Keresés

Részletes keresés

python 357 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 3220

Mail ment!!......

Előzmény: Yukon eladó (3219)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3219

Uraim, ígérgetéssel nem sokra megyek. :)

 

Kb. két órája Hamburgból is érdeklődött egy Úriember, de még semmi konkrét, viszont kifejezte szimpátiáját a konfliktusok kezelése láttán, amit ezúton is még egyszer köszönök Neki!

 

Ha volna esetleg valakinek 7x50-es katonai, vagy csak 'szimplán' katonai arra is szívesen elcserélném.

 

A minap tekintettem bele - többek közt - egy szálkeresztes katonai csőbe és nagyon megfogott, lehet IOR volt, talán MOM, de nem vagyok benne biztos, mert vagy másfél tucaton keresztül probálkoztunk. :)

Előzmény: python 357 (3218)
python 357 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3218

:)))))..... Akkor rádigérek,-mer  jó az a Zeiss!!!!.....:-D

Előzmény: agy73p (3215)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3217

Rendben, megfogadom.

 

Az akkori fizikális mélységet mára felváltotta a  mentális a mélység. 'Haladunk' a korral..., szép kis paradoxon.

Előzmény: Tessspedik Samuel (3216)
agy73p Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3215

Szerintem is! Féláron megveszem ;-) Hehehe

Előzmény: python 357 (3213)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3214

Köszönöm, én is így látom és baromira zavaró, hogy folyton beleállnak az emberbe, amit akár szeretni is tudnék, ha lenne értelme, mert a(z) intelligens vita csiszolja az elmét, de ha a dolog értelmetlen, logikátlan és rosszindulatú, akkor az nagyon fájdalmas tud lenni.

Előzmény: python 357 (3213)
python 357 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3213

Ne állj le vitázni.........

A 10×40-esed nagyon jó árban van,-aki mást mond,- dilettáns a témában......

Előzmény: Yukon eladó (3211)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3212

te ki vagy bukta? :))

Előzmény: Törölt nick (3210)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3211

Juj még egy apróság, de lehet én nem értem mi és miképp működik, DEAZONBAN! :)

 

Ha én egy Zeiss 10x40-es Notaremet 49.000 ft.-ért árulok, mert CSERE-BERE útján kedvezően jutottam hozzá, ami nem mellesleg használtan a neten 104 ezer és 109 ezer forintért vásárolható meg, akkor ezen mit és miért nem lehet szeretni???

 

Mert valaki lehet 100+ezer forintot nem, a felét viszont még ki tudná fizetni? Ez miért fáj?

 

 

Előzmény: Ahdohb (3205)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3210

Magaddal beszélsz!

Bukta.

Előzmény: Yukon eladó (3209)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3209

ÁMEN! :-))

Előzmény: Tessspedik Samuel (3204)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3208

Üdvözöllek, szia!

 

Írtam korábban is, írtam most is és lehet ezután is fogom nagyjábóli 4 és 1/2 havi periodicitással, hogy megyek külföldre, ugyanis kint dolgozok.

 

Már bocsáss meg egy kérdésért, de ki mondta, hogy vettem? Bármily meglepő; cseréltem. Egy 15x80-as Steiner Rallye-re. De nem csak ezt, ezzel együtt még másik(ok)at is. Szeretnéd tudni melyeket?

 

S most bocsáss meg a további kérdéseimért:

 

- mégis miért ne lehetne akár több távcsövet is eladni??? , vagy esetleg havi limit rendelkezik az eladásokról??

 

- szeretem a távcsöveket, szeretnék minél többet megismerni, foglalkozni velük, de nincs pénzem felhalmozni őket, csere útján erre viszont remek lehetőség nyílik

 

- "Használt távcső adás-vétel, csere-bere" - akkor most mi is a konkrét probléma??? Komolyan mondom nem értelek!

 

- vedd a fáradtságot és olvasd vissza pár sorral lejjebb a hirdetésem, ahol azt is közlöm, csere is érdekel, spektívre stb., stb.! Vagy ezt sem szeretjük??? Ki az a mi??? Vagy csak te???

 

- de akkor még egyszer; ha a fő profil nem a távcsövek megismerése, hanem az adás vétele, 'nepperkedése' lenne az tiltott? Nekem a fórum címe nem ezt sugallja.

Előzmény: Ahdohb (3205)
agy73p Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3206

Amondó vagyok, ugorjuk át a trollokat, ne etessük őket. De persze mindenki azt ír amit akar, ahogy érzi, maga tudja. :-)

 

Ahdohb Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3205

Bocsáss meg egy kérdésért:

Írtad talán még régebben hogy külföldre utazás miatt adod el a méreg drága távcsöveid.

Erre vettél volna még egy Zeisset is.- persze utazás előtt állsz és felszámolod a kukkerjeidet.

Egy kicsit nepper szaga van a dolgoknak.  Adsz veszel?? Nono! Áááácsi! Itt nem szeretjük ám az ilyeneket!!

Előzmény: Yukon eladó (3202)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3203

Ingerszegény élet lehet a tied barátom, ha ez neked hir... :))

 

Boldogok a lelki szegények... ;)

Előzmény: Törölt nick (3198)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3202

A probléma nem a karcos felülettel volt, egyértelmű, hogy az nem képezi vita tárgyát. Ellenkező esetben kértem volna még részletező képeket, ahogy erre az esély is meg volt adva. Ettől függetlenül ledöbbentem mikor megláttam, a karcok mértékét és milyenségét, lehet nincs mögöttem évtizedes tapasztalat, nem láttam több száz távcsövet, de ez egyszerűen borzalmas állapotban volt és nem az esztétikáról van szó, hanem a jelentősen befolyásolt képminőségről. Nyilván negatív irányba.

A mechanikáról pedig ha kértem volna képet sem tudtam volna meg, hogy milyen állapotban van, hogy valóban két ujjal, komoly erővel lehetett csak mozgatni, a dioptria állítási lehetőség pedig egyáltalán nem funkcionált. Erre a tulaj azt mondta; "Pár napja még működött", aztán a búcsú után 10 perccel felhív; "Menjek vissza, mert nem tudja hogy, de újra működik!". 

A lencsék között 'akármik' meg csak hab a tortán, amit egy szakember által végzett tisztítás után a legkevésbé sem vár az ember.

A lényeg, hogy a probléma itt messze nem a karcokkal volt, kérhettem volna makrót az optikáról, attól az egész úgy volt ...., rossz, ahogy volt.

Előzmény: agy73p (3201)
agy73p Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3201

Azt én sem hinném, hogy rossz munkát végezn, de egy esetlegesen karcos felülettel nem tud mit kezdeni. Szét lehet barmolni egy távcsövet, után lehet tisztítani, kollimálni és ebből a legjobbat kihozni, de szärból nem lehet várat építeni. Fogalmam sincs, hogy kinek van igaza, csak annyit akartam mondani, hogy csodát sem ő, sem Te, sem más nem tud csinálni. 

Előzmény: janek666 (3195)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3200

Eltéveszted a nick nevedet! Lötyike!

Előzmény: Tessspedik Samuel (3199)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3198

Az a hír, hogy v.ki hívott téged, és össz-vissz. beszéltél? :D

Előzmény: Yukon eladó (3197)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.27 0 0 3197

...beszélgessünk Úriemberek módjára..., akkor kezdeném...:

 

- Zeiss 10x40 Notarem : 49.000 ft.-

- Swarovski 8x30 Habitch : 49.000 ft.-

 

Együtt pedig...:

 

Az maradt 100.000 ft.- !! :))

Előzmény: Yukon eladó (3194)
T.A.L. Creative Commons License 2015.06.26 0 0 3196

Kizártnak tartom én is.

Előzmény: janek666 (3195)
janek666 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 3195

"Most lett kitisztitva beallitva Rozsa Ur által."

 

Nem hinném, hogy Rózsa úr szar munkát végzett volna.

Előzmény: faetie (3179)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3194

S, hogy örömömnek másképp is 'hangot' adjak... :

 

- Zeiss 10x40 Notarem : 55.000 ft.-

- Swarovski 8x30 Habitch : 55.000 ft.-

 

Együtt pedig...:

 

100.000 ft.- !! ;)

 

 

Előzmény: Yukon eladó (3193)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3193

No látod milyen ügyes vagy, teljesen felesleges volt olyan bután viselkedni, fenyegetőzni, rendszámot lefuttatni..., soha nem szabad így viselkedni, ha egyszer mégis muszáj lenne, az ne ilyen primitív dologból adódjon.

Ha szeretnél elnézést kérni most megteheted, ma még elfogadom. ;)

 

Egy kicsit bánt ugyan hogy már akkor kiterveltél valami huncutságot, amikor még meg sem írtam a kommentem a távcsőről, máskülönben nem vágtad volna fejből a rendszámot, de erre is azt mondom; spongyát rá, örüljünk a szép sikernek, az új tulaj boldogságának, sőt, tovább megyek és azt mondom; szövetkezzünk, segíts nekem is eladni a kínált távcsöveimet, lehet, hogy együtt többre megyünk! ;)

 

Kicsit komolyabbra fordítva a szót, bízom benne, hogy az adás-vétel felett érzett mámor feledteti mindazt az ostobaságot, amire esetlegesen készültél volna bosszú címszó alatt, ha mégsem, gondolom egyértelmű ki lesz elsőként kérdőre vonva..., s bár emlékszem; te csapatban 'dolgozol', de a szálak előbb, vagy utóbb, így, vagy úgy, de összeérnek.

Előzmény: faetie (3192)
faetie Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3192

Elkelt.

Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3191

Egyenként 10 ezer forinttal csökkent az áruk, a kettő együtt 110.000 ft.-

 

- Zeiss 10x40 Notarem : 59.000 ft.-

- Swarovski 8x30 Habitch : 59.000 ft.-

Előzmény: Yukon eladó (3169)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3190

Nagyon köszönöm előre is!

 

Bízom benne, hogy az 'Úr' ha alszik rá egyet, holnap egész másképp fogja látni a dolgot és mosolyog magán egy jót, hogy ilyen bagatell dolog miatt képes volt vagdalkozni és bizonygatni, hogy márpedig ő képes lehív(at)ni egy rendszám alapján néhány információt, aminek egyébként az égvilágon semmi értelme, csak a sértettségét próbálta enyhíteni, mert elmondtam/leírtam a látottak alapján a véleményem, ami után inkább én lehettem volna megsértődve és felháborodva, hogy a valós állapotot messze nem tükröző, mi több, megtévesztő leírással szolgált a hirdetésben.

 

Mindenesetre jól esik tudni, hogy létezik összefogás, ha az ember olyat lát/hall, ami bántja az ön - és igazságérzetét!

Előzmény: Fiocchi nicknév (3189)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3188

Uraim, tényleg itt tart ez az ország??? Még én kapok fenyegető SMS-t??

 

 

 

"Lehet aki nem nyereszkedni akar annak jo lenne. De ilyen hitelronto komment utan nehez lesz. Ezen kivül nem tudhatod ki kicsoda. Nem tudhatod ki mit tud kezdeni 1 rendszammal. Vagy egy mas nickel es email cimmel figyeli az elado dolgaidat. Rajelentkezik es egy kellemetlen helyzetbe hoz. En nem ilyen vagyok. De ismerek olyat aki igen. Udv."

 

 

 

Utána meg mégy egy SMS az autó rendszáma alapján lenyomozva a tulaj neve és lakcíme?!

 

 

 

Mindezt egy 15 ezer forintra értékelt távcső miatt???

 

Ez aztan a színvonal, nem lehet mást tenni, csak a fejet a tenyérbe temetni és szomorkodni...!

Előzmény: Yukon eladó (3185)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3187

Szia!

 

Ha írtál már küldd el légy szíves még egyszer, mert volt egy kis rendszer hiba itthon és nem kaptam meg a leveleimet...,

 

Köszi.

Előzmény: urali (3172)
Yukon eladó Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3185

Üdv. Mindenkinek!

 

Ne haragudj faetie, de meg kell osztanom a többiekkel a negatív élményeimet a távcsővel kapcsolatban.

 

Az a vevő én voltam és bár igen jó ár(nak tűnik) érte, el is mentem érte személyesen, autóztam 70 kilométert nagy boldogan, de amikor megláttam a távcsövet azt hittem ledobom azt a kis hajam is!

 

Az hagyján, hogy szanaszét van rajta szakadva 'burkolat', ez látszik is a képen, használt csőről beszélünk, ettől még a többi stimmelhet, de könyörgöm, az optika, a mechanika olyan ramaty állapotban volt, hogy a központi élességálító csak nagyon komoly erővel, két ujjal lehetett mozgatni, a dioptriát egyáltalán nem tudtam állítani a 'csemegét', a lencsék állapotát pedig direkt hagytam hátra, mert ilyen karcos, dzsuvás, nyomokban bevonatot tartalmazó lencsét én még nem láttam!

Én nem tudom milyen lehetett ez a távcső a 'szerviz' előtt, de most még annak ellenére sem vettem meg, hogy autóztam érte másfél órát a dugóban oda-vissza, megkaptam volna 10 ezer forintért!!

 

Még egyszer elnézést faetie, de nem szeretném, ha más is időt és pénzt szánna rá és ugyanebbe a hibába esne, mint én!

 

Előzmény: faetie (3183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!