Keresés

Részletes keresés

creation of believers Creative Commons License 2021.03.20 0 0 511

Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

 

Előzmény: creation of believers (510)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 510

 Fanta és a kóla a helyes válasz, nem?

 

Nem.

Előzmény: Blade-Runner (509)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.06 0 0 509

ő szerintem nem tudja, hogy mi a jó. A Fanta és a kóla a helyes válasz, nem?

Előzmény: creation of believers (507)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 508

Szereted az irgalmasságot?

 

 

Jézus pedig felelvén, monda: Egy ember megy vala alá Jeruzsálemből Jerikóba, és rablók kezébe esék, akik azt kifosztván és megsebesítvén, elmenének, és ott hagyák félholtan.
31
Történet szerint pedig megy vala alá azon az úton egy pap, aki azt látván, elkerülé.
32
Hasonlóképpen egy Lévita is, mikor arra a helyre ment, és azt látta, elkerülé.
33
Egy samaritánus pedig az úton menvén, odaért, ahol az vala: és mikor azt látta, könyörületességre indula.
34
És hozzájárulván, bekötözé annak sebeit, olajat és bort töltvén azokba; és azt felhelyezvén az ő tulajdon barmára, vivé a vendégfogadó házhoz, és gondját viselé néki.
35
Másnap pedig elmenőben két pénzt kivévén, adá a gazdának, és monda néki: Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom néked.
36
E három közül azért kit gondolsz, hogy felebarátja volt annak, aki a rablók kezébe esett?
37
Az pedig monda: Az, aki könyörült rajta. Monda azért néki Jézus: Eredj el, és te is akképpen cselekedjél.

 

Előzmény: creation of believers (507)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.05 0 0 507

Te tudod mi a jó?

 

Igazságot cselekszel?

 

Szereted az irgalmasságot?

 

Alázatos vagy?

Előzmény: Paleokrites (506)
Paleokrites Creative Commons License 2020.12.22 0 0 506

Ki az a Mikeás Próféta, kell egyáltalán tudni róla, mi közöd hozzá és egyházadhoz, mit fenyegetsz ilyen badarságosságokkal tőle, bárkitől?

 

Arról beszélj ami ma van, a mostról, mit mond Isten, hol van nálatok a prófétaság, van egyáltalán? Ha van akkor jól nézd meg ki is az, mert ilyen nem létezik ma, értelme sohasem volt a prófétáknak!

Előzmény: creation of believers (505)
creation of believers Creative Commons License 2020.12.13 0 0 505

 Mikeás próféta könyve » 6. fejezet

Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

 

Te tudod mi a jó?

 

Igazságot cselekszel?

 

Szereted az irgalmasságot?

 

Alázatos vagy?

Előzmény: Paleokrites (504)
Paleokrites Creative Commons License 2020.12.08 0 0 504

értem, számotokra nem mérgező a mákosréteg bibliai szövegértelmezésekből dogmatételek megemésztése, hisz a hit pusztítja a vírusokat, a hit téríti meg a rosszindulatú daganatokat, a hit mindenre, nyakra főre, csak készségek kellenek hozzá, nemde?

 

akkor a hiszékenyek táborához tartozol, mert az életed realítás, a képzeteid meg utópisztikus reményekkel teli!

Előzmény: creation of believers (503)
creation of believers Creative Commons License 2020.12.08 0 0 503

 akkor ez minden egyes emberre vonatkoztatható?

 

Csak aki számára nem mérgező a mákosrétes-

Előzmény: Paleokrites (502)
Paleokrites Creative Commons License 2020.12.08 0 0 502

ja, ha találsz egy ruhát, máris felveszed mert azt mondták minden ruhát fel kell venni amit nem neked készítettek, nem rólad mintázták, nem reád szabták, ahogyan az írásokat is, nem rólad írtak, nem rólad szól, nem is téged szólítottak meg benne, de erre épült fel egy vallás, hogyhát kizárólagos örökösei ezen szövegeknek, sőt ebből gyártottak maguknak utalásokat, visszamenőlegesítettséget, gyökereket, amit időnként elszakítottak és önállóvá vált...

 

Ha neked szól a drága édesanyád, hogy ejj fiam ne nyúlj a forró kemencébe, ahol süti a mákonyos réteskéket, akkor ez minden egyes emberre vonatkoztatható?

Előzmény: creation of believers (501)
creation of believers Creative Commons License 2020.12.08 0 0 501

Megjelentette néked, oh ember, 

 

Minden emberre vonatkozik....

Előzmény: Paleokrites (500)
Paleokrites Creative Commons License 2020.12.08 0 0 500

jajj, egyetlen keresztény egyház hívőire sem vonatkozik..., de szerettek más rucikban tetszelegni?

Előzmény: creation of believers (499)
creation of believers Creative Commons License 2020.12.07 0 0 499

» Mikeás próféta könyve » 6. fejezet

Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.09 0 0 498

A János írása szerint való Szent Evangéliom » 3. fejezetHa a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?13És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, aki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, aki a mennyben van.14És amiképpen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképpen kell az ember Fiának felemeltetnie.15Hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.16Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.17Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.26 0 0 497

"A kereszténység alapvető álláspontja viszont az, hogy Isten egy bennünk rejlő lehetőség."

 

Igen. De mellette persze tőlünk független, külső örök létező személy is.

 

 

Mindkettő igaz

Előzmény: jablonka4 (480)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.23 0 0 496

Miért nem működik a túlvilági projekt? Amikor offshorban alapítható valami, akkor is az aktuális hatalmi elit fölözi le  hasznot, ráadásul adóügyileg sem biztos, hogy tiszta az üzletmenet.

Előzmény: Júliannagnes (495)
Júliannagnes Creative Commons License 2014.01.23 0 0 495

Ezotér:

 

Gondolkodott már valaki a vágyak, kívánságok és az akaratok áramlásán, teremtő erején, és a végrehajtások mikéntjén? Rengetegen teszik ezt, igen jó a pénzteremtő képessége.

Másik oldalról megközelítve adott a vágyak, kívánságok és az akarat teremtő ereje. Én kívánok (akarok) valamit, és a kívánságot (akaratot) valaki teljesíti. Addig jó a rendszer, amíg oda-vissza szeretet alapú. Csakhogy időközben, az idők folyamán szakadás állt be a kölcsönösségbe az egyik fél kinevezte magát uralkodóvá és élvezi a javakat. A másik félből a kívánságok végrehajtói (megteremtői) azaz örökös rabszolgák, szolgák lettek. A hatalmi előjogok kétségbe vonásáért, a lázadásért akár halállal is bűnhődhet a rabszolga, szolga, szabad gondolkodású személyiség. Ez a kaszt rendszer, a pénzügyi illetve hazugságalapú világrendszerek éltető ereje. Tehát ami örökéletű lenne, az a hatalom és tudás élvezésének előjoga, kivéve, ha leállítjuk a hazugság alapú kívánságok és akaratok végrehajtását.

 

Erre a küldetésre született Jézus Krisztus.

ZULLU Creative Commons License 2014.01.14 0 0 494

Vagy az a régi kifakadás:

-" Megmagyaráztam neki. Erre azt mondja, nem érti. Megmagyaráztam megint. Még mindig nem érti. megmagyaráztam neki harmadszor, negyedszer, ötödször: a végén már majdnem én magam is megértettem: és az a marha még mindig nem érti!

Előzmény: jablonka4 (493)
jablonka4 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 493

Volt filozófia-professzorom mondta bizonyos kérdéseknél:

 

"Megmagyarázni prímán megtudom,  csak én se értem!":-)

 

 

Előzmény: Perzsian (492)
Perzsian Creative Commons License 2014.01.14 0 0 492

Ez érdekes amúgy, mert megfigyeltem, hogy általában a pár fős csoportokat "tanító" egyéneknek van a legnagyobb szája a legkisebb tudással. És így valóban igaz, hogy csak az tanítson, aki érti.

 

Ezekre simán megáll ez a vers. :) Kis DIY Pálapostolok. :)

Előzmény: jablonka4 (490)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 491

Köszönöm a kimerítő igei választ.

Előzmény: jablonka4 (490)
jablonka4 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 490

Abban kétségtelenül igaza van, hogy az ember értéke nem attól függ, ki milyen mélységben tudja

értelmezni a tanokat, eszméket, vallásokat....

És abban is, hogy nem minden tanító mond okos és hasznos dolgokat, van aki a hülyeségbe őszül bele.

 

Ritkán szeretek idézgetni, de nagyon igaza van Szt. Jakabnak (vagy annak, aki az ő nevében írta a levelet), amikor azt mondja:

 

„Ne akarjatok sokan tanítók lenni, testvéreim, hiszen tudjátok, hogy így súlyosabb ítéletet veszünk magunkra.” (Jak 3,1)

 

Zseniális meglátásra épülő figyelmeztetés! Itt a fórumon okoskodók is elgondolkodhatunk rajta. Időnként - ha van megrendelés - előadok, tréningeket vezetek vezetőknek (leadership), de néha magam is megrettenek egy kicsit és a Jakab által említett rizikótól libabőrös lesz a hátam: Honnét is ez a fene nagy bátorságom? Mit is szoktam én oktatni a tréningjeimen?

    

Bizony napjaikban is sokan akarnak/akarunk tanítók lenni!   Az „ész osztása” a legtöbb embernél belső kényszer.  Jó, ha tisztában vagyunk a súlyosabb ítélettel! Ha hívőnk vagyunk, ha nem.

Előzmény: Perzsian (489)
Perzsian Creative Commons License 2014.01.14 0 0 489

Meg még több értelmetlenséget. Ha megfigyeled, a mostani hsz-e is ilyen cikornyás "nesze semmi fogd meg jól", amivel azt bizonygatja, hogy nem értem, de hogy mit nem értek, azt ő sem tudja. :D

Előzmény: jablonka4 (486)
Perzsian Creative Commons License 2014.01.14 0 0 488

Right.

Előzmény: Ellenörző Kód (483)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 487

Én még csak most kezdtem hozzá az őszüléshez, szóval ha a Zisten is úgyakarja(mikó jár le a zidőm), akkó még van időm rendesen megőszülni.:)

 

Monnyuk szerintem kopaszon is el lehet érni azt, amit a "rendesen megőszülő", szóval ne aggódj, ha hullani kezd.:)

Előzmény: jablonka4 (486)
jablonka4 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 486

Kétségtelenül írsz időnként okos dolgokat.

Mint egy Müller Péter:-)

 

Jelentem: én már őszülök. Bár- tudom -  ez még kétesélyes Buddha szempontjából, de nagy előny, hogy nem vagyok kopasz.:-)

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 485

Látván, hogy - csak ezen a nickeden - mekkora hsz szám szerepel, elgondolkodik az ember, hogy ennyi "tapasztalással" hogy nem értetted meg ennyi év alatt, hogy nem minden hívő egyforma. Tudati szinten. Mint ahogyan a tudományos oldalon sem mindenki magfizikus ugyi.:)

 

Ideje lenne rájönnöd, hogy az istenhívők között is különféle a megértési szint. És aki nem jeleskedik megértésben, még jeleskedhet másban, monnyuk szolgálatadásban. Ha nem tuggya "szerinted mit jelent" egy-egy igehely, még az is előfordulhat, hogy Te se tudod jól, meg Ő se. Vajjon mejjiktek merne mérget venni rá, hogy a saját értelmezése a tutifrankó?

 

Mindazonáltal az már jelentős méretbeli különbséget jelent, hogy valaki prédikál - még ha nem túl jól is -, mint az, aki - Buddhásan fogalmazva - hiába őszül meg öregkorára. A bölcsességet nem a Te tudati világod szerinti mércével értékeli az anyagi világ "irányítója". Nem is tudnál napjaink tudományos eredményeiből "bölcsességes könyvet" felmutatni. De az összes szentírás ezen a néven fut, minden kultúrában....És azok hívják így őket, akik nem hiába őszültek meg öregkorukra....

Előzmény: Perzsian (481)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.12 0 0 484

Köszi a bemutatkozást.

 

Az evolúcionisták mind ilyen mélyponton vannak, vagy van kivétel? (Gondolom van rendes is közöttük.)

Előzmény: Ellenörző Kód (483)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.01.12 0 0 483

Ez a szegény méhész is: áhitatosan idéz részleteket a kedvenc mesekönyvéböl.

 

"boci bpci tarka, se füle se farka".

 

Mintha ettöl "történne valami".

 

De nem történik semmi : egy sor sületlenség ide lett copyzva.

 

- s az élet megy tovább -

Előzmény: Perzsian (481)
Perzsian Creative Commons License 2014.01.12 0 0 482

"Csak mondják az ismert "szólásként", de ők is tudják, hogy nincs is értelme. "

 

Sajnos nem tudják.

 

Illetve szelektíven nem tudják, mert egyes esetekben szó szerint értelmezik, a kényesebb részeknél vagy nettó butaságoknál pedig "ó a biblia jelképekben beszél és példázatokban".

 

Önmaguk meghasonlásai az ilyen vallásos egyének.

Előzmény: jablonka4 (421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!