép. (A normálobjektív az az objektív, amely a szabadszemmel látott képhez leginkább hasonló perspektívaviszonyú képet rajzol. A fókusztávolsága kb. a képátmérővel egyezik.)

A 12x-es zoom azt jelenti, hogy az objektív leghosszabb gyújtótávolsága hányszorosa a legrövidebbnek. Ez abban a spec esetben egyezik a max nagyítással, ha rövid végén az obi épp normálobjektív, de ilyen obikat nemigen készítenek. :) A kompaktokon nagylátótól teléig megy a zoom tartomány, a nagylátó kicsinyít, a tele nagyít. Sacc per kb. egy 12x-es zoom 0,7-8,4-szeres nagyítási tartományú lehet.

Előzmény: Zoltán Ver (2629)
Istee1234 6 napja © 2630

No erre a pontos választ már másoknak kell megadnia. :)  Esetleg tedd fel ezt a kérdést digitális fényképezős szobában. Ellenben  ez attól is függhet, hogy alapból milyen optika van feltéve a fényképeződre, nem tudom, lehet hülyeséget mondok most :D

Előzmény: Zoltán Ver (2629)
Zoltán Ver 6 napja © 2629

Köszönöm a gyors választ!  A tizenkét szeres nagyítás megfelel a fényképezőgépeknél használt tizenkét szeres zoomnak? 

Előzmény: Istee1234 (2628)
Istee1234 6 napja © 2628

A bpc4, olyasmi mint az esetembeni "KOMZ", azaz "Kazan Optikai Mechanikai Üzem" orosz megfelelője. Berkut esetleg? Ezt már a hozzáértőbbektől kérdem. :) tehát ilyesmi.

Előzmény: Zoltán Ver (2626)
Istee1234 6 napja © 2627

Zorko! Köszi a választ! :)
Zoltán Ver! a számok; 12xes nagyítás, 40mm-es objektívátmérő (ez kétszer nyílván binokli esetén)

Zoltán Ver 6 napja © 2626

Sziasztok! 

Nekem is van egy szovjet távcső melynek a típusa bpc4 12x40 Tento. 

Legyen szíves világosítson fel valaki hogy a számok mit jelentenek! 

Nagyon szépen köszönöm! 

zorko aug. 12. © 2625

A sárgasághoz:

Majd megmondják a jobban hozzáértők :), én úgy tippelem, hogy szándékos lehetett, a levegőtávlat, enyhe párásság okozta "fátyolt" csökkenti a sárga szűrés. (Mivel ez a ködösség a kékes tartományokban erősebb, a sárga szűrő pedig a kék összetevőt csökkenti.) Tehát távolra nézve kontrasztosabb lesz a kép....

Előzmény: Istee1234 (2624)
Istee1234 aug. 12. © 2624

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy az szovjet binoklik - monokulárok jellegzetes enyhe sárgás képét mely optikai tag okozza? Ezenkívül azt is szeretném megtudni, hogy szovjet binók közt volt-e eltérés a fentebb emlegetett "sárgaság" terén? Kérdem mindezt azért, mert tulajdonomba került egy patikatisztaságú "KOMZ" 8x30-as monokulár, mely az elmúlt 25-30 évet egy szekrény mélyén aludta át. Képe egészen tűrhető, gyors vizslatásra jól használható.

Ezenkívül az is érdekelne, hogy a "Zenica" és "Turist" nevű távcsövekre is jellemző volt ez az enyhe sárga szín?

Köszi

hajingalo1986 aug. 10. © 2623

Sziasztok.

Érdeklődni szeretnék hogy egy sehfeld 8m aut 988000m típusú eredeti russia távcső milyen árba lehet eladni illetve hol találok rá vevőt. 

Bynom júl. 31. © 2622
Eladó egy 7x28-as Fujinon monokulár ('zsebteleszkóp'), 40 ezer helyett 15 ezer Ft-ért (kis horzsolással a tubus alsó felén).
A távcső nitrogéntöltésű, teljesen vízálló (a gyerek is játszhat vele a kádban, ha nagyon akar).

http://kepfeltoltes.hu/140731/P1300717_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140731/P1300726_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140731/P1300724_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140731/P1300723_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140731/P1300719_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
HUNBelfegor júl. 28. © 2621

Erre gondolok, csak lemaradt a kép az előző hsz-ból.

Előzmény: HUNBelfegor (2620)
HUNBelfegor júl. 28. © 2620

Sziasztok,

Delta Titanium 8*56 ROH keresőtávcsőhöz keresném a használatkor kitekerhető betekintő lencse védőt, sajnos az enyémről egy hiányzó apró csavar miatt lemaradt egy cserkelés során. Minden megoldás érdekel ami megfelelő ár/érték arányú. Sajnos eddig nem találtam ilyen alkatrészt sehol.....

Előre is köszönöm!

hlaci086 júl. 16. Creative Commons License 2619

Urak!

Van valakinek tapasztalata Barska távcsövekkel? Optika, megbízhatóság ilyesmi???

bordóc5 júl. 12. © 2618

A távcső megvan még??

Előzmény: Datsun25 (2552)
-joco- júl. 12. © 2617

Narancssárga Celestron C8, hozzá tartozó keresővel, óragépes mechanikával, eladó.

Ez még eredeti USA, nem a Kinai másolat.

Szállitási nyomok kivülről látszanak a tubuson, optikailag sértetlen.

Ha kell tudok hozzá adni Crayford kihuzatot is.

Postázni nem tudom, érte kell jönni, Bp XV.-ker.

Csere érdekel :  TZK 10x80 légtérfigyelőre.  ( értékegyeztetéssel )

Tubus+kereső+mechanika=  140.000Ft

Crayford kihuzat               =   15.000Ft ( a távcső eladása után külön is eladó )

Grantc júl. 11. © 2616

Kihasználatlanság miatt eladó a képen látható, hibátlan állapotú Acuter 25-75x70 Synta Makszutov-Cassegrain zoom hibátlan állapotú Spektív

Adatai: 

objektív átmérõ - 70 mm
nagyítás - 25-75x
látómezõ - 26-13/1000 m
közelpont - 3 m
látószög - 1,5-0,75 fok
szemlencse átmérõ - 20 mm
kilépõ pupilla - 2,8-0,9 mm
szürkületi érték - 41,8-72,5
súly - 780 g
hossz - 29 cm

A 70 mm átmérőjű 750 mm fókuszú zoom-spektív, 25x-75x nagyítással, 45 fokos betekintéssel egy igazi maroktávcső. Ha nincs kéznél az állvány, kézben megtartva, esetleg egy fához/falhoz támasztva még a legnagyobb nagyítással is élvezhető marad a kép. A tükrös rendszer miatt nincs színi hiba, nagyon kontrasztos képet ad nagy nagyításokkal is. Természetesen minden felület többszörös bevonattal rendelkezik (FMC). 25 cm hosszú, 780 g súlyú műszer 

Nagyítás közben a zoom okulár látómezeje kiszélesedik, ezért háromszoros zoom faktornál (75x nagyítás) a látómező nem szűkül harmadakkorára, hanem csak felére (56 fok látszólagos látómező).

Ár: 20.000Ft

Infók a távcsőről:  http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=511&termek=9210

Átvehető Budapesten

Tel: 06307241512

Grantc júl. 11. © 2615

Kihasználatlanság miatt dobozában eladó a képen látható ACUTER 16-48X65 / EGYENES Spektív. Teljesen hibátlan állapotban van.

Bátran állíthatjuk, hogy a Synta Acuter spektív-sorozata az elmúlt években "régiós etalon"-ná nőtte ki magát. Szerte az országban használják madarász és természetvédő egyesületek, de egyre több lövész és íjász is.
SCHOTT üveg
65mm-es objektív
16-48x nagyítás
Egyenes betekintés
vízállló

Ár: 28.000Ft

Infók a távcsőről:  http://www.vadasztavcso.hu/product.php?id_product=315

Átvehető Budapesten

Tel: 06307241512

OlympusZoom júl. 11. © 2614

A 20x60-as Tento elkelt, köszönöm mindenkinek a privát segítséget!

Hannsg52 júl. 6. © 2613

Eladó Docter Optic dobozában, sosem volt felszerelve puskára. 155000 ft.

S&B sínes újszerű arcmentes 3-12x50-es  új szerelékkel ( Mauser M98 ),vagy anélkül. Távcső ára 185000 ft. Email publikus, köszönöm.

rókafegyver júl. 6. © 2612

Nem cserélhető egy légpuskára? Tuti jobb a szórása még 20 méteren is mint annak ami a lőlapot lőtte. Ha érdekel írj a mailomra.

Előzmény: sama1 (2611)
sama1 jún. 30. © 2611

Eladó egy orosz BPC2 12X45 keresőtávcső normál állapotban. Jár hozzá egy hord táska Ára 12 000 ft Képet mailban tudok küldeni róla akár többet is.

halász77 jún. 29. © 2610

Semmi baj, tényleg nem vettem zokon. Általában úgy szokott kinézni a dolog, hogy kér az ember egy beárazást, ha nem tudja, mennyit ér az áru. Aztán meghirdeti, vagy nem. Ez nem egy szigorú topic, az tuti. De látom, régi motoros vagy itt, pl a fotós topicokban az ár és sn nélküli hirdetéseket a modi azonnal törli, pont a licitálósdi kizárása miatt.

Néztem egyébként több helyen, de pont ezt a típust nem találtam sehol, ezért nem is írtam én se

árat.. Sok verzióban gyártotta ezt a nikon, és eszméletlen szórás van az árakban 10k-tól a 270k-ig. Esetleg valakinek van ötlete?

Üdv,

Zoli

Előzmény: kovimiki (2609)
kovimiki jún. 29. © 2609

Bocsanat, most erkeztem haza kulfoldrol, es meg nem volt idom tajekozodni, neten keresgetni, hogy mi mennyit er itthon. Gondoltam, hogy akad ezen a forumon egy gyujto, akit erdekelhet, es be is tudja arazni, hogy neki mit er.

Pont ezert irtam a hirdetesemben, hogy ajanlatokat varok, es, hogy az EMAIL cimemre...

Azert kertem ezt, hogy nehogy a vatera stilusommal lerontsam a forum szinvonalat.

Megegyszer elnezesed kertem, hogy nem tudok Forintositott osszeggel a rendelkezesedre allni.

Előzmény: halász77 (2608)
halász77 jún. 27. © 2608

Az a levél, amire a kérdést írtam, ugyanezeket az infókat tartalmazta, tehát megmaradtunk az itt eddig nem különösebben megszokott vatera feelingnél. De végül is... ez is egy válasz.

Előzmény: kovimiki (2607)
kovimiki jún. 27. © 2607

Udv, mint ahogy irtam, nappali konnyu tavcsonek szantam, de allapota miatt sajnalnam hasznalni, hiszen igazi gyujtemenyi darab. Mivel en gyujto nem vagyok, ezert atengedem masnak, de annyiert, amennyiert hasznalhato uj/ujszeru tavcsovet tudok venni.

Előzmény: halász77 (2605)
cujoe jún. 27. © 2606

Köszi a tippet, hamarosan áthelyezem oda is a hirdetést.

Előzmény: agy73p (2604)
halász77 jún. 27. © 2605

Üdv,

milyen összegre számítasz érte?

Előzmény: kovimiki (2600)
agy73p jún. 26. © 2604
Előzmény: cujoe (2603)
cujoe jún. 26. © 2603

Eladnám a képen látható Meopta Artemis 6X42 4A szálkeresztes távcsövemet - szerelék nélkül. A tubuson vannak használati nyomok, de horpadás sérülés nincs. Nem mai darab, de értelemszerűen nem is új áráért adom (ami jelenleg 119000 Ft a Harmóniában). Nekem .22-es fegyveren volt, az előző gazdája 30-06-oson használta. Felszerelésig és belövésig garanciát vállalok rá. Ára: 45000 Ft További képek e-mailben.

Esetleg külön a szerelék: 16000 Ft A szerelék karcmentes állapotban van, fegyvermester készítette.

Érdeklődni lehet priviben vagy pedig: cujoe@mailbox.hu