Keresés

Részletes keresés

Yukon eladó Creative Commons License 5 órája 0 0 3279

Elnézést a fotók minőségéért, nagyon sűrű volt a mai nap, de ígértem, hogy felteszek, parancsolj:

Előzmény: Yukon eladó (3274)
Yukon eladó Creative Commons License 5 órája 0 0 3278

Az oldal, amiről már írtam:

http://www.tmfilmpro.com/alleseiten/reviews/binoculars/swarohabicht8x30/habicht8x301961.html

Nos itt is van egy sorszáma az 'old' Swaronak, de hogy ebből miképp következik a 61-es gyártási év dunsztom sincs.

A lényeg a végén van, amin részben meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy 'csak egy kicsit' élesebb, világosabb az új, meg persze könnyebb, így 50 évet követően..., másfelől viszont - szerény véleményem szerint - nehéz sokkal jobbat csinálni, hisz az 'old' is 'nagyon rendben van'.

"Old vs new

Having used one of the latest Habicht 8x30s (built 2009) for almost a year now, I can say this: It is my No.1 binocular I use almost every day with joy and awe. Of course the new one is a bit sharper, way brighter, with absolute perfect colours, and it´s 90 gram heavier."

Előzmény: Transzformátor (3276)
Jujujjj Creative Commons License 6 órája 0 0 3277

Üdv Robi! A Berkut ( szírti sas) az milyen piacra készült??

Megjegyzem a Sotem távcsövem 15x50- es, még a Tentom az 10x50-es és sokkal világosabb képe van a kisebb nagyítási képességekkel rendelkező távcsövembek. A Sotemek későbbi kiadású távcsövek és a spórolás már látszik. Több a műanyag alkatrész benne és a tokja sem a régi kemény tok hanem bőr tokosak.

Előzmény: Yukon eladó (3266)
Transzformátor Creative Commons License 6 órája 0 0 3276

Nem tudom. De azért köszönöm. A Swaro számozását sem ismerem.

Előzmény: Yukon eladó (3270)
Kucsek Creative Commons License 7 órája 0 0 3275

Sziasztok!

Keresek 10x56 porro prizmás Delta Titanium binot, jó állapotban, tokkal-vonóval, ha lehet.

Köszönöm

Yukon eladó Creative Commons License 8 órája 0 0 3274

Természetesen. Most indulok Demjénből Esztergomba, még na este teszek fel.

Addig is üdv.!

Előzmény: diana5g (3273)
diana5g Creative Commons License 12 órája 0 0 3273

Köszönöm.Fotót kaphatnék róla?

Előzmény: Yukon eladó (3272)
Yukon eladó Creative Commons License 13 órája 0 0 3272

68 ezer ft.-

Előzmény: diana5g (3271)
diana5g Creative Commons License 14 órája 0 0 3271

Mi az ára a 10x40-nek?

Előzmény: Yukon eladó (3267)
Yukon eladó Creative Commons License 16 órája 0 0 3270

Üdv. 817729 - ezek szerint 81-es.?

Előzmény: Transzformátor (3269)
Transzformátor Creative Commons License 16 órája 0 0 3269

Üdv. A te általad hírdetett 8×30-as Habicht az mikori évjárat?

Előzmény: Yukon eladó (3268)
Yukon eladó Creative Commons License 19 órája 0 0 3268

Gondolom senkit nem fog meglepni, de azért leírom, hogy mindkét Swarovski gyönyörű, 3D-hatású képet ad, látványosan éles kontúrokkal.

Ez már az a kategóriajú távcső, amibe akkor is szívesen belenézel, ha épp nyomósabb okod sincs rá.

A 8x30-as betekintő lencséjén van néhány hajszálkarc, elképzelni nem tudom mekkora állatnak kell lenni, hogy valaki ilyeneket okozzon.

Mert rendben, tegyük fel, hogy nincs mindenkinél otthon céleszköz a megfelelő lencsepucoláshoz, nálam sem mindig volt, de könyörgöm, ne dörzsöljük már szanaszét mindenféle textíliával, kombinálva néhány jól irányzott köpködéssel, de ha mégis, legalább NE ERŐVEL!

Volt mikor én is ezt az állat-kategóriát gyarapítottam, NEM JÖSSZ LE??? MASZATOS VAGY MÉG??? És nekiálltam teljes erőből gyaszatolni!

Szerencsére azok még 0x-os nagyításű, műanyag lencsés 'valamik' voltak csak, de én sem voltam 5-6 évesnél több. :)

Tegnap találtam egy remek fotókkal illusztrált cikket a 8x30-ról. Pontosabban kettőről; egy 1961-esről és egy 2009-es gyártásúról.

Érdekes volt a végén a konklúzió, hogy az újabb persze világosabb képet ad, élesebb, stb...., tehát jobb, de nem sokkal, ellenére a kettő közti - szinte generációnyi - szakadék ellére.

Előzmény: Yukon eladó (3267)
Yukon eladó Creative Commons License 29 órája 0 0 3267

Eladó két remek távcső:

- Swarovski  8x30 Habitch,

- Swarovski 10x40 Habitch.

Yukon eladó Creative Commons License 29 órája 0 0 3266

A 15x50-es SOTEM, ill. a 10x50-es Vixen a mai nap elkelt.

Ha jól tudom a Tento exportra ment a Sotem meg belpiacos volt, ebből kifolyólag jobbnak a Tentok tituláltattak, ámbátor meg kell jegyezzem, hogy eddigi Tentoim közül bizony igen sokat 'lenyomott' ez a Sotem.

Hozzáteszem; abszolút laikus a vélemény, azaz leginkább az 'élvezhetőségi faktornak' szól, ami számomra a képélességről és színvisszaadásról szól és hagy figyelmen kívül minden olyan szintén fontos paramétert, mint képélesség a latómező teljes spektrumán, kómahiba, párnatorzítás, stb., stb., stb..

A lényeg: úgy vélem; kitűnő ár/érték aránnyal bír.

Előzmény: Yukon eladó (3265)
Yukon eladó Creative Commons License 1 napja 0 0 3265

17 ezer forintot kérnék szépen érte...

Előzmény: Yukon eladó (3252)
golem90 Creative Commons License 2 napja 0 0 3264
Helo,6x30-as Kéna Zeiss keresőtávcsőhöz keresek bontando darabot,aminek a bal szem felöli lencséje egybe van. Előre is Köszi a segítséget.
Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3263

Rendben, én köszönöm az érdeklődésed.

Előzmény: Jujujjj (3262)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3262

Köszönöm ajánlatod, de én egy hónapja vettem 13 ezerért egy ilyen 15x50- es Sotemet ezért most meghagyom másoknak.

Előzmény: Yukon eladó (3260)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3261

On:

Janinak írnám hogy ne offoljuk ezt a topikot- a képeket feltettem a légfegyveres Offolóba!

Köszi!

Off!

Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3260

Elsőre egész jó, de tapló leszek, eképp mondanék egy fixet: 21 ezer ft.-

Előzmény: Jujujjj (3258)
Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3259

Ezzel nem fogok tudni egyet érteni, de vitába szállni sem.

Az ex-tulaj állítasa szerint első vásárló, Ő biztos nem variált vele, szóval mosom kezeim.

Előzmény: Jujujjj (3254)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3258

Sotem 13 ezer??

Előzmény: Yukon eladó (3256)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3257

Bocs elfelejtettem.... :-( Melyik topikba kéred a képeket Jani? Hová tölthetem fel?

Előzmény: dészáz (3255)
Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3256

Újonnan valóban 100 ezer, sőt, talán még több is!

Na de ennek itt most semmi jelentőssége, ahogyan az íródott vala... ;)

Mondjál Te árat, mindkettőre, ha már ilyen aktív vagy. :)

Előzmény: Jujujjj (3253)
dészáz Creative Commons License 3 napja 0 0 3255

te mióta igérgetsz képet?he? jaaa,hogy nincs is baud,iszen tudjuk hogy ki vagy....

Előzmény: Jujujjj (3251)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3254

Azért azt még hozzá kell tenni hogy ennek a távcsőnek nem ez az eredeti tokja. :-( A Sotemeket már nem Tento kemény tokkal adták ki, hanem bőr cipzáros tokkal. :-D

Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3253

Köszönjük Robi! :-D Ez jobban érdekel minket mint a Vixen 100 ezerért! :-D :-D :-D

De a BPC ára lemaradt! ...........:D Azt azért kérnénk szépen Robi! :-D  Köszi! :-D

Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3252

Upppsz..., ördögöd van! :)

A képek már elkészültek, s megmondom őszintén gépközelben is voltam azóta, de kiment a fejemből mit ígértem. :( :)

Ma de mossst:

Előzmény: Jujujjj (3251)
Jujujjj Creative Commons License 3 napja 0 0 3251

Helló Yuki! ....... :-D  Ígértél nékünk BPC poros tokos fényképeket is. !!!

Most gépközelbe kerültél tehát kérjük a beígért fotókat!.......... :-D :-D :-D :-D

Előzmény: Yukon eladó (3250)
Yukon eladó Creative Commons License 3 napja 0 0 3250

Tiszteletem!

Eladó egy Vixen 10x50-es Atrek.

A távcső teljesen új, használati, kopási nyomoktól abszolút mentes.

Tartozékaival, dobozával természetesen.

Egy munkámért kaptam, csupán néhány alkalommal volt kézben, de sajnos a tetőélprizmás kialakítás miatti méret számomra túl kicsi, habár jóllehet épp ez lenne az - egyik - előnye, de nekem kényelmetlen a használata, gyakorlatilag eltűnik a kezeimben.

Árat direkt nem adtam, nem nyerészkedni szeretnék vele, hanem egy másik, hasonló kvalitású binot, ezért az árképzést a leendő érdeklődőtől várom, ahogy binokulárra, vagy spektívre vonatkozó csereajánlatokat is, értékegyeztetéssel és ráfizetéssel is akár. Mail publikus.

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!