Kínába utazott Orbán Viktor, hogy a gazdasági együttműködési lehetőségekről egyeztessen – közölte Szijjártó Péter, a Fidesz elnöki stábjának vezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Na már nagyon savanyú a szöllö a balib médiának, nem tudnak hogyan viszonyuljanak, de ez az Ő bajuk. Nagyon nyögve-nyelös kommentek vannak.
Épp az van, hogy Orbánék mindent a nyílvánosság elött zajlik. A balib médiának, hogy nem kötnek előre semmit az orukra, hanem mikor az események megtörténnek, azonos ídőpontba értesülnek országosan. Nem zudnak előre preudikálni, hanem tényekkel kénytelenek szembesülni. Na azért így tudnak hülyeségeket felvetni.
China will make joint efforts with Hungary to promote the bilateral trade in a balanced and sustainable manner and enhance exchanges and friendship so as to turn on a new page in bilateral relations, Wen said.
Orbán: Történelmi átszerveződés zajlik körülöttünk + Képek + Képriport
2010. október 31.
Egy virág magában nem alkothat szép kertet – idézte a kínai mondást Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai miniszterelnök a sanghaji világkiállítás zárónapjának magas szintű fórumán, ahol jelen volt Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár és a plenáris ülés megnyitóján beszédet mondott Orbán Viktor magyar kormányfő is.
Görögország kínai befektetőket keres államkötvényeire.
Georgiosz Papakonsztantinu görög pénzügyminiszter tegnap európai uniós kollégái előtt részletezte országa tervét a rémisztő magasságokba - a GDP 120 százalékára - emelkedő államadósság finanszírozására. Ennek része, hogy legalább 10 milliárd dollárt kínai és más ázsiai befektetőktől akarnak megszerezni. ... http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&place=hirkereso_cimoldal%20&nID=434087
"A Fidesz vezetői tényleg tisztában vannak vele, hogy rövid távon pénzt kell szerezniük - a reformokhoz és a stabilitáshoz. Mindezt úgy, hogy a választások előtt lehetőleg semmi se derüljön ki valódi szándékaikról, mert minden őszinte szó apasztja a csodában reménykedők táborát."
"Nemcsak mi nem tudjuk, mihez kezdene a Fidesz kormányra kerülve, de saját gazdasági tanácsadói se nagyon" - írta Horváth Gábor főszerkesztő-helyettes vezércikében a Népszabadságban ( "Lószerszám, január 23. ).
"Ha az új kormány hirtelen szórni kezdi a pénzt, akkor az IMF bekeményít" latolgatja választások után előálló helyzetet a szerző.
"Ha az IMF-től és a valutaalapra odafigyelő nyugati pénzpiactól nem biztos, hogy megkapja, marad a korábban általa említett orosz, kínai vagy arab tőke. Ezzel magyarázható a meglepő vizit Putyinnál és a nem kevésbé titokzatos pekingi út is, amely után egyedül az a biztos, hogy a Fidesznek sikerült pártkapcsolatokat létesítenie a Kínai Kommunista Párttal.
A pekingi útnak vannak más pikáns részletei is. Már az is érdekes, hogy Orbán Viktor a legnagyobb magyar vállalkozók által biztosított magánrepülőgépet vette igénybe, ami összeférhetetlenségi problémákat vethet fel. Továbbá a pekingi utat a magántőke készítette elő. És mit még? Az is megérne egy misét, miről tárgyalt az ellenzék hatalomba készülő vezére a kínai pénzügyminisztériumban vagy például a vasútügyi tárcánál. Azt egy pillanatig sem gondoljuk, hogy a magyar államadósság eladásáról vagy százezer kínai betelepítéséről, mindkettő nonszensz, de jó lenne tudni, mégis, miről. (Meg azt is, miért ment néhány héttel később Németh Zsolt Tajvanra. Kötéltáncoshoz méltó egyensúlyozási bravúr!)
Szaúd-Arábia vagy az öbölállamok felé való tapogatózásról is szólnak pletykák, vagyis a Fidesz vezetői tényleg tisztában vannak vele, hogy rövid távon pénzt kell szerezniük - a reformokhoz és a stabilitáshoz. Mindezt úgy, hogy a választások előtt lehetőleg semmi se derüljön ki valódi szándékaikról, mert minden őszinte szó apasztja a csodában reménykedők táborát. Hát így fest az, ha valaki Magyarországon győzelemre áll."
Orbán Viktor a miniszterelnöki székbe készül. Hogy munkájának biztos alapot teremtsen rendre járja a nagyhatalmakat és ha megállapodásokat nem is köt, de izgalmas ígéreteket mindenképpen tesz.
2010. január 7. csütörtök 07:56 - HírExtra A Vlagyimir Putyinnal való találkozójáról szinte semmi nem szivárgott ki, de az bizonyos, hogy a magyar gázértékesítéssel kapcsolatos lehetett, esetleg az EMFESZ Kft. jövője is szóba kerülhetett. Kínában azonban egészen más történt.
Mint ismeretes Orbán Viktor december elején utazott Pekingbe, ahol pártvezetőkkel és a kínai alelnökkel találkozott. Politikai szempontból érdekes következtetésekre adhat okot, hogy HírExtra úgy tudja, a Fidesz elnökének útját Thürmer Gyula, a Magyar Kommunista és Munkáspárt elnöke készítette elő, de ez most nem tárgya az elemzésünknek.
Az ajánlat
Orbán Viktor elmondta, hogy az ázsiai ország nagy lehetőségeket jelent a magyar termékek számára. A Fidesz elnökét fogadta az ázsiai ország alelnöke, továbbá tárgyalt a kínai gazdaság szereplőivel és a kereskedelmi minisztérium, illetve az energiaügyi hivatal illetékeseivel is. Orbán a HírExtra információi szerint komoly ajánlattal érkezett Pekingbe. Amennyiben igazak az információink, akkor Magyarország - a várakozások szerint - leendő miniszterelnöke a Nemzetközi Valutalaptól kapott 25 milliárd dolláros hitelt eladná Kínának, cserébe százezer kínait fogadna be az ország. Azaz százezer kínai kapna nálunk letelepedési engedélyt.
Az ötlet nem talált süket fülekre, sőt kifejezetten pozitív visszhangot kapott. Nekünk ugyan hatalmas az összeg, de a túlpörgetett kínai gazdaságnak ez az ügylet még jól is jöhet. Nem beszélve arról, hogy Kína egyre nagyobb pénzeket fizet be az IMF kasszájába, így neki is érdeke, hogy biztos kezekben legyen az adósság.
Informátorunktól úgy tudjuk az ötlet egyelőre csak ígéretet jelent, nem pedig valódi megállapodást. Ám ettől függetlenül komolyan kell venni, hiszen lehet alapja a dolognak. A következő kormány - sőt kormányok - legkomolyabb problémája a hatalmasra duzzasztott államadósság lesz. A következő kabinet sikere nagymértékben azon múlik, miként tudja kezelni a hatalmas terhet, mely az államkasszára rakódik.
Zseniális?
Ha Orbán egy huszárvágással ezt elintézi, az már-már zseniálisnak mondható. Persze egyáltalán nem mindegy milyen áron szabadulunk meg ettől. Százezer kínai keblünkre ölelése minden bizonnyal heves ellenállásba ütközne a társadalom nagy részétől. A Szent Istváni befogadó, vendégszerető politika még mindig nem érett meg eléggé: felmérésekből tudjuk, hogy a magyar társadalom nagy része nem kedveli az idegeneket, még azokat a pirézeket sem, akik nem is léteznek.
Nem nehéz megmondani, hogy ha a Fidesz elnöke ilyen dologra készül, annak súlyos szavazatvesztés lesz a következménye. Pedig ha jobban belegondolunk, nem is olyan nagy ügy, ha megjelenik nálunk százezer kínai. Ezek ugyanis nem akárkik lennének: az európai uniós útlevél nagy érték a túlnépesedett Kínában. Feltételezhető, hogy akik megkapják nem a kínai társadalom legalsó rétegeiből fognak kikerülni, hanem minimum a középszintről. Olyanok érkezhetnének, akiket a Kínai Kommunista Párt megbecsül és egyfajta kegyként adná nekik a magyarországi munkalehetőséget. Igaz, arra is nagy esély van, hogy európai uniós útlevéllel nem épp nálunk akarnak majd letelepedni.
És ne legyünk szemellenzősek: a kínaiak folyamatosan érkeznek hozzánk. Nincsenek igazán hitelt érdemlő kimutatások a számukról, de ha Orbán kormányzásának négy éve alatt százezer kínai megjelenik, ez még akár bele is férhet, miközben az adósságunk eltűnik. Valamit valamiért.
A munkahelyek
A gond inkább a munkanélküliséggel lehet. Orbán deklarált célja, hogy négy év alatt egymillió munkahelyet szeretne teremteni. Ha hirtelen megjelenne százezer kínai, akkor az jelentősen befolyásolhatja a munkanélküliség kérdését. Hiszen még ha ők el is helyezkednek - ismerve a kínaiak jól szervezettségét, ez nem lehet gond -, akkor is ott van a magyar munkanélküliek problémája. Százezer kínai már nemzetgazdasági szinten is jelentős tényező, és tevékenységük bizony elvehet munkahelyeket az amúgy is gyengélkedő közép- és kisvállalkozói szektorból.
Gondoljuk meg: ha megjelenik itt egy ekkora tömeg, akkor ők is kínai termékekkel fognak foglalkozni (kereskedni, gyártani, eladni), ami árban alatta lesz a magyarnak, így sok magyar vállalkozás mehet csődbe, éppen úgy, ahogy a textíliparunk szűnt meg pillanatok alatt.
A jelenleg itt élő százezer kínai számának megduplázása minden bizonnyal megduplázná a további illegális bevándorlást, illetve az illegális kereskedelmet. Érzékeny tehát az ügy, és nem is veszélytelen. Kérdés, hogy amennyiben ezen információk igazak, akkor ha Orbán hatalomra kerül tényleg lesz-e mersze megjátszani ezt, hogy végre kikeveredjünk az adósságból?
Örülni fognak a kínaiak Orbánnak...csak a szöveg mehetett... Igaz, hogy a jelenlegi palackozó cég is maszek, veszteséges, százmilliós tartozásai vannak az állam és az önkormi felé, de legalább magyar...hajrá fijjug, hajrá!!!!
Nyolcszázmilliós ásványvizbizniszt bukott el egy vállalkozó
2009. december 14. 11:35 | Utolsó módosítás:2009. december 14. 13:03
Egy 800 millió forintos kínai ásványvízbizniszt hiúsított meg síppal-dobbal az egri Hun Fokos Szövetség, amely már a makói gázmező „védelmében” is fellépett.
Miközben Orbán Viktor Fidesz-elnök a napokban a kínai kapcsolatok erősítésén ügyködött, a fideszes vezetésű Eger novemberi rendkívüli közgyűlésén kínai befektetők elriasztásán munkálkodtak civilek, élükön a korábban a makói gázmező, majd az egri kórház védelmezőjeként fellépett Hun Fokos Szövetséggel. Szemtanúk arról számoltak be a HVG-nek, hogy mintegy nyolcvan aktivista lepte el az egri városháza dísztermét, és síppal-dobbal követelték, hogy az önkormányzat ne adja idegen kezekbe az egri Szent József-forrást. Azt tudakolták, igaz-e, hogy az egyetlen napirendi pont a forrás kínaiaknak történő eladása, illetve kérték a „jobboldalon ülő” képviselőktől, ragaszkodjanak a név szerinti szavazáshoz.
Az így begyűjtött listával azt tervezték, hogy az előterjesztésre voksolók nevét felírják egy táblára, és reggeltől estig járják vele a várost, hadd tudja meg mindenki, kik kótyavetyélik el a föld méhének kincsét. A performance hatásosnak bizonyult, a képviselők – bár előzőleg fideszes és szocialista képviselők egyaránt a közgyűlés összehívását szorgalmazták – a csujjogatás közepette nem szavazták meg az ajánlat napirendre vételét.
Nem véletlenül apelláltak a díszteremben hangoskodók a jobboldalon ülőkre, hiszen Eger erős jobboldali bástyának számít: a legutóbbi európai parlamenti választáson a Fidesz a szavazatok több mint felét, a Jobbik pedig a 17,5 százalékát gyűjtötte be. Igaz, a képviselő-testület összetételén e fölény nem látszik: a 12 szocialista-szabaddemokrata képviselő ellenében kilenc városatya a Fidesz, a kereszténydemokraták és a Jobbik közös támogatásával kapott mandátumot, négyen pedig más szervezeteket képviselnek. „Hallomásból tudtuk, hogy a forrást 25 évre kínai befektetőknek akarják eladni, ráadásul pályázat nélkül. Minden földi kincs a magyar nép tulajdona, nem szabad külföldi kézre adni, különösen nem a vizet, amely a globális felmelegedés közepette egyre értékesebb” – indokolta fellépésüket a HVG-nek Pócs Alfréd, a szövetség elnöke. Az akció nem előzmény nélküli, a víz napján, idén március 21-én már „a szent korona oltalma alá helyezték” magát a kutat, s mint Pócs mondta, a szertartáson a polgármester és az alpolgármester is megjelent.
Bármekkora vehemenciával léptek is fel a Szent Korona-tan hirdetői, a forrást eladni nem lehet, csak a hasznosítás adható bérbe, az egri vizet pedig eddig is magáncég palackozta. Igaz, a Szent József Forrás Kft. a magyar illetőségű Papp Mátyás tulajdona, amellyel az önkormányzat 2004-ben szerződött 25 évre. Csakhogy a kft-nek nem sikerült bomba üzletet összehozni az ásványvíz palackozásából. Szerződése alapján óránként 21 köbméter, évente 140 millió liter vizet vehetett volna ki a kútból, ám még a 20 millió literes töltőkapacitását sem használta ki. A cég az előző két évben alig könyvelt el bevételt – 5 millió, illetve 19 millió forintot –, ezzel szemben két év alatt 95 millió forint veszteséget termelt. A 3 milliós törzstőkéjű társaság saját tőkéje tavaly év végére mínusz 137 millióba szaladt, tartozásai pedig megközelítették a 270 milliót. Adósa maradt a bérleti díjjal az önkormányzatnak is, bő 28 millió forintos tartozása miatt a helyhatóság június végén felbontotta vele a szerződést, és novemberben pályázatot írt ki a víz hasznosítására.
Pedig Papp Mátyás állítja, tájékoztatta a városháza illetékeseit arról, hogy a tavasz óta kínai befektetőkkel tárgyal, és a szétdobolt rendkívüli közgyűlésen éppen a hongkongi bejegyzésű China Intercontinental Group Ltd. ajánlatát ismerhették volna meg a képviselők. A cég azt ígérte, megveszi a kft-t annak vízhasználati jogával együtt, tartozását azonnal kifizeti, majd több mint 800 millió forint beruházással, negyven embernek munkát adva, másfél év alatt 100 millió literre futtatja fel a termelést. Ezenfelül befektet az egri borbizniszbe, és a helyi vízilabdacsapatnak is támogatást ígért. Terveihez már a szomszédos telek megvételéről is megállapodott, amely iparvágány-kapcsolattal rendelkezik.
„Bár a polgármesteri hivatal augusztus közepétől tárgyalt, a képviselő-testület úgy írt ki pályázatot a forrás hasznosítására, hogy nem tudott a befektetői ajánlatról” – indokolta a HVG-nek Pál György, a szocialista frakció vezetője, miért támogatta a rendkívüli közgyűlés összehívását. „A képviselőknek lehetőséget kellett volna kapniuk, hogy az ajánlat ismeretében döntsenek” – értett egyet politikai ellenfelével a fideszes Bodnár Pál. A pályázat visszavonása vagy elhalasztása, a kft szerződésének visszaállítása praktikusan azt jelentette volna, hogy az önkormányzat azonnal hozzájut a követeléséhez, és 100 millió liter vízkivéttel számolva évi 143 millió forint díjat kasszírozna. Miután az ajánlat – igazodva a kínai állam tőkebefektetésre szóló engedélyének határidejéhez – december végéig szólt, s azt a városatyáknak elő sem adhatták, az üzlet kútba esett.
Habis László, a fideszes támogatású független polgármester egy közmeghallgatáson azt mondta, a China Intercontinental Group Ltd. ajánlatát azért nem vették napirendre, mert a kínai kereskedelmi kamarától kapott szóbeli tájékoztatás szerint „valójában nem regisztrált cégről” van szó. A HVG megkeresésére a polgármester munkatársa útján közölte, a városháza szakértői kérésük ellenére csak prezentációs anyagot kaptak, nem pedig a tulajdonosi hátteret, mérlegadatokat tartalmazó cégdokumentációt. A kínaiak képviselője ezzel szemben azt állítja, minden dokumentumot eljuttattak az illetékeseknek.
Akár létezik a cég, akár nem, kérdés, mire megy az egri önkormányzat a kútjával. Magyarországon rengeteg a jó ásványvíz: 122 kút szerepel az elismert természetes ásványvizek lajstromán, és legalább harminc bejegyzett társaság tülekedik az 50 milliárd forintos piacon. A szektor dinamikusan nő, és erre az évre is az 1 milliárd literes éves termelés 5 százalékos bővülését becsülte Fehér Tibor, a Magyar Ásványvízszövetség és -terméktanács elnöke. Az erős versenyt jelzi, hogy az utóbbi négy évben a fogyasztói átlagár lényegében stagnált, és nem egyedül az egri Szent József Kft. eladó.
Lokalizált Ovi szolgáltatások Kínában is Szerző: (An)Dante | Dátum: 2009-12-10 12:20 | Rovat: Egyéb | Forrás: Nokia Press A finn óriás új szövetséget hozott létre az Ovi szolgáltatások kínai igényeknek megfelelő átalakítására. hirdetés
Míg Európában és Észak-Amerikában a Nokiát egyre inkább kezdik beérni riválisai, addig a világ legnagyobb piacait jelentő Indiában és Kínában a gyártó pozíciója szinte megingathatatlannak tűnik, hiszen az elérhető árú készülékeken kívül olyan gazdaságélénkítő, hírszolgálati és tudásbővítő szolgáltatásokkal is jelen van, mint a Nokia Life Tools. A finn óriás a Capital Markets Day alkalmával is megerősítette, hogy a fejlett világban kisebb visszaesésre számít, ám ezzel együtt Kínában és Indiában további bővülésekre lehet számítani.
A Nokia és a Shanghai Alliance Investment Ltd tegnap új szövetség létrehozását jelentette be Pekingben, melynek célja a kínai mobil szolgáltatások kiépítése és a helyi fejlesztői bázis támogatása lesz. A 2010 januárjában Nokia Alliance Internet Services Company Limited néven beindításra kerülő, kezdetben 80 főt foglakoztató közös vállalkozás fontos szerepet játszik majd az Ovi szolgáltatások helyi igényekhez történő átalakításában is. A világ legnagyobb mobiltelefonos és internetes piacát jelentő Kína a Nokia új stratégiájának igen fontos eleme, melyet jól jelez az is, hogy nemrég mérsékelt árú TD-SCDMA hálózati támogatással rendelkező Symbian Series 60 alapú okostelefont mutatott be a több mint félmilliárd ügyféllel rendelkező China Mobile számára, a Nokia 6788 képében.
Nem vagy te buta gyerek, és talán a honfitársunk többsége sem.
Amikor Gyurcsány kiment Kinába, Magyarország miniszterelnökeként ment ki, és nem hinném, hogy Magyarhonn vesztére tört volna.
Nemrég Orbán is Kinába utazott, és róla sem hinném, hogy Magyarhonn vesztére tört volna.
Mindkét politikus magyar, Magyarország Miniszterelnöke volt, magyarként tör nagyra a maga hasznára(is) de ez a magyarok nélkül nem megy.
A politikusok gyakorta ugranak egymásnak - talán néha jobb ha nem is tudjuk miért - de amikor erre felhasználják a hülyécske közt, engem kicsinyég zavar.
Nekünk magyaroknak - köztudottan - min. 1000 éves történelmünk van itt a kárpát-medencében, és ha megmaradtunk, annak semmi köze a politikusokhoz, inkább a józan paraszti észhez.
Nagymutterom szerint Isten nem azért adott észt és szabad akaratatot minden emberi léleknek,hogy azt akármilyen szarosgatyába kapaszkodva, egymásra acsarkodásra használja,
teszem hozzá magam, hogy mindezt
a hitványka politikusok,
meg még az azoknál is alább valóbb ordas eszéket hirdető poliizék örömére.
emlékszem minimum lehazaárlózták a jobbosok ezért, de egyéb csúfságokat is ráaggattak.
Most Orbán járt ott.
Ennek az országnak a polgárai vagy képtelenek a logikus gondolkodásra, vagy Istentől elrugaszkodva hisznek akárkibe, és ez a szánalmas hit korlátozza őket a logikus gondolkodásban.
Lehet, hogy ennek a kezdeményezésnek a megvalósításáról beszélgetett Orbán a múlt héten a Kínai Kommunista Párt képviselőivel?
"Amikor az amerikai elnökkel, Bush elnökkel legutóbb találkoztam, akkor tettem egy javaslatot az amerikai kormány számára, hogy állítsunk fel közösen egy kommunizmus áldozatairól megemlékező múzeumot New Yorkban vagy Washingtonban, ha lehet inkább Washingtonban, ha lehet mindkét helyen. És ezt mi úgy képzeltük el, hogy nem is csak Magyarország lenne ennek témája, hanem a többi, egykor szabad, majd később szovjetek által megszállt ország lehetne ebben társ. Szerveződött is egy alapítvány itt Közép-Európában, amelyben több ország képviselteti magát, és amely próbálja ezt a kezdeményezést, immáron civil kezdeményezésként, nem kormányzati indítványként pátyolgatni, terelgetni, világra segíteni. Az amerikai elnök válasza kedvező volt, én bízom benne, hogy hát, ha a politikai irány Magyarországon töretlen marad, akkor két-három esztendő múlva egy ehhez hasonló megemlékező-hely az Amerikai Egyesült Államok valamelyik nagy városában is majd megszületik."
Szerda reggel 2002 február
Gondolom, a kínaiak internacionalista kötelességüknek érezték, hogy ebben a prodzsektben részt vegyenek, pátyolgassák, terelgessék a világra segítését....
Köszönjük meg Orbán Viktornak, hogy az 1 millió új munkehely megteremtésének sziszifuszi munkáját már meg is kezdte.
Le a kalappal előtte!!
Fórián István a Napi kérdésére elmondta, már látni biztató jeleket. Az egykor jelentős méretű hazai buszgyártás szakmai és fejlesztési bázisa ugyanis még mindig adott, sőt a felújításhoz és cseréhez több kisebb méretű gyár rendelkezik kapacitással. Számításai szerint a hazai cégek - Kravtex, NABI, Csabametál, Alfa - évi 1000-1500 busz gyártására képesek, ami azt jelenti, hogy ennek teljes kihasználása esetén akár rövid időn belül le lehetne cserélni az átlagosan 16 éves budapesti és 10 éves vidéki buszokat.Napi Gazdaság2009. szeptember 25., péntek 07:46 A magyar nemzetgazdaságnak és a magyarországi embereknek az az érdekük, hogy a világgazdaság leendő centrumával, Kínával, mély, kiegyensúlyozott és baráti kapcsolatokat ápoljunk – mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke tegnap az MTI-nek Pekingben, ahol pártja hivatalosan is felvette a kapcsolatot a Kínai Kommunista Párttal (KKP), továbbá gazdasági tárgyalásokat folytatott.MTI.2009.December 04.A kínai XIAMEN King Long United Automative Industry CO Ltd. nyerte a Volánbusz Zrt. hirdetmény közzétételével indult tárgyalásos közbeszerzését, a buszgyár 60 járművet szállít nettó 9 millió 866 ezer euróért (vagyis durván 2,65 milliárd forintért)MTI2009. december 6., vasárnap 08:11
Éjjen, éjjen !!!
Kína legnagyaobb importőre Japán, de beszállítója az USA, és más, távol-keleti országok. exportjának több, mint fele ipari jellegű, de a lakosság fokozódó igénye miatt a világválság ellenére élelmiszer behozatalra szorul. Ez utóbbit leginkább saját erőből, mezőgazdaságának fejlesztéséből igyekszik megoldani, s miután a munkabér nagyon alacsony, nehéz a külföldi élelmiszer exportőröknek a helyzete.
Azt egy viccnek tartom, hogy tőlem külföldi exportcégek nevét kívánod felsorolni, mert ez meghaladja képességemet. De, ha a guglin rákattintasz a Kina exportja, vagy a Kínai gazdaság helyzete cikkekre igen bőséges anyagot találsz, melyből én is a mondandómat megalapoztam.